Penzion a vinárna Nosreti

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

UBYTOVÁNÍ V PENZIONU

Vinařství Nosreti v Zaječí na jižní Moravě nabízí příjemné a diskrétní prostředí ke kratšímu či dlohodobému pobytu s výhledem na Pálavské vrchy a nedaleké vinice či na vápencové terasy s bazénem a lanovým centrem. Ubytování ve Vinařství Nosreti je penzion hotelového typu s recepcí a kompletními službami poskytující příjemnou a stylovou atmosférou v 15 nadstandartně, kompletně vybavených dvoulůžkových a 2 třílůžkových pokojích s možnost přistýlky a zapůjčení dětské postýlky. Penzion Vinařství Nosreti se nachází v poklidné části obce Zaječí na jižní Moravě, která je svojí polohou u dálnice D2 velmi dobře dostupná z různých koutů nejen naší republiky, ale i z Bratislavy, Vídně či Budapešti. V bezprostřední blízkosti obce Zaječí na jižní Moravě se nachází památky zapsané ve světovém dědictví UNESCO zámky Lednice a Valtice, město Mikulov a Hustopeče u Brna. Ubytování v penzionu hotelového typu je vhodné ke kratším, ale i dlouhodobým prázdninovým pobytům, transferům skrze Českou republiku, pobytům v rámci veletrhům města ve městě Brně či k pořádání různých typů konferencí, teambuildingů, odborných přednášek a podobných typů firemních večírků.

Vybavení pokojů penzionu:

 • Sprchový kout a WC
 • Kuchyňský kout  (lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, základní nádobí -talíře, sklenice, příbory)
 • TV sat, WIFI, telefon
 • Balkon, terasu nebo francouzské okno

 

Penzion Vinařství Nosreti Vám nabízí:

 • Parkování na vlastním uzavřeném parkovišti v bezprostředním areálu penzionu
 • Posezení ve stylové vinárně s otevřeným krbem a na letní zahrádce s venkovním barem a moravskými specialitami
 • Venkovní zahradní gril s dřevem či otevřené ohniště s posezením
 • Garážovanou úschovu kol
 • Venkovní bazén se slanou vodou ( 4 x 8x 1,75 m  - pro letošní sezonu připravujeme nový a větší)
 • Dětský bazén s klouzačkou a houpačkou
 • Bezbariérový přístup do prvního patra

 

Firemní akce

Vinařství Nosreti nabízí Vaší společnosti příjemné prostředí ideální pro uspořádání firemních akcí, teambuildingů, různých typů školení, výjezdních zasedání či jiných společenských událostí. Zajistíme Vám nejen vhodný typ zázemí, ale i doprovodný program s kompletní nabídkou cateringu.

Vinařství Nosreti je ideálním místem pro pořádání:

 • seminářů a workshopů
 • školení a prezentací
 • teambuildingů
 • firemních večírků
 • obchodních jednání a jiných společenských akcí

 

VINAŘSTVÍ NOSRETI

Vinařství Nosreti je malé rodinné vinařství v obci Zaječí, které se nachází v okrese Břeclav a sousedí s jedinečnými památkami Lichtenštejnských panovníků zapsaných v dědictví UNESCO, zámky Lednice a Valtice v čarokrásném Lednicko-valtickém areálu, Ditrichštejnskou historií v historickém městě Mikulov, s bělostnými vápencovými Pavlovskými vrchy či Novomlýnskou nádrží. Bezprostřední okolí vinařství Nosreti je lemováno vinicemi, které protkávají vinařské cyklostezky.

 

Rodinné Vinařství Nosreti v Zaječí na jižní Moravě bylo založeno na počátku 21. století, kdy jsme po zisku jedinečného kvelbeného sklepa započali s výrobou malosériových kolekcí moravských zemských vín. Konstantní teplota sklepa a původní technologie vylepšená o poznatky moderního vinařství tisknou našim vínům nezaměnitelné vlastnosti oceněné mnoha diplomy a cenami. V současné době produkuje Vinařství Nosreti 40.000 litrů vína z vlastních vinic o rozloze téměř deseti hektarů ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. Naše vinice leží na jižně exponovaných svazích Přítluckého sedla, v bezprostřední blízkosti obce Zaječí na původních viničních tratích Stará hora a Plochovy. Na těchto půdách se vinné révě daří již od pradávna. První zmínka o pěstování vinné révy v obci Zaječí pochází již ze 12.století

Hlavní pěstované odrůdy: Veltlínské zelené, Müller thurgau, Rulandské bílé, Sauvignon blanc, Tramín červený,  Ryzlink rýnský, Frankovka, Svatovavřinecké, Neronet, Cabernet moravia, Rulandské modré, Cabernet sauvignon.  Víno lze ochutnat, degustovat a koupit v areálu Vinařství Nosreti . Prodej vína zajišťuje taktéž nový e-shop. Vlastní produkce je rozdělena hlavně mezi privátní klientelu, pravidelné odběratele a návštěvníky našeho penzionu s ubytováním a vinným sklepem.

Při obdělávání vinic se snažíme v souladu s moderními ekologickými trendy v co nejnižší míře využívat chemickou ochranu a více se zaměřujeme na přirozené přírodní postupy. Všechny naše vinice jsou celozatravněné, tak aby se v nich udržela či se do nich navrátila původní rostlinná i živočišná společenstva. Naše vinařství se drží rčení, že „kvalita vzniká především ve vinici“, proto se snažíme u všech zásahů dodržovat velmi šetrné postupy. Následná výroba vína využívá poznatků moderní technologie řízeného kvašení u bílých vín a u části červených vín tradiční spontánní otevřené fermentace ve velkoobjemových kvasných kádích s ručním mícháním, tzv. „mestováním“. Naše vinařství nově disponuje vinofikátorem využívaný ke krátkodobým maceracím bílých i červených hroznů. Všem našim vínům věnujeme téměř každodenní péči, tak aby byla vždy chutná a osvěžující, aby potěšila oko svoji jiskrou a pohladila duši svojí vynikající chutí…

 

Tipy na další penziony na Jižní Moravě

 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

CYKLISTÉ VÍTÁNI

Od loňského roku je Vinařství Nosreti právoplatným členem a certifikovaným zařízením organizace Cyklisté vítání

spadající pod projekt Nadace partnerství.

Celá jižní Morava a malebnou dědinkou Zaječí s vinařstvím a penzionem Nosreti nevyjímaje je protkána systémem méně i více náročnějším cyklostezek, z nichž velká většina lemuje vinice nebo jimi rovnou projíždí. Vesničky plné sklepů a sklepních uliček přímo vybízí ke krátké přestávce na občerstvení a doušek vychlazeného Portugalu nebo na ochutnávku vín s degustací přímo mezi bečkami.

 

Vinařství Nosreti si pro vás na letošní sezonu připravuje čtyři vlastní okruhy s detailním popisem zajímavostí, partnerských sklípků a vším co stojí za to vidět. Mapky budou připraveny k 1.4.2012 a v žádném případě nevynechají Lednici, Valtice, Mikulov, Pálavské nádrže či vinné sklepy ve Velkých Pavlovicích, Velkých Bílovicích nebo na Vrbici.

Rádi byste vyrazili na kolo, které bohužel nemáte anebo není možnost dopravy kola vlastního? Nevadí. Vinařství Nosreti v Zaječí na jižní Moravě pro Vás v letošním roce připravuje půjčovnu kvalitních odpružených trekových kol včetně případného servisu na cestě. Nabídku kol včetně ceníku zveřejníme také k 1.4.2012

 

Areál Vinařství Nosreti nabízí i garážovanou a uzamykatelnou úschovnu kol, kde si můžete svoje bikey přes noc uschovat případně drobně servisovat k čemuž poslouží i zabudovaný systém klíčů či kompresor.

Z vlastní zkušenosti lze cestování na jižní Moravě v okolí Zaječí jen doporučit. Krajina je nebývale krásná a nenáročná. Je vhodná i pro méně zdatné kolaře, rodiny s dětmi či aktivní seniory. Kdo má však rád pořádný výšlap se stoupákem – vzhůru na Pálavu a pak ještě jednou…

 

Cyklotrasy Vinařství Nosreti

 1. Rodinná – poklidná vyjížďka určená všem členům rodiny (Zaječí, Šutrkol, Bulhary splav, Lednice, Janohrad, Obelisk, Přítluky kolem říčky, Zaječí).  25 km; 1,5 hodiny bez zastávek.
 2. Buď fit – (Zaječí, Hustopeče, Velké Pavlovice, Slunečná rozhledna, Kraví Hora, Vrbice či Velké Bílovice, Podivín, Rakvice, Přítluky rozhledna, Zaječí). 40 km; 2,5 hodiny bez zastávek.
 3. Vodní okruh neboli Plavky sebou – (Zaječí, Šakvice, Strachotín, Dolní Věstonice, Nové mlýny, kemp Mars, Zaječí zadem okolo kapličky). 35 km; 2,5 hodiny bez zastávek.
 4. Celodenní, poznávací – (Zaječí, Bulhary, Lednice, Apolonův chrám, Tři grácie, Rendezvous, Valtice, Rajstna, Valtice, Hlohovec – rybniční zámeček, Lednice, Nejdek, Bulhary, benzinka Milovice, Nové mlýny, Zaječí). 55 km; 4 hodiny bez zastávek
 5. Kolem kolem Pálavy – doporučeno den před tím pít pouze do půlnoci (Zaječí, Milovice, Mikulov, Perná, Klentnice, Pavlov, výšlap Pálava, Pavlov, Dolní Věstonice); 1,5 hodiny.

 

LANOVÉ CENTRUM V LOKALITĚ BRNO

Jednou z mnoha novinek, které Vinařství Nosreti v Zaječí na jižní Moravě pro naše klienty aktuálně připravuje je zbrusu nové Lanové centrum. Toto lanové centrum bude slavnostně otevřeno v měsíci květnu 2012. Zajímavostí je, že půjde o první a dosud jediné lanové centrum v okrese Břeclav na jižní Moravě. Naše lanové centrum je součásti multifunkčního areálu Vinařství Nosreti, které nabízí několik různých obtížností vhodných pro rodiče s dětmi i náročné šplhavce. Zveme tímto všechny na návštěvu lanového centra ve Vinařství Nosreti s ubytováním v penzionu na jižní Moravě, kde lze strávit zábavou celý den.

 

Komu je lanové centru určeno???

Lanové centrum Nosreti je určeno nejširší veřejnosti: dětem od 12 let, mládeži, dospělým, jednotlivcům, kolektivům a firmám. Lanové centrum je zároveň vhodné pro školní výlety.

 

V lanovém centru jsou lanové překážky instalovány do dvou okruhů:

I. OKRUH –  je umístěn ve výšce 5,5 m nad zemí. Obsahuje celkem 6 středně obtížných lanových překážek (Amazonský most, Pavouci, Sítě s liánou, Velké ráhlo, Liány, Sloupy a žebříky). Minimální výška lezce je 140 cm.

II.  OKRUH – je umístěn ve výšce 8,5 m nad zemí. Na středně obtížném okruhu můžete zdolat celkem 5 lanových překážek (Kyvadla, Trámová síť, Kříž, Třmeny, Volné trámky s liánou). Minimální výška lezce je 140 cm.

 

Lanové centrum vám nabízí:

Široká veřejnost

 

 • prožití nevšedního zážitku jinak všedního dne
 • vhodné prostředí pro rozvoj fyzické i psychické kondice
 • v lanovém centru zažijete dobrodružství, užijete si pořádnou zábavu, ale zároveň můžete i  relaxovat v naší stylové vinárně

Firmy

 • zlepšení týmové komunikace a spolupráce
 • prohloubení vzájemné důvěry členů týmu
 • prohloubení sebepoznání i poznání členů týmu
 • vytvoření příležitosti k navázání kontaktů mezi lidmi, kteří se v pracovním prostředí nesetkávají
 • zábavu, relaxaci i adrenalin

 

BEZPEČNOSTNÍ HLEDISKA

 • Před vpuštěním na trasu budete našimi instruktory seznámeni s bezpečností, jištěním a pravidly parku.
 • Všichni instruktoři jsou odborně vyškoleni.
 • Materiál používaný na lezeckých trasách je pravidelně kontrolován a v souladu s příslušnými normami obnovován (veškerý horolezecký materiál má bezpečnostní certifikát Mezinárodního svazu horolezeckých asociací UIAA).
 • V rámci programu je nutné dodržovat provozní řád.
 • Vstup na lanové překážky je možný pouze pod dohledem osoby starší 18 let.
 • Veškeré vybavení pro (přilba, jistící úvazek, rukavice) je v ceně vstupného.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI