Kemp Olšina Lipno - Černa v Pošumaví

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Proč Kemp Olšina v Jižních Čechách ?

Camping Olšina se nachází na břehu přehrady Lipno v těsné blízkosti obce Černá v Pošumaví v Jižních Čechách. Areál kempu s rozlohou 4,5 ha je uspořádán do teras a částečně je pokryt stromovím. Camping je zaměřený především na rodiny s dětmi s dodržováním nočního klidu.Kemp disponuje vlastní pláží a je obklopen krásnou šumavskou přírodou.

Pro Váš pobyt si můžete zvolit z následujících možností ubytování - 180 kempových míst, 15 malých chatek se společným sociálním zařízením a 6 velkých chatek s vlastní koupelnou (WC, sprcha, umyvadlo) a kuchyňkou. Zázemí kempu nabízí hostům obchod s potravinami, restauraci, sportovní areál, půjčovnu loděk a kol, komfortní sociální zařízení, prádelnu (pračky, sušičky) a výlevku pro chemické WC. Pro hosty je v celém kempu k dispozici bezdrátové WiFi připojení na Internet, popř. hosté mohou využít počítač na recepci.

Camping je určen především pro rodinnou dovolenou, není vhodný pro hlučné hosty, skupinové oslavy, apod. Je zde přísně dodržován noční klid. V přilehlé obci - Černá v Pošumaví - také najdete bankomat, jachetní klub a půjčovnu a školu windsurfingu. Z obce pravidelně jezdí autobusy do okolních měst a obcí - kupř. Český Krumlov, Horní Planá, Frymburk a Lipno nad Vltavou.

Pracovníci Campingu Olšina se těší na Vaši návštěvu a přejí Vám příjemnou dovolenou!

 

Ubytování v kempu

Camping Olšina nabízí ubytování formou karavanových stání a míst pro stany, ale také ubytování v chatách pro 4 nebo 6 osob. Kemp je především určen pro klidnou a pohodovou dovolenou v prostředí krásné přírody Šumavy. Relaxaci a odpočinak u nás najdou jak rodiny s dětmi, tak i jednotlivci. V kempu je dodržován noční klid (23 - 7 hodin) a ochrana majetku návštěvníků je zajištěna nočním hlídačem.

 

Ubytování v chatách

V areálu kempu je pro hosty připraveno celkem 21 chat.

15 chat malých (pro 4 osoby) - společné sociální zařízení, dvě etážové postele, lednička, stůl, židle.

6 chat velkých (pro 6 osob) s vlastní kuchyňkou (vařič, rychlovarná konvice, lednička), posezením a vlastní koupelnou (WC, sprcha, umyvadlo).

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/2_54.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/3_16.jpg

 

Ubytování v mobilních domech

(pro 4 osoby)
2 mobilní domky (pro 4 osoby s možností přistýlky pro jedno dítě) s vlastní kuchyňkou (vařič, rychlovarná konvice, lednička), posezením a vlastní koupelnou (WC, sprcha, umyvadlo).

(pro 6 osob)
4 mobilní domky pro 6 osob s vlastní kuchyňkou (vařič, rychlovarná konvice, lednička), posezením a vlastní koupelnou (WC, sprcha, umyvadlo).

 

Karavanová stání a místa pro stany

Pro naše hosty kemp nabízí více než 180 karavanových míst, z toho 150 s elektrickými přípojkami. Vybraná místa se nachází přímo u břehu Lipenského jezera s nádherným výhledem na vodní hladinu a večer na západ slunce. Prostor pro stany je vyhrazen jak na slunných místech, tak i ve stínu pod vzrostlými stromy.

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/2_800x600.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/1_800x534.jpg

 

Atrakce pro děti

v kempu jsou k dispozici různé atrekce pro děti jako např. prolézačky, trampolína, houpačky, skluzavky a jiné..

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/6_797x600.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/14_800x534.jpg

 

Sportovní zázemí v kempu Olšina

  • ping pong
  • půjčovna kol
  • půjčovna šlapadel

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/21_800x534.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/kemp_olsina_detske_slapadla.jpg

 

Rybaření a houbaření v kempu

V Campingu Olšina si přijdou na svoje i rybáři a houbaři, protože kemp poskytuje zázemí pro rybaření i houbaření...

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/uvodni-strana4.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/uvodni-strana6.jpg

 

 

 


Naše další ubytování

Caravan camping Horní Planá

 

 


 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 608 029 981

Adresa: Černá v Pošumaví, 382 23

www: www.campingolsina.cz

 

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu

Klubová karta

V případě, že jste vlastníkem "klubové karty Kempy-chaty.cz" nezapomeňte do objednávky uvést slevu, která přináleží pod tohle zařízení + číslo Vaší klubové karty.

Info a možnost získání klubové karty zde

Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

Aktivity a okolí

Turistické zajímavosti v okolí Campingu Olšina na Lipně

Vltava, překrásná řeka klikatící se šumavskými lesy. Po celém toku jsou rozesety kempy a desítky restaurací a občerstvení. Jedinečný zážitek je potom shlédnutí Českého Kumlova z hladiny řeky. Startovací stanice pro sjezd řeky je buď v horní části toku Soumarský most nebo o něco níže, těsně pod Lipnem, ve Vyšším Brodě. Kanoe, rafty a veškerá výbava je k zapůjčení.

Lodí po Lipně - šum temných lesů, pasoucí se koně na hřebenech kopců, táborák na břehu jezera. Objevte pro sebe přirozenou krásu Šumavy a Lipenského jezera z paluby lodi. Výletní lodě vyplouvají z přístaviště Lipno nad Vltavou. Během malé nebo velké okružní plavby uslyšíte také mnoho zajímavostí o jezeře a jeho zvláštnostech. V červenci a srpnu je možné objednat večerní plavby s hudbou a tancem.

Lipno nad Vltavou - v letních měsících Vám toto turistické středisko nabízí Aquaworld - bazén se saunou. Ve městě je v provozu půjčovna a prodejna sportovního vybavení - jízdní kola, surfy, šlapadla, loďky a další výbavu pro vodní sporty. V zimních měsících je v provozu lyžařské středisko Kramolín. Parkoviště je přímo u lanovky, denní - noční lyžování, 5 sjezdových tratí, 5 lyžařských vleků, upravené běžecké stopy. Pro děti je na Lipně bobová dráha a Foxpark - kde se určitě nebudou nudit.

Pěší turistika a cyklistika - Lipensko nabízí na jaře, v létě i na podzim pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody síť značených turistických stezek v chráněné krajinné oblasti Šumava. Sbírání hub a prohlídka přírodních památek patří k nejčastěji vyhledávaným aktivitám. Pro cyklistiku nabízí lipensko velice příznivé podmínky. Množství značených cyklotras vás dovede k těm nejlepším pozoruhodnostem a památkám v okolí.

Schwarzenberský plavební kanál - největší šumavská technická památka. Začíná nedaleko pomníku Rosenauerovou nádrží dnes už bohužel s protrženou hrází. Ústí do řeky Große Mühl v Rakousku a spojuje tak povodí Vltavy a Dunaje. Původně byl kanál určen pro plavení polenového dřeva z nedostupných částí Šumavy do Vídně. Později byl upraven a umožňoval plavit až 24 m dlouhé klády. Délka vlastního kanálu je 44 km. Byl napájen vodou z 27 potoků, 3 nádrží a Plešného jezera.

Rožmberk leží v malebném údolí Vltavy, 10 km od rakouských hranic a 25 km od Českého Krumlova. Nedotčená příroda, nádherná pasáž toku řeky Vltavy a historické zázemí obce jsou velkými lákadly pro turisty z celého světa. Poblíž se též nalézá přírodní rezervace Dolní Jílovice se zbytky bukojedlového přirozeného lesa.

Město Vyšší Brod určitě stojí za návštěvu. Vaší pozornosti by neměl ujít klášter Vyšší Brod, knihovna v klášteře, která čítá přes 70.000 svazků, poštovní muzeum a cestou samozřejmě i přírodní památka Čertova stěna a Luč.

Historický parní vlak - jezdí pravidelně v měsících červenci a srpnu ze zastávky Černá v Pošumaví a dále pokračuje přes Horní Planou, Novou Pec, Černý Kříž do Nového Údolí. Vlak jezdí od pátku 5.7., každou sobotu a neděli, do soboty 1.9. Odjezd ze Stožce v 11.20 hod, odjezd z Černé v Pošumaví v 15.40 hod. Jízdenky zakoupíte u obsluhy vlaku.

Plešné jezero - se rozkládá na svahu hory Plechý (1.378 m) v nadmořské výšce 1.089 m asi 17 km jižně od Volar. Je ledovcového původu. Na srázu nad jezerem stojí při trase žluté turistické památník spisovatele Adalberta Stiftera. Při severním okraji jezera se rozkládá kamenné moře tvořené balvany z hrubozrnné žuly.

Český Krumlov - kromě hradu a zámku nabízí další skvosty kultury jako jsou otáčivé hlediště, muzeum voskových figurín či centrum Egona Schilleho. Město Český Krumlov je na seznamu památek UNESCO. Český Krumlov leží 30 km od našeho pensionu.

Zlatá Koruna - jeden z nejkrásnějších klášterů v Čechách dal v údolí Vltavy postavit Přemysl Otakar II. V současnosti je Zlatá Koruna národní kulturní památkou. Najdete tu, mimo jiné, rajský dvůr olemovaný křížovou chodbou, klášterní kostel, refektář či kapitulní síň. V klášteře je k vidění výstava "Písemnictví v jižních Čechách". Po celý rok je možné navštívit badatelnu - oddělení rukopisů a vzácných tisků.

České Budějovice - velké krajské město s jedinečným čtvercovým náměstím a Černou věží, která skýtá výhled nejen po blízkém okolí města, ale je z ní vidět i zámek Hluboká a tolik diskutovaný Temelín. Toto město nabízí dostatečné kulturní, sportovní i umělecké zázemí. Najdete zde kupř. Multikino, plavecký stadion, Jihočeské divadlo a spoustu zajímavých míst.

Romantický zámek Hluboká se strašidelným cimbuřím a rozličnými věžičkami stojí nad řekou Vltavou nedaleko Českých Budějovic. Nedaleko zámku je i zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 2

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI