Kemp Orion

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Kemp Orion v okresu Tábor

Kemp Orion najdete 5 km severně od Soběslavi na okraji vesnice Roudná, 15 km jižně od historického města Tábora. Okolí kempu vybízí k cestování pěšky, autem, kolem a také vodáckým člunem po bohatých památkách v malebném kraji plném rybníků obklopeném šumavskými a novohradskými vrchy.

 

 

V bezprostřední blízkosti je les, který se může stát rájem houbařů, dvě pískovny, které vybízí k letním vodním radovánkám a také řeka Lužnice, jež vás na vodáckém člunu provede místním krajem. Kemp je svou dostupností a dobrými podmínkami ideálním místem na prožití příjemné dovolené pro jakoukoliv věkovou kategorii návštěvníků, pro rodiny s dětmi, páníčky se svými psími miláčky a také pro školní výlety.

Možnosti a vybavení kempu

 • Součástí kempu je restaurace s TV, jídelna, hřiště na volejbal a nohejbal, stolní tenis, ohniště, parkoviště a také půjčovna sportovních potřeb.
 • Prostory kempu jsou také vhodné pro pořádání psích výstav ve kterých máme bohaté zkušenosti.
 • Je zde možnost oslav narozenin a jiných akcí.
 • Pořádání turnajů v nohejbalu, nohejbalu, stolním tenisu.
 • V případě různých televizních zápasů je zde pro milovníky sportu v restauraci instalována velkoplošná projekce.
 • Přímo v kempu lze využít nohejbalové hřiště s umělým povrchem na tenis.
 
 • Pro větší skupinu lidí dle předběžné objednávky můžeme zajistit grilování (opékání selátek, kuřat, steaků).
 • Starší návštěvníci zde mohou odpočívat po dlouhém turistickém výletu.
 • Ti mladší mohou změřit síly ve stolním fotbalu a ukázat soupeři zač je toho loket.
 • Dále si můžete vyzkoušet svou přesnost a soustředění u šipek.
 • Pokud jste sportovní fanoušci a Váš oblíbený zápas se hraje v průběhu dovolené, není problém. Vše můžete zhlédnout u pivečka na velkoplošné projekci.
 • Kapacita restaurace je 60 míst. Kapacita zahradního posezení je 60 míst.

Koupání v kempu

Máte rádi romantické koupání v přírodním prostředí? Nedaleké dvě pískovny vás zaručeně uspokojí. Můžete se zde nerušeně koupat, opalovat, odpočívat a na dece pročíst nejeden poutavý román od vašeho oblíbeného spisovatele. Jedna pískovna je vzdálena od kempu 100 metrů, další je schována v lese. Koupání je možno i na řece Lužnici. Na řece samotné můžete také sjíždět na vodáckém člunu.

 

Tipy na kempy Šumava


 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník

Všechny chaty jsou čtyřlůžkové. Sociální zařízení společné v táboře.

 

Ceník ubytování
chata obsazená 2 lůžky150,- / den / lůžko
3 lůžková chatka130,- / den / lůžko
4 lůžková chatka120,- / den / lůžko
Strava
polopenze:dospělí160,-
 děti od 3 do 10 let110,-
snídaně formou bufetu:dospělí90,-
 děti od 3 do 10 let60,-
večeře - menu:dospělí70,-
 děti od 3 do 10 let50,-
Kempování
Karavan50,- / den
Auto20,- / den
Osoba40,- / den
Pes25,- / den
Přípojka50,- / den
Poplatek obci
(platí osoby starší 18 let)
12,- / osoba / den
Stanování
Stan50,- / den
Osoba40,- / den
Auto20,- / den
Pes25,- / den
Poplatek obci
(platí osoby starší 18 let)
12,- / osoba / den
Ostatní poplatky
Místní poplatek (18 - 70 let)12,- / den
Elektrická přípojka50,- / den
Poplatek za psa20,- / den
Sprcha/automat10,- / 10 minut

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Kemp se nachází nedaleko turistických tras a nabízí vám tak možnost výletů krajem bohatým na historické památky. V této sekci si dovolujeme připravit Vám několik užitečných informací, které Vám pomohou se dozvědět o památkách více.

Rozhledna Hýlačka

Rozhledna Hýlačka leží na okraji Tábora v části Větrovy na vrchu Svobody 525 m n.m. Byla postavena r. 1920 Klubem českých turistů Tábor. Plán vypracoval Dr. Theodor Petřík, který navrhl podobu husitské hlásky. Původně byla kryta šindelem, později eternitem. Po r. 1967 byla pronajata Svazarmu, KČT Tábor ji získal v r. 1990 a r. 1991 byla znovu otevřena. V r. 1995 byla prohlášena kulturní památkou.

Kozí Hrádek

Zřícenina hradu Kozí Hrádek se nachází v lese na úzkém nevysokém ostrohu při levém břehu Kozského potoka jihovýchodně od Tábora v Jihočeském kraji. Kozí Hrádek je národní kulturní památkou. Kozí Hrádek je spojen s působením Mistra Jana Husa, který zde napsal svá díla: Výklad víry, Dcerku, O svatokupectví a Postilu. Hrad obklopoval hluboký příkop, napájený vodou z Kozského potoka, a ze tří stran i hliněný val s dřevěnou palisádou. Vstup do hradu vedl přes potok od východní strany po mostě, který ústil do brány, uzavírající malé vnější nádvoří s hospodářskou budovou a studnou. Opevnění oválného půdorysu pak směrem k západu obklopovalo vnitřní hrad. Hradní jádro, také obehnané zdí, do něhož se vstupovalo jednoduchou bránou v hradbě, tvořila hranolová obytná věž a západně od ní obdélná budova. Z většiny hradních objektů se dochovaly nevysoké zdi.

Tábor (Hrad Kotnov)

Hrad Kotnov stojí na západním konci města Tábora v Jihočeském kraji. Hrad měl přibližně pětiboký půdorys. Obvodovou hradbu zpevňovaly nejméně 4 věže, k hradbě se na jihovýchodní straně připojoval palác a na severozápadní straně pak další podélné obytné stavení. Po založení Tábora doplnila hrad parkánová hradba, napojená na městské opevnění a na západní straně i na mohutnou Bechyňskou bránu. V jejím sousedství stojí nárožní válcová věž, která je nejlépe dochovanou částí hradu. Zajímavým prvkem je arkýř, umožňující vysunutí trámu s kladkou, s jejíž pomocí se do jednotlivých pater vytahovala děla. Věž je nejstarší tzv. bateriovou věží u nás; je významným dokladem progresivního vývoje opevňovací techniky na rozhranní středověku a novověku. Z dalších částí hradu se dochovalo torzo další válcové věže na jižní straně a část hranolové věže v severní části obvodové hradby. Věž hradu Kotnov s přilehlou Bechyňskou bránou je národní kulturní památkou. Vyhlídkový ochoz je veřejnosti přístupný, v prostorách brány je muzejní expozice Život a práce středověké společnosti.

Klokoty

Klokoty jsou dnes předměstí města Tábora. Leží na jeho západním okraji asi 2 km od centra vysoko nad údolím řeky Lužnice.
Poutní kostel Panny Marie a klášter v Klokotech vznikly na místě bývalého gotického farního kostela, který je vzpomínán již ve 13. století. Ojedinělý barokní komplex pochází z let 1701 - 1730. Kostel stojí na lichoběžníkovém nádvoří, které je obklopeno otevřenými ambity, čtyřmi polygonálními kaplemi a budovou bývalé rezidence.
Jednolodní chrám Panny Marie má trojboce uzavřený presbytář a dvě boční kaple. Presbytář a kaple jsou sklenuty vysokými kopulemi, loď má plochý strop.
Vybavení kostela je převážně barokní z 18. století. Hlavní oltář pochází z roku 1743 a je ze zlaceného stříbra.

Historické město Tábor

Tábor leží v Jižních Čechách, severozápadním směrem od města Jindřichův Hradec. Město se rozkládá v severozápadní části Českomoravské vrchoviny. Město hrálo velmi významnou roli v husitských válkách, náměstí sloužilo jako shromaždiště vojska. Větší část města byla postavena na pravém břehu Lužnice. Město rozděluje na dvě části rozlehlý rybník Jordán, který byl původně vybudován jako zásobárna vody a dnes slouží jako přírodní koupaliště. U jižního okraje rybníka jsou chovné sádky. Na severním břehu Jordánu najdeme kemp. Další kempy najdeme na břehu řeky u jižního a západního okraje města a jsou využívány především vodáky, kteří sjíždějí řeku Lužnici. V okolí města bylo vybudováno několik malých rybníků. Severozápadním a johovýchodním směrem z města jsou vybudovaná letiště s přistávací drahou. Ve městě se křižuje několik cyklistických tras a jedna z nich nese název Rožmberského dědictví. Tábor je výchozím bodem turistických tras. Jižním směrem dojdeme k obci Větrovy nad níž byla na kopci postavena rozhledna Hýlačka. U jižního okraje města byla vyznačena naučná stezka nesoucí název Lesnická.

Hrad Choustník

Zřícenina hradu Choustník stojí na protáhlém, zdaleka viditelném kopci (680 m) nad stejnojmennou obcí na Táborsku v Jihočeském kraji. Choustník je jedinou ukázkou tzv. dvojhradu u nás, kdy dva šlechtičtí stavebníci stavěli spolu, měli společné opevnění, ale každý svůj samostatný hradní palác. Ze dvou hradních jader je starší západní, které bylo vybudováno hned po založení hradu na nejvyšším místě ostrohu, s velkým čtyřhranným bergfritem a rozměrným palácem, obsahujícím i kapli. Na východní straně bylo postaveno druhé jádro, rovněž se čtyřhrannou věží a palácem. V dolní části hradiště leží poměrně rozsáhlé předhradí s pozůstatky hospodářských budov a studnou. Kromě příkopů a valů, chránících hradní areál od severu a jihu, navazuje na pozdně gotickou předsunutou východní věž ještě mimořádně rozlehlé valové opevnění. Dochovaly se rozsáhlé a mohutné zříceniny všech hradních částí. Nejvyšší a nejzachovalejší věž, která je přístupná schodištěm a měří 18 metrů, byla upravena na rozhlednu s vynikajícím výhledem.

Zámek Červená Lhota

Pohádkový renesanční zámek Červená Lhota stojí na skalnatém ostrově uprostřed rybníka. Do zámku se vstupuje kamenným mostem, který spojuje zámek se souší. Zámek se nachází v Jihočeském kraji, severozápadním směrem od Jindřichova Hradce. Zámek tvoří čtyři křídla, která uzavírají vnitřní malé nádvoří s arkádou a jsou zdobena obloučkovitými štíty. Zámecká stavba zabírá celou skálu, vystupující z rybníka, jen jihozápadní nároží vyrůstá přímo z vody. V zámeckých místnostech je bohatá kolekce historického nábytku, kachlových kamen, nádobí, obrazů, lustrů, skla, porcelánu, koberců atd. V přilehlém anglickém parku se nachází kaple Nejsvětější Trojice. Kolem rybníka vede značený turistický okruh. Červená Lhota patří k našim nejkrásnějším a nejromantičtějším zámkům. Zámek Červená Lhota láká nejen davy turistů, ale i mnoho filmařů.

Zámek Hamr

Mohutný zámek, který si dosud uchoval vzhled původní tvrze, se nachází v obci Hamr na Táborsku v Jihočeském kraji.
Zámek je třípatrová budova se dvěma souběžnými sedlovými střechami, v některých zámeckých místnostech se dochovaly valené klenby s výsečemi. Zámek není veřejnosti přístupný.

Zámek Ohrada

Barokní lovecký zámek stojí v malebném prostředí na břehu Munického rybníka nedaleko města Hluboká nad Vltavou v Jihočeském kraji. Patrová zámecká budova s polopatrem a pavilónovými křídly obklopuje s navazujícími účelovými a hospodářskými objekty čtvercový dvůr. Před střední průčelní rizalit je představěn portikus s balkónem. Při zámku je ještě jeden dvůr, na kterém bývaly pořádány štvanice býků a černé zvěře. V ose zámeckého přízemí je rozlehlý vestibul. Hodnotná je i umělecká výzdoba interiérů – např. nástropní fresky na námět báje o bohyni lovu Dianě ve velkém sále od J. Werleho z roku 1715, fresky od J. Werleho a štukatury F. Carrobia v zámecké kapli aj. Zemědělské muzeum v Praze instalovalo na zámku muzeální expozici s celorepublikovou působností pro obory lesnictví, rybářství a myslivost. Kromě sbírky loveckých trofejí a preparované zvěře tady mohou návštěvníci vidět i lovecké zbraně, herbáře, sbírku ornitologickou, entomologickou apod. U zámku při břehu Munického rybníka je malá zoologická zahrada, ve které žije převážně středoevropská zvířena.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká se rozléhá v malebném prostředí jižních Čech, několik kilometrů severním směrem od Českých Budějovic. Zámek je přístupný denně mimo pondělí v měsíci červnu a každý den v červenci až říjnu. K mimořádně bohatému vnitřnímu vybavení zámku patří cenné řezbářské a štukatérské práce, sbírka gobelínů, obrazů, skla, porcelánu, zbraní aj. Kolem zámku je rozlehlý anglický park a obora s barokním loveckým zámečkem. Za zmínku také stojí jízdárna z roku 1847, která je sídlem Alšovy jihočeské galerie s expozicí gotického a moderního umění. Zámek Hluboká nad Vltavou patří k nejnavštěvovanějším zámkům u nás.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI