Chatová osada Leština - Komorník

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chatová osada Leština s.r.o.

     Naše chatová osada se nachází na pomezí jižních Čech a jižní Moravy u rybníka Komorník, který je dlouhý téměř 3 kilometry a vodní plocha dosahuje 56 ha. Nechal jej asi 1 km od města Strmilov roku 1575 zbudovat nejvyšší komorník markrabství moravského Zachariáš z Hradce a pojmenoval ho podle své hodnosti.

      Strmilovsko je nazýváno branou do České Kanady. Krajina v okolí je velmi členitá. Rozsáhlé lesní porosty nabízejí možnosti houbaření, turistky a cykloturistiky , vodní plocha rybníka Komorník vybízí ke koupání a vodním sportům. V blízkém okolí (v dosahu 20 km) je mnoho zajímavých kulturních míst a historických památek (Jindřichův Hradec, Telč, Landštejn, Dačice, Žirovnice, úzkorozchodná železniční trať, ....), které stojí za to navštívit.
 

koupani v kempu

      Návštěvníkům chatové osady nabízíme ubytování ve 4lůžkových a 5lůžkových chatkách se stravováním ve formě plné penze. Součástí areálu je centrální budova s jídelnou a hospůdka s terasou, hřiště pro míčové hry, dětské hřiště, bazén, společné ohniště a písečná pláž.

Sportovní vybavení

 • míče, síť, pálky,... je možno zapůjčit (bez poplatku)
 • lodičky a šlapadlo za poplatek

Ke hrám je možno využít velký stan se stolním fotbálkem. Sportovní rybolov v blízkém okolí (Hamerský potok, soukromé rybníky). Ideální dovolená pro rodiny s dětmi, milovníky houbaření, turistiky, cykloturistiky a pro všechny, kteří chtějí strávit příjemnou dovolenou v krásné přírodě jižních Čech.

Ubytování ve vytápěných chatkách - elektrotopení

 


 
Návštěvníkům chatové osady nabízíme ubytování ve čtyř a pěti lůžkových chatkách.

Typ BA 22 - čtyřlůžková, s podkrovím, 20m2
chatka v kempu

Typ LADA - pětilůžková, přízemí s verandou, 20m2
chatka v kempu

Sociální zařízení areálu chatové osady je centrální (umývárny, sprchy, WC).
Teplá voda po celý den.

Zahájení rekreačních pobytů: 29.6
Ukončení rekreačních pobytů: 31.8

 • Na rekreaci je možno čerpat příspěvek od zaměstnavatele.
 • Jednotlivé pobyty začínají vždy v sobotu obědem a končí poslední den rekreace (sobota) snídaní.
   
 
Galerie
Ceník

Stanoveny týdenní pobyty s možností rekreace na libovolný počet týdenních pobytů.
Mimo sezónu (červenec, srpen) jsou umožněny i kratší doby pobytu, společenské akce dle individuální dohody.

CHATY

Typ BA 22 (čtyřlůžková)    týdenní pobyt    4.200 Kč
Typ LADA (pětilůžková)    týdenní pobyt    4.750 Kč

V ceně za chatu je zahrnuta spotřeba elektrické energie a lůžkoviny.

Za nepříznivého počasí je možno v chatách (za poplatek
el.energie) přitopit zabudovaným elektrickým topením.

Sprchy v chatové osadě jsou vybaveny sprchovými automaty 1 žeton 10 Kč.

Poplatek za rekreační pobyt podle vyhášky 5/2003 města Strmilov
"O místních poplatcích" uhradí rekreant během pobytu.

STRAVOVÁNÍ
 

Dospělá osoba/den
Dítě do 10 let/den
Dítě do 3 let
250 Kč,      polopenze 160 Kč
200 Kč,      polopenze 135 Kč
zdarma
Kontakt

Mobil: +420 721 461 834, +420 777 052 302

Adresa: Leština, Strmilov

www: www.chaty-komornik.cz

 

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Okolí

Kam na výlet v Jižních Čechách

 

 
Hrad Landštejn

Hrad byl vybudován na počátku 13. století moravskými Přemyslovci jako opěrný bod území na pomezí Čech, Moravy a Rakouska.Svým pojetím dvou věží propojených palácem, představuje ojedinělý komplex svého druhu v Čechách a je jednou z nejvýznačnějších románských památek ve střední Evropě.

 
 

Jindřichův Hradec

Byl založen okolo poloviny 12. století. První písemná zmínka pochází z roku 1220. Historie a osud města a kraje je spjat z působností jednoho z nejmocnějších šlechtických rodů České království - pánů z Hradce. Hlavní dominantou je Státní hrad a zámek J.Hradec, který je třetím nejrozsáhlejším památkovým objektem v České republice.

Rozkládá se na ploše větší jak 3 hektary a má 320 místností. Mezi technické kuriozity patří funkční úzkokolejná železnice z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a do Obrataně.

 
 

Telč

Město Telč bylo založeno v první polovině 12. století a dnešní unikátní renesanční podobu získalo po roce 1550 za vlády Zachariáše z Hradce, který vtiskl městu podobu, jenž nebyla do dnešní doby podstatně změněna. Díky tomuto unikátu byla Telč roku 1992 zařazena do seznamu chráněných památek UNESCO.

 
 

Slavonice

Jedná se o městkou památkovou rezervaci jejíž základ vznikl 2. polovině 13. století. Další rozvoj výrazně ovlivnilo 14. století kdy byla původní ves přeměněna v město s opevněním. Největší chloubou města jsou pozdně gotické a renesanční domy, které se dochovaly na obou náměstích Slavonic.

 
 

Červená Lhota

Na skále obklopené zámeckým rybníkem stojí zámek Červená Lhota, který vznikl na místě staré tvrze. Doba vzniku tvrze není známá a nelze určit ani prvního majitele. V letech 1658 až 1678 byly na zámku prováděny ranně barokní úpravy, kde současně italští umělci pracovali na výzdobě interiérů.

V letech 1841 - 1863 proběhla na zámku romantická přestavba v novogotickém slohu, přičemž současně byly upravovány i interiéry.K zámku paří i zámecký park, který je velmi oceňován botaniky, kde je umístněna zámecká kaple, která je nedílnou součástí zámku.
 

Úzkokolejka

Více než jedno století patří ke koloritu Jindřichohradecka lokálka s rozchodem kolejí 760 mm s délkou tratí však úctyhodných 79 km. Jedná se o dvě tratě a to JH - Nová Bystřice a JH - Obrataň. Tyto tratě jsou významnou technickou památkou a dodnes slouží k pravidelné osobní a nákladní dopravě.

  

 

Stravování

Stravování v kempu

Návštěvníkům chatové osady nabízíme stravování ve formě plné penze (snídaně, oběd, odpolední svačina, večeře), případně i formou polopenze (snídaně, večeře). Stravování probíhá v centrální budově ve které se nachází samoobslužná jídelna a hospůdka s terasou. V případě celodenního výletu se obědy řeší formou obědového balíčku. (hlásí se den předem)

restaurace v kempu Lestina

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0