Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Sarton - Lukov

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Sarton - levná dovolená na Jižní Moravě

Lukov je malebná vesnička v centru Podyjí, na půli cesty mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí. Obklopuje ji krásná příroda, která díky hraničnímu pásu v období železné opony je jen nepatrně dotčena lidskou činností. Okolí je protkáno hustou sítí značených turistických cest pro pěší, cyklisty i jezdce na koních. Jižní Morava je po Praze nejnavštěvovanější oblastí České republiky. Náš penzion nabízí příjemné ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky, kvalitní manželská postel z masivního dubu se zdravotní matrací zaručí klidný spánek. Každý z pokojů je vybaven kuchyňským koutem pro Vaše příležitostné vaření a samostatným sociálním zázemím. Pro naše nejmenší návštěvníky zde máme pískoviště, houpačky, prolézačky a hřiště pro míčové hry.

 

  • Parkování aut je zajištěno na vlastním pozemku, cyklisté si mohou svoje kola uschovat do uzamykatelných koláren.
  • Celý penzion je pokryt WIFI signálem.
  • Prostorná a udržovaná zahrada s letní terasou a krytým altánem nabízí možnost posezení se sklenkou výborného vína z místní oblasti.

 

Především z vinice Šobes, která je od Lukova vzdálená 7 km po cyklistické trase P5. Daří se zde převážně odrůdě Rulandské bílé a Ryzlinku vlašskému. Již od středověku zde byla pěstovaná vinná réva. Šobes je považován za špičkovou lokalitu a nejkrásnější vinici obtékanou Dyjí a obklopenou lesy.

 

Pokoje v penzionu

V penzionu Sarton máme pro Vás přichystané dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky.Součástí každého pokoje je sociální zázemí a kuchyňský kout.

Vybavení kuchyňky je následující: lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice, vařič a veškeré kuchyňské nádobí.

 

Naše další ubytování - Penzion Na Vyhlídce Lukov

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Zřícenina Nový Hrádek

Dalším místem, které by jste měli na svých výletech, ať již na kole, nebo pěšky navštívit je zřícenina Nového Hrádku. Z vyhlídkového ochozu se Vám otevře atraktivní pohled na meandry řeky Dyje.

novy-hradek-zricenina

 

Rotunda sv. Kateřiny

I milovníci historie si na Znojemsku přijdou na své. Město Znojmo bylo v roce 1226 povýšeno Přemyslem Otakarem I. na královské město, dostalo se mu mohutného opevnění, část jeho hradeb se dochovala dodnes. Nejcennější historickou památkou Znojma je rotunda sv. Kateřiny s malbami připomínajícími počátky české státnosti.

rotunda

 

Znojmo ( chrám sv. Mikuláše a radniční věž )

Charakteristickou siluetu dávají Znojmu při pohledu z Kraví hory chrám sv. Mikuláše a radniční věž z poloviny 15. století.

mikulas-radnice

 

Obec Čížov

V nedaleké obci Čížov je zachovaná část ženijně technických zátarasů z bývalé železné opony, která takřka hermeticky uzavírala hranici tehdejší Československé socialistické republiky a Rakouska. Nachází se zde hraniční přechod pro pěší a cyklisty.

obec-cizov

 

Hardegg

Také Vám doporučujeme navštívit nejmenší město Rakouska – Hardegg, leží v hlubokém údolí řeky Dyje uprostřed lesů na samotné hranici s ČR. Na skále nad městem se vypíná mocný hrad se čtyřmi věžemi.

hardegg

 

Plovárna Louka Znojmo

Plovárna je tvořena systémem bazénů (rekreační bazén, kondiční bazén, bazén pro neplavce, dětské brouzdaliště). Součástí je také hřiště tvořené pro plážový volejbal, Streetball, nohejbal. V areálu plovárny se nachází samostatná restaurace s kuželnou a dva stánky občerstvení.  Návštěvníkům je k dispozici 20 000 m2 zatravněné plochy k opalování. Parkoviště s 243 místy pro osobní automobily, bez poplatku.

plovarna-louka-zn

 

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Jiřina a Antonín
Jiřina a Antonín (nepřihlášený) 20. Červenec 2018 - 10:58
Počet hlasů: 622
Ideální poloha penzionu v Podyjí. Ubytování skvělé, velká zahrada, hřiště pro děti. My jsme byli zcela spokojeni.
Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)

Přidat recenzi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI