Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Autokemp Žíchovec - Strunkovice nad Blanicí

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

O kempu Žíchovec v jižních Čechách

Autokemp Žíchovec je ideálním místem pro příjemnou dovolenou v přírodě. Nachází se za obcí Strunkovice nad Blanicí, nedaleko řeky Blanice. Nabízíme ubytování v chatách nebo ve vlastních stanech, karavanech a obytných přívěsech. Areál kempu je umístěn uprostřed nádherné krajiny na samém kraji Šumavy a je ideálním výchozím místem pro pěší turistiku, cykloturistiku a další outdoorové aktivity. V kempu najdete také restauraci, sportovní hřiště, dětské hřiště a možnost zapůjčení kol. Provozní doba areálu je od května do září. Autokemp je také blízko autobusové a vlakové zastávky, obchodů a tenisových kurtů ve Strunkovicích nad Blanicí. Na letišti ve Strunkovicích je dokonce možné objednat vyhlídkový let nebo si vyzkoušet tandemový seskok pro adrenalinové nadšence. Provozní doba areálu je od května do září.

Auto je možno parkovat přímo vedle chaty. Společné pro kemp jsou sprchové kouty, umývárny a WC. Stravování je možné v restauraci v areálu kempu.

Specifikace provozu: od května do září
Počet chatek: 10 (v každé chatce 5 lůžek)
Celková kapacita: 50 lůžek
Specifikace chaty:    

 • každá chata má svou zastřešenou verandu
 • vlastní WC, tekoucí pitnou vodu
 • kuchyň s kuchyňskou linkou
 • lednici, stůl, židle, lůžka (2 lůžka v hlavní místnosti a 3 lůžka v ložničce)
 • skříň, lůžkoviny, povlečení
 • parkování vedle chaty.
 • Toto vše je již zahrnuto v ceně chaty

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/kemp_zichovec_chaty.jpg

 

Přímo v areálu autokempu je k dispozici:

 • minigolfové hřiště,
 • bazén s přírodní vodou,
 • volejbalové hřiště,
 • stolní tenis,
 • možnost zapůjčení kol a drobných sportovních potřeb,
 • dětské hřiště u terasy
 • zahradní restaurace (zvlášť vhodné pro starostlivé tatínky)
 • Kemp je vhodný i pro rodiny s dětmi

 

V blízkosti se nachází autobusová zastávka, vlaková zastávka, obchody a tenisové kurty (Strunkovice nad Blanicí). Krásné pěší turistické trasy i cyklotrasy - Šumava (řeka Blanice, Husinecká přehrada, zámek Kratochvíle, zřícenina hradu Helfenburg, ...). Na letišti ve Strunkovicích nad Blanicí (cca 2 km od kempu) je možné mimo jiné objednat vyhlídkový let a milovníci adrenalinu si přijdou na své při tandemovém seskoku.

 


 

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Adresa: 384 26, Strunkovice nad Blanicí, okres Prachatice

Te. kontakt: + 420 602 125 857, +420 606 691 736

Web: www.autocamp-zichovec.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

Aktivity a okolí

Pohádkové město Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou: Historie:Sídlo v podhradí někdejšího královského hradu Froburg, zbudovaného ve 13. století, se poprvé připomíná roku 1378 (Markt Podhrad). Německý název hradu pochází od středohornoněmeckého slova vrô, tj. „pán“ (blízce příbuzné je moderní slovo Frau) a znamenal tedy „Pánův hrad“ či „Hrad Páně“). Od počátků byl hrad zván též česky Hluboká, snad pro někdejší hluboký les či vyvýšenou polohu. Městečko pod ním neslo po staletí prostý název Podhradí, který byl teprve v roce 1885 úředně změněn na Hluboká a od roku 1924 rozšířen přívlastkem do nynější podoby. Městem se Hluboká nad Vltavou stala 4. října 1907, kdy byla z městyse povýšena dekretem císaře Františka Josefa I. Za propůjčení městského znaku tehdy radní zaplatili 210 korun, vyhotovení diplomu je přišlo na 350 korun.

Turistický ruch:

Z turistického hlediska je Hluboká nad Vltavou velice atraktivní, největším lákadlem pro návštěvníky je novogotický zámek Hluboká. Krom toho se zde nacházejí další atraktivní cíle: Zoo Ohrada, přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr a Alšova jihočeská galerie. Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting. Na Podskalské louce se každoročně pořádaly dostihy. Na přelomu let 2001/2002 bylo závodiště upraveno na golfové hřiště. Na Hluboké také sídlí hokejový klub HC Hluboká Knights.

Boubínský prales

Boubínský prales je unikátní rezervace v samém srdci Šumavy. Některé stromy tu jsou staré až 400 let, ale samotný prales je starší než lidský rod. Dříve byl prales vlastně všude, ale člověk lesy kácel a znovu osazoval a z původních evropských pralesů, které nebyly dotčeny lidskou činností, zbyly jen ostrůvky. Dnes jsou chráněny nejpřísnějšími zákony.
 

Plešné  jezero a Pošumavská lokálka

Z ATC Žíchovec vyjedete směrem doleva po silnici č.141 přes Prachchatice až do Volar. Ve Volarech se vydáte směrem na Horní Planou po silnici č.39. Na vlakovém nádraží můžete nastoupit na pošumavskou lokálku a jet například do Nového Údolí a zpět (případně pěšky do Haidmülle). Po návratu do Nové Pece sednete se vydáte směrem do Nových Chalup cca 3km od Nové Pece. Zde můžete  zaparkovat své auto a pěšky se vydáte  po značených trasách až k Plešnému jezeru.

 

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 1

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI