Apartmán Lipno Loučovice

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Apartmán Loučovice - celoroční rekreace na Lipně

Právě jste navštívili stránky Apartmánu Lipno kde je možné, celoroční, levné přesto komfortně vybavené ubytování v soukromí dovolené u přehrady pro rodiny s dětmi, skupiny, firmy. Apartmán Lipno ubytování v soukromí dovolená u přehrady Lipno ideální pro rodiny s dětmi a skupiny celkem k pronájmu dva luxusní apartmány 3+1 každý do 7-14 osob s garáží pergolou a zahradou u lesa. se nachází v obci Loučovice pod přehradní nádrží Lipno. Nabízíme vám průvodce slev 1+1 zdarma k pobytu v hodnotě 200,-Kč. Rybaření je odedávna obživou pro zdejší kraj a nyní rybářským koníčkem pro volný čas. Trávíte svůj volný čas aktivně v přírodě, cyklistikou, lyžováním, turistikou, rybařením nebo třeba procházkami a houbařením, pak jsme tu pro vás. Hora Luč se rozkládá za naším apartmánem po modré na pravém úbočí,"vyhlídka na přehradu Lipno",dále po modré kamené útvary, na protějším břehu Vltavy se rozkládá kamené moře Čertovy stěny. Skiareál Sternstein u Lipna – tajný tip pro rodiny s dětmi jen kousek od hranic. Ubytovací balíčky Apartmán Lipno lyžování sleva na skipas 3/4/5 z 5 dnů na Hochficht.

Vyzkoušejte ubytování uprostřed Šumavy a okolí přehrady Lipna, kde se budete cítit v soukromí jako doma, spát v příjemném komfortně vybaveném apartmánu za velmi přiměřenou cenu, mít i své auto, kolo nebo lyže kdykoliv v bezpečí.Přijeďte k nám do Loučovic, obklopených lesy a přírodními krásami. Pronajímáme apartmány s pergolou zahradou u lesa a víme co pro vás znamená prožít klidnou dovolenou. Chceme, abyste se k nám rádi vraceli a doporučovali ubytování u nás svým přátelům a známým.

 

Apartmán Lipno - popis, vybavení

Náše dva apartmány se nachází v části Loučovic zvané Prokop. Nejlepší přístup k němu je od fotbalového hřiště. Na přítomné křižovatce zahnete doleva (při příjezdu od Lipna nad Vltavou), přejedete most a vydáte se opět vlevo kde budete pokračovat směrem přes koleje. Po zdolání stoupání se dostanete ke klidnému místu u lesa, kde je již náš apartmán. Celková vzdálenost od hlavního tahu u hřiště není delší jak 500 metrů.

 

Vybavení dvou apartmá 3+1 každé do 7 osob.

Částečně bezbarierový.

 • Kuchyň
  1. lednice
  2. sklokeramický el. sporák
  3. mikrovlnná trouba
  4. kávovar+preso
  5. varná konvice
  6. veškeré kuchyňské vybavení, nádobí

 

 

 • Obývací pokoj
  1. Připojení k internetu WIFI, LCD TV
  2. rozkládací rohová sedací souprava
  3. sektorová skříň
  4. Krb

 

 • Velký pokoj
  1. 2 lůžka postel, 2 lůžka palanda
  2. šatní skříň
  3. kombinovaná skříň
  4. rádio
  5. vysavač
  6. Dětská sedačka

 

 • Malý pokoj
  1. 2 lůžka
  2. zrcadlová šatní skříň
  3. malá skříňka
  4. rozkládací sušák
  5. dětská postýlka

 

 

 • Koupelna
  1. A1. rohová vana, A2. sprchový kout s vanou.
  2. WC
  3. pračka
  4. vytápěná podlaha
  5. mop

 

 

 • Zahrada
  1. za nemovitostí u lesa
  2. altán-pergola možnost zahradního posezení 
  3. ohniště s grilem udírna
  4. stanování v přírodě u lesa,  v rámci ubytování v apartmánu
  5. Dětské hřiště u apartmánu.

 

 

 • Garáž & parkování
  1. prostor pro uschování jízdních kol, lyží…
  2. možnost garážovat 1 os. auto 
  3. parkování na soukromém pozemku přímo u nemovitosti

 

Naše další ubytování na Lipně - Apartmán Vyšší Brod

 

 

Galerie
Ceník

 

Pro zjištění cen a volných termínů klikněte zde: Volné termíny a ceny

 

Kontakt

Mobil: +420 606 942 099

Adresa: Loučovice 155, 382 76

www: www.apartman-lipno.cz

 

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Možnosti v okolí

Přímo na cyklostezce Loučovice Vltavská č.33 kde se nachází přírodní rezervace památka Čertova Stěna Luč Vyšší Brod 6 km - přehrada a Lipno nad Vltavou 3 km. Krásy Lipenska a Vyššebrodska mají za každého ročního období co nabídnout, nedotčená příroda Šwarcenberský kanál a začátek CHKO Šumava jsou toho příkladem.

Apartmá se nachází v rekreační oblasti přehrady Lipno spjaté s mnoha sportovními aktivitami, odpočinkem, dovolenou.

Jaro léto podzim zima rekreace na Lipně je vždy prima: rybaření, cyklistika, turistiku, nordick walking, vyjíždky na koních, plavání, bobová dráha, lanoví park, wellness aquapark, stezka do korun stromů, království lesa Lipno, plavba parníkem. Na Lipně a v okolí se nachází mnoho přírodních skvostů, rezervací, památek. Přírodní park Vyšebrodsko, přírodní památky Medvědí hora, Rašeliniště Kapličky a Uhlířský vrch a Národní přírodní rezervace Čertova stěna Luč, začátek CHKO Šumava, Šwarcenberský kanál nebo nejvýše položená zřícenina - vyhlídka Vítkův hrádek sv. Tomáš.

Hora Luč se rozkládá za naším apartmánem po modré na pravém úbočí,"vyhlídka na přehradu Lipno",dále po modré kamené útvary, na protějším břehu Vltavy se rozkládá kamené moře Čertovy stěny.

Skiareál Sternstein u Lipna – tajný tip pro rodiny s dětmi jen kousek od hranic. Ubytovací balíčky Apartmán Lipno lyžování sleva na skipas 3/4/5 z 5 dnů na Hochficht.

Medvědí hora: okolí plné přírodních skvostů. Kapličky: Zaniklá obec, u překopané hráze, rašeliniště Kapličky.

 

Loučovice

Počátek osady Loučovice se datuje do první poloviny 14. století, kdy je již osada vedena jako majetek  Cisterciackého kláštera ve Vyšším Brodě. V té době je vystavěna Oldřichem z Rožmberka kaple sv. Děpolta a na levém břehu Vltavy stojí již také kostelík sv. Prokopa. Největší rozmach obce přichází s výstavbou papírny podnikatele Poráka - píše se rok 1885. Od té doby je osada významnou a hustěji obydlenou součástí regionu. Dalším důležitým mezníkem pro obec bylo vybudování přehradní nádrže v 50. letech minulého století. Tímto se stal zdejší kraj žádanou lokalitou, která nabízí nekonečně možností, jak trávit volné chvíle a čas dovolených. Nabízíme vám průvodce slev 1+1 zdarma k pobytu v hodnotě 200,-Kč.

V okolí našeho apartmánu se nachází celkem tři restaurace, dále pak hřiště na dětské, nohejbal a tenis i obchody a prodejny s potravinářským i průmyslovým zbožím.

 

 •     fotbalové hříště-kuželna, tenisový kurt, nohejbal 500 m.
 •     škola-tělocvična tenisový kurt nohejbal 200 m.
 •     dětské hřiště u apartmánu
 •     obchody s potravinami, řezník
 •     obchody se smíšeným zbožím

 

Turistická lákadla

 • Čertova stěna – Luč – tato přírodní rezervace. Vlastní Čertovu stěnu obklopuje rozsáhlé kamenné moře, tvořené velkým množstvím žulových balvanů. Pod ním protéká Vltava balvanitým korytem, které je nazýváno Čertovy proudy. Řečiště je zaplněno mohutnými balvany, v nichž voda vytvořila obří hrnce s průměry až 1 m. Asi 1 km západně se nad údolím Vltavy vypíná 933 m vysoký vrchol Luč.
 • Rašeliniště Kapličky - rozsáhlé rašeliniště 890-922 metrů nad mořem, v místech, kde dříve existovaly obce Kapličky a Krásná Pole, zničené při budování železné opony. Oblast byla navržena mezi evropsky významné lokality Natura 2000.
 • Opatská Stezka II - stezku lemuje šest zastavení s přírodními, technickými i historickými informacemi.
 • Medvědí hora – přírodní památka (934 m.n.m.) má název podle medvědů, kteří zde žili. Chráněné území bylo vyhlášeno na ochranu rozsáhlého lesního komplexu.
 • Čertovo kopyto - skalní útvar pod Medvědí horou. Název dostala podle svého tvaru, který připomíná čertovo kopyto.

Rybaření je odedávna obživou pro zdejší kraj a nyní rybářským koníčkem pro volný čas.

Každé roční období si najde zdejší kraj své návštěvníky. Jaro se nese ve znamení probouzení Šumavy. Mnoho krásných lokalit nabízí nevšední podívanou právě v tento čas. Rozkvetlé louky které protínají potůčky a říčky naplněné vodou z právě roztáté sněhové přikrývky, lesy plné života ve kterých se můžete procházet nejednou značenou turistickou trasou, či snad vyrazit coby cykloturista na zdejší cyklostezky, které vedou od Vyššího Brodu Lipna nad Vltavou okolo přehrady až po Novou Pec a dále protínají celí Šumavský Národní park.

Létu dominují aktivity spjaté s jezerem přehradou Lipno. V nedalekém Lipně nad Vltavou naleznete půjčovny jachet, lodí s elektromoterem, šlapadel a dalšího vybavení pro vodní radovánky. Po všem tom vodním skotačení je travnato - písčitá pláž tím pravým místem pro letní relax. V méně slunečných dnech se stávají hlavním lákadlem zdejší historické památky. Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě, hrad Rožmberk či snad nejvýše položená zřícenina v Čechách Vítků hrádek Vás dozajista nadchnou.

Na konci léta a při příchodu podzimního období vyráží do našeho kraje mnoho houbařů a rybářů. A již v pravém podzimu musíte vidět zdejší krajinu, které je jako malovaná. Barvy podzimu opět vybízejí k návštěvám zdejších přírodních památek a rezervací, kterých se jen v těsné blízkosti našeho apartmánu nalézá několik.

A samozřejmě i zima má co nabídnout. V tento čas se stává okolí Loučovic rájem pro milovníky zimních sportů a to díky lyžařským areálům, které se nacházejí v okolí. Jen několik minut Vám bude trvat cesta autem ke Skiareálu Lipno. Navštívit však můžete i střediska u našich jižních sousedů. Díky plynulému přechodu hranic se dostanete za pár desítek minut i k areaálu Sterstein 15 km či Hochficht 40 km. Samozřejmostí jsou i upravované běžecké stopy v délce několik desítek kilometrů.


Svět pod Hladinou

To je unikátní expozice akvárií a artefaktů, přibližující podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Na ploše 500m2 spatříte více jak 30 akvárií. To vše v překrásné lokalitě jižních Čech, na břehu lipenského jezera, v prostorech Wellness Hotelu Frymburk.

 

Cyklotrasy

Lipensko je cyklistickým rájem, který je rok co rok obdarován nějakou novou cyklostezkou. Jedna taková probíhá okolo našeho apartmánu č.33 Cyklotouky: Loučovice a Čertovy proudy na Vltavě. Vede z Vyššího Brodu, pod Čertovou stěnou až na Lipno, kde se napojí na zbrusu novou osvětlenou trasu z Lipna nad Vltavou až do Frymburku a převozem zpět na hráz přes Přední Výton, nebo dále až do Horní Plané Nové Pece.  Po obou stranách přehrady Lipno naleznete mnoho značených cyklostezek. Pravý ráj pro cyklisty se pak nachází na břehu pravém. Zde je vše umocněno tím, že na mnoho cestách je díky území CHKO Šumava zákaz vjezdu motorovým vozidlům. Kouzelné jsou především trasy kolem Svatého Tomáše, Kyselova, Zvonkové a dále pak až do Nové Pece. Mapa+satelitní.

 

Naučné stezky

 •     Okolo našeho Apartmánu se nachází nespočet turistických i naučných stezek.
 •     Od našeho apartmánu po modré úbočím hory Luč-Čertova stěna se dostanete po stoupání na kamnný útvar vyhlídka pod Lučí dále pak přes horu Luč kde potkáte mnoho kammených útvarů až do Lipna nad Vltavou.
 •     Mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem se nachází Čertova stěna a pod ní v kameném řečišti protéká řeka vltava.
 •     Na protějším úbočí z Loučovic do vyššího Brodu po žluté Opatská stezka II.
 •     Po modré přes Čertovo kopyto a kamené útvary Medvědí hory.
 •     Dále pak po hřebeni po červené přes rašeliniště a zaniklou obec Kapličky Uhlířský vrch a Vikletilku zpět do Loučovic.
 •     Přírodní park Vyššebrodsko.

 

Hrady, zámky, zříceniny, kostely…

Putováním po hitorických památkách můžete začít hned v Loučovicích. Na levém břehu Vltavy nedaleko našeho apartmánu se nachází kaple sv. Prokopa, o níž hovoří písemná zmínka již z roku 1310. A hned na protějším břehu u fotbalového hřiště se nachází kostel sv. Oldřicha z konce 15. století. Další kostely v našem okolí naleznete ve Frymburku (13 km) - farní kostel sv. Bartoloměje (před rokem 1270), v Přední Výtoni (9 km) - kostel sv. Filipa a Jakuba (1386) a na Svatém Tomáši (20 km) - kostel Božího těla (1348). Vyššímu Brodu (6 km) pak dominuje Cisterciácký klášter z roku 1259 "Závišův kříž- poštovní známka zemská výstava 2013".Dále zde můžete navštívit kostel sv. Bartoloměje a znovu vysvěcený kostel svatého Josefa.

Hradů a zámků v našem okolí naleznete taktéž několik. Jako první zmíníme zříceninu slavného Vítkova hrádku u Sv. Tomáše. Zde byla obnovena v roce 2005 vyhlídková plošina v útrobách hradní věže. Dalším hradem je známý hrad Rožmberk (15 km), kde můžete potkat třeba Bílou paní. Pokud budete pokračovat dále po proudu Vltavy, dostanete se až do Českého Krumlova (38 km). Zde na Vás čeká státní hrad a zámek, kostely sv. Jošta a sv. Víta, kaple sv. Martina a kaple na Křížové hoře. Nezapomeňte ani na Minoritský klášter. Mapa plán tras.

 

Muzea

S historií našeho kraje i naší vlasti se můžete setkat i v nejednom muzeu. Ve Vyšebrodském klášteře sídlí Poštovní muzeum. Uvidíte zde vývoj poštovnictví od 16. století po dnešek, historické poštovní vozy a uniformy, známky a mnoho dalšího. Dalším významným muzeem je rodný domek Adalberta Stiftera v Horní Plané (30 km). Stálá expozice se zabývá životem a dílem slavného hornoplánského rodáka, kterému se říká básník Šumavy. Vedle této výstavky jsou zde k vidění i expozice sezónní. Doslova rájem muzeí je Český Krumlov. Sídlí zde Regionální muzeum, Vax muzeum, muzeum útrpného práva či třeba muzeum loutek. K našemu kraji patří neodmyslitelně Schwarzenberský plavební kanál. Navštívit expozice o jeho historii můžete na dvou místech. Hlavní muzeum kanálu je v rodišti jeho tvůrce - Josefa Rosenauera - ve Chvalšinách (44 km). A přímo u kanálu na Jele

ních Vrších (47 km) se nachází EXPO kanál, ve kterém můžet vidět věrnou maketu kanálu a jeho okolí a spoustu dobových fotografií.

 

Za tajemstvím Šumavských lesů

Přírodní památky a rezervace

Přímo za naším apartmánem se svažuje úbočí hory Luč, která je společně s Čertovou stěnou Národní přírodní rezervací. Nad protějším břehem Vltavy se tyčí přírodní památka Medvědí hora a za ní přírodní rezervace Rašeliniště Kapličky. Pravý břeh Lipna je doslova poset místy, která jsou státem chráněny. Za všechny jmenujme Multerberské rašeliniště, Svatý Tomáš, Jasánky, Rašeliniště Borková, Kyselovský les... Pod horou Plechý u Nové Pece naleznete známé Plešné jezero. Za ním pak Trojmeznou a Třístoličník. A pokud vyrazíte ještě dál, uvítá vás mnoho krásných míst Šumavy.

Sportoviště, sportovní areály okolí Lipna...

Od jara do podzimu je dominantou našeho kraje jezero přehrada Lipno a aktivity s ním spojené. Můžete navštívit krásnou pisčito-travnatou pláž u lipenské Mariny (půjčovna sportovního vybavení Lipno Centrum) či areál letních sportů v Přední Výtoni. Nechybí půjčovny lodí, šlapadel, jachet či surfů. V Lipně nad Vltavou je celoročně v provozu bobová dráha, v Přední Výtoni můžete navštívit bowling bar.


Zima skiareál Lipno

Skiareál Frymburk

I s příchodem zimy plní zamrzlé jezero přehrada funkci obřího sportoviště. Můžete zde bruslit, užívat si při snowkittingu či na běžkách. Zimní lipensko je však především rájem pro lyžaře. Výborně zařízený rodinný Skiareál Lipno nabízí díky svému dokonalému zasněžovacímu systému dostatek sněhu i při nedostatku přírodního. Ve zdejším areálu na Vás čeká 8 sjezdovek včetně Foxparku pro děti a Snowparku pro vyznavače snowboardu. Mimoto jsou zde pravidleně upravovány desítky kilometrů běžeckých tras. Lyžovat však můžete i u našich jižních sousedů. Prvním areálem je Sternstein (17 km), který se nachází jen několik málo kilometrů za přechodem Studánky. Zde naleznete dvě sjezdovky a celkové délce zhruba 4 km, sedačkovou lanovku a jeden vlek. Pokud si potrpíte na rozsáhlejší lyžařská střediska je pro Vás pravou volbou Hochficht (52 km). O kvalitě tohoto střediska svědčí fakt, že se zde konají evropské závody FIS. Naleznete zde 8 sjezdovek od nenáročných po ty náročnější, dostatek vleků na to, aby se zde netvořily fronty a taktéž několik desítek kilometrů běžeckých tras.

 

Zimní sporty

 • Skiareál Hochficht: 50 min. autem 
 • Skiareál Lipno: 5 min. autem
 • Skipark Frymburk: 15 min. autem
 • Skiareál Sternstein: 20 min. autem
 • Upravované běžecké stopy:
 • - okolo Lipna nad Vltavou: 5 min. autem
 • - areál Frymburk: 15 min. autem
 • - areál Schöneben: 40 min. autem (nástup na stopy – Grünnwald)
 • - areál Sternstein – Bad Leonfelden: 20 min. autem
 • Bruslařská dráha v Lipně nad Vltavou: 5 min. autem
 • Ostatní volnočasové aktivity v okolí
 • aquapark a wellnesscentrum Frymburk: 15 min. autem
 • aquapark Lipno nad Vltavou: 5 min. autem
 • sportaréna Lipno
 • Stezka korunami stromů, bobová dráha, Hopsárium: 5 min. autem

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0