Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Farma Smrhov - Borovany

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Apartmány Smrhov - dovolená v Jižních čechách

Bizoní farma Smrhov se nachází v malebné krajině v okolí řeky Malše. Díky rekonstrukci jihočeského stavení vznikly tři apartmány, takže si můžete pronajmout samotný apartmán anebo celou chalupu. Každý apartmán je kompletně vybavený, díky čemuž budete mít na své dovolené maximální pohodlí. Ideální místo pro rodiny s dětmi či partu přátel. Kompletně vybavené apartmány, venkovní gril, bazén, vířivka, zázemí pro děti. V okolí stavení jsou krásné pastviny, na nichž se pasou naše bizoní stáda. Můžete si vyjít na procházku do krásné přírody Jižních Čech či si vyjet na safari projížďku mezi bizony. Interiér chaty je také vyzdoben motivy těchto mohutných majestátních zvířat.

 

Ubytování na farmě

Bizoní farma Smrhov se nachází v malebné krajině v okolí řeky Malše. Díky rekonstrukci jihočeského stavení vznikly tři apartmány, takže si můžete pronajmout samotný apartmán anebo celou chalupu.

Každý apartmán je kompletně vybavený, díky čemuž budete mít na své dovolené maximální pohodlí. Dispozičně jsou apartmány řešeny jako prostorný obývací prostor s kuchyní a jídelnou, oddělená ložnice a koupelna. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení k internetu. Na farmě je společenská místnost, kde je dostatek prostoru pro posezení, krb, satelitní LED televize a společenské hry.

Venkovní zázemí nabízí posezení s grilem, ohniště, bazén, vířivku a nechybí ani lehátka pro relaxaci. Dvůr je uzavřen, takže si zde děti mohou volně hrát a rodiče v klidu odpočívat. Pro děti je připravena skluzavka, houpačka a pískoviště.

 

Apartmán 1

 • Apartmán číslo 1 je čtyřlůžkový a nachází se v prvním patře chalupy. Dispozičně je řešen jako byt 1+1, přičemž obývací pokoj je propojen s kuchyní a ložnice se 2ma lůžky je oddělná.
 • V obytné části se nachází manželská postel pro 2 osoby a rozkládací gauč, na kterém se mohou pohodlně vyspat další 2 osoby. Dále je zde LCD TV, konferenční stolek, jídelní stůl a plně vybavený kuchyňský kout (sklokeramická varná deska, horkovzdušná trouba, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, nádobí).
 • Od obytné části je oddělena ložnice s manželskou postelí pro 2 osoby a šatní skříní. Koupelna je zařízena sprchovým koutem, toaletou a pračkou.
 • Samozřejmostí je Wi-Fi připojení k internetu.

 

Apartmán 2

 • Apartmán číslo 2 je dvoulůžkový a jako jediný se nachází v přízemí farmy. V obytné části je pohodlný rozkládací gauč, kde se případní vyspí další 2 osoby. Dále je zde LCD TV, konferenční stolek, jídelní stůl a plně vybavená kuchyňská linka (sklokeramická varná deska, horkovzdušná trouba, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, nádobí).
 • Samostatnou místností je ložnice s manželskou postelí pro 2 osoby a šatní skříní. Koupelna je velmi prostorná a vybavená rohovou vanou, WC a pračkou.
 • Součástí apartmánu je také vstup na terasu s venkovním posezením a výhledem do okolní krajiny. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení k internetu.

 

Apartmán 3

 • Apartmán číslo 3 je dvoulůžkový a nachází se v prvním patře chalupy. V obytné části je pohodlný rozkládací gauč, kde se případní vyspí další 2 osoby. Dále je zde LCD TV, konferenční stolek, jídelní stůl a plně vybavená kuchyňský kout (sklokeramická varná deska, horkovzdušná trouba, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, nádobí).
 • Samostatnou místností je ložnice s manželskou postelí pro 2 osoby a šatní skříní. Koupelna je velmi prostorná a vybavená rohovou vanou, WC a pračkou.
 • Součástí apartmánu je balkón s venkovním posezením a výhledem do okolní krajiny. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení k internetu.

 

Bizoní farma Smrhov

V okolí farmy je krásná jihočeská příroda a pastviny, na kterých se pasou naši bizoni. Vyjeďte si na safari projížďku mezi bizony. V okolí stavení jsou krásné pastviny, na nichž se pasou naše bizoní stáda. Můžete si vyjít na procházku do krásné přírody Jižních Čech či si vyjet na safari projížďku mezi bizony. Interiér chaty je také vyzdoben motivy těchto mohutných majestátních zvířat.

farma smrhov jižní čechybizoní farmaovečky na farmě Smrhov

 

Zajímavý program pro aktivní dovolenou

Chcete si svou dovolenou užít aktivně, můžete si vybrat hned z několika možností – vyjeďte si na „safari“ projížďku po pastvinách s bizony, zahrajte si tenis na kurtech, věnujte se pěší či cykloturistice, poznávejte okolí z koňského sedla. Anebo se zajeďte podívat do nedalekých Jihočeských měst.

 

Dovolená s domácím mazlíčkem

Nemusíte si dělat starosti, kdo Vám během dovolené pohlídá Vašeho domácího mazlíčka. Vezměte Vašeho pejska na dovolenou sebou! Součástí naší nabídky je i ubytování se psem.

 


 

 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Aktivity a výlety do okolí

Naše doplňková nabídka aktivit v okolí farmy

Chcete-li dovolenou strávit aktivně, můžete si vybrat z naší bohaté nabídky aktivit:

 • tenisový kurt
 • vyjížďky na koních
 • "safari" projížďku mezi bizony, která pro Vás bude určitě nezapomenutelným zážitkem

Výlety v Jižních Čechách

Bizoní farma Smrhov je strategické místo odkud můžete vyrážet za poznáváním jak přírody, tak měst Jižních Čech. Pro snazší orientaci v  zajímavostech, které tento region nabízí, jsme Vám připravili několik tipů na výlety:

 • Přírodní koupaliště Besednice (1,5 km)

Betonové koupaliště s travnatou pláží se nachází mezi obcemi Smrhov a Malče asi 1,5 km od naší bizoní farmy. Dostanete se tam po značené zelené turistické trase nebo pohodlně automobilem.

 

 • Hrad Pořešín s expozicí hradního muzea (4,6 km)

Zřícenina hradu z počátku 14. století, který stával na skalnatém ostrohu nad řekou Malší je jistě jedním z nejhezčích výletů v blízkém okolí. Hrad je zajímavou raritou v jihočeské hradní architektuře. Na rozdíl od jiných hradů se klíčovým bodem obranných prvků Pořešína stala plášťová hradba, typická zejména pro moravské hrady. Hrad je i místem kulturních akcí a je v něm zřízeno také hradní muzeum.

Ze Smrhova se k hradu dostanete pěšky po zelené a následně modré značené turistické trase dlouhé přibližně 3,5 km. Anebo na kole po silnici II. třídy č.157.

 

 • Vrch Kohout (6 km)

Kohout (871 m n. m.) je nejvyšší horou Slepičích hor a celého podhůří Novohradských hor. Hora má kuželovitý tvar a její vrcholek tvoří malebná soustava rozvětraných granodioritových skalisek. Kohout, respektive kamenný sloup na vrcholu, byl mylně považovaný za střed Evropy kvůli kamennému sloupci s latinským nápisem, který ale sloužil ke tvorbě německých vojenských map v roce 1867. V okolí je velké množství značených tras a možností dalších výletů.

Ze Smrhova se na Kohout dostanete po značené zelené trase dlouhé přibližně 6 km.

 

 • Hrad Louzek (11 km)

Zřícenina středověkého hradu, postaveného nad řekou Malší. Tento původem strážní hrad, vybudovaný v blízkosti zemské stezky z Horního Rakouska do Čech, se na skalnatém ostrohu nad řekou Malší objevil kolem roku 1300. Do psané historie hrad vstupuje až v roce 1421, je zmiňován v dopise Oldřicha z Rožmberka. Roku 1541 je ale již uváděn jako pustý.

 

Cyklotrasy v okolí farmy

Milovníci cyklistiky mohou také využít jednu z mnoha cyklotras v okolí Smrhova.

 • Cykostezka „Řemesla na řece Malši“

Zajímavým výletem pro zkušenější cyklisty je také naučná cyklostezka „Řemesla na řece Malši“ která seznamuje s historií mlýnů a hamrů v oblasti mezi Kaplicí a Cetvinami, za hranicí na rakouské straně pak pokračuje směrem na jih až k Freistadtu a dále Pregartenu. Trasa částečně kopíruje tok řeky Malše, v jejímž okolí se dozvíme také zajímavosti o přírodě Pomalší. Tato trasa je dlouhá od 24km nebo delší varianta  40,5km nebo 70km a je hodnocena střední obtížností.

 

 • Zřícenina hradu Sokolčí

Sokolčí je zřícenina hradu nacházející se na ostrohu nad Černou, 4,5 km východně od Kaplice. Zbytky hradu jsou chráněny jako kulturní památka České republiky. Ze Smrhova se lze dostat na Sokolčí pěšky nebo na kole po značené turistické trase (zelené a červené) dlouhé přibližně 11 km.

 

 • Rozhledna Slabošovka (cyklostezka Smrhov-Besednice)

Nenáročný, necelé 6 km dlouhý cyklo nebo pěší výlet, během kterého můžete vidět kromě rozhledny v nadmořské výšce 624 m n.m. Slabošovky, ze které lze při dobré viditelnosti spatřit i Alpy, také  chovnou stanici koní, kostel sv. Prokopa nebo Mohylník - archeologické naleziště. Cestou se také můžete občerstvit v restauraci v Besednici.

 

 • Cyklostezka „Paměti slepičích hor“

Celodenní středně obtížný výlet o délce téměř 50km vhodný pro trekingová kola, během kterého se na naučné stezce věnované Slepičím horám, jejichž oficiální název je Soběnovská vrchovina, dozvíte zajímavosti o tomto přírodním parku na 21 zastaveních. Trasa vede převážně po zpevněném a asfaltovém povrchu. Značení cyklostezky využívá loga „Pamětí Slepičích hor" umístěného jako součást žlutého cykloturistického značení nebo bílých šipek se zeleným kolečkem.

 

Další zajímavosti v okolí

 • Galerie Krampus – Kaplice, Náměstí 206 (6 km)

Rekonstruované sklepní prostory bývalého rožmberského pivovaru vás přenesou do démonického světa „Neživých“ tzv. Krampusů a Percht. Uvidíte bezprostředně zblízka dokonale zpracované masky vyřezávané ze dřeva či kůže i originální Krampus odění a výbavu. Součástí je působivá portrétní galerie, fotografie z kaplických Krampus show a filmový sestřih z Krampus běhů z minulých let.

 

 • Zámeček Schrötter (8 km)

Necelé dva kilometry jižně za městem Kaplice stojí při řece Malši zámeček Shrötcter - panské sídlo, které se jako jediné dochovalo z velkého továrního komplexu rodinné firmy Schrötter. Továrna na výrobu nití a šicích potřeb měla vlastní vodní elektrárnu, poháněnou Girardovo turbínou.

 

 • Kozí pláň - Věžovatá Pláně, Dolní Pláně 9, 382 32 Velešín (11 km)

LYŽAŘSKÝ AREÁL KOZÍ PLÁŇ je rodinný areál určený především pro rodiny s dětmi provoz umělé zasněžování 5 sněžnými děly osvětlení sjezdovky technické upravování tratě občerstvení vnitřní i venkovní, WiFi free dětské hřiště zdarma pro všechny parkoviště zdarma – denně upravované lyžařská školička stálá zdravotní služba v areálu. Provozují se dva hlavní vleky – jeden s regulací rychlosti jízdy (vhodné zejména pro děti a začátečníky) v délce 350 m a druhý – samoobslužný v délce 500 m. K dispozici je i dětský vlek v délce 100 m.

 

 • Buškův Hamr - Buškův Hamr u Trhových Svinů, 374 01 Trhové Sviny (15 km)

V okolí Trhových Svinů se do dnes dochovalo několik hamrů, jakýchsi manufaktur využívajících jako zdroj energie vodní síly množství potoků a říček protékajících v podhorské oblasti. Z dodnes zachovalých hamrů byl právě ten Buškův hamr provozován nejdéle. Rodina posledního zdejšího hamerníka v obytném stavení u hamru žila ještě koncem 70. let dvacátého století. Díky dlouhodobému provozu byl původní objekt hamru, vystavěný již v 18. století, ušetřen modernizací zařízení a přestavbám unikly i budovy sloužící jako obytné a hospodářské. Jediným výraznějším stavebním zásahem byla rekonstrukce všech objektů prováděná v letech 1992 a 1995. Technická část hamru je plně funkční a při návštěvě je možné spatřit v chodu jak buchar tak i výheň s dmychadly a brus.

 

 • Sýpka Horní Stropnice (20 km)

Sýpka – Muzeum Novohradských hor je živé muzeum, ve kterém se nebudete nudit Vy ani Vaše ratolesti. Upečete si zde vlastní housku, projdete se po bosochodce, uvidíte funkční technologii skladování obilí a spoustu dalších.

Z Horní Stropnice je nedaleko poutní kostel v Dobré vodě, hrad v Nových Hradech, naučná stezka Terčiným údolím.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI