Penzion s restaurací a vinným sklepem Trattoria

 

 

 

Stát: 
Česká republika
Kraj: 
Oblast: 

Informace

Popis

Náš penzion byl otevřen v říjnu 1993 po rozsáhlé rekonstrukci klenbových kamenných sklepů. Původně byl tento objekt postaven začátkem 19. století jako ledárna, kam se v zimě navážel a skladoval led z místního rybníku a v létě se rozvážel do místních i okolních řeznictví a hospůdek.

 

Obrazek

 

 

Penzion s restaurací a vinným sklepem Trattoria je umístěn ve vesničce Huzová u Rýmařova v podhůří Jeseníků, v lesnatém prostředí přírodního parku Sovinecko.

 


 

 Jako původně česká osada Huzová je uváděná již od roku 1141 jako nejstarší na Rýmařovsku, v roce 1317 dostala statut města, po roce Obrazek

1592 je dále městečkem. Od roku 1351 uváděno děkanství, v letech 1680-82 spory o roboty, v letech 1651 a 1787 požáry. Farní kostel sv. Jiljí na složitém půdorysu pochází v jádru z 2. pol. 14. století, po požáru byl v roce 1787 a znovu v 19. století barokně upraven. Před kostelní zdí se nachází socha sv. Josefa z pol. 19. století a kamenný kříž z r. 1827. Na návsi v parku dominuje na vysokém sloupu pozdně barokní plastika Immaculati datovaná r. 1700 a u cesty na Paseku sloup P. Marie z roku 1710.

 


 

 Penzion svým vybavením a jedinečnou polohou je přímo předurčen pro pořádání škol v přírodě, kurzů (jazykových, počítačových a.p.), seminářů, školení a výjezdních zasedání pracovníků menších firem. Pobyt v penzionu je ideální pro aktivní i relaxační dovolenou rodičů s dětmi.

 Ve stylovém prostředí kamenných kleneb vinárny Vám připravíme tabuli jak pro rodinné oslavy, narozeniny, promoce, svatby, tak pro přátelská setkání spolužáků nebo oslavy Silvestra.

Obrazek

 

V zimním období je velice příjemné ochutnávat vína z naší vinotéky před krbem ve vinárně.

 V jarních, letních a podzimních měsících vám zapůjčíme horská kola, na kterých můžete projet okolní památky po vyznačených cyklostezkách. Pro odvážnější máme k dispozici koně, na kterých můžete podniknout vyjížďky po okolních loukách a lesích.

 Součástí penzionu je letní terasa s grilem, za penzionem je venkovní ohniště s posezením. Ihned u penzionu je vlastní parkoviště pro 10 osobních aut.

 V červnu 2006 byl 100 metrů od penzionu slavnostně otevřen nový sportovní areál. Součástí areálu bude travnaté fotbalové hřiště, tenisový kurt a víceúčelové hřiště pro nohejbal, volejbal, košíkovou a další sporty.

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI