Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa Strážný

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa Strážný - rekreace na Šumavě

Šumava, obec Strážný – to je fantastické místo pro pobyty rodin s dětmi, pro přátelská setkání a pro všechny ty, kteří jsou sportovně založení. Chalupu najdete na ideálním místě: přímo na konci sjezdovky v klidné části obce Strážný. Ubytování nabízíme v apartmánech, kde každý má 2 pokoje se dvěma lůžky. Celková kapacita všech 3 apartmánů je 18 osob. Každý apartmán má svou koupelnu (sprchový kout) s WC. Pro všechny apartmány je společná velká kuchyně spolu s jídelním koutem, který funguje jako společenská místnost. Všechny apartmány jsou nově zrekonstruovány (dokončeno 2016) a vybaveny novým nábytkem. Každý pokoj má kromě lůžek i úložné prostory, stolek, židle a křesílko, lustr a lampičky. Ideální pro rodinnou nejen sportovní dovolenou.

Blízká lyžařská střediska: Strážný, Nad Kovárnou - Horní Vltavice, České Žleby, Mitterdorf, Kubova Huť.

Okolo chalupy je zdarma dispozici velká udržovaná zahrada, která sousedí se sjezdovkou Ski areálu Strážný.

 

Popis ubytování

Ubytování v apartmánech zrestaurované klasické šumavské chalupy:

 • ubytování nabízíme ve 3 apartmánech, které jsou situovány do přízemí chalupy. Každý má 2 pokoje se dvěma lůžky a možností dvou přistýlek. Celková kapacita všech 3 apartmánů je 18 osob. Každý apartmán má svou koupelnu /2x sprchový kout a 1x rohová vana/ s WC. Pro všechny apartmány je společná velká kuchyně  spolu s jídelním koutem, který funguje jako společenská místnost.
 • Všechny apartmány jsou nově zrekonstruovány/dokončeno 2016/a vybaveny novým nábytkem a kobercem. Každý pokoj má kromě lůžek i úložné prostory, stolek, židle a křesílko, lustr a lampičky na čtení.
 • Útulná kuchyň v horském stylu je vybavena nadstandartní kuchyňskou linkou s veškerým nádobím v dostatečném počtu, lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí, horkovzdušnou troubou.  Ve společenské místnost je umístěna televize. U velkého stolu s lavicí a židlemi se najednou mohou sejít všichni hosté chalupy, popř. posedět u malého barového pultu.
 • Wi-fi funguje v celém objektu. Chalupu doporučujeme větším skupinám – je třeba brát v úvahu společnou kuchyň.
 • K dispozici jsou úklidové prostředky a vysavač.
 • Sociální zařízení: Ke každému apartmánu je samostatná koupelna s WC.
 • Vytápění: Rozvody topení jsou do všech pokojů, sociálních zařízení i do kuchyně.

 

Voda a teplo:

 • Rozvody plynového topení jsou do všech pokojů, sociálních zařízení i do kuchyně. I voda se ohřívá plynem.
 • Voda je pitná.

Úschovna:

 • K dispozici je zdarma garáž jako úschovna kol, lyží, kočárku atd…Zde je uschovaný zahradní nábytek, který mohou hosté využívat.

Parkování:

 • Parkoviště pro 5 aut je přímo u chalupy. Parkování zdarma.

 

Stravování na chalupě

Možnost vlastního vaření v plně vybavené kuchyni, popř. stravování v restauracích obce nebo na hraničním přechodu Strážný.


Obecné informace:
Není možné ubytování domácího zvířete na chalupě zákaz domácích mazlíčků
Internetové, wi-fi připojení wifi, internet
Zákaz kouření na chalupě nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
chalupa s bezbariérovým řešením bezbariérové ubytování

Vnitřní vybavení:
Televize televize
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
na chalupě je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Sprchový kout na chalupě sprchový kout
Vana vana

Venkovní vybavení:
chalupa má vnější terasu terasa

 Okolí chalupy:
Oplocení kolem chalupy oploceno
Parkování u chalupy s parkováním
Okolní zahrada se zahradou
Travnatá plocha v okolí chalupy travnatá plocha
Blízký les u lesa

Možnosti zábavy:
Cyklostezky v okolí cykloturistika

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt
Kontaktní formulář
Okolí

Zábava a sport v okolí

Výlety, atrakce, zábava
Šumava, obec Strážný – to je fantastické místo pro pobyty rodin s dětmi, pro přátelská setkání a pro všechny ty, kteří jsou sportovně založení. Chalupu najdete na ideálním místě: přímo na konci sjezdovky v klidné části obce Strážný. Výhodná poloha obce Strážný (834m. n. m) přímo vybízí ke sportům jako je sjezdové lyžování, snowboard, běžecký sport, cyklistika, turistika. Tato oblast je nakloněna i houbařům a milovníkům poklidné dovolené strávené v NP Šumava.

V obci je denně otevřený malý obchod s potravinami a drobným doplňkovým sortimentem a několik restaurací. Nejbližší město – Vimperk je vzdálené 24 km. Na hraničním přechodu Strážný (4km od chalupy) můžete využít k relaxaci masáže a restauraci s výbornou šumavskou kuchyní anebo výhodné nákupní centrum Travel free se stálou nabídkou luxusního letištního sortimentu za zajímavé ceny…

Lyžování:

Ski areál Strážný, Mitterdorf, Hochficht, Horní Vltavice, Kubova Huť, Kvilda, Zadov.

Koupání:

Strážný – koupaliště, Žďárecké jezírko, Chlumský rybník, Křišťanovický rybník,  Volary  – krytý bazén, Husinec,, Prachatice – Hulák, Prachatice, Lipno – přehrada,

V Německu  – Passau, Grafenau,

Vybavenost v okolí:

V obci je denně otevřený malý obchod s potravinami a drobným doplňkovým sortimentem a několik restaurací. Nejbližší město – Vimperk je vzdálené 24 km.

Na hraničním přechodu Strážný /4 km od chalupy/ můžete využít k relaxaci masáže a restauraci s výbornou šumavskou kuchyní anebo nákupní centrum Travel free se stálou nabídkou luxusního letištního sortimentu za velmi zajímavé ceny.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI