Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion a restaurace Šatovské Lípy

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Šatov - rekreace NP Podyjí

Standardně vybavený penzion Šatovské lípy se nachází v samém centru vinařské obce Šatov nedaleko hranic s Rakouskem. Tato oblast je doslova rájem pro milovníky kvalitních moravských vín a krásné přírody a tím spojené cykloturistiky. Ubytování Šatovské lípy má strategickou polohu nejen tím, že leží ve vinařské oblasti, ale také blízkostí národního parku Podyjí. Je tedy ideálním místem pro dovolenou jak odpočinkovou a relaxační, tak i poznávací a turistickou jak pro páry tak i rodiny s dětmi. Jste milovníky kvalitního vína a chcete si pobyt v penzionu zpříjemnit degustací vína s odborným výkladem? V našem penzionu najdete i velký vinný sklep s lisovnou. Penzion Šatovské lípy nabízí komfortní ubytování v standardně vybavených pokojích za příznivé ceny.
 

 

Ubytování cyklopenzion Šatov

  • Penzion Šatovské lípy nabízí komfortní ubytování v standardně vybavených pokojích za příznivé ceny. Všichni hosté mají k dispozici také WiFi připojení v ceně ubytování a bezpečné parkování v areálu bez nutnosti rezervace parkovacího místa.
  • V každém pokoji dále najdete vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, šatní skříň, stůl a židle, noční stolek a další vybavení pro pohodlný pobyt jak párů a rodin s dětmi, tak i větších skupin návštěvníků.
  • Kapacita ubytování v penzionu je 80 lůžek, děti do 3 let bez nároku na lůžko jsou ubytovány zdarma. Nabízíme také dětskou přistýlku k zapůjčení. Apartmány mají navíc obývací místnost se sedací soupravou. Domácí mazlíčci jsou povoleni za příplatek.
  • Rozhodli jste se strávit příjemný pobyt v našem penzionu? Rádi vás uvítáme v den příjezdu po 14:00 hod. Ukončení ubytování a vyklizení pokoje probíhá v den odjezdu do 11:00.

 

Další služby v penzionu

Ubytování v penzionu není jedinou službou, kterou svým hostům můžeme nabídnout. Po dohodě připravíme našim hostům také snídaně formou bufetu, případně i večeře o třech chodech či řízené degustace včetně rautu. Na základě domluvy vám zařídíme např. romantickou vyjížďku na koních, zapůjčení čtyřkolek pro akčnější návštěvníky a další sportovní, kulturní či společenské vyžití.


Vinný sklep Šatov

Jste milovníky kvalitního vína a chcete si pobyt v penzionu zpříjemnit degustací vína s odborným výkladem?

V našem penzionu najdete i velký vinný sklep s lisovnou, kde kromě prodeje vína nejen vlastní produkce probíhají také řízené degustace 7 vzorků lahvového archivního vína se sommelierem pro malé i velké skupiny zájemců. Součástí degustace je i občerstvení, které je zahrnuto v ceně služby - chleba se sádlem a cibulí. Máte možnost si k občerstvení přiobjednat i obložené mísy.

Při nižších teplotách vinárnu sklepa vytápíme otevřeným krbem.

Objednat si můžete i neomezenou konzumaci sudového vína v lisovně vinného sklepa.

 

Jiří Dočekal - sommelier

Mnoho moravských vinařských obcí zapůsobí na návštěvníky tak, že se mají nutkavou potřebu se do nich stále vracet - kvůli vínům, sklepům, lidem, okolní krajině. Pokusit se zmapovat taková místa, to si vytkla za cíl nová edice Tajemství moravských sklípků. První publikace je věnována Šatovu na Znojemsku - obci ležící těsně u rakouských hranic, která má za sebou pohnuté osudy zejména ve dvacátém století. Šatov - obklopen ze všech stran vinicemi a slunečnicovými poli - však v sobě skrývá množství paradoxů, ducha zádumčivého i veselého, odtažitého i pohostinného, nastavuje tvář líbivou i stopy šrámů klikatých dějin.

 

Vinný sklep Šatov, ZnojmoDegustace vín penzion Šatov, jižní MoravaVinný sklep s lisovnou Šatov

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Aktivity v okolí

Penzion Šatovské lípy se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku Podyjí a hranice s Rakouskem. V okolí se nachází spousta vinných sklípků a proplétají spousty cykloturistických tras. Ubytování tedy můžete spojit nejen s výlety do krásné přírody, ochutnávkami dobrého vína nebo cykloturistikou, ale i s návštěvou zahraničí. Je-li cílem vaší dovolené v šatovském penzionu kvalitní moravské víno, rádi vám nabídneme posezení u skleničky v našem vinném sklepě s lisovnou nebo řízenou degustaci s profesionálním sommelierem.

 

Další aktivity v okolí ubytování Šatov

Bunkr muzeum v Šatově

Pro ty, kteří se zajímají o historii Československa, je v Šatově otevřen areál československého opevnění se zpřístupněným pěchotním srubem.

Bunkr muzeum Šatov Bunkr československého opevnění Šatov  

 

Malovaný sklep v Šatově

V bezprostřední blízkosti areálu československého opevnění najdete Malovaný sklep zdobený plastickými malbami, který sloužil jako soukromá vinárna.

Malovaný sklep Šatov Malovaný sklep Jihomoravský kraj

 

Cykloturistika

V okolí se klikatí spousta tras pro cykloturistiku, doporučit můžeme např. cyklostezku Šatov-Šobes-Podyjí-Vranov nad Dyjí-Hárdeg-magnetické kameny-Šatov.

Cykloturistika na jižní Moravě  Cyklostezky Jihomoravský kraj

 

Prohlídka vinice Šobes

Vinice Šobes, řadící se svou polohou mezi nejstarší a nejlepší vinice v Evropě, se nachází v centru Národního parku Podyjí. Leží na prosluněném jižním svahu na úbočí skalního ostrohu v meandru řeky Dyje.

Vinice Šobes

 

Znojmo

Město Znojmo je vyhlášené hned několika pravidelně pořádanými akcemi, a samozřejmě i mnoha památkami. Za návštěvu určitě stojí Kostel svatého Mikuláše, kostel Nalezení svatého Kříže, kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava, Rotunda svaté Kateřiny, znojemské podzemí a další památky. Kromě pestré historie Znojmo můžete navštívit i v době filmových a hudebních festivalů, Burčákfestu, slavnostního vinobraní atd.

 

Stravování

Restaurace v penzionu Šatovské Lípy

V 1NP penzionu a ubytování v Šatově se nachází restaurace s kuchyní, kde si můžete vychutnat snídani formou bufetu a také večeře o třech chodech. Najdete zde také zázemí pro další aktivity, ať už se jedná o příjemné posezení i točeného piva.

Restauraci je možné využít ke společenským nebo firemním akcím, rodinným oslavám nebo ke svatbě.

 

Restaurace ŠatovCelodenní stravování, restaurace Šatovské LípySnídaně formou bufetu

 

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI