Kemp Karolina, TachovKemp a ubytování RadavaSportkemp Doubí - Jižní ČechyChatky Zrůbek - ubytování SlapyKemp Podroužek - jižní ČechyKemp a restaurant BezdrevKemp Keramika

Chalupa pod Pradědem

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa pod Pradědem - dovolená Jeseníky

Chalupa se nachází v obci Suchá Rudná (chráněná krajinná oblast Jeseníky), vzdálená 9 km od lyžařského střediska Praděd a 6 km od lázeňského centra Karlova Studánka.

100m za domem je sjezdovka a začínají běžkařské tratě. Autobusová zastávka je vzdálená 30 m od chalupy.

 

Ubytování na chalupě

Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi. Před chalupou - na jejím pozemku - protéká potůček, za ní je les a louka. Pozemek je celý oplocený dřevěným plotem. Vzdálenost od Pradědu je cca 12 km. Nádherná příroda, minimum aut, možnost stravování v místním hotýlku, pěkně vybavené a udržované. Dispozičně 4+1 - kuchyň je obytná. Koupání v létě v horském potůčku přímo na pozemku, kde je malá hráz.

Na Chalupě pod Pradědem můžete strávit jak týdenní pobyty, tak ubytování na víkend. Chalupa se nachází v horském údolí pod nejvyšší horou Moravy Pradědem. Je ideálně položena nejen pro vyznavače zimních sportů, ale též i pro vyznavače horských, trekingových či silničních kol.

 

Galerie
Ceník

Ceník pronájmu chalupy - ubytování v Jeseníkách

Na Chalupě pod Pradědem můžete strávit jak týdenní pobyty, tak ubytování na víkend. V hlavní letní a zimní sezónu je možné pronajmout chalupu pouze na celotýdenní termíny. Ve víkendových termínech Vás ubytujeme pouze v neobsazené termíny týdenní.

Zvláštní kategorií pak jsou termíny Vánoc, Silvestra, jarních a zimních prázdnin, kdy jsou stanoveny ceny samostatně. O Vánoční a Silvestrovské pobyty je velký zájem, proto si rezervujte pronájem chalupy včas!

 

Cena týdenního pronájmu

Pobyt pro maximálně 12 osob, cena bez energií a služeb.13

13.000,- Kčod 3. ledna do 31. března a od 16. června do 30. září
10.000,- Kčod 1. dubna do 15. června a od 1. října do 30. listopadu
10.000,- KčVelikonoce (zelený čtvrtek - velikonoční pondělí večer)
12.000,- KčVánoční svátky
29.000,- Kčza Silvestrovský týden

 

Cena víkendového pobytu

Ubytování na víkend je možné pouze v neobsazené termíny za 5.000,-Kč.

 

Kontakt

Mobil: + 420 739 949 278

Adresa: Světlá Hora, Suchá Rudná 61, 793 31

www: www.chalupapodpradedem.eu

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Možnosti v okolí

 • Koupaliště v Bruntále nebo ve Vrbně pod Pradědem - 12km
 • Vodní nádrž Slezská Harta (vodní sporty, koupání, rybaření, lodičky, potápění, windsurfing) - 15km
 • Nejbližší lyžařský vlek - 200m, další vleky pak v Andělské Hoře - 2km
 • Lyžařské centrum Malá Morávka - Karlov (půjčovna lyží, umělý sníh, noční lyžování, lyžařská škola) - 12km,
 • Lyžařský areál na Ovčárně (Praděd), běžecké tratě v okolí.
 • Turistika a cykloturistika v okolí, sběr lesních plodů a hub v okolí.

 

Turistika - výlety v okolí Pradědu

Výlety: lázně Karlova Studánka, Petrovy Kameny, Praděd - 1491m.n.m, chata Švýcárna, Barborka a Alfrédka, vodní nádrž Dlouhé Stráně, rašeliniště na Rejvízu, jeskyně Na Pomezí a na Špičáku, lázně Lipová, Zlaté Hory, návštěva Polska. Okolní města: Vrbno pod Pradědem, Bruntál, Krnov, Rýmařov, Jeseník. 100m za domem je sjezdovka a začínají běžkařské tratě. Autobusová zastávka je vzdálená 30 m od chalupy.

 

lázně Karlova Studánka

Pokud vyrazíme pěšky, tak cestou z Chalupy pod Pradědem dojdeme asi po půl hodině mírné chůze lesem a po stezkách v nádherné přírodě do lázní Karlovy Studánky. Jedná se o klimatické a železo uhličité lázně, ležící cca 6 km do naší chalupy. Lázně vznikly v roce 1785, vyvěrá zde několik kyselek zemito-železitých i prostých. Nejoblíbenější je pramen Maxmiliánův z r. 1780, pak Karlův objeven 1802, Antonínův, Vilémův, Trubačský a jako poslední byl navrtán Norbertův a to v roce 1950. Léčí se zde choroby dýchací, silikózy, namoci povolání, srdeční, cévní. V současné době je ubytování v lázních již poměrně drahé, proto se čím dál častěji stává, že jsou lázeňští hosté ubytování v naší Chalupě pod Pradědem a dochází na procedury. Též je zde nově otevřen bazén se slanou teplou vodou, kde již má veřejnost přístup jak o svátcích tak i ve všední dny.

 

Bílá Opava

Jeden z přítoků Opavy, který pramení na úpatí hory Praděd. Jedná se o rezervaci Bílá Opava o velikosti cca 220 ha, kde se vyskytuje typická jeřábová smrčina, která je místy parkového většinou však pralesovitého charakteru. V porostu se vyskytuje papratka alpinská.

 

Praděd 1492 m. n.m.

Praděd - nejvyšší hora Moravy, ležící 14 km vzdušnou čarou od Chalupy pod Pradědem – kde je možné se ubytovat celoročně, za výhodné ceny. Kapacita ubytování na naší chalupě je 12 osob a umožňuje ubytování i pro pejsky. Nejen Praděd, ale celé okolí se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, kde je nejčistší vzduch v ČR.

 

CYKLOTRASY DOSTUPNÉ Z CHALUPY – cykloturistika v okolí

Chalupa se nachází v horském údolí pod nejvyšší horou Moravy Pradědem. Je ideálně položena nejen pro vyznavače zimních sportů, ale též i pro vyznavače horských, trekingových či silničních kol.

Jeseníky patří bezesporu k hojně navštěvovaným místům České republiky. Navíc v posledních několika letech s rozvojem cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. To má za následek zkvalitnění služeb pro cyklisty, ať už se to týká ubytování, stravování a v neposlední řadě vyznačení několika desítek cyklotras jak pro silniční, tak horská kola.

Zveme Vás tedy na putování nejvyšším pohořím Moravy, do Jeseníků. V okolí Vrbna pod Pradědem a Zlatých Hor vám nabízíme přes 200 km značených cykloturistických tras. Trasy vedou malebným údolím horských potoků i po hřebenech strmých kopců s dalekými výhledy. Navštívíte Chráněnou krajinnou oblast Jeseníky s nejvyšší horou Pradědem (1 492 m n. m.) i historické lázně v Karlově Studánce. Setkáte se s lidovou venkovskou architekturou, projdete se po památkových rezervacích a narazit můžete i na stopy zlatokopů. Trasy jsou vedeny po stávajících silnicích III. třídy, místních a lesních cestách. Přímo na trase vás upozorníme informačním značením na dostupné služby a zajímavosti. Na odpočinkových místech naleznete orientační tabule s informacemi o místě, kterým právě projíždíte. To vše je doplněno o dobré lidi a kvalitní služby.

Jeseníky jsou pro cykloturistiku jako stvořené

 

Lyžování, Ski centra - Praděd - Jeseníky

Ovčárna - nejvýše položené lyžařské středisko v ČR – cca 11 km od chalupy

Lyžařské středisko Jeseníky - Ovčárna

Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování nejen na Moravě, ale i v Čechách. Začátek lyžařských vleků jsou ve výšce 1.300 m n.m. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky. Na Ovčárně se nachází 6 vleků s obtížností od modré po černou. Lyžařská sezóna zde trvá nejdéle v Jeseníkách a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů – sjezdového lyžování, snowborďáci i běžkaři. Středisko se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a tímto faktem je do jisté míry ovlivňován jeho provoz. Správa CHKOJ vydává povolení k zahájení provozu vleků a stanovuje termín ukončení provozu - vše závisí od výšky sněhové pokrývky.

 

 

Ski Centrum Malá Morávka - Karlov

Ski centrum Jeseníky - Malá Morávka - Karlov

Lyžařské středisko Ski Centrum Malá Morávka - Karlov patří k největším a nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v Jeseníkách. Údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem se vyznačuje dlouhou zimou, vysokou sněhovou pokrývkou a překrásnými lyžařskými terény. Je proto vyhledávaným místem pro rozvíjení všech zimních sportovních aktivit. Lyžařům je k dispozici velké množství lyžařských vleků, které se nachází u jedenácti skupin sjezdovek. V okolí střediska je k dispozici velké množství strojově upravovaných běžkařských tras. Lyžařské terény vyhoví všem, od začátečníkům po velmi zdatné lyžaře. Tratě jsou upravované, osvětlené, technicky zasněžované, o celkové délce přes 9 km . Parkování je zajištěno u jednotlivých vleků, stejně jako stravování a ubytování.

 

 

Vlek Karlova Studánka

Lyžařský vlek Karlova Studánka se nachází v dolní části stejnojmenné obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem, v blízkosti tenisových kurtů. Sjezdovka je denně strojově upravována rolbou a je uměle zasněžována. Ski areál nabízí denně večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Dle dohody je možno zajistit i lyžařskou školu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka 300 m, převýšení 55 m, náročnost modrá.

Provozní doba: Po-Ne 9-21 hod.

 

Ski Annaberg - Andělská Hora

Lyžařský areál Annaberg se nachází v oblasti Nízkého Jeseníku v blízkosti Pradědu, v nadmořské výšce 861 m nad mořem, na jižní straně Andělského vrchu. Díky své nadmořské výšce jsou zde dobré sněhové podmínky.

 

Sjezdovka v Suché Rudné

Lyžařský vlek se nachází v horní části stejnojmenné obce na levém svahu ve směru na Pradědem, v blízkosti dřevěného kostelíka. Vzdálenost od chalupy je cca 50 m. Ski areál nabízí denně večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Dle dohody je možno zajistit i lyžařskou školu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 6 km od skiareálu. . Délka 300 m, převýšení 85 m, náročnost modrá. Provozní doba: Po-Ne 9-21 hod.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

UPŘEDNOSTŇUJEME TÝDENNÍ TURNUSY (neplatí pro stany a karavany)

 

Slevy a Last Minute - kempy, autokempy