Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Pernink - Abertamy

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Horská Chata Pernink - rekreace Krušné hory

Chata Pernink se nachází v obci Pernink, v krásném prostředí Krušných hor v nadmořské výšce 840 m. Levné stylové ubytování je vhodné pro jednotlivce, rodiny s dětmi, ale i pro větší výpravy. Ideální pro odpočinkovou i sportovní dovolenou. V Chatě Pernink nabízíme 66 míst v jedno až šestilůžkových pokojích a také dva velké osmilůžkové a jeden jedenáctilůžkový pokoj. Na každém patře je několik společných sociálních zařízení (WC a sprchové kouty). Ubytování v jednolůžkových, vícelůžkových, rodinných i velkých turistických pokojích. Najdete u nás společenskou místnost, dětskou hernu, stolní tenis a v okolí mnoho volnočasových aktivit. WiFi, parkoviště, televize, kuchyňka, stravování, domácí mazlíčci. Pořádáme firemní akce, školy v přírodě, svatby, oslavy, hudební produkce a mnoho dalšího.

 

Levné ubytování v Krušných horách

Nabízíme 66 míst v jednolůžkových až šestilůžkových pokojích a také dva velké osmilůžkové a jeden jedenáctilůžkový pokoj. K dispozici je WiFi připojení, monitorované parkoviště, společenská místnost s možností stravování, vybavená kuchyň pro přípravu vlasních pokrmů a dětská herna se stolním tenisem. Uvítáme i Vaše domácí mazlíčky.

 

Služby chaty

 • Vybavená kuchyň pro přípravu vlastních pokrmů. Kuchyň je vybavena sporákem, troubou na pečení, rychlovarnou konvicí a také jsou k dispozici dvě lednice a dvě mikrovlnné trouby
 • Společenská místnost, kde si můžete objednat jídlo a pití, případně sledovat TV
 • Herna se stolním tenisem, stolním fotbalem a dětským koutkem
 • WIFI internet
 • Lyžárna s boxy pro lyžáky
 • Zvířata povolena

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Lyžování v Perninku

Přímo v obci Pernink se nacházejí dva skiareály. Ski areál Velflink nabízí 3 lyžařské vleky a je vhodný především pro rodiny s dětmi, lyžařské výcviky i pro pokročilé lyžaře.

Ski areál Pernink Nádraží nabízí 2 lyžařské vleky, baby vlek a najdete zde mimo sjezdového i turistické lyžování (běžky).

V areálech jsou samozřejmostí služby jako půjčovny vybavení, občerstvení, večerní lyžování, umělé zasněžování a další služby.

Běžecký sportovní areál (Nejdecká ulice). Areál je pravidelně strojově upravován pro běh i pro bruslení na lyžích. V zimní sezóně je areál osvětlen denně od 17.00 do 21.00 hod.

Obec Pernink a jeho okolí nabízí také další aktivity jako je cykloturistika, pěší turistika a další.


Skiareál Velflink

je vhodný především pro rodiny s dětmi, lyžařské výcviky i pro pokročilé lyžaře. Celý areál je uměle zasněžován a denně strojově upravován. Provozuje i večerní lyžování. Pro úpné začátečníky, ale i pro pokročilé děti a dospělé nabízí své služby pod vedením zkušených instruktorů lyžařská škola, která je přímo v areálu.

Dále můžete využít půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení, úschovnu lyží, pronájem zamykatelných skříněk, drobný prodej sportovních doplňků.

Občerstvení s posezením nabízí široký sortiment.

V těsné blízkosti skiareálu lze využít osvětlené kolečko pro běžecké lyžování, možnost napojení na lyžařskou magistrálu.

Základní údaje:
Nadmořská výška: 850m, délka lyžařských vleků: 300m, kapacita: 1280/hod.
Provozní doba : 9:00 – 16.00 hod.,večerní : 18:00 -20:30 hod.( stř.,pá.,so.,)

 

Ski areál Pernink Nádraží

nabízí sjezdové lyžování, turistické lyžování, občerstvení, WC.

Pro sjezdové lyžování:
3 lyžařské vleky (250m – 420m – 100m)
Umělé zasněžování
Půjčovna sjezdových lyží, běžeckých lyží, snowboardů a dětských přileb
1 „Baby lift“ s možností výuky lyžování
Škola lyžování pro děti i dospělé, škola snowboardingu
Půjčování dětského skůtru
Prodejna lyžařských doplňků
Občerstvení

Pro turistické lyžování:
Tréninkové kolečko pro začátečníky
Napojení na lyžařskou magistrálu v délce cca 150 km
Trénink na upravených tratích
Bezplatnou instruktáž při mazání lyží
Půjčování běžeckých lyží
Montáž vázání
Informace

Provozní doba areálu od 9:00 – 16:00 (24.12. 9:00 – 13:00)
Večerní lyžování st-pá-so 18:00 – 20:30.

V době mimo lyžařskou sezonu Vám může areál nabídnout napojení na síť cyklistických stezek v délce 400 km včetně cyklomagistrály končící na nejvyšším vrcholku Krušných hor – Klínovci. Napojení na sít cyklotras ČR a SRN s využitím blízkého hraničního přechodu. Možnost pěší turistiky s objevováním přírodních krás Krušných hor – středozápadní oblasti. Využití místní tělocvičny.

 

Cyklistika

Cyklotrasy v okolí Perninku:

 • Pernink – Nové Hamry – Rolava, celkem 21 km
 • Velichov – Ostrov – Merklín – Abertamy – Pernink – Horní Blatná – Ryžovna – Potůčky, celkem 56 km
 • Pernink – Abertamy – Plešivec – Myslivny – Potůčky, celkem 25 km
 • Mezinárodní okružní trasa Euregio Egrensis – celkem 602 km vede přes Bavorsko – Česko – Sasko – Durynsko, v Karlovarském kraji po značených cyklotrasách 36 (Žďár-Krásné)-361A (Krásné-M.Lázně)-361 (M.Lázně-Teplá)-362 (Teplá-Loket)-6 (Loket-Velichov)-2198 (Velichov-Potůčky) a v Karlovarském kraji má délku 171 km.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI