Penzion Martinský mlýn

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Pavlačové světničky pro mlýnskou chasu

Ptáčník, Husopaska a Baštýř

Tři  dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí a předsíňkou. Ptáčník  je pokoj, který připomíná dobu ve které se mladí chlapci živili odchytem a prodejem zpěvného ptactva. Husopaska je pokoj, který připomíná dobu, kdy louky byly plné děvčat pohánějících husy na pastvu. Baštýř  je poslední dvoulůžkový pokoj z pavlačových světniček,  je umístěn přímo na hrázi rybníka a je zasvěcen rybolovu.

Koňskej handlíř

Jeden třílůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením, televizí a předsíňkou. Nedaleké město Trhové Sviny, nese svůj název ze starých dob, kdy se v nich konaly dobytčí a koňské trhy, proto jeden pokoj ve mlýně připomíná toto dávné řemeslo.

Včelař

Jeden čtyřlůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením , televizí a předsíňkou. Včelařství bylo a je jedno z nejvoňavějších řemesel, v tomto pokoji se Vám budou zdát samé sladké sny.

Světnice pro honoraci mlýnskou

Prostorné a pohodlné pokoje, které jsou určeny pro milovníky historie, přináší nevšední zážitek z neobvyklého ubytování.

Hamerna

Pokoj s kovaným nábytkem a postelí s nebesy. Romantický pokoj, kde noc bývá zde stejná, jako pokoj sám, tedy líbezná.

Mlýnská šalanda

Při objednávce tohoto pokoje, si můžete dopřát pocitu, jakou ložnici měl mlynář s mlynářkou. Většinou to byli lidé bohatí a podle toho také jejich ložnice vypadá. Je vybavena vyřezávaným starožitným nábytkem. Říká se o ní, že jí někdy za úplňku mlynářka se svícnem navštíví, aby si jí prohlédla, ale návštěvníkům nikdy neuškodí.

Fořtovna

Fořovny byly a jsou zařízeny ve znamení lovu. Je to tedy lovecký pokoj, který si Vás získá svou atmosférou.

Lázně

Nad mlýnicí, jsou k dispozici pivní a bylinné lázničky. Máte možnost se vykoupat  v modřínových vanách a odpočinout si v teplé lázni.

K pivní lázni Vám lazebnice přinese vychlazené pivo až do vany a v případě bylinkové lázně můžete popíjet bylinné čaje i vínko dle vlastního výběru.

Ručně psaný nápojový lístek dostanete hned po příchodu.

Máte možnost okusit Rožmberskou lázeň s modřínovou vanou pro dvě osoby, či Mlýnskou lázeň se dvěma vanami pro jednu osobu. Každá z místností má svou nezapomenutelnou atmosféru.

Součástí lazebny je i masérna, kde si lze objednat masáž, či manikůru s pedikůrou.

Lazebna je otevřena pro naše ubytované hosty, stejně tak i pro širokou veřejnost, stačí si jen objednat včas termín.

Mlýnský šenk

Restaurace v mlýnici nabízí posezení ve starém mlynářském stylu. Z jejího nitra lze vidět mlýnské kolo, stejně jako pramen, který má svůj příběh a vyvěrá z žulové skály na které je Martinský mlýn postaven.

Každý pátek Vás v restauraci obslouží místní vodník či čarodějnice.

Mlýnský šenk je Vám k dispozici na svatby, jiné rodinné oslavy i podnikové akce. Kapacita mlýnice je cca 60 osob.

Přijímáme objednávky i na pečená selata na mlýnské louce a lze si u nás den dopředu objednat kachnu, husu, králíka a pečená holoubata.

 

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 18 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele DRAHOSLAVA FRÝDLOVÁ
DRAHOSLAVA FRÝDLOVÁ (nepřihlášený) 9. Říjen 2018 - 22:27
Počet hlasů: 258
Letos již podruhé jsme navštívili s manželem Martinský mlýn. Je to oáza pohádkového klidu. Moc jsme si odpočinuli. Manžel je rybář a v místním rybníce si opravdu zachytal. Ulovil několik pěkných kousků.Paní Eva a pan Petr se o nás starali jako o vlastní . Musím jako vždy pochválit kuchyni paní Evičky. Prostě luxus. Nepřekonatelná byla její svatováclavská husa. Ještě musím zmínit jejich ALMARA BAR. Ten mě fakt dostal. Je vidět, že péče o hosty je jim nade vše. Určitě jsme zde nebyli naposledy a už teď se těšíme na další návštěvu. Jen tak dál milý mlynáři. Frýdlovi
Hodnocení: 
3
Average: 3 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Mlýn je vhodný pro řadu výletů, neboť má kolem sebe řadu památek i přírodních krás.

Pěší turistika

Kolem mlýna, je krásný, převážně borový les, protkaný řadou lesních cest. V našem lese rostou maliny, ostružiny, brusinky, borůvky a houby . Nechcete-li chodit lesem, je možné pěšky navštívit například tvrz Žumberk nebo okolní vsi a město Trhové Sviny.

V mlýnici Vám rádi připraví na cestu košíček s jídlem a pitím dle vlastního výběru, který si lze objednat ještě v průběhu snídaní..

Cykloturistika

Zdejší kraj nabízí řadu lesních, polních cest i cykloturistických tras s různou obtížností. Nové hrady, Terčino údolí, Hojná voda a Červená blata jsou jen krátkým výčtem výletů na kole. V mlýnici si můžete dle vlastního výběru objednat cyklobalíček na cestu.

Výlety autem

Nové Hrady

Vzdálenost od mlýna cca 14 km - nabízí návštěvníkům původní hrad a překrásný zrekonstruovaný klášter.

Terčino údolí

Vzdálenost od mlýna cca 10 km - překrásný romantický park, kde je dochovaných řada historických staveb, včetně slunečních lázní s středověké tvrze Cuknštejn. V parku je zřízen umělý vodopád. Zakladatkou parku je Terezie Buquoy a v její době ho často navštěvovala evropská šlechta.

Buškův hamr

Vzdálenost od mlýna cca 6 km - technická památka s funkční hamernou, kde se návštěvník dozví řadu zajímavostí ze života hamerníků.

Kostel Dobrá Voda

Vzdálenost od mlýna cca 16 km - nádherný kostel v Novohradských horách, který je již řadu let pod ochranou UNESCO, rozhodně stojí za návštěvu.

Červená blata

Vzdálenost od mlýna cca 14 km - vzácné rašeliniště s bahenními rostlinami, které jsou mimořádně krásné v období květu. Velmi hezká procházka s naučnou stezkou, dlouhá asi 3 km.

České Budějovice

Vzdálenost od mlýna cca 25 km - královské město Vám nabídne hektarové náměstí s Čenou věží, ze které je možno shlédnout Budějovice z výšky 72 metrů. Uprostřed náměstí je velmi známá Samsonova kašna a pokud si počkáte na radniční hodiny, když odbijí celou, máte možnost uslyšet budějovickou zvonkohru. Město má zajímavou historii a rozhodně nabídne svým návštěvníkům občerstvení i možnost nákupů.

Hluboká nad Vltavou

Vzdálenost od mlýna cca 35 km - překrásný zámek Schwarzenberků, který uchvátí každého návštěvníka. Je postaven ve stylu tudorovské gotiky a nabídne vám několik  prohlídkových tras.

Český Krumlov

Vzdálenost od mlýna cca 30 km - další historický skvost na jihu. Uličky starého města jsou překrásné, nabízí řadu hospůdek a krámků se suvenýry. Zámek pak má zajímavé prohlídkové trasy a v létě je přístupná i zámecká zahrada s otáčivým hledištěm.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI