Penzion Pohoda-Sokolov

 

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Penzion Pohoda - ubytování Krušné hory

Kapacita penzionu Nabízíme Vám ubytování v 7-mi příjemně zařízených pokojích, převážně 2-lůžkových a dva 3-lůžkové. Celková kapacita penzionu je 16 osob. Vybavení pokojů 4 pokoje v patře mají k dispozici společný kuchyňský kout s lednicí, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a el. sporákem. 3 pokoje v přízemí jsou každý se samostatným vchodem, 2 pokoje z nich jsou vybaveny kuchyňským koutem s el. vařičem. Ve všech třech pokojích je Vám k dispozici chladnička a varná konvice. Každý pokoj je vybaven koupelnou s WC a sprchou. V celém objektu je možnost bezdrátového připojení k internetu (WiFi) zdarma.s Snídaně Na přání Vám připravíme snídani, která není zahrnuta v ceně ubytování. Prostor jídelny je možné využít i pro firemní školení a semináře. Letní grilování Po celou sezónu je vám k dispozici venkovní gril. Večer je možné si zpříjemnit i posezením v zahradním altánu.

 
PENZION POHODA - Váš druhý domov
 
Vážení hosté, jestliže hledáte příjemné ubytování, přijměte pozvání do našeho rodinného penzionu nedaleko Sokolova. Budete pouhé 4 km od centra města, přesto však obklopeni přírodou. Krušné hory a CHKO Slavkovský les Vám poskytnou ideální podmínky pro objevování krás Karlovarského kraje. Okusit můžete i neopakovatelnou atmosféru a vůni lázeňských měst, mezi něž patří nejstarší a nejslavnější Karlovy Vary (18 km), 35 km vzdálené Františkovy Lázně jež jsou památkovou rezervací a Mariánské Lázně (45 km) s nádhernými lázeňskými parky. Historické město Loket s nejzachovalejším gotickým hradem v České republice je vzdáleno 14 km. U nás najdou kvalitní a pohodové ubytování všichni…. jak milovníci přírody a cyklistiky, tak i zamilované páry nebo rodiny s dětmi. Rádi samozřejmě přivítáme i hosty na služebních cestách.
DOVOLENÁ A RELAXACE

Poloha penzionu v těsné blízkosti lesa Vám dá zapomenout na hektiku a starosti všedního dne. Postaráme se jak o Vaši příjemnou dovolenou, tak i o klidný romantický víkend. Rádi Vám zajistíme individuální balíček služeb jako sauna, masáže, romantická večeře apod.

 

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ - SOKOLOV, SVATAVA

Při dlouhodobém ubytování, pro větší kolektivy a firmy rádi připravíme individuální cenovou nabídku.

 

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

LÁZNĚ A MĚSTA

KARLOVY VARY (20 km)

Karlovy Vary jsou nejstarší, nejslavnější a největší lázně v České republice – lázně v srdci Evropy. Symbolem města je vřídlo, tryskající do výše 15 metrů, vyvěrá z něj až 2000 litrů vody za minutu. V Karlových Varech vyvěrá více jak 60 teplých pramenů s teplotou od 30°C do 72°C. Karlovy Vary mají vedle léčivých zřídel a krajinné krásy také okouzlující architekturu. Město bylo založeno v roce 1358 českým králem a římským císařem Karlem IV.
 
  

MARIÁNSkÉ LÁZNĚ (45 km)

Mariánské Lázně jsou architektonickou perlou zasazenou do prstenu nádherných lázeňských parků, jsou považovány za nejkrásnější zahradní město v České republice. Lázně proslulé zpívající fontánou byly založeny roku 1808. Ve městě a jeho okolí vyvěrá kolem 40 studených minerálních pramenů rozdílného složení. Lázeňské centrum je vyhlášeno památkovou chráněnou zónou. Zasněžené Mariánské Lázně jsou i ráj zimní lyžařské turistiky.Jsou zde upravené běžecké okruhy.
  

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (35 km)

S klasickými a empírovými budovami jsou pro svou slohovou čistotu lázeňského jádra památkovou rezervací. Největšímu zájmu návštěvníků se těší socha Františka. V těchto nejmenších, malebných lázních západočeského lázeňského trojúhelníku najdeme 22 aktivních pramenů. (v

'Špalíček' - blok domů uprostřed náměstí

CHEB  (30 km)

Perla západních Čech - patří k nejstarším městům v Čechách. První písemná zmínka je už z r. 1061. Historické jádro města je prohlášeno městskou památkovou rezervací. Symbolem města je světoznámý Špalíček.
 

  

HRADY A ZÁMKY


LOKET (18 km)

Malebné historické městečko, jehož vznik se mapuje kolem roku 1240 za vlády Václava I. s překrásným hradem uprostřed města a přilehlým parkem (s přírodním divadlem) podél řeky Ohře, v němž se každoročně koná spousta kulturních akcí. Cykloturistická trasa,při které je možné pokračovat podél řeky až ke  Svatošským Skalám.
  
Pohlednice

ZÁMEK KYNŽVART  (20 km)

Zámek leží v chráněné krajinné oblasti slavkovský les, 11 km od Mariánských Lázní. V autentických stylově zařízených interiérech jsou nejbohatší sbírky v ČR na západ od Prahy. Zámek byl přestavěn ve stylu vídeňského klasicismu pro rakouského státního kancléře Metternicha a je  ojedinělým představitelem venkovské reprezentativní empírové rezidence. V roce 2000 bylo po 24 letech opět zpřístupněno všech 25 reprezentačních interiérů. Za návštěvu stojí i přilehlý park s lesní kaplí sv. Kříže, jenž se stal poutním místem.

HRAD BEČOV  (25 km)

Majestátní hrad na vysoké skále uprostřed hlubokého údolí nad řekou Teplou. Jeden z nejzachovalejších českých hradů. Největší vzácností v expozici je románský relikviář sv. Maura, jeden z největších historických pokladů Evropy. Nejcennějším interiérem dolního zámku je zámecká kaple. Dominantou Bečova je kostel sv. Jiří. Navštívit zde můžete i muzeum historických motocyklů a české hračky. (více >)

  

CHLUM sv. MAŘÍ  (14 km)

Počátek poutí do Chlumu sv. Maří, kde již od 13.stol. byla uctívána socha Matky Boží s dítětem, je obdobné jako u mnoho jiných poutních míst spojován se zázračnou událostí. (

  

HRAD SEEBERG - Ostroh  (40 km)

Hrad Seeberg (či Ostroh) se poprvé připomíná v zástavní listině císaře Ludvíka Bavorského z r.1322. Ludvík Bavorský tehdy zastavil hrad a celé Chebsko českému králi Janu Lucemburskému za příslib pomoci při jeho kandidatuře na císařský trůn. Po nevyplacení zástavy se stal Seeberg majetkem Koruny české.

  

ZÁMEK MOSTOV   (22 km)

Slouží jako muzeum porcelánu. Je zde soustředěn unikátní soubor porcelánových výrobků z celého období výroby naší nejstarší porcelánové manufaktury, která vznikla v Horním Slavkově roku 1792.
 

 

PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI


SVATOŠSKÉ SKÁLY (22 km)

Zkamenělá svatba v zalesněném údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem nazývaná Svatošské Skály. Dosažitelnost na kole i autem, houpací most přes řeku, přímo u skal můžete navštívit restauraci.

 

RAŠELINIŠTĚ „SOOS“  (25 km)

Přírodní rezervace ležící 6 km od Františkových Lázní. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. “mofetách“ (bahenních sopkách). Slatina je hojně využívána v lázních pro její léčebné účinky.

  

CHKO KLADSKÁ  (28 km)

Kladská leží necelých 10 km od Kynžvartu, ale má zcela jiný charakter.Malebně působí dřevěné stavby, rozseté kolem zámečku, i okolní zachovalá horská krajina s typickým habitem smrků a výskytem svébytného druhu borovice blatky. Nejvzácnější společenstva vrchovištních rašelinišť jako např. Tajga. Paterák, Lysina a Malé rašeliniště byla prohlášena přírodními rezervacemi. Okrajem tajgy prochází při břehu Kladského rybníka naučná stezka. (

Naučná stezka Kladská

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI