Ubytování osada Měruše

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

  Osada Měruše - Bezprostřední okolí naplňuje všechny představy o rekreačním pobytu v čisté, zdraví prospěšné přírodě plné lesů a rybníků.Stojí hned vedle jedné z pěti Veselských pískoven, které vznikly po těžbě štěrkopísků v letech 1952 až 1986. Název Měruše je vypůjčen z katastrálního názvosloví. Nacházíme se v rovinaté krajině Třeboňské pánve v CHKO Třeboňsko, které je od roku 1977 zařazeno do sítě biosférických rezervací UNESCO.

V sousedství můžete navštívit vodácké tábořiště a kemp Měruše, ke kterému se můžete dostat také po řece Lužnici.

Ubytování osada Měruše - Ubytování v Jižních čechách

  Osada Měruše - jde o ubytování na chalupě se zahradou nacházející se poblíž Veselí nad Lužnicí jen 100 metrů od jedné z Veselských pískoven.

Nabízíme k ubytování dvě samostatné ubytovací části, které jsou pro 10 a 9 osob.Velikou předností našeho rekreačního zařízení je také to, že se nacháží v malebném jihočeském koutku přírody, ale zároveň je i poblíž komunikací vedoucích do měst. 100 metrů od nás najdete také železniční zastávku Vlkov nad Lužnicí.

Nabízíme Vám

  1. - týdení ubytování v samostatném prostoru v chalupě pro 10 osob se společenskou místností v přízemí s kuchyňským vybavením. Pokoje jsou v poschodí pro 4, 3 a 3   a2 osoby se samostatným sociálním zařízením.Na zahradě je pergola s krbem a ohništěm.

  2. - týdení ubytování v samostatném prostoru v přízemí s chatou pro 4 osoby a chatkou pro 2  a 3osoby. V chatě je kuchyňský kout s vybavením a sociální zařízení.Na zahradě je ohniště a krb se sezením pod krytou pergolou.

  - V blízkosti chalupy ( 100 m ) naleznete také kemp a vodácké stanoviště Měruše.

  - Vedle zahrady je tenisový 

  - Jízdní kola je možno uschovávat na zahradě.

  - Parkování aut přímo před zahradou.

  - Restaurace Vlkov 500 metrů.

 

Galerie
Ceník

Aktuální ceník

  Ubytování je na týden s nástupem v sobotu v 14:00 hodin a ukončením další sobotu v 10:00 hodin
pro červen až září.

Chalupa - ubytovaní 10 osob  12000 Kč/týden
Chata -    ubytovaní   8osob  10000 Kč/týden

   - V ceně jsou lůžkoviny bez povlečení!

   - Povlečení nebo spací pytle nutno přivést vlastní!

   - Parkovné aut a kol zdarma.

   - Rekreační poplatek je 10Kč/osobu a den.

   - Poplatek za psa je 50Kč/den.

 

  Rezervace je zajišťována po zaplacení zálohy 1000 Kč poštovní složenkou po předchozím kontaktu a dohodě.
Záloha se stává rovněž stornopoplatkem v případě zrušení pobytu !!

 

Kontakt

Mobil: +420 731 901 630
Adresa: Ponědrážka - Měruše 64, Lomnice nad Lužnicí, 378 016
www: www.osada-meruse.cz
 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Pískový přesyp u Vlkova - který neodmyslitelně patří k pískovnám a je téměř hektarem pouště s jedinečnou faunou a flórou. K zastupitelům zdejší fauny z říše ptactva patří například dudek chocholatý, pěnice hnědokřídlá, sýkorka moudivláček lužní.

  Soběslavská a Veselská blata - Blata je název, který označuje bažinaté louky hojně pokryté rašelinou.Představují zbytky třetihorního jezera.Vede zde naučná stezka na které je k vidění typická flora: břízy, borovice blatka, hmyzožravá rosnatka okrouhlolistá, vřesy a další. Síla rašelinové vrstvy dosahuje 4 až 8 metrů.Blata přitahují nejen přírodní krásou, ale také osobitou architekturou.

  Jihočeské selské baroko - Nejvíce staveb které zastupují tento styl se dochovalo v obcích Mažice, Borkovice, Komárov a další. V obci Bošilec naleznete typickou ukázku selského baroka na stavení č: 51, pocházející z roku 1857. Nalezá se zde i kostel sv.Martina, zdejší nejstarší historická památka, která prodělala mnoho stavebních úprav a při nich byl objeven letopočet 1210. V 18. století byla do jeho interiéru včleněna rokoková kazatelna z postříbřeného dřeva, která má podobu mohutné velryby. Byla sem přesunuta ze zrušeného kostela sv. Barbory v Třeboni.

Veselská pískovna

  Tvrz u vesnice Hamr - Šest kilometrů jihovýchodně od Veselí nad Lužnicí stojí na břehu Nežárky uprostřed hospodářského dvora pozoruhodná budova tvrze Hamr.V roce 1696 ji dal Leopold Jakub Gepard přestavět na zámek. Později zámek vlastní Golzové a Schwarzenberkové.

  Zámek Jemčina - asi 13 km vzdálený lovecký zámeček může být pro Vás zajímavým zastavením.Původní hřebčinec postavený roku 1673 hrabětem Janem Jáchymem Slevetou získává Heřman Jakub Černín, který nechává přistavět lovecký zámeček.Nový vzhled zámku přináší po roce 1790 hrabě Rudolf Černín, který pořádal na Jemčině štvanice, na které se sjíždělo panstvo z celé monarchie .

  Okolním kulturním pamatkám dominuje 15 km vzdálené lázeňské město Třeboň, které je pro rok 2010 vyhlášené druhým nejatraktivnějším městem v republice.

 

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Blade023
Blade023 2. Březen 2014 - 11:35
Počet hlasů: 1315
Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda máte volný termín od 19-26.7 2014 na jednu chatu se sedmi lužky.Zaroven jak by to bylo s placením?Jestli chcete zalohu a doplatek na místě?Děkuji Světlík
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 


TOP SPACÁKY

 


TOP STANY

 


TOP KOLA