Apartmán Vyšší Brod

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Apartmán Vyšší Brod - rekreace na Šumavě

Ubytování v rodinném Apartmánu Vyšší Brod, k pronájmu je apartmán 4+1 pro 8+1 osob v centru města, nabízíme veškerý komfort ubytování v soukromí. Město Vyšší Brod vám nabídne možnosti pro trávení vaší dovolené. Historie a příroda zde vytvořili nerozlučné pouto, které vás dojme na každém kroku.

 

Celoroční ubytování na Lipně

Apartmán se nachází v klidné části města mimo nejfrekventovanější ulice a místa. Pro hosty je k dispozici celé první patro v rodinném domě. Samozřejmostí je oddělený vchod do apartmánu a do bytové části stavby. Náš apartmán nabízí hostům čtyři pokoje o celkové kapacitě až 8 míst. Dále je k dispozici kuchyňský kout s vybavením a dva balkóny. Možnost připojení na internet. Na zahradě je připraveno zahradní posezení s grilem, uzamčená místa na parkování (na zahradě) a úschovna kol či lyží.

 

Vybavení apartmánu (pro 8 osob)

Kuchyňský kout

 •  Lednice
 •  Elektrický sporák
 •  Mikrovlnná trouba
 •  Varná konvice
 •  Veškeré kuchyňské nádobí
 •  Jídelní stůl

 

 

Popis apartmánu

 •  Pokoj č. 1 - manželská dvojpostel + přistýlka, TV se satelitem, balkón, šatní skříň
 •  Pokoj č. 2 - manželská dvojpostel, balkón, šatní skříň
 •  Pokoj č. 3 - 1,5 lůžka, šatní skříň
 •  Pokoj č. 4 - 1,5 lůžka, balkón

 

 

Sociální zařízení

 •  Koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem
 •  WC v samostatné místnosti
 •  Možnost vyprání prádla

 

 

Zahrada

 • Oplocená zahrada
 • Zahradní posezení s grilem
 • Úschovna kol a lyží v garáži
 • Parkování v oploceném prostoru zahrady

 

 

Náš další apartmán - Apartmán Lipno Loučovice

 

Galerie
Ceník

Ceník ubytování

 

SEZÓNA A (1. 3. - 31. 10.)1 - 4 OSOBY1.400,- Kč/noc

 

SEZÓNA A (1. 3. - 31. 10.)5 OSOB1.700,- Kč/noc 
SEZÓNA A (1. 3. - 31. 10.)6 OSOB1.900,- Kč/noc 
SEZÓNA A (1. 3. - 31. 10.)7-8 OSOB2.000,-Kč/noc
SEZÓNA B (1. 11. - 28. 2.)1 - 4 OSOBY1.400,- Kč/noc 
SEZÓNA B (1. 11. - 28. 2.)5 OSOB1.700,- Kč/noc 

SEZÓNA B (1. 11. - 28. 2.)

SEZÓNA B (1. 11. - 28. 2.)

 

6 OSOB

7-8 OSOB

 

1.900,- Kč/noc

2.000,-Kč/noc

 

 

 

Termíny letních pobytů

 • Od 15. 6. - 30. 8. prodáváme apartmán pouze na týdenní pobyty
 • Příjezdy a odjezdy po dohodě.
 • Příjezd týdenního pobytu – sobota od 15.00 hod
 • Odjezd týdenního pobytu– sobota do 10.00 hod
 • V cenách jsou zahrnuty,elektrická energie, voda, topeni.
 • V cenách nejsou zahrnuty energie spotřebičů, které nejsou nedílnou součástí apartmánu!
 • V případě neobsazeného termínu je možnost pronájem apartmánu i v letních měsících na kratší pobyty - po domluvě na místě, elektronicky či telefonicky
 • Individuální pobyty po dohodě s majitelem od 350,- Kč

Storno poplatky letních pobytů

 • Rezervace se stává závaznou po zaplacení 50% z celkové částky za pobyt. Z té se pak odečítají storno poplatky.
  1. Do 31 dnů před nástupem - 0 %
  2. 30 - 20 dnů před nástupem - 25%
  3. 19 - 10 dnů před nástupem - 75%
  4. 9 - 0 dnů před nástupem – zálohu nevracíme


 

Dodatky

 • Pronájem apartmánu podle nájemní smlouvy.
 • Poplatky za rekreační pobyt ve výši 20,- Kč/os/den nejsou zahrnuty v ceně ubytování
 • Cena pobytu nezahrnuje ostatní služby mimo apartmán
 • Apartmán je nekuřácký
 • Vlaková zastávka je vzdálena 800 metrů, autobusová 100 metrů

 

Kontakt

Mobil: +420 602 493 919, +420 606 942 099

Adresa: Poschoďová 255, 382 73 Vyšší Brod

www: www.apartman-lipno.cz/vbrod

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Vyšší Brod

Právě jste nahlédli na stránky rodinného apartmánu, který se nachází ve Vyšším Brodě. Vyšší Brod oslavil v roce 2009 750 let od založení cisterciáckého kláštera.

A právě klášter je hlavním turistickým lákadlem našeho města - hlavním, ale zdaleka ne jediným. Tak například přímo v klášterním areálu naleznete vyhlášené Poštovní muzeum, které mapuje historii pošt nejen v zemích českých.

Historické památky jsou rozesety po celém městě a jeho okolí. Pod klášterním komplexem můžete obdivovat opravený a znovuvysvěcený kostelík svatého Josefa. Na náměstí budete vzhlížet k pranýři z roku 1597, nad ním stojí historická budova původní radnice, která dnes slouží jako infocentrum a za ní naleznete kašnu. V horní části náměstí se nalézá ještě farní kostel svatého Bartoloměje. A výčet památek uzavírá lesní poutní kostelík Maria Rast am Stein, jehož německý název se zažil i u místního obyvatelstva.

Vyšší Brod je městem všech čtyř ročních období.

Jaro a podzim přímo nabádá k výpravám za pouznáním do blízkého a přilehlého okolí. Čeká tu na Vás panenská příroda, přírodní památky a rezervace, naučné stezky, muzea, hrady a zámky...

Od jara přes léto až do podzimu dominuje tusrictickým zájmům splouvání řeky Vltavy. Matku našich řek navštíví ročně desetitisíce vodáků. Ve městě je několik společností, které Vám poskytnou k pronajmutní kompletní vodácké vybavení a dopřejí Vám tak nezapomenutelné putování korytem nejkrásnější řeky naší vlasti.

V zimě je naše město ideálním bodem, odkud je možné vyrazit do několika lyžařských středisek v čechách i v sousedním Rakousku.

Ať již se rozhodnete strávit ve Vyšším Brodě jakoukoliv část roku, věříme, že v našem apartmánu naleznete tu pravou pohodu a komfort pro veškeré Vaše aktivity.

 

Možnosti v okolí

Putování po řece Vltavě

Každoročně navštíví Vyšší Brod desetitisíce turistů, kteří poté putují po řece Vltavě. Pod vyrovnávací nádrží Lipno II startuje splouvání dolního toku matky našich řek. Pořádají se výlety jednodenní, kdy se dá doplout bez většího úsilí třeba do podhradí Rožmberku, nebo ještě o kousek dál. Při vícedenních plavbách je možné proplout Českým Krumlovem či Zlatou Korunou. Ve městě funguje řada půjčoven lodí a výbavy pro vodáky, které zajišťují i přepravu. Po dohodě můžeme tyto služby pro naše hosty zajistit.

 

Přehrada Lipno

Dominantou našeho kraje zůstává však přehradní nádrž Lipno. Vedle vodohospodářských účelů je jezero především turistickým lákadlem. Mimo klasického koupání nabízí mnohé vodní sporty, jako například windsurfing, jachting, projížďka na elektrolodích... Jezero plní svou rekreační funkci i v zimě. Při dostatečné síle ledové přikrývky se udržují bruslařské trasy několik desítek kiometrů dlouhé (Lipno nad Vltavou - Frymburk a v okolí Horní Plané jsou nejznámější). Zamrzlá hladina však poskytuje prostor i pro běžkaře a milovníky mladých sportů, například Snowkittingu.

 

Lyžování

Náš kraj je možné takto nazývat lyžařským rodinným. Jen necelých deset kilometrů od našeho apartmánu jsou vzdáleny dvě lyžařská střediska. První je moderní rodinný park Skiareál Lipno, který patří mezi nejmodernější ve své třídě a náročnosti. V něm nechybí Snowpark pro snowboardisty ani Fox Park pro začínající nejmenší lyžaře. Druhým areálem je rakouský Sternstein se dvěmi sjezdovkami a přívětivou nadmořskou výškou. Hojně využíván je i další rakouský areál Hochficht, kde se jezdí i evropské poháry závodu FIS. Dostupné jsou i Alpy, například středisko Hinterstoder.

 

Historické památky, hrady, zámky zříceniny...

Cisterciácký klášter pořádá prohlídky s průvodcem, koncerty a mše pro veřejnost. Dalším lákadlem je stará radnice na náměstí. V přízemí je zřízeno infocentrum pro turisty v prvním patře se pak pořádají různé výstavy. Doporučujeme také výlet na poutní kostel Maria Rast am Stein, ke kterému vede křížová cesta se 14 zastaveními. Již jsme se zmiňovali o hradu Rožmberk, který je od našeho města vzdálen jen několik málo kilometrů. Na něm prožijete nezapomenutelné zážitky při prohlídce, která Vás dovede až na vrchol věže, odkud je nádherný výhled a možná zde potkáte i Bílou Paní.

Opačným směrem nesmíme zapomenout na nejvýše položenou zříceninu v Čechách. Vítkův hrádek nabízí taktéž rozhledy, tentokráte do kraje okolo lipenské přehrady a pokud Vám bude přát počasí, uvidíte i panorama Alp.

Z našeho apartmánu můžete vyrazit i na celodenní výlety do Českého Krumlova, kde kromě hradu, zámku, zámecké zahrady s točnou naleznete i mnoho muzeí (Fotoateliér Seidl, VAX muzeum, vlastivědné muzeum, muzeum útrpného práva...)a galerií (Egon Schiele centrum, dům fotografie...). Nedostupná není ani Hluboká se svým světoznámým zámkem. Nejen v nejbližším okolí Vyššího Brodu naleznete mnoho zrekonstruovaných kostelíků, kapliček, božích muk či křížových cest.

 

Přírodní památky a rezervace

Další chloubou našeho kraje je příroda. Nedaleko Vyššího Brodu se rozkládá přírodní park Vyšebrodsko, kde naleznete tři chráněná území - Uhlířský vrch, Medvědí horu a rašeliniště Kapličky. Z druhé jmenované památky je nádherný výhled na obec Loučovice, třetí jmenovaná pak láká především na jezírko a také na svou historii, leží totiž na území zmizelé vesnice Kapličky, která ustoupila pohraničnímu běsnění v takzvaném pásmu na konci 50. let minulého století. A dále na Vás již čeká Chráněná krajinná oblast Šumava, kde můžete navštívit přírodní památky na Spáleništi, Svatém Tomáši, Jasánkách, Zvonkové a mnohé další. Od Nové Pece se pak rozprostírá Národní park Šumava. ZapomEnout nesmíme ani na Blanský les u Českého Krumlova. Zde je hlavním lákadlem vrchol hory Kleť se stejnojmennou, nově zrekonstruovanou rozhlednou.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0