Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Mušlov - Mikulov

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Mušlov - rekreace Lednicko-Valtický areál

Penzion Mušlov je stylový penzion, nabízíme ubytování v nejkrásnějším koutu jižní Moravy, na Pálavě. Penzion má kapacitu 28 lůžek v jedenácti jedno až čtyř lůžkových pokojích. Současně jsou zde i společenské prostory, restaurace a salónek, které je možné využít i pro firemní akce a večírky. Poloha našeho ubytovacího zařízení přímo vybízí k aktivitě, kterou je možné uskutečňovat téměř po celý rok. Přímo kolem penzionu vede turistická trasa, která umožňuje bez obav nechat své ratolesti poznávat krásy přírody a mít je neustále na dohled. Nedaleká přítomnost města Mikulova, které nabízí návštěvy kulturních památek jako je např. Mikulovský zámek, Ditrichštejnská hrobka, Kozí hrádek, ale i různých galerií a výstav. Za návštěvu určitě stojí i jeskyně Na Turoldu s hnízdami nepřeberného množství netopýrů.

 

Kapacita penzionu

Penzion má kapacitu 28 lůžek v jedenácti jedno až čtyř lůžkových pokojích. Pokoje jsou vybavené novým nábytkem a každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Současně jsou zde i společenské prostory, restaurace a salónek,které je možné využít i pro firemní akce a večírky. V objektu je možnost využití Wi-fi připojení, uzamykatelnou kolárnu a vlastní parkoviště.

Další informace

 • Děti do 3 let (bez nároku na lůžko) zdarma
 • Parkování zdarma
 • Součástí pokojů je vlastní koupelna s toaletou a sprchovým koutem
 • Bezplatné Wi-Fi připojení
 • Nekuřácký penzion

Firemní akce, minikonference a školení v penzionu

Vzdělávání, prohlubování znalostí, utužování firemních i mezifiremních vztahů, tvoření nového portfolia firmy jsou důležítými atributy dnešní moderní společnosti. Hledáte pro akce tohoto typu vhodné prostředí?

Nabízíme Vám:

 • možnost uzavření celého areálu
 • komorní prostředí, max. kapacita konferenční místnosti 30 míst
 • zapůjčení dataprojektoru a flipchartu, ostatní vybavení dle úmluvy
 • příjemné venkovní posezení přímo u vinice
 • outdoorový program
 • řízenou degustaci vín

Uvaříme a připravíme:

Česká i mezinárodní kuchyně připravovaná z kvalitních a čerstvých surovin je pro nás samozřejmostí, stejně jako profesionální vstřícný přístup celého našeho týmu.

V penzionu Mušlov na jihu Moravy najdete zázemí, které jistě splní Vaše očekávání. Přesvědčte se!

Zajistíme:

 •     Dovoz a postavení PARTY stanu
 •     Outdoorový program od firmy FUNMORAVA či RENTBIKE
 •     Řízenou degustaci vín z vinařství NATURVINI nebo HRABAL přímo v areálu penzionu  nebo originální ochutnávku v nedalekém sklepě SEDLECKÝCH VÍN

Svatby, rodinné oslavy, společenské párty

To vše doplníme výborným moravským vínem nebo slivovičkou. A na závěr pravá Hustopečská mandlovice, ta píše… nevěříte, dojdite okoštovat! A ani děti se u nás nebudou nudit…,

Svatba…
… je krásná. Krásní jsou snoubenci, ještě krásnější pak novomanželé. Báječná je zábava a božské je jídlo… Postaráme se, aby i ta Vaše nesla přívlastek KRÁSNÁ

 

Zajistíme:

 •     Příjemné komorní prostředí s kapacitou max. 30 míst
 •     Možnost uzavření celého areálu
 •     V letních měsících možnost uzavření sňatku v romantickém prostředí „mezi vinicemi“
 •     Svatební či sváteční tabuli připravíme dle Vašich požadavků
 •     Zařídíme dovoz a postavení PARTY stanu
 •     Zajistíme a připravíme originální GARDEN PARTY

 

Uvaříme a připravíme:

 •     tradiční moravskou hostinu
 •     celodenní menu nebo raut dle Vašeho přání
 •     venkovní grilování, pečení selete, uzeniny z vlastní udírny
 •     bohatou obědo-snídani (BRUNCH) na Vámi požadovaný čas
 •     upečeme moravské svatební koláčky

PÁLAVOU na kole i PĚŠKY PÁLAVOU „separé“ či S DĚTMI

Zveme všechny příznivce jihomoravských krás k návštěvě stylového penzionu s pohodovým personálem. JSME ZDE PRO Vás! Jsme mladý, přesto profesionální tým. Rádi splníme i další Vaše požadavky – hudební produkci DJ nebo klasickou CIMBÁLOVKU? Tradiční zvyky a obyčeje?

Rodinná dovolená, víkendové pobyty, pobyty s animačním programem……nebo jen klid a pohoda

 

Nabízíme:

 •     příjemné prostředí moderního penzionu
 •     pro děti venkovní i vnitřní dětský koutek
 •     a bezpečný pohyb v areálu penzionu
 •     pestrou, kvalitní stravu po celý den
 •     možnost zapůjčení kol i úschovy v areálu
 •     Pálavskou cyklostezku máme přímo „za vraty“

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Náš tip na malý výlet

Lom U Mariánské mlýna, též nazývaný Na Janičově vrchu, je opuštěný a zatopený vápencový lom u obce Mikulov na Moravě za Svatým kopečkem, v chráněné krajinné oblasti Pálava. Toto místo představuje nejhezčí přírodní koupaliště na Pálavě. Voda je zde díky vápenci průzračně čistá. Pláž je kamenitá, na ni navazuje několik metrů dlouhá mělčina, která rázem přechází ve velkou hloubku. Zdejší místo připomíná nejen vzhledem, ale i klimatem skalnaté chorvatské pláže. V místních vápencích se dají nalézt zkameněliny.

 

Zámek Mikulov

Lichtenštejnové v roce 1560 hrad prodali Ladislavu Kereczenyimu, který začal s přestavbou hradu na barokní zámek. Když se v roce 1575 stali novými majiteli hradu Ditrichštejnové, pokračovali s rozsáhlými přestavbami, které vyvrcholily za Františka z Ditrichštejna. V roce 1719 zámek vyhořel. Byl však znovu obnoven a potřebám Ditrichštejnů sloužil až do roku 1945.

 

Zámek Lednice

Dnešní podobu získal zámek při rozsáhlé rekonstrukci z poloviny 19. století v slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku. Došlo tak k rekonstrukci původního renesančního zámku z 16. století, kolem něhož byla již tehdy rozsáhlá zahrada. Významnou úpravou prošel zámek koncem 17. století, kdy byl barokně upraven podle plánů významného italského architekta Domenica Martinelliho a Jana Bernarda Fischera z Erlachu. Zámecká budova je velmi bohatě novogoticky zdobená.

Zámek Valtice

Původně gotický hrad z 13. století byl přestavěn na renesanční a později barokní zámek. Do dnešní podoby byl přestavěn v letech 1643–1730 podle projektů italského stavitele D. Martinelliho a Johanna Bernharda Fischera z Erlachu. Zámek tvoří třípatrová čtyřkřídlá budova s ​​konírnou, jízdárnou, galerií, rokokovým divadlem a kočárovnou. Z renesančního období se zachovaly dvě nárožní věže, od kterých vedou nízká boční křídla uzavírající s hlavní budovou čestný dvůr.

Janův hrad

Janův hrad je pseudogotická napodobenina hradní zříceniny (podle dobové módy romantismu), postavená roku 1801-1808 pro knížete Jana I. z Lichtenštejna (po něm název „Janův hrad“, něm. Hansenburg, Johann(e)sburg, Janisburg). Projektu se ujal J. L. Hardtmuth, architekt a vynálezce tužky (v roce 1790 založil tužkárnu ve Vídni), který již dříve projektoval také nedaleký minaret.

 

Minaret

Rozhlednu nechal postavit Alois I. z Lichtenštejna. Stavěla se v letech 1797-1802 a náklady se vyšplhaly údajně na jeden milion zlatých, velkou sumu si pravděpodobně odnesl architekt Josef Hardtmuth. Stavba byla provedena v komplikovaných podmínkách na močálovitém měkkém podloží a tak bylo k zajištění základů použito roštu a pilotů z dubového dřeva. Věž byla vystavěna v maurském slohu a na její výzdobě se s největší pravděpodobností podíleli i arabští umělci.

 

Rendezvous

Rendez-vous je národní přírodní památka ev. č. 1450 východně od obce Valtice v okrese Břeclav. Oblast spravuje Správa CHKO Pálava.

 

Apollonův chrám

Chrám se nachází na návrší (220 m n. m.) na břehu Mlýnského rybníka, nedaleko silnice spojující města Lednice a Břeclav (parkoviště naproti kempu Apollo). Okolo chrámu vede značená turistická trasa spojující města Lednice a Valtice, ve vzdálenosti cca 1,5 km je železniční zastávka „Lednice rybníky“ (Trať 247 Břeclav – Lednice)

 

Tři grácie

Na Třech Gráciích je zajímavé především to, že ve skutečnosti žádné grácie nejsou. Sousoší zobrazuje trio antických bohyní: Athénu, Afroditu a Artemis. Kromě počátečního písmene jména mají společný lehký úsměv a baculaté postavičky. Na dnešním přehlídkovém molu by neobstály, ale proti svým „konkurentkám“ ze štětce Patra Pavla Rubense jsou přímo vyhublé. Sousoší vytesal z jediného balvanu Leopold Fischer a původně zdobilo zámecký park v Lednici.

 

Zámek Břeclav

Původně na místě zámku stál hraniční hrad vybudovaný knížetem Břetislavem I., od něhož panství dostalo své jméno. Hrad sloužil jako jedno ze správních středisek knížectví středověké Moravy, které se později stalo jedním z panských sídel. Později přemyslovský hrad i Novou a Starou Břeclav získali Žerotínové, kteří hrad 1. polovině 16. století přestavěli na renesanční zámek. Ladislav Velen ze Žerotína (1589-1622) za svoji účast na stavovském povstání po roce 1618 o břeclavské panství přišel.

 

 

Stravování

Restaurace v penzionu

Denně pro Vás připravujeme pestré menu uvařené z čerstvých surovin.

 

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele věra šindlerova
věra šindlerova (nepřihlášený) 14. Srpen 2021 - 21:05
Počet hlasů: 167
pobyt červen 2021,čisto,příjemný pokoj,koupelna sprcha,čistá,ručník ,mýdlo,chybí fén,jídlo domácké,chutné,snídaně dostačující,v době našeho pobytu firemní nocleh,převážně muži a pak již málo zůstalo pro ostatní,personál velmi fajn,další nedostatek chybí lednice,na nákup a taktéž nikde není TV,wifi ok,okolí velmi klidné,prakticky o samotě
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)

Přidat recenzi

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 1

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI