Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion u Blanice

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion U Blanice - rekreace na Šumavě

Penzion najdete u mostu přes malebnou řeku Blanici v lidné obci Husinec známé především rodným domem Mistra Jana Husa. Obec se nachází v jižních Čechách v podhůří Šumavy nedaleko historického města Prachatice. Nabízíme Vám ubytování v klidném rodinném penzionu. Náš penzion disponuje 27 lůžky (2 lůžka lze přidat). Poskytujeme standardně vybavené ubytovací kapacity - jedno, dvou, tří i čtyř lůžkové pokoje - sociální zařízení součástí každého pokoje (WC, sprcha). Stravování vlastní (společná vybavená kuchyňka) nebo v nově otevřené Pizzerii u Blanice v přízemí penzionu. Výhodné umístění penzionu v obci Husinec, cca 50 m od autobusové zastávky a přímo u silnice dělá penzion atraktivní především pro turisty, cyklisty, obchodní cestující, rodiny s dětmi, party přátel i jednotlivce. Penzion u Blanice poskytuje výbornou výchozí základnu k objevování přírodních a historických krás jižních Čech, především Prachaticka.

 

Penzion nabízí

 • V blízkosti penzionu naleznete Husův domek, Husineckou přehradu, historické město Prachatice.
 • Parkování je bez problémů přímo před penzionem na veřejném parkovišti. Motorky je možno zaparkovat v uzavřeném průjezdu penzionu.
 • Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení (sprcha, umyvadlo, WC), ledničku a varnou konvici.
 • Pizzerie u Blanice v přízemí penzionu.
 • K dispozici je úschova kol a lyží; společná kuchyňka a WIFI připojení k internetu zdarma

 

Služby v penzionu

 • Poskytujeme standardně vybavené ubytovací kapacity - jedno, dvou, tří i čtyř lůžkové pokoje - sociální zařízení součástí každého pokoje (WC, sprcha). Na každém pokoji je též lednička a varná konvice.
 • K dispozici je pro vás malá společná vybavená kuchyňka, pizzerie s letní s terasou a posezení v uzavřeném dvoře. Dětský koutek, trampolína, cestovní postýlky, moderní gril, lehátka na opalování.
 • Pro hosty možnost úschovy cyklistických kol a lyží. Pro motorkáře možnost parkování v uzavřeném průjezdu penzionu. WIFI připojení k internetu zdarma v ceně ubytování.

 

Typy ubytování

 • Penziony
 • Ubytování v soukromí

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Zajímavá místa v Jižních čechách a na Šumavě

Rodný dům Mistra Jana Husa

Jedná se o goticko - renesanční dům č.p. 36, jež byl v druhé polovině 19. století přestavěn do původní podoby. V roce 1952 byl v tomto domě vybudován památník s expozicí života a díla Mistra Jana Husa.

Kromě muzejní expozice je v domu knihovna a studovna. V roce 1991 byly z památníku odstraněny ideologické totalitní části a pamětní síň byla rozšířena o galerii malíře Josefa Krejzy, husineckého rodáka.

Na Husineckém náměstí stojí pomník Mistra Jana Husa zhotovený v roce 1958. Rodný dům Mistra Jana Husa byl v roce 1978 vyhlášen Národní kulturní památkou.

 
 
 

Husinecká naučná stezka

Podrobný popis histrorie, památek a dalších zajímavostí v Husinci a jeho okolí. Krásná procházka městem a přírodou je ozdělena na dva okruhy - malý okruh 4 km (bezbariérový) a velký okruh 13 km.

 
 
 

Husinecká přehrada

Údolní přehrada na řece Blanici mezi Husincem a Prachaticemi (asi 5 km severně) patří k nejstarším v jižních Čechách.

Její stavba byla zahájena v roce 1934. Hlavním účelem stavby byla ochrana Husince a dalších obcí před povodněmi. Jezero vzniklé za přehradní hrází zachycovalo a dodnes zachycuje při jarním tání velkou vodu.

Přehrada byla dokončena v roce 1939 a k jejímu základnímu využití přibyla postupně i další.

 
 

Město Prachatice

Město Prachatice je příhraničním, okresním městě v Šumavském podhůří na jižním úpatí hory Libín v nadmořské výšce 561 m.

Město Prachatice vzniklo jako trhová osada někdy v 11 století a o několik století později zde existovalo již vzkvétající obchodní, středověké město.

Nachází se zde mnoho pamětihodností jako je kostel svatého Jakuba, Stará radnice, nová radnice, Rumpálův dům, Husův dům a mnohé jiné.

 
 

Město Český Krumlov

Historie města Český Krumlov se začla psát založením hrádku na levém břehu Vltavy synem Vítkem z Prčic. Tento rod v roce 1302 vymírá a její majtek a přechází na pány z Rožmberka z povolení krále Václava II.

Český Krumlov se nachází cca 22 km od Českých Budějovic a jedná se o okresní město v Jihočeském kraji.

Město Český Krumlov se rozkládá pod hřebenem význameného Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava.

 
 

Lanový park Libín - Stezka v korunách stromů

Stezka v korunách stromů v Lanovém parku Libín, která je dlouhá 1,5 km a a skládá se ze šesti překážek.

Lanový park je postaven v krásné a díky poloze ve velmi zajímavé a atraktivní přírodě. V jedné z části okruhu se díky zvýšené nadmořské výšce 1100 mnm se Vám naskytne neskutečně nádherný pohled na krajinu z korun stromů.

 

Zámek Vimperk

Zámek Vimperk byl založen na místě starého hradiště někdy ve 2 polovině 13 století. Zámek stojí na výhodném místě na ostrohu nad údolím potoka u kterého vedla stará cesta do Bavor.

Zámek patřil mnoha majitelům a to například Malovcům z Chýnova, Jáchym z Hradce nebo od roku 1698 Schwarzenberkové a mnozí další.

Poslední přestavbu zámek Vimperk prodělal v roce 1857 kdy v objektu byli kasárny a místní úřady.

 

Zámek Kratochvíle

Do současné podoby zámek nechal vystavět Vilém z Rožmberka (1535-1592) v letech 1583-1589. Nejokázalejší místností zámku je velký přijímací zlatý sál.

Reliéfní výzdoby patra vily a zámecké kaple provedl v letech 1588-1589 italský štukatér Antonio Malana. Autorem malířských prací na zámku z roku 1589 je Georg Widman.

Zámek Kratochvíle je osmým nejnavštěvovanějším hradem či zámkem v Jihočeském kraji − v roce 2011 jej navštívilo téměř 42 tisíc lidí.

Po dokončení přestavby zámku do původní podoby z konce 16. století se tak návštěvnost ve srovnání s rokem 2010 zvýšila o 40%.

 

 

 

Stravování

Restaurace/pizzerie v penzionu

Vlastní stravování nebo využití nově otevřené Pizzerie

Stravování vlastní (společná vybavená kuchyňka) nebo v nově otevřené Pizzerii u Blanice v přízemí penzionu. Další možnost stravování ve dvou dalších restauracích v Husinci vzdálených do cca 100 m od penzionu (obědy, večeře).

„Stálá nabídka pizzy a salátů“

 

Pizzerie u Blanice

Pro hosty penzionu nabízíme:

POZOR: v období letních prázdnin (červenec, srpen) nabízíme:

 • polopenzi za 180 Kč
 • samotné snidaně za 80 Kč
 • snídaně (pro skupiny od 10 lidí) formou švédských stolů - 70 Kč
 • večeře (pro 6 a více lidí) dle domluvy

Stálá nabídka večeří: 99,- Kč

 • vepřový steak (min. 150 g), příloha:  hranolky, obloha
 • kuřecí steak, příloha: hranolky, obloha
 • kuřecí směs speciál, příloha: hranolky nebo rýže

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI