Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Autokemp U Tomášků

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp u Tomášků - ubytování Staňkov

Jižní Čechy jsou se spoustou rybníků jedním z nejkrásnějších koutů České Republiky. Zveme Vás k pobytu v této nádherné oblasti. Náš kemp leží na břehu Staňkovského rybníka, v obci Staňkov vzdálené necelé 3 km severovýchodně od města Chlum u Třeboně. Kemp poskytuje typy ubytování jako například: chatky, maringotky, plochy pro karavany a obytné vozy a místa pro stanování (vlastní stany).

Náš kemp leží na břehu Staňkovského rybníka, v obci Staňkov vzdálené necelé 3 km severovýchodně od města Chlum u Třeboně.

Staňkovský rybník má písčité dno a je z velké části obklopen hlubokými lesy. Jeho pravý břeh tvoří přírodní hranici s Rakouskem. Vodní plocha má 241 ha a obvod rybníka je 21 km. Se svou délkou 7 km je nejdelším jihočeským rybníkem. Vyniká výškou hráze 18 m a hloubkou pod hrází, která dosahuje 15 m. Je tedy nejhlubším rybníkem a zadržuje největší množství vody. Je vyhledáván pro rekreaci a sportovní rybolov.

Vznik obce Staňkov se datuje do 16. století a její historie je spjata s městem Chlum
u Třeboně. V dnešní době je obec vyhledávanou rekreační oblastí. Na své si zde přijdou trampové, rekreanti, turisté, cyklisté, houbaři i rybáři.

Kemp se rozprostírá na rozlehlé louce a v přilehlém stromovém porostu, kde se můžete schovat před poledním sluncem. Kapacita je 100 stanů či karavanů. Využít můžete také pronájem naší plně vybavené maringotky, chatky, několika karavanů nebo pohodlí v soukromém bytě.

Najdete u nás zděné sociální zařízení, WC, sprchy s teplou vodou, dětské hřiště, hřiště pro voleybal i pingpongové stoly. Samozřejmostí jsou elektrické přípojky a rozvedená voda v dolní části kempu podél plotu. Navíc můžete využít nabídky naší půjčovny lodí a šlapadel.

Staňkovský rybník se stal obíbeným útočištěm sportovních rybářů. Mezi obvyklé úlovky se řadí kapr, tolstolobik, úhoř, lín, sumec, štika, candát nebo okoun. Rybáři jsou si povinni zakoupit povolenku a musí se řídít Staňkovským rybářským řádem. K rybaření jsou vhodné také rybníky Hejtman a Nový Kanclíř nebo Tušťské pískovny.

 

Další kempy v oblasti Jižní Čechy naleznete zde

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Mudrová Michaela
Mudrová Michaela (nepřihlášený) 19. Červenec 2013 - 12:57
Počet hlasů: 1296
Dobrý den, scháníme chatku u Staňkovského rybníka pro 3 osoby v termínu 12-16.8.2013. Může být maringotka či karavan. Manžel je rybář a dceři je 8 let. Děkuji S pozdravem Mudrová
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI