Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Sklípek Alsop - Mutěnice

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Sklípek Alsop - vinařská chalupa na Moravě

Vítejte ve sklípku Alsop. Nabízíme příjemné, luxusní ubytování ve vinném sklípku v Mutěnicích. Sklípek byl zrekonstruován na jaře 2014 a nabízí moderní ubytování pro 8-10 osob. Sklípek obsahuje 4 ložnice, 2 dvojlůžkové a 2 třílůžkové. Sklípek obsahuje plně zařízenou moderní kuchyň. Sklípek je možno pronajmout jenom jako celek pro minimální počet dvou osob a maximální počet deseti osob. Chalupa sklípek má dvě parkoviště (jedno parkování na dvorku a druhé parkovací místo je možno využít před sklípkem). Ve sklípku je možno zorganizovat degustaci s prodejem vína a také můžeme zajistit občerstvení (na požádání a domluvou).

 

Popis sklípku

Sklep:

 • Ve sklepní části sklípku se nachází vinný kvelbený sklípek, archivní místnost a degustační místnost s pozezením a krbem.

Přízemí:

 • V přízemní části najdete velkou místnost která slouží k posezení. Nachází se zde krb, jídelní stůl a židle pro 8 osob a také pohodlná křesla k relaxaci. Částí otevřeného prostoru je také zcela zařízená kuchyň. V přízemí je také oddělená toaleta s umyvadlem a pračkou, které je hostům k dispozici.
 • Kuchyň je moderně zařízená troubou, ledničkou, mikrovlnou troubou, toustovačem, kávovarem, veškerým náčiním, skleničkami, talířky atd.

První patro:

 • V prvním patře jsou tři ložnice a dvě koupelny s toaletou, umyvadlem a sprchovým koutem. Jedna koupelna je umístněna v první ložnici a druhá kopupelna je umístněna na chodbě. Každá ložnice má postele, polštáře, peřiny, povlečení, ručníky, deky, němého sluhu na odkládání věcí, komodu se šuplíky, noční stolek, lampičku. Každá ložnice má žaluzie a v létě síť proti hmyzu.
 • Dvě ložnice v tomto patře mají balkónové dveře a přístup na dvorek / terasu zadní vstup do sklípku.
 • Na chodbě prvního patra je velká úložna skříň na kabáty / oblečení / kufry atd.

Podkroví:

 • V podkroví se nachází jedna ložnice se třemi lůžky. V podkroví se také nachází úložný prostor obsahující mnoho dětských hraček (vláčky, kolejnice, hry) a taky věšáky na kabáty.

Dvorek / Terasa:

 • Sklípek má dvorek, terasu a parkoviště pro jedno auto. (Druhé auto je možno zaparkovat před sklípkem). Na dvorek je možno vstoupit z kuchyně a nebo ze dvou ložnic na provnim poschodí. Na dvorku se také nachází úschovna na kola.
 • Na terase je zahradni nabytek.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Mutěnice a okolí

Mutěnice jsou částí vinařské oblasti Slovácko na Jižní Moravě, která má asi 3700 obyvatel. Jihomoravský Kraj je umísten v jiho-západní části České Republiky a tvoří historickou část regionu Morava. Hlavní město tohoto kraje je Brno. Brno je druhé největší město v České Republice.

Součástí obce Mutěnice je taktéž část zvaná Bůdy nebo Pod Búdama, kde se nachází přes 500 vinných sklepů. Některé z těchto sklepů slouží na výrobu a úschovu vína a některé sklepy byly zrenovovaný a poskytují také ochutnávání vína, posezení při víně a ubytování pro hosty.

Vinné sklepy jsou také základem pro několik tradic, které se v obcí Mutěnice pořádají. Je to například Tradiční výstava vín, Den otevřených sklepů (třetí sobota v dubnu) a Pochod slováckými inohrady (druhá sobota v říjnu).

Mutěnická vinařská oblast obsahuje čtyři vesnice Mutěnice, Dubňany, Ratíškovice a Milotice. Tento kraj je velmi dobře známý výrobou báječného vína, které často vyhrává nejvyšší ceny v různých soutěžích v České Republice.

Několik významných vinařských společností mají sídlo v tomto kraji, ale převážně jsou půda a vinohrady vlastněny privátně drobnými vinaři, hospodařícími na vinicích v průměrné velikosti 0,1 – 0,5 ha a produkující sudová vína. Několik vinařů se věnuje svým vinicím a sklepům na úrovni podnikání, zaměřují se na vína přívlastková, která lahvují.

Mutěnice jsou také známé Vinařskou cyklistickou stezkou. Tato stezka má asi 65 km, a prochází okolím vinařských obcí Mutěnice, Čejc, Čejkovice, Kyjov a vede mírně zvlněnou krajinou Kyjovské pahorkatiny.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI