Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Dobík Pasečná - Šumava

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Penzion Dobík - ubytování Lipno

Rekreační ubytování na Lipně v penzionu Dobík, pouhé 2 km od sousedního Rakouska – oblasti Mühlviertel. Penzion Dobík leží přímo mezi lyžařskými areály Sternstein (15 min), Hochficht (35 min) a (Lipno 15 min). Snadno dostupný penzion i v zimě, kde však můžete zažít pravou šumavskou zimu se spoustou sněhu. Penzion je se svým rozsáhlym pozemkem jako stvořený pro rodinnou dovolenou, mimo rušná turistická centra. Poklidná i aktivní dovolená vhodná zejména pro cyklisty, turisty a rodiny s dětmi Výhodné sezónní balíčky. Možnost realizace rodinných i firemních oslav, svateb, pořádání školení, teambuildingu.

Našim hostům můžeme nabídnout v létě koupání v bazénu v areálu penzionu, který má 4×8 m.

 

Zima i léto na Šumavě

V zimě je Penzion Dobík na Šumavě svou polohou nedaleko hranic s Rakouskem předuřčen k lyžování v rakouských střediscích Sternstein (15 min) a Hochficht (25min nebo 40 min). Levné ubytování v Čechách a lyžování na perfektně upravených svazích v Rakousku je velmi oblíbenou kombinací pro zimní dovolenou.
Cyklostezky na jižní straně Lipna s novými povrchy bez aut Vás budou bavit a inspirovat k stále novým výletům na kole, které díky nedaleké česko-rakouské hranici Vám umožní zpestřit si letní dovolenou u Lipna krásnými výlety do okolí a návštěvou našich sousedů s dechberoucím výhledem na panorama Alp (1,5 km od penzionu).

Příjemné ubytování na Šumavě
Kromě příjemných dvoulůžkových , tří a čtyřlůžkových standartně vybavených pokojů s vlastní koupelnou,WC, televizí nabízíme i luxusní prostorné  pokoje (Premium )vybavené masivním nábytkem (sat TV, posezení, minibar, rychlovarná konvice, káva…), nebo kompletně vybavený prostorný apartmán 70 m2. U nás naleznete pohodu rodinného penzionu  v krásném prostředí šumavských lesů na samé hranici s Rakouskem.

Penzion na Šumavě s polopenzí
Kvalitní strava je velmi oceňována našimi klienty zejména snídaně formou bufetu, ale i denně čerstvé podávané večeře tematicky zaměřené na tradiční českou a rakouskou gastronomii, si již získali velkou popularitu díky tomu, že se používají námi vypěstované BIO suroviny nebo výběrové suroviny ze sousedního Rakouska. Při přípravě jídel je kladen velký důraz zejména na kvalitu vstupních surovin. Jídla v penzionu Dobík jsou připravována za pomocí nejmodernějších technologií.

 

Firemní akce, oslavy, školy v přírodě

Pro školy či sportovní kluby nabízíme možnost školy v přírodě, zímních a letních soustředění, lyžařských či cyklistických pobytů.

Penzion Dobík nabízí také realizaci svateb, rodinných i firemních akcí, oslav a jiných společenských událostí. Prostory a okolí penzionu jsou vhodné i pro pořádání školení, teambuildingu či ostatních firemních akcí.

 

Biofarma

Představujeme Vám naši certifikovanou biofarmu. Lipno – Pasečná je chráněná krajinná oblast, což vytváří ideální podmínky pro naši biofarmu. Najdete zde ovce, oslíka, slepičky, kozy a jiná zvířata… Přiveďte své děti zpět k přírodě. Po domluvě je možno vyzkoušet s dětmi krmení zvířátek pod dohledem našeho zkušeného pracovníka.

 

Proč k nám přijet

 • penzion leží mimo hlavní komunikaci přímo na cyklostezce
 • 5 ha pozemků určených ke sportovnímu využití pto naše hosty
 • vlastní biofarma
 • v dosahu 8 golfových hřišť
 • rakouské sjezdovky vzdálené pouze 20 min
 • vzdálenost k Lipnu pouze 10 minut
 • ideální poloha pro výlety
 • venkovní bazén 4x8 m
 • turistika v 500m vzdáleném Rakousku

 

Typy ubytování

 • Apartmány
 • Pokoje
 • Penziony
 • Ubytování v soukromí
 • Horské ubytování

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Zimní dovolená na Šumavě

Běžkařský areál Schöneben

Schöneben je velký běžkařský areál nedaleko skiareálu Hochficht a nachází se ve výšce 1000 m.n.m. Využít můžete na 70 km denně upravovaných tras. Vybrat si můžete z několika okruhů, které jsou rozděleny podle náročnosti a délky .

Jednou z tras se dostanete právě k parkovišti u dolní stanice lanovky ve skiareálu Hochficht. Böhmerwaldarena Schöneben nabízí běžeckou školu, půjčovnu běžeckého vybavení, převlékárny se sociálním zařízením. Po trasách najdete občerstvení, přehledné informační tabule i toalety. To vše na jedněch z nejlepších běžeckých tras v Rakousku.

 

Bobová dráha Lipno nad Vltavou

Bobová dráha v obci Lipno nad Vltavou je perfektní celoroční atrakcí pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Svojí rozmanitostí, délkou a umístěním v překrásné přírodě s úchvatnými výhledy na Lipno se dráha řadí ke světové špičce, v tuzemsku je mnohými znalci hodnocena jako vůbec nejlepší.

Po vzrušujícím zážitku z jízdy je Vám k dispozici terasa našeho Boby bistra s pestrým sortimentem nápojů a rychlých jídel nebo četné gastronomické služby v bezprostředním okolí.

Slide Land Lipno není jen bobová dráha. Celoročně je v provozu také dřevěné dětské hřiště a v létě můžete pro aktivní relaxaci využít nedaleký rybník s pobytovou loukou a pláží. Mezi novinky pro zimní sezónu patří půjčovna sněžných skútrů pro děti a bruslení či hokej na zamrzlém rybníce.

Provozní doba: otevřeno celoročně, v létě od 9.00 do 21.00 hod., na jaře, na podzim a v zimě od 10.00 do 18.00 hod každý den.

 

Kleť – nejvyšší hora Blanského lesa

Nejvyšší vrchol Blanského lesa (1.084 m) se vypíná 7 km severozápadně od Českého Krumlova. Nejbližší hora Českých Budějovic je z města dobře viditelná. Je cílem častých výletů turistů jak z Budějovicka, tak z Českého Krumlova. Na jejích svazích je lyžařská sjezdovka s vleky, takže sem směřuje řada návštěvníků i v zimním období.

Na vrcholku byla v roce 1825 postavena kamenná rozhledna, která je nejstarší v Čechách. Umožňuje výhledy jak do vnitrozemí na Českobudějovickou a Třeboňskou pánev, tak i na pohraniční hory, zejména Novohradské hory a značnou část Šumavy mezi Českým Krumlovem a Prachaticemi. V jejím těsném sousedství stojí turistická chata, která nabízí návštěvníkům občerstvení a místo k odpočinku. V blízkosti chaty jsou umístěny sluneční hodiny, nejvýše položené v Čechách. Pod vrcholkem byla postavena hvězdárna s planetáriem. Severozápadně od vrcholu se rozkládá stejnojmenná přírodní rezervace.

Přístup na vrchol usnadňuje sedačková lanovka z Krasetína, která na 1.860 m dlouhé trati překonává výškový rozdíl 385 metrů. Pěší turisté mohou k výstupu využít trasu zelené turistické značky z Holubova (6 km) nebo z Krasetína od parkoviště (asi 4 km). Přístup je možný po zelené značce také z Českého Krumlova (asi 12 km). Kromě toho vede na vrchol i trasa červené značky ze Zlaté Koruny (asi 10 km).


Lipno letní dovolená

Lipenský okruh

Tato trasa je určena především pro výkonější cyklisty vzhledem ke své délce 108 kilometrů. Během okruhu objedete celé Lipno a můžete tak vidět krásnou přírodu na obou březích.

Trasa: Pasečná( č. 1033) – Kyselov – Račín – Přední Zvonková – Zadní Zvonková – Huťský Dvůr – Schwarzenberský kanál – Nová Pec (č. 33) – Horní Planá – Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk – Slupečná – Lipno nad Vltavou – Loučovice – Čertova stěna – Vyšší Brod (č. 1033) – Mnichovice – Kapličky – Spáleniště

 

Schwarzenberský kanál

Schwarzenberský plavební kanál spojuje jeden z přítoků Studené Vltavy s rakouskou řekou Grösse Mühl, která je přítokem Dunaje. Celková délka kanálu je 44 kilometrů.

Kanál byl postaven v letech 1789 až 1822 v části Šumavy, která v té době byla vlastnictvím knížete Schwarzenbegra, tunel projektoval inženýr Jozef Rosenhauer. Jeho cílem bylo umožnit dopravu kmenů pokácených stromů z nepřístupných oblastí na severních úbočích Šumavy v povodí Vltavy přes hlavní evropské rozvodí u bývalé osady Růžový Vrchy / Rosenhügel v revíru Svatý Tomáš k řece Große Mühl a po ní k Dunaji, aby bylo palivovým dřívím zásobováno císařské hlavní město Vídeň. Celkem bylo během sta let plavení dříví dopraveno ze Šumavy do Vídně téměř 8 milionů metrů krychlových palivového dřeva. Za zásluhy o zásobování Vídně dřevem byl později Josef Rosenauer jmenován čestným občanem města Vídně.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Schwarzenbersk%C3%BD_plavebn%C3%AD_kan%C3%A1l

Na kanále se také pravidelně pořádají setkání s tradicí, kdy je mimo jiné na programu ukázka plavení dřeva po vodě. Zahájení novodobé plavební sezóny proběhne již 21.5.2011 v amfiteátru na Jeleních Vrších, program probíhá od 11.45 do 16.45, kdy proběhne zakončení.

 

Walding ZOO

Nedaleko Linze se nachází krásná zoologická zahrada s zhruba 200 druhy zvířat, které mají domov na a okolo místního statku.

Zhruba 40 minut jízdy od Penzionu Dobík, nedaleko okresního města Linz se nachází Zoo Walding. Zahrada je sice menší, zato nabízí spousta druhů zvířat, jak exotických, tak i typických pro místní krajinu. Při příjezdu do zoo byste nevěřili, že zde mají dokonce i slona- vždyť zoo je na vesnici a celý areál je vlastně přestavěný statek. Ale i slona tady mají, dokonce lva, tygry, kozy, alpaky, páva, kočku, papoušky, velblouba… no zkrátka vše, na co si vzpomente.

Pro malé návštěvníky jsou nabízeny i projížďky na ponících nebo zde mají dětské hřiště, kde se děti jistě vyřádí.

Zkrátka zoo na nedělní rodinné odpoledne.

 

Plechý – nejvyšší vrchol české Šumavy

Nejvyšší bod celé české části Šumavy na státní hranici s Rakouskem. Severovýchodní svah hory tvoří téměř svislá, asi 211 m vysoká stěna karu (kotlovité prohlubně ledovcového původu), na jehož dně se leskne hladina ledovcového Plešného jezera.

Balvanové moře
Pár stovek metrů od severovýchodního okraje jezerní pánve se nachází mohutné balvanové moře, přes které prochází Jelení stezka z Nové Pece až k jezeru.

Charakteristika
Masiv Plechého je poměrně plochý hřbet porostlý horskou smrčinou. Neopakovatelný výhled z Plechého na Plešné jezero umožňuje pouze skalní plošina u 14 metrů vysokého žulového pomníku známého básníka Šumavy Adalberta Stiftera při žluté značce na vrchol. Asi 400 m západně od vrcholu je bezlesá plocha, která přechází v horské rašeliniště s typickou rašeliništní květenou.

Přístup
Vrchol leží asi 14 km západně od Horní Plané a asi 8 km od Nové Pece na státní hranici ČR s Rakouskem. Přístup k vrcholu Plechého je možný po červené hřebenové trase z osady Nové Údolí přes Třístoličník, Trojmeznou a Trojmezí (15 km). Nebo z Nové Pece po modré a pak zelené KČT k Plešnému jezeru a dále na vrchol Plechého.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI