Penzion Bájo

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Bájo - rekreace v západních Čechách

Provozujeme nekuřácký penzion s nabídkou ubytování ve čtyřech pokojích a dvou apartmánech s vlastním sociálním zařízením, televizí. K dispozici je Wi-Fi připojení k internetu, parkoviště či garáž a zahrada s pergolou. Poskytujeme možnost snídaní. Pro svou jedinečnou polohu v samé blízkosti nejmladší vyhaslé sopky ve střední Evropě poblíž tzv. lázeňského trojúhelníku – Františkovy Lázně – Lázně Kynžvart – Mariánské Lázně je vyhledávaným místem k odpočinku i aktivní dovolené. Poloha penzionu sama vybízí k výletům a k pěším procházkám do lázeňského okolí cca. 3 km Františkovy Lázně, do historické části Chebu cca. 10 minut.

Samozřejmostí našeho penzionu je parkování v uzavřeném objektu (možnosti poskytnutí garáže), možnost uzamčení kol nebo zapůjčení dětské cestovní postýlky s povlečením, posezení na zahradě pod pergolou, grilování atd. Objekt je střežen kamerovým systémem.

 

Nabízíme apartmány a pokoje

 • Apartmán – 4 lůžka – TV, vlastní sociální zařízení, vybavená kuchyň
 • Apartmán – 3 lůžka – TV, vlastní sociální zařízení, vybavená kuchyň
 • Pokoj s vlastním sociálním zařízením – 3 lůžka – TV, lednice
 • Pokoj s vlastním sociálním zařízením – 2 lůžka – TV,  lednice
 • Pokoj se společným: sociálním zařízením, lednicí, mikrovlnou troubou – 3 lůžka – TV
 • Pokoj se společným: sociálním zařízením, lednicí, mikrovlnou troubou – 2 lůžka – TV

K vybavení každého pokoje patří také ručník a osuška. Zdarma je možné si zapůjčit žehličku, žehlící prkno, rychlovarnou konvici a různé společenské hry. K dispozici máme také dětskou cestovní postýlku s povlečením.
 
Nekuřácký penzion! (Kouření možné na vyhrazených místech)
Zákaz užívání vlastních elekt. plotýnkových vařičů a elekt. přímotopů (radiatorů , ventilátorů)

 

Západní Čechy jsou známým lázeňským regionem, který stojí za to si užít. Karlovy lázně, Františkovy lázně, Jáchymov, půvabný Loket jsou magnety, které můžete prozkoumat.

Galerie
Ceník

Ceník ubytování a služeb

Apartmán – 4 lůžka – TV, vlastní sociální zařízení, vybavená kuchyň

 •     480 Kč / dospělý / noc
 •     380 Kč / děti 6 – 14 let / noc

Apartmán – 3 lůžka – TV, vlastní sociální zařízení, vybavená kuchyň

 •     480 Kč / dospělý / noc
 •     380 Kč / děti 6 – 14 let / noc

(V případě ubytování pouze jedné osoby je cena 500 Kč / noc.)

Pokoj s vlastním sociálním zařízením – 3 lůžka – TV, lednice

 •     430 Kč / dospělý / noc
 •     330 Kč / děti 6 – 14 let / noc

Pokoj s vlastním sociálním zařízením – 2 lůžka – TV,  lednice

 •     430 Kč / dospělý / noc
 •     330 Kč / děti 6 – 14 let / noc

Pokoj se společným: sociálním zařízením, lednicí, mikrovlnou troubou – 3 lůžka – TV

 •     350 Kč / dospělý / noc
 •     350 Kč / děti 6 – 14 let / noc

Pokoj se společným: sociálním zařízením, lednicí, mikrovlnou troubou – 2 lůžka – TV:

 •     350 Kč / dospělý / noc
 •     350 Kč / děti 6 – 14 let / noc

 

Snídaně

 • 100 Kč za osobu

Zapůjčení dětské cestovní postýlky s povlečením

 • 100  Kč / noc

Psi – malá rasa

 • 80 Kč / noc

 

Wifi připopojení zdarma.

 

Děti do 5 let (bez nároku na samostatné lůžko) – zdarma

Ubytování – od – dle dohody – nejpozději do 21.30h

Snídaně:

Po-Pá od 7.00 h
So-Ne od 8.00 h

Telefonická rezervace od 8,00h do 20.00h
 

Kontakt

Mobil: +420 359 604 905, +420 776 861 004

Adresa: Komorní 29/1933 Cheb, 350 02

www: penzionbajo.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Tipy na výlet v okolí ubytování

Doporučujeme navštívit historické náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, na kterém naleznete komplex Špalíček, který se skládá z jedenácti kupeckých domů….

 

Františkovy lázně – léčebné prameny

Hlavním léčebným zdrojem, užívaným k lázeňské léčbě ve Františkových Lázních jsou minerální prameny o teplotě 9-11°C. Celkem je jich 21. Některé z nich se užívají pouze pro účely pitné kúry, další i v rámci jiných procedur. Najdete je ukryté v mnoha kolonádách, pavilonech a dalších lázeňských stavbách v lázeňské zóně města.

 

Komorní hůrka – SOPKA

Komorní hůrka se nachází nedaleko měst Cheb a Františkovy Lázně. Vznikla ve starších čtvrtohorách na dně vysychajícího slaného jezera. Sopka vznikla jediným výbuchem, se strombolskou aktivitou pojmenovanou podle sopky Stromboli. Strombolskou aktivitou se rozumí vymršťování roznavené horniny opakovaně v kratších, nebo delších intervalech, což vymodelovalo tvar pahorku. Žhavá láva je při tomto typu erupce vymršťována vzhůru, ale obvykle padá zpět do kráteru.

 

Cheb

Centrum Chebu je mimořádně dobře zachované, včetně půdorysu, náměstí a zbytků hradeb, a je tedy právem městskou památkovou rezervací.

Chebský hrad s patrovou kaplí, vystavěný kolem roku 1180 v románském slohu císařem Friedrichem Barbarossou.

Gotický Chrám svatého Mikuláše a Alžběty. Z původní románské stavby z roku 1220 jsou zachovány obě věže. Kostel byl goticky přestavěn v letech 1456–1476 na trojlodní halu. Poškozené vrcholky věží byly barokně přestavěny roku 1746. Na konci druhé světové války byly zničeny neogotické věže, vzniklé po požáru barokních. V roce 2008 byly nahrazeny provizorní poválečné helmice, replikami neogotických věží a tak byly po více než šedesáti letech vráceny kostelu jeho proporce a charakter. Tato významná změna ovlivnila zásadně i panorama města. Nástěnné malby od mistra Lucase z Norimberku jsou z roku 1476.

Špalíček, malebná skupina jedenácti středověkých kupeckých domů na náměstí rozdělených Kramářskou uličkou, který vyrůstal od 13. století na místě kramářských bud a masných krámů. Podle nejstaršího zobrazení z roku 1472 je půdorys těchto dvou bloků v podstatě zachován do dnešní doby. Zbořena byla třetí řada domů, která stála na západní straně náměstí.


Tipy na výlet v Karlovarském kraji

Národní přírodní rezervace SOOS u Františkových Lázní patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v Česku. Zpívající fontána v Mariánských Lázních….

 

SOOS

NPR SOOS nedaleko Františkových Lázní patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v Česku. Na ploše 221 hektarů můžete obdivovat rozsáhlá rašeliniště a minerální slatiniště. Typické pro přírodní rezervaci SOOS jsou bublající bahenní sopky, tzv. mofety.

 

Hrad SEEBERG

Hrad Seeberg nacházející se přibližně 5 km západně od Františkových Lázní je jedním z hrstky zachovaných ministeriálních v Česku a jako jediný z nich slouží výlučně muzejním účelům. Svým návštěvníkům nabízí rozsáhlé exposice presentující dějiny hradu, vývoj interiérů a nábytkové tvorby 19. století (empír, biedermeier, druhé rokoko, novorenesance, novogotika, chippendale), slavný chebský intarsovaný nábytek a historii výroby porcelánu v západních Čechách.

 

Lázně Kynžvart

Lázně Kynžvart jsou jednou z pouhých čtyř oblastí, kde byly uznány rozhodnutím MZ ČR zdejší klimatické podmínky jako léčebný přírodní zdroj. Kynžvartské minerální prameny jsou součástí zřídelní soustavy kyselek uvnitř široké mariánskolázeňské zřídelní oblasti

 

Zpívající fontána Mariánské Lázně

Zpívající fontána je multimediální koncertní fontána nacházející se na kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních. Pochází z roku 1986 a je vyrobena z nerezu a kamene.

 

Přírodní rezervaci Kladská

Naučná stezka je zaměřená na biologii, historii a geologii. Vede kolem Kladského rybníka po okraji přírodní rezervace Kladské rašeliny, části Tajga.

 

Klášter premonstrátů v Teplé

Premonstrátský klášter v Teplé leží na stejnojmenné řece, nedaleko Mariánských Lázní v Karlovarském kraji. Podle klášterní legendy založil klášter roku 1193 velmož Hroznata a povolal do něj premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Klášter založil výměnou za to, že se nemusel účastnit III. křížové výpravy. Na konci století Hroznata vstoupil sám mezi řádové bratry a stal se správcem klášterního majetku.


Wellness & Spa v okolí penzionu

Penzion leží v sousedství resortu Stein a SPA & WELLNESS Hotelu Komorní Hůrka, kde lze využít wellnes centrum s whirpool, saunami, bazénem….

 

Wellness centrum Hotel Stein
Skalka u Chebu 10, 350 02 Cheb – Skalka u Chebu

Potřebujete na chvíli vypnout a nabrat energii? Nebo jen tak vyrazit do přírody? Dopřejte si blahodárnou relaxaci v oblasti proslulého lázeňského trojúhelníku a věnujte Vašemu tělu i duši chvíle oddechu a luxusu! Přenechte nám všechny Vaše starosti a nechte se hýčkat báječnými programy Wellness & Spa a excelentními službami v doprovodu relaxační hudby.

Příjemná atmosféra v pivních, bylinných nebo bahenních koupelích Vám dodá novou energii a sílu. Tyto koupele jsou nejen velmi příjemné a uvolňující ale také účinné.

Komorní hůrka spa & wellness
Komorní Dvůr 45, 350 02 Cheb

Součástí hotelu je rekreační a rehabilitační zařízení Wellnes s teplým bazénem, který je vybaven masážními tryskami, vířivou lavicí, gejzírem a silným protiproudem. Whirpool je vybaven více než 100 tryskami. Zcela jedinečné jsou sauny jako součást bazénové části. Finská sauna je v provedení nejkvalitněji zpracovaného cedru.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0