Autokemp U Tomášků

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp u Tomášků - ubytování Staňkov

Jižní Čechy jsou se spoustou rybníků jedním z nejkrásnějších koutů České Republiky. Zveme Vás k pobytu v této nádherné oblasti. Náš kemp leží na břehu Staňkovského rybníka, v obci Staňkov vzdálené necelé 3 km severovýchodně od města Chlum u Třeboně. Kemp poskytuje typy ubytování jako například: chatky, maringotky, plochy pro karavany a obytné vozy a místa pro stanování (vlastní stany).

Náš kemp leží na břehu Staňkovského rybníka, v obci Staňkov vzdálené necelé 3 km severovýchodně od města Chlum u Třeboně.

Staňkovský rybník má písčité dno a je z velké části obklopen hlubokými lesy. Jeho pravý břeh tvoří přírodní hranici s Rakouskem. Vodní plocha má 241 ha a obvod rybníka je 21 km. Se svou délkou 7 km je nejdelším jihočeským rybníkem. Vyniká výškou hráze 18 m a hloubkou pod hrází, která dosahuje 15 m. Je tedy nejhlubším rybníkem a zadržuje největší množství vody. Je vyhledáván pro rekreaci a sportovní rybolov.

Vznik obce Staňkov se datuje do 16. století a její historie je spjata s městem Chlum
u Třeboně. V dnešní době je obec vyhledávanou rekreační oblastí. Na své si zde přijdou trampové, rekreanti, turisté, cyklisté, houbaři i rybáři.

Kemp se rozprostírá na rozlehlé louce a v přilehlém stromovém porostu, kde se můžete schovat před poledním sluncem. Kapacita je 100 stanů či karavanů. Využít můžete také pronájem naší plně vybavené maringotky, chatky, několika karavanů nebo pohodlí v soukromém bytě.

Najdete u nás zděné sociální zařízení, WC, sprchy s teplou vodou, dětské hřiště, hřiště pro voleybal i pingpongové stoly. Samozřejmostí jsou elektrické přípojky a rozvedená voda v dolní části kempu podél plotu. Navíc můžete využít nabídky naší půjčovny lodí a šlapadel.

Staňkovský rybník se stal obíbeným útočištěm sportovních rybářů. Mezi obvyklé úlovky se řadí kapr, tolstolobik, úhoř, lín, sumec, štika, candát nebo okoun. Rybáři jsou si povinni zakoupit povolenku a musí se řídít Staňkovským rybářským řádem. K rybaření jsou vhodné také rybníky Hejtman a Nový Kanclíř nebo Tušťské pískovny.

 

Další kempy v oblasti Jižní Čechy naleznete zde

 

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 13 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Mudrová Michaela
Mudrová Michaela (nepřihlášený) 19. Červenec 2013 - 12:57
Počet hlasů: 1178
Dobrý den, scháníme chatku u Staňkovského rybníka pro 3 osoby v termínu 12-16.8.2013. Může být maringotka či karavan. Manžel je rybář a dceři je 8 let. Děkuji S pozdravem Mudrová
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI