Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa Šuměnka - Lenora

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa Šuměnka - chata k pronájmu na Šumavě

V blízkosti hraničního přechodu Strážný v krásném koutě Šumavy u obce Lenora a kousek od panenské Vltavy je naše chata Šuměnka ideálním místem pro únik z města. Chalupa Šuměnka, na Šumavě, Vám nabízí možnost pronájmu retro chalupy s deseti pokoji a kapacitou až pro 45 osob za cenu již od 18 900 Kč. Nabízíme Vám pronájem chalupy na týden, případně na víkendový pronájem. Luxusní chalupa je vhodná pro rodiny s dětmi, kterým nabídne krásnou společenskou místnost, která tvoří krásný prostor pro příjemné posezení nebo party.

Chalupu ŠUMĚNKA je možné využít i pro svatby, rodinné oslavy, společenské sešlosti, teambuilding, školní srazy, sportovní soustředění s možností využití sportovního náčiní, které je součástí chalupy.

Chalupa má své kouzlo v zimním i letním období, navazuje na cyklistické i běžkařské trasy, které vedou na místa jako Stožec, Boubín, Jezerní slatě a mnoho krás Šumavy jak na straně české republiky, tak na Německé straně. V zimě můžete využít také nedaleký lyžařský areál Mitterdorf nebo pár kilometrů vzdálený Kubova Huť.

 

Popis ubytování

Celkem chata ubytuje až 45 osob, ale doporučujeme 10 rodin.

 

Přízemí:

  • Chalupa má dvě společenské místnosti - velká společenská místnost s kachlovými kamny, hracím stolním fotbálkem, barem s možností pronájmu chlazení na pivo a velkou televizí. Druhá společenská místnost nabízí posezení u krbu s možností saunování, plus využití koupacího sudu s možností perliček.
  • Velká prostorná kuchyně se stolem pro přípravu jídla a 5 velké lednice a samostatný mrazák. Kuchyně je plně vybavená nejen nádobím, ale i všemi spotřebiči včetně mikrovlnky a rychlovarné konvice.
  • Dovolená s dětmi tedy nebude žádný problém. Zahrada nabízí ohniště s posezením, lehátka a dětské hřiště s pískovištěm. Nejbližší supermarket je od chaty vzdálený 6 km v obci Lenora a nejbližší vlek 10 km.
 

Chalupa má další dvě patra, ve kterých je celkem 10 pokojů.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Okolí chalupy

Rekreační zařízení Šuměnka se nachází v údolí Teplé Vltavy na Šumavě asi 13 km jižně od města Vimperk a necelý kilometr od obce Lenora. Chalupa leží v nadmořské výšce 780m. Celý objekt sousedí s loukami a přilehlým šumavským lesním porostem.

Lenora je důležitým centrem pro turisty. Je východiskem pro výlety na Boubín a vodáci zde začínají sjíždět Vltavu. Lenorou prochází šumavská cyklomagistrála č.33 (Železná Ruda - Vyšší Brod) a nedaleký hraniční přechod Strážný otevírá další bránu výletů a zábavy do sousedního Německa. Výhodou je také dobré dopravní spojení vlakem i autobusem. Vltava také nabízí bohaté rybářské zážitky při lovu pstruhů a lipanů. V zimě je zde napojení na běžecké lyžařské stopy. Vedle prohlídky sklářského muzea můžete navštívit malou sklářskou huť, nebo brusírnu skla. Mezi významné turistické atrakce v obci patří veřejné pečení chleba v historické peci a technická památka krytý dřevěný most, který sloužil k manipulování plaveného dřeva z okolních boubínských lesů.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI