Rekreační středisko Landfriz Bohdanitz

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Ubytování
Nabízíme ubytování v chatkách o 4 pokojích , vybavených kuchyní,WC a koupelnou.
K dispozici jsou pokoje dvoulůžkové i čtyřlůžkové (max.6 osob)
Pronajímáme pouze celé chaty.
Vhodné pro každého,zejména pro rodiny s dětmi.
Čtyřnohé miláčky můžete vzít s sebou zdarma, k dispozici dva kotce pro psy.

Vnitřní vybavení
Ubytování je ve 4 pokojích.
Přízemí :                                             
První pokoj - má 2 lůžka a posezení.
Druhý pokoj- společenská místnost

Horní patro :
První pokoj - má 3 lůžka
Druhý pokoj - má 4 lůžka a posezení

Pokoje jsou vybaveny stolkem s židlemi a skříněmi.
Společenská místnost je vybavena barevnou televizí,videem,Cd přehrávačem,rádiem a kazetovým magnetofonem.Místnost je určena pro 10 osob k sezení.
Další prostory k užívání:  kuchyň (již zmíněné vybavení: lednice, mikrovlnná trouba , varná konvice, plynový vařič,fritovací hrnec a překapávač). Koupelna i záchod jsou přístupné z chodby.Objekt je vytápěn kamny na tuhá paliva.

Stravování

Ubytování je  poskytováno bez stravování. Našim návštěvníkům je k dispozici plně vybavená kuchyňka (lednice, mikrovlnná trouba , varná konvice, vařič ), kde si mohou připravovat jídla jako doma. V případě zájmu je možno zajistit pobyt se snídaní. To je však potřeba dohodnout před nástupem pobytu. Další možností stravování jsou restaurace v blízkém okolí cca 900m.

Okolí objektu

Objekt je umístěn na rozlehlém pozemku (4000 m2).Umístění pozemku zajišťuje dostatečné soukromí a klid .

Dále je zde ohniště s posezením, venkovním grilem...

Je zde dostatek místa také pro různé sportovní vyžití.

Parkování vozidel je zajištěno přímo u objektu.

Aktivity, které můžeme nabídnout

Pěší turistika po okolní členité a zalesněné krajině, protkané dobře značenými turistickými trasami.

Cykloturistika - připravené trasy po okolí pro začátečníky i náročné.

Koupání v některém z velkého množství rybníků a koupališť v okolí nebo v krytém bazénu v Lázních Bohdaneč.       

Minigolf a tenisové kurty v Lázních Bohdaneč, jízdárna v blízkém okolí.

V Případě zájmu o rekreační ubytování v okolí kliknete ZDE: Ubytování v rekreačních zařízeních, nebo kempech, chatách, penzionech v Pardubickém kraji

Tým Kempy-chaty.cz

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Zajímavosti v okolí

V nedalekém okolí města se nachází řada tzv. významných krajinných prvků (termín stanovený zákonem o ochraně přírody a krajiny). Významné krajinné prvky jsou jedinečnými a zachovalými přírodními lokalitami, na něž se vztahuje zvláštní režim ochrany přírody. Až na dva případy se jedná o území charakteristické pro zdejší přírodu, to znamená o rybníky, slatinné louky a rašeliniště s výskytem chráněných druhů vodního a vlhkomilného rostlinstva.
( Jen malý subjektivní výběr- na vše se prostě nedostalo.)

Z přírodovědného hlediska je bezesporu nejhodnotnějším místem v okolí města Národní přírodní rezervace Bohdanečský  rybník a rybník Matka.. Rezervace se nachází v Bohdanečské bráně severozápadně od města. Chráněné území se rozkládá na ploše zhruba 250 ha a jeho jižní hranice zasahuje bezprostředně k hranici zastavěného území města.

Rybníky Jílovky, Tichý a Skříň  jsou rybničním komplexem, který se nachází mezi Lázněmi Bohdaneč a Bukovkou, jižně od hlavní silnice Lázně Bohdaneč - Chlumec nad Cidlinou. Lokalita je zajímavá především vzácnou vlhkomilnou květenou rybníků a slatinných luk. Z chráněných rostlin tu najdeme kromě kosatce žlutého, vstavače májového a kozlíku dvoudomého také svízel severní a jiné. Za zmínku stojí, že na břehu Jílovek stála středověká tvrz Jílovka.

Horecké písníky a slatina u Horeckých písníků. Písníky, vzniklé vytěžením písku a podmáčené písčité plochy se vzácnou květenou můžeme nalézt v lesním komplexu asi 300 m vpravo od silnice I.tř. Pardubice-Lázně Bohdaneč, asi půl kilometru od jihovýchodního okraje města.

Lázně Bohdaneč potěší svou přívětivou tváří každého, kdo je navštíví. Rád se sem bude vracet, aby v alejích, lukách, kolem rybníků a v lesích vychutnal klid a zdravé prostředí.
Na závěr tip na výlet:

Jedním z nejzajímavějších míst v nedalekém okolí je Kunětická Hora. Tento již z velké dálky viditelný vrch, s dnes již z velké části rekonstruovaným gotickým hradem, je přirozenou dominantou a symbolem Polabí. Na Kunětickou Horu se z města můžeme dostat několika cestami, pěšky, na kole i autem. Součástí hradu je mohutná kruhová věž, nabízející ojedinělé pohledy do blízké i vzdálené krajiny.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI