Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Autokemp Křížový Kámen - Podhoří

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp Křížový Kámen se nachází v Podhoří v blízkosti vodní Nádrže Skalka a města Cheb. Kemp je vhodný jak pro milovníky rybaření, vodáky tak i rodiny s dětmi. Autokemp a kemp Křížový Kámen - Podhoří z okresu Cheb. Dovolená a ubytování pro rybáře, pro rodiny s dětmi a také i pro vodáky, protože kemp Křížová kámen se nachází u řeky Ohře. Na svoje si přijdou i turisté, kteří mají rádi koupání a letní dovolené. Kemp leží u přehrady Skalka.

Možnosti sportování v kempu

  • Možnost nohejbalu, volejbalu, rybaření, koupání.

 

Tipy na další vodácké kempy na Západě čech

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Hned asi po 150 metrech je odbočka vpravo do lesa. Vedla tudy, dříve stará silnice na Pomezí a zní pak o kousek dál odbočovala původní cesta do obce Skalka (Stein) přes osadu Křížový Kámen. Byla to malá ves v údolí Ohře a dnes už je pod vodou přehrady. Cesta nyní končí u rozměrné budovy bývalého domova důchodců. V roce 1900 zde byly postaveny dvě nové budovy starobince jako domov důchodců fungoval do 90.tých let. Z reklamy kolem cesty je zřejmé, k čemu bývalá dědečkárka dnes slouží.
 
Vrátíme se zase na silnici a pokračujeme po ní na další odbočku ke kempu Skalka. Po zatopení údolí přehradou Skalka se začaly v okolí stavět chaty a vznikla zde celá chatová osada, které se začalo říkat Podhoří. Osada už je dnes po obou stranách silnice až ke břehu přehrady, kde také vznikl i kemp Skalka. Kemp je ale více znám pod názvem Křížový Kámen (v mapách se objevuje i jako kemp Podhoří) a je možné se tu ubytovat i v chatkách. Na přehradě společnost Autobusy KV obnovila po 20 letech lodní dopravu a v areálu kempu je jedno ze tří přístavišť lodní trasy. 
Potom se zase vrátíme na silnici po1,5 km přijedeme k další odbočce u osady Tůně s velkou reklamou na Casino.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI