Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Pension Kristian - Český Krumlov

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Pension Kristian - ubytování v Českém Krumlově

Pension Kristian je v překrásné budově z 15. století, typické pro město Český Krumlov. Celý objekt jsme zrekonstruovali v moderním stylu, který nám je nejbližší. Každé ráno pro naše hosty připravujeme vydatnou snídani, kterou si můžete vychutnat v hale pensionu, nebo na krásné terase s výhledem do historických ulic města. Pension Kristian je ideální výchozí bod pro poznávání centra Českého Krumlova. Máme pro Vás připraveno 8 moderně vybavených pokojů. Každý s vlastní koupelnou a toaletou, smart TV a Wi-Fi připojením k internetu.

 

Stravování v penzionu

Snídani připravujeme formou švédského stolu. Samozřejmostí jsou uzeniny, sýry, čerstvé pečivo, ovoce a zelenina, müsli, jogurty a další dobroty. Aby Vaše ráno bylo opravdu kouzelné, můžete si snídani objednat přímo na pokoj. V okolí pensionu je mnoho restaurací, kaváren, obchodů, i zábavy. Doslova na každém kroku si užijete atmosféru krásného města a památek, které stojí za to navštívit.

 

Typy ubytování

  • Apartmány
  • Pokoje
  • Penziony
  • Luxusní ubytování

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Kam v okolí

Zámecká zahrada

Barokní zahrada s fontánou je součástí zámeckého areálu. Založená byla už ve 2. polovině 17. století a nejkrásnější je na jaře. Je rozdělena na čtyři části: terasa Štěpnice, terasa Letní jízdárny, terasa Dolního parteru s nádhernou kaskádovou fontánou a terasa Horní zahrady s krásně upravenou zelení, hudebním pavilonem, letohrádkem Bellarie a zámeckým rybníkem.

 

Vnitřní město

Středověké centrum města je od roku 1963 městskou památkovou rezervací. Od roku 1992 je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jméno města Krumlov pochází z německého Krumme Aue (křivý luh). Ve Vnitřním městě stojí za návštěvu například kašna s morovým sloupem, gotický Valašský dvůr, Široká ulice, Krčínův dům s renesanční fasádou ze 16. století, nebo Radnice na náměstí Svornosti, která byla postavena v 2. polovině 16. století v Renesančním slohu.

 

Kláštery Český Krumlov

Roku 1350 klášter založila Kateřina z Rožmberku se svými syny. Výstavba trvala dlouho a klášter byl původně minoritský. První mniši přišli do kláštera roku 1357. V květnu 2014 byla zahájena revitalizace celého areálu a znovu otevřený byl v roce 2015. Celkové náklady na revitalizaci se vyšplhaly na 327 milionů korun. Za návštěvu stojí i rozsáhlé klášterní zahrady.

 

Kostel svatého Víta

První kostel na tomto místě byl už v roce 1309. Ten později prošel přestavbou, ale v době kdy z Českého Krumlova rody Rožmberků a Schwarzenberků udělaly své sídelní město, velikost kostela přestala stačit. Proto v letech 1407 – 1438 vznikla současná podoba kostela. Některé části základů byly použité z původní stavby.

 

Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad a zámek Český Krumlov je po Pražském hradě druhý největší hradní a zámecký komplex v České Republice. Od roku 1989 je vyhlášen národní kulturní památkou a v roce 1992 byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Hrad byl nejspíš založený Vítkem II. z Prčice a první písemná zmínka je z roku 1240. Doporučujeme navštívit tento krásný kus historie.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI