Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa Hřebečná - Abertamy

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa Hřebečná - rekreace Abertamy

Umístění chalupy je ideální pro zimní i letní rekreaci či víkendové pobyty. Ubytování je vhodné pro hosty, kteří upřednostňují vlastní soukromí. Stylový apartmán v přízemí chalupy, který nabízíme k pronájmu, má tři místnosti a vlastní sociální zařízení. V apartmánu se ubytuje až osm osob. K chalupě přísluší zahrada s posezením u ohýnku, houpačkou a novým venkovním altánem. K dispozici je také gril. Pozemek není oplocen, nabízí se příjemný výhled do údolíčka s potokem a na blízký les.

 

Popis apartmánu

 • Ložnice se čtyřmi lůžky a krbovými kamny sousedí s koupelnou. Je zde k dispozici wifi připojení.
 • V koupelně je vana a wc.
 • K dispozici je pračka.
 • Další dvě lůžka jsou přes chodbu v menším pokojíku.
 • Dominantou apartmánu je velká společenská místnost s kuchyní a příjemným posezením u krbových kamen.Zde je možnost dvou přistýlek formou rozkládacíhou gauče.
 • Kuchyň je plně vybavená - kombinovaný sporák, mikrovlnka, varná konvice, lednice, mrazák, domácí pekárna, topinkovač, remoska.
 • Vedle společenské místnosti je nově zrekonstruovaná koupelna s wc a sprchovým koutem.
 • Chalupa je vytápěna plynovým kotlem. Přitopit si lze také v krbových kamnech.
 • Kola či lyže lze uskladnit v garáži.

 

Stravování

Vlastní

Restaurace je v blízkém městě Abertamy vzdáleném 1km, stejně tak obchod. Pro větší nákupy doporučujeme Boží Dar (10km), Jáchymov (15km) nebo Ostrov nad Ohří (22km) .

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Okolí chaty

Okolí nabízí návštěvníkům cyklostezky, trasy pro pěší turistiku, možnost výletů na motorce, sportovní vyžití v lanovém centru na Plešivci, plavání v aquacentru v Jáchymově či bazénu v Potůčkách. V zimních měsících pak možnost lyžování v blízkých skiareálech, v místě je Krušnohorská magistrála pro běžkaře, kterou v létě využijí cyklisté.

V neposlední řadě lze podnikat výlety do známých lázní Jáchymov či Karlových Varů. Také lze využít 10 km vzdálený Sportovně zábavní komplex v lázních Oberwiesenthal.
 

Tipy na výlety

Hrady a zámky

Hrad a zámek Horní hrad řečený Hauenštejn (26km)
Přijďte se podívat jak se staví hrad.
Starobylý hrad ležící v kopcích asi 1,5 km od hlavní silnice z Ostrova nad Ohří do Kadaně obklopený lesy potoky a loukami od 60-let minulého století chátral. Stávající hradní pán jej  již od roku 2010 za pomoci přátel a dobrovolníků postupně opravuje.

Kromě klidného a romantického okolí hrad nabízí různé výstavy, aboretum a botanickou zahradu, pohlídku gotických sklepení, vyhlídku z gotické věže, dětský koutek na nádvoří, spoustu zajímavých akcí jako například noční prohlídka hradu, ubytování i občerstvení.

Hrad Loket (34km)

Hrad se tyčí na skále nad řekou Ohře. Opevněné město s hradem mnozí nazývali „klíčem ku Království českému“. Loket střežil české území již ve třináctém století. Hrad Loket je prodchnut historií, příznivci tajemných příběhů a záhad si přijdou na své. Mnoho dohadů a nezodpovězených otázek vyvolává např. loketský „zakletý purkrabí“. Na nádvoří hradu se roku 1422 objevil velký kámen. Zkoumali jej nejprve alchymisté a mudrcové, později vědci a geologové. Je to nejstarší známý meteorit na světě. Také v Lokti se pořádají různé kulturní akce, přírodní amfiteátr nabízí v průběhu léta různé koncerty.

Státní hrad a zámek Bečov (48km)

Na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa se nachází malebné městečko Bečov nad Teplou. Hlavním turistickým lákadlem je  soubor výjimečných historických a uměleckých architektur, z nichž nejcennější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek.
Od roku 2002 je zde veřejnosti trvale prezentována unikátní románská ostatková schránka - relikviář sv. Maura. Druhá nejcennější zlatnická památka České Republiky.

Návštěvníci si mohou vybrat ze třech prohlídkových okruhů.

 

Červený hrádek (66km)

Zámeček jako z pohádky najdete v Jirkově kousek od Chomutova. Stavbička – přestože není zrovna červená – je krásná a při dnešní prohlídce byste jen těžko hádali, jak krušnou má za sebou historii. Na zámku proběhly popravy, mnohokrát byl zničen za krutých válek.
V interiérech můžete shlédnout stálou výstavu hraček Jany Růžičkové „Babiččina pohádková truhla“. Zámecká jízdárna ukrývá expozici „Archeologie letectví“. Příjemné posezení nabízí zámecký parčík. Klasický prohlídkový okruh vás zavede do galerie a kaple sv. Jana Křtitele v přízemí a zrcadlového a rytířského sálu, loveckého salonku s obrazárnou a dalších prostor v prvním patře.

 

Hasištejn (48km)

V majestátní zřícenině Hasištejna můžete po celý rok navštívit stylovou restauraci. Hrad je romanticky usazený mezi svahy Krušných hor nedaleko Kadaně.
Přímo ke zřícenině uprostřed lesů se dá zajet autem. Gotický hrad ze 14. století je poměrně zachovalý a palác i dominantní věž nabízejí výhledy do kraje. Stavba má za sebou dlouhou a bouřlivou historii.

 

Koupání po celý rok

 • Aguacentrum Agricola Jáchymov (15km)
 • Krytý bazén Potůčky (12km)
 • Aqua Marien Marienberg (59km)

 

Koupání v létě

 • Koupaliště v Ostrově (22km)
 • Aquapark Klášterec nad Ohří (42km)

 

Na kolech nebo na běžkách

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami vede přes celé Krušné hory cyklistická a běžecká Krušnohorská magistrála. Celková délka trasy je 242 km a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší, cyklisty i milovníky bílé stopy.

Trasa vede z úplného západu republiky z Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína, kde navazuje na Labskou trasu. Po celé délce je vedena po silnicích, takže je vhodná nejen pro pěší, ale zejména pro cykloturistiku. V zimě je pak vyhrazená pro běžecké lyžování.

Kromě malebné přírody magistrála nabízí mnoho přírodních a technických zajímavostí, jako jsou např. Vlčí jámy nebo Blatenský příkop. Magistrála vede přes celé pohoří, které pokrývají zejména horské smrkové lesy, obklopené rozsáhlými rašeliništi a pestrobarevnými loukami.

Trasa Krušnohorské magistrály: Cheb – Františkovy Lázně – Vojtanov – Luby – Kraslice – Bublava – Jelení – Horní Blatná – Boží Dar – Měděnec – vodní nádrž Přísečnice – Hora sv. Šebestiána – Kalek – Mikulovice – vodní nádrž Fláje – Nové Město – Cínovec – Fojtovice – Krásný Les – Sněžník.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI