Penzion s restaurací a vinným sklepem Trattoria

 

Stát: 
Česká republika
Kraj: 
Oblast: 

Informace

Popis

Náš penzion byl otevřen v říjnu 1993 po rozsáhlé rekonstrukci klenbových kamenných sklepů. Původně byl tento objekt postaven začátkem 19. století jako ledárna, kam se v zimě navážel a skladoval led z místního rybníku a v létě se rozvážel do místních i okolních řeznictví a hospůdek.

 

Obrazek

 

 

Penzion s restaurací a vinným sklepem Trattoria je umístěn ve vesničce Huzová u Rýmařova v podhůří Jeseníků, v lesnatém prostředí přírodního parku Sovinecko.

 


 

 Jako původně česká osada Huzová je uváděná již od roku 1141 jako nejstarší na Rýmařovsku, v roce 1317 dostala statut města, po roce Obrazek

1592 je dále městečkem. Od roku 1351 uváděno děkanství, v letech 1680-82 spory o roboty, v letech 1651 a 1787 požáry. Farní kostel sv. Jiljí na složitém půdorysu pochází v jádru z 2. pol. 14. století, po požáru byl v roce 1787 a znovu v 19. století barokně upraven. Před kostelní zdí se nachází socha sv. Josefa z pol. 19. století a kamenný kříž z r. 1827. Na návsi v parku dominuje na vysokém sloupu pozdně barokní plastika Immaculati datovaná r. 1700 a u cesty na Paseku sloup P. Marie z roku 1710.

 


 

 Penzion svým vybavením a jedinečnou polohou je přímo předurčen pro pořádání škol v přírodě, kurzů (jazykových, počítačových a.p.), seminářů, školení a výjezdních zasedání pracovníků menších firem. Pobyt v penzionu je ideální pro aktivní i relaxační dovolenou rodičů s dětmi.

 Ve stylovém prostředí kamenných kleneb vinárny Vám připravíme tabuli jak pro rodinné oslavy, narozeniny, promoce, svatby, tak pro přátelská setkání spolužáků nebo oslavy Silvestra.

Obrazek

 

V zimním období je velice příjemné ochutnávat vína z naší vinotéky před krbem ve vinárně.

 V jarních, letních a podzimních měsících vám zapůjčíme horská kola, na kterých můžete projet okolní památky po vyznačených cyklostezkách. Pro odvážnější máme k dispozici koně, na kterých můžete podniknout vyjížďky po okolních loukách a lesích.

 Součástí penzionu je letní terasa s grilem, za penzionem je venkovní ohniště s posezením. Ihned u penzionu je vlastní parkoviště pro 10 osobních aut.

 V červnu 2006 byl 100 metrů od penzionu slavnostně otevřen nový sportovní areál. Součástí areálu bude travnaté fotbalové hřiště, tenisový kurt a víceúčelové hřiště pro nohejbal, volejbal, košíkovou a další sporty.

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0