Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Kemp a tábořiště Kachlička

 

 

Stát: 
Česká republika
Kraj: 

Informace

Popis

Rekreační a chatová oblast Kachlička

Provozovatelem rekreační a chatové oblasti Kachlička je od roku 1992 jeden a půl kilometru vzdálená obec Boňkov.

Poloha

Autokemp leží na poloviční cestě mezi městy Havlíčkův Brod a Humpolec u obcí Boňkov a Skála, kraj Vysočina. Do kempu vedou tři příjezdové cesty a to přímo z obce Skála, nebo z obce Boňkov a třetí možností je sjezd z hlavní silnice půl kilometru za obcí Skála směrem na Humpolec.

Charakteristika

Kemp leží v pěkném prostředí obklopen lesy malebného kraje Vysočina. V jeho okolí se nachází spousta hezkých chat a chaloupek rekreační oblasti Kachlička. Stanovací plocha leží v mírně klesajícím travnatém svahu s písčitým vstupem do vody.

Po příjezdu do kempu si rekreant na recepci zaplatí poplatek dle ceníku (žádný poplatek neplatí ti, kteří se jedou jen vykoupat a ještě toho dne kemp opustí). V případě zájmu má rekreant možnost pronajmout si obytnou buňku či ubytovnu,

ve zděné budově jsou dvě ubytovny

ubytovna (kuchyň vybavena nádobím pro vaření a stolování)

ubytovna (možnost zapůjčení povlečení na recepci)

k ubytování jsou k dispozici i dvě obytné buňky

obytná buňka

buňka (možnost zapůjčení povlečení na recepci)

Služby

Za poplatek má rekreant možnost zapůjčit si na recepci sportovní náčiní jako např.:loďku, síť, fotbalový a házenkářský míč, badminton, kuželky ....K zapůjčení je i klíč od teplé sprchy. Studená sprcha je k dispozici neomezeně.

panské a dámské záchody a z druhé strany budovy teplá a studená sprcha

hřiště nad recepcí

k dispozici jsou tři loďky

Občerstvení

Přímo v areálu se nachází kiosek s možností zakoupení točeného piva, pečiva, rychlých jídel - smažený sýr s hranolkami, cheesburger, hamburger, langoš, párek .... A samozřejmě alkoholických i nealkoholických nápojů. Na hrázi rybníka je další kiosek s podobným sortimentem. V případě potřeby je možné navštívit smíšené zboží v Boňkově či zajet do 6km vzdáleného města Humpolce.

občerstvení na pláži

občerstvení na hrázi

V Případě zájmu o rekreační ubytování v okolí kliknete ZDE: Ubytování v rekreačních zařízeních, nebo kempech, chatách, penzionech v kraji Vysočina

Tým Kempy-chaty.cz

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Okolí

Prostředí, ve kterém se autokemp nachází, je vhodné jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. I v samotném okolí areálu se nechá naplánovat hezká a zajímavá procházka, např. jen pět minut cesty od kempu se nachází studánka - podle pověstí prý zázračná. V nejbližším okolí se nachází hrad v Lipnici nad Sázavou, nebo zřícenina hradu Orlík před Humpolcem.

Zázračná studánka

Kousek od pláže je léčivá studánka zasvěcená Panně Marii, která pomohla mnoha lidem z okolí. Kdysi dávno prý voda uzdravila nevidomou dívku ze Zdislavic, které rodiče pravidelně vymývali oči vodou ze studánky.
Dlouho se ve Skále vyprávělo o ženě z Humpolce, která z vděčnosti za uzdravení těžce nemocného manžela lezla po kolenou po schodech vedoucích ke skalskému kostelu a na každém se pomodlila a děkovala za zázrak.
Byla kdysi v Leštině žena, která už skoro na oči neviděla. I prodala svůj statek a odjela se léčit do ciziny. Dlouho tam však nepobyla, zjevila se jí tam Panna Maria a pravila jí: "Nebudeš-li skoupá k chudině, pomohu ti - jdi k mé studánce tam doma, umyj si oči a dál uvidíš. Třikrát k ní putuj a třikrát se v ní umyj" . Proto se vrátila domů a učinila, jak jí Panna Maria poradila a zrak se jí vrátil. Koupila si jen malou chaloupku a všechny zbylé peníze z vděčnosti za uzdravení rozdala chudým.

okolí bohužel nedávno postihla vichřice a vyvrátila či zlomila některé stromy

Dětský tábor

Na druhém konci rybníka je dětský tábor, který je během sezony plný dětí, nechá se k němu dostat lesem, nebo na loďce.

Sjezd veteránů

Asi od roku 2000 se na Kachličku sjíždějí majitelé starých aut, bývá to druhý víkend v měsíci červenci, kdy je kemp z poloviny obsazen těmito veterány a rekreantům tak jistě zaručí zajímavou podívanou.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI