Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Kemp a rekreační středisko Atom

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

- stravování, polopenze, plná penze nebo restaurační stravování (k dispozici je také malý obchod se smíšeným zbožím)

- hromadné akce (školy - slevy!)

- letní týdenní pobyty

- víkendové pobyty

- večírky

- svatby

- pěší turistika, cykloturistika, rybaření

- půjčovna lodí, antukové hřiště

- Wi-Fi připojení zdarma

- vítaná zastávka pro vodáky s možností stanování

- otevřeme Vám kdykoliv - dle dohody i celoroční provoz

 

K dispozici je ubytování ve dvaceti chatkách:

5 chat : 5-6 lůžkových

chaty ATOM

Hned u vody máme prostornou louku pro 10-15 stanů.

Snadný přistup od řeky.

Tábořiště, sociální zařízení a sprchy k dispozici.

prisup od reky

Pronájem okálu
Kapacita až pro 8 osob (vhodné i pro rodinu s dětmi)
Kuchyňka, sprchový kout, sociální zařízení, zastřešená terasa.

Cena: 2000,-/noc

V Případě zájmu o rekreační ubytování v okolí kliknete ZDE: Ubytování v rekreačních zařízeních, nebo kempech, chatách, penzionech v Středočeském kraji

Tým Kempy-chaty.cz

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistické cíle

 

Hrad Český Šternberk

cesky sternberk

Již déle než 760 let dominuje krajině středního toku Sázavy na strmém skalnatém břehu hrad ČESKÝ ŠTERNBERK, nazvaný kdysi romantickým básníkem perlou Posázaví.

Byl založen r. 1241 Zdeslavem z rodu Divišovců a pojmenován podle dobové zvyklosti "Šternberk". Odtud se datuje i nový přídomek rodu Sternbergů a jeho erb s osmicípou hvězdou.

Je pozoruhodné a nepochybně ojedinělé, že hrad je podnes v držení rodu jeho někdejšího stavebníka Zdeslava ze Sternberga.

Středověká podoba raně gotického hradu je skryta v jádru dnešní stavby, která byla vytvářena několika úpravami. Stavební vývoj sahá od pozdně gotických přestaveb, zdokonalujících obranný systém, až po honosné raně barokní úpravy interiérů pro účely pohodlného obývání.

 

Sázavský klášter

sazavsky klaster

Národní kulturní památka. Zámek leží při pravém břehu řeky Sázavy. Původně se jednalo o klášter, který byl založen kolem roku 1032 poustevníkem Prokopem, za vydatné podpory knížete Oldřicha. Tak to alespoň líčí legendy o sv. Prokopovi.

Pro klášterní řád byla přijata benediktínská řehole, používala však slovanskou liturgii. Klášter se brzy stal významným centrem slovanské vzdělanosti a kultury. Měl silnou vazbu na východní Evropu. V první polovině 12.stol. byl areál kláštera přestavěn románsky a v roce 1305 goticky. Z té doby pochází kapitulní síň. Je to nejpozoruhodnější část gotické stavby jak po stránce architektonické tak i v umělecké výzdobě stěn. V 70. letech 14.stol. začala velkolepá přestavba. Práce se však vlekly a přerušily je husitské války. Ze zamýšleného kostela zůstalo jen torzo. V roce 1785 byl klášter zrušen a přešel do soukromých rukou. Jeden z majitelů Jan z Neuberku upravil klášter na zámek ve stylu novorenesance. Přistavěl věž s terasou, upravil interiéry a vytvořil pohodlné zámecké bydlení.

 

Zámek Konopiště

konopiste

Původně hrad ze 13. století založený po vzoru francouzských kastelů, dnes zámek neodmyslitelně spojený se svým posledním šlechtickým majitelem Františkem Ferdinandem d'Este.

V rámci prohlídkových okruhů uvidíte reprezentační a hostinské pokoje, sbírku zbraní a loveckých trofejí i soukromé pokoje Františka Ferdinanda. Na zámku je rovněž muzeum sv. Jiří a střelnice. Za návštěvu stojí také nádherná Růžová zahrada a zámecký park.

 

Kutná Hora

Historie Kutné hory je nerozlučně spojena s dolováním stříbrných rud na zdejším území. Ve středověku koncem 13. století poskytoval zdejší revír zhruba jednu třetinu produkce stříbra v Evropě.

Známé počátky dolování stříbra spadají do druhé poloviny 13. století, ale již v 10. století byly na nedalekém hradišti v Malíně - významném sídle rodu Slavníkovců, raženy stříbrné denáry a je tedy pravděpodobné, že surovinovou základnu tvořily povrchové partie ložisek stříbrných rud v blízkém okolí hradiště.

Navštivte chrám sv. Barbory, stříbrné doly, Kostnici, Vlašský dvůr, chrám Nanebevzetí Panny Marie, zámek Žleby, muzeum Alchymie, bobovou dráhu....to vše a více v Kutné Hoře a okolí.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI