Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa U Hovorků - Vlkov nad Lužnicí

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa U Hovorků - rekreace na Třeboňsku

Chalupa U Hovorků se nalézá přímo v centru vesnice Vlkov, přesto na klidném místě, neb je obklopena zahradami. Rekonstruovaná, více jak sto let stará chalupa U Hovorků s kapacitou 12 až 15 hostů ve čtyřech pokojích (s dvorem a zahradou s novým dětským hřištěm). Na zahradě je možno stanovat. Celé podkroví je stylově provedené ve dřevě. Vybavení standardní, k dispozici plně vybavená kuchyň, dvě společenské místnosti. Wi-fi internet nově zdarma. Po dohodě možné poskytnout plné soukromí v celém areálu. Rozsáhlá nabídka doprovodných služeb. Chalupa je obzvláště vhodná pro pobyt větších rodin či skupin.

 

Ubytování v Třeboni

Chalupa je obzvláště vhodná pro pobyt větších rodin či skupin. Pokoje jsou dvou, tří a čtyř-lůžkové. Pokud by Vám nestačila koupelna v podkroví, je možné využít i koupelny v přízemí a taktéž WC, které je hned u vchodu do chalupy. Společná kuchyň umožňuje přípravu vlastní stravy a je plně vybavena nádobím. K dispozici je elektrický sporák, mikrovlnná či horkovzdušná trouba, rychlovarná konvice, kávovar, toustovač, topinkovač, lednička, mycí linka, bojler atd. Pivo ovšem nejlépe chutná ze sedmého (popravdě třetího) schodu malého lochu, kde je ovšem třeba dávat si pozor na hlavu. V případě potřeby je možné si přitopit elektrickým přímotopem. Hostům jsou k dispozici rovněž dvě společenské místnosti/jídelny.

Na dvoře je možné parkovat v bezpečí auta. Nechybí ani v roce 2005 vybudovaná kolárna se speciálními úchyty na kola, které zajistí jejich bezpečné uložení. Na zahradě je malé ohniště a také zde můžete využívat náš gril. Od roku 2013 je na zahradě pro nejmenší přichystáno dětské hřiště .

 

Celková kapacita chalupy je 12 lůžek (dvou, 2x tří a čtyřlůžkový pokoj) s možností dalších 3 přistýlek a variantou dále expandovat do stanů na zahradu, což má také své příznivce. Pan domácí Vám ochotně pomůže se vzniklými problémy a případně může poskytnout cenné rady a doporučení.

Obvykle je hostům k dispozici jejich pokoj a společné prostory. V případě zájmu, je možné při rezervaci sjednat a zajistit úplné soukromí (v areálu nebude pobývat nikdo jiný).

Na chalupu je možné s sebou brát psy, kočky a jiná domácí zvířata. Při objednávání pobytu je nutno domluvit s pronajímatelem.

 

V sesterském penzionu U hájovny je půjčovna sportovních a rekreačních potřeb za zvýhodněné ceny pro hosty chalupy U Hovorků (kvalitní treková a horská kola, dětská kola, vozík za kolo pro děti, dětská sedačka na kolo, nafukovací čluny, kruhy, vesty, rukávky, nafukovací bazén, inline brusle, trampolína, mapy, GPS navigace a další vybavení).


 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Tabulka vzdáleností

vlaková zastávka400 m
ubytování penzion U hájovny    750 m
hospoda    450 m
knihovna    10 m
kostel v Hamru3 500 m
les  250 m
lom (možnost koupání)  500 m
nudistická pláž1 800 m
Písečný přesyp (přírodní památka)1 400 m
pískovna (výborné koupání)1 100 m
rybník  400 m
řeka Lužnice  850 m
Veselí nad Lužnicí (město)4 900 m
Třeboň (město)19 000 m
Červená Lhota (zámek)18 000 m

 

Rekreační možnosti

Věříme, že z rozsáhlé nabídky možností rekreace si vybere každý ve věku od jednoho (ve skutečnosti jsme již měli i mnohem mladší vcelku spokojené návštěvníky) do sta roků. Obrovskou výhodou této rovinaté krajiny je, že se téměř všude dostanete na kole, a tím se Vám vzdálenosti značně "zkrátí". Záleží pouze na Vás, zda dáváte přednost pohodě při slunění na písečné pláži na pískovně či chytání ryb před procházkou do lesa, odkud se asi nevrátíte s prázdnou, ale s košíky naplněnými borůvkami, brusinkami, nejrůznějšími houbami či klacíky na táborák. Vlkov je naturisty doporučován jako jedno z nejlepších míst v Čechách, kde každý najde vhodné místečko.

Doporučujeme vyjížďku na kole okolo rybníků, ze které se může stát celodenní výlet třeba do Třeboně. Během půlhodiny můžete být autem na zámku Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota či na zámku v Třeboni. Pokud si ovšem chcete dát o dovolené pořádně do těla, půjčíte si loď a vyrazíte na vodu. Nebo si na místních hřištích zahrajete fotbal, volejbal přímo ve Vlkově či tenis v sousedním Veselí. Nově vyasfaltované cyklostezky jsou ideální také pro in-line bruslení. Za větru pak doporučujeme windsurfing a pro odvážné skoky do vody z až 8 metrových skákadel do místního lomu. Málokdo pak odolá, zakončení dne u táboráku s přáteli a s komáry či v místní hospůdce.

 

Tipy na výlet

NOVINKA - Cyklotrasa Lužnice. V roce 2014 byla vyznačena cykloturistická trasa mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Velenicemi s názvem Lužnice. Jak název napovídá, trasa se snaží v rozumné míře kopírovat řeku Lužnici, a přitom vést po pro cyklisty vhodných površích, brodění se v močálech a bahně se opravdu bát nemusíte. Proto je možné ji projet na všech typech kol včetně koloběžky.

Podzimní výlovy rybníků. V několika obrázcích Vám chceme ukázat, že i když už přijde podzim a léto je nenávratně pryč, u nás na Vlkově je pořád krásně. Pojeďte s námi například na výlov některého z okolních rybníků. Třeboňsko je již po řadu staletí synonymem pro kraj rybníků. Rybníky vznikly odvodněním původně močálovité krajiny a jsou místem chovu ryb, převážně kaprů. Tradičním svátkem pro všechny je výlov největšího českého rybníka Rožmberk.

Okolo rybníků. Pro naše návštěvníky jsme připravili popis cesty po rybnících v okolí Vlkova. Nejlépe je projet ji na kole a s větrem v zádech, ale věříme, že i naše obrázky Vás zaujmou.

Rybník Rožmberk – největší jihočeský (a také český) rybník vybudoval v letech 1584 – 1590 na řece Lužnici asi 6 km severně od Třeboně známý rožmberský regent Jakub Krčín z Jelčan. K jeho zabezpečení vypracoval důmyslný projekt vodního kanálu zvaného Nová řeka, aby jím odváděl přebytečnou vodu z Lužnice do Nežárky.

Zámek Hluboká nad Vltavou vznikl v šestnáctém století přestavbou z původně gotického hradu. Zámek leží v krásných zahradách uprostřed rozsáhlého anglického parku. V těsném sousedství zámku je umístěna Alšova jihočeská galerie s jedinečnou expozicí českého středověkého umění (proslulá sbírka gotických madon) a neméně atraktivním souborem děl ze století dvacátého. Alšova jihočeská galerie slouží i jako místo tradičních koncertů vážné hudby.

Třeboň – lázeňské městečko uprostřed stejnojmenné pánve, která vyniká především krásnou krajinou plnou rybníků a nádherných zákoutí. Ideální cíl pro jednodenní cyklovýlet. Ve městě koupání, zámek i různá pohostinská zařízení.

Soběslavská a Veselská blata – rozsáhlé oblasti, kde se dříve těžila rašelina. Dnes jsou významnými přírodními památkami. Naučná stezka Borkovická blata (CHKO) je další příležitostí k návštěvě. Na stezce můžete obdivovat chráněnou květenu blat (např. masožravá rosnatka okrouhlolistá) nebo ukázky z dob, kdy se na blatech ještě těžila rašelina. Projdete-li stezku celou – po houpavých chodníčcích nad bažinou – určitě nebudete zklamáni. Vesnice na blatech jsou proslulé lidovou architekturou selského baroka.

Parní vláček JHMD – raritou jižních Čech je historická úzkokolejná železnice mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí (resp. Obrataní). Trať je provozována soukromým dopravcem a během celé letní sezóny se můžete o víkendech svézt historickou soupravou, které je tažena parní lokomotivou. Nelze než doporučit.

Tábor – historické město založené husity roku 1420, které se může chlubit středověkým historickým jádrem. Dosud okresní město s bohatým historickým dědictvím: hradem Kotnovem, Bechyňskou bránou, radnicí, katakombami, muzeem, renesanční vodárnou, gotickým kostelem na Žižkově náměstí a spoustou dalších zajímavostí, které stojí za to zhlédnout.

Aquapark Gmünd – Pokud není počasí vhodné na výlety do přírody a na koupání, můžete vyrazit do vodního světa v Gmündu. Najdete zde skalní solný bazén se solí z Bad Ischlu, sportovní bazén, teplý vířivý bazén, 65 m dlouhý tobogán, rozsáhlý saunový svět a řadu dalších atrakcí.

Poníci v Pelejovicích – Zejména pro malé děti, již od tří let, doporučujeme návštěvu jezdeckého kroužku v Pelejovicích. Lze operativně domluvit jak jednotlivé svezení, tak celý kurz. Velkou výhodou je individuální přístup a rodinná atmosféra. Vzhledem k dojezdové vzdálenosti je ideální kombinovat s cestou na kole.

Bechyně – město západně od Tábora proslulé svými lázněmi. Doporučujeme návštěvu zámku, cukrárny na náměstí nebo romantickou procházku údolím řeky Lužnice. Z Tábora do Bechyně vede 1. elektrifikovaná trať ve střední Evropě – "Bechyňka" zkonstruovaná Františkem Křižíkem.

Jindřichův Hradec – město východně od Vlkova. Dá se navštívit na kole (cca. 26 km), či pohodlněji autem. Doporučujeme navštívit zámek, prohlédnout si krásné historické centrum, dřevěné pohyblivé jesličky, popřípadě posedět v některé z cukráren. Za návštěvu určitě také stojí barevná zpívající fontána v centru města.

Bošilec  – vesnička mezi rybníky Bošilec a Horusický. Uprostřed vesnice gotický kostel ze 14. století s proslavenou kazatelnou ve tvaru ryby. Typické lidové stavby z 19. století.

Červená Lhota – zámek na skalním ostrůvku obklopený vodou s přístupem po mostě. Původní tvrz přestavěna v 17. století na zámek. Expozice přístupná veřejnosti. Trvalý zážitek poskytuje také jízda na kole okolo rybníka či vyjížďka na lodičce.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI