Rekreační středisko OBORA - NEPTUN

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

 Vybavení v chatkách

kuchyně - vaření, nádobí, lednice
  jídelní kout
  ložnice, veranda
  venkovní nábytek, slunečník
  ložní prádlo

  Vybavení k pokojům

  společenská místnost, knihovna, hry, satelitní TV
  jídelní kout
  kuchyňský kout
  WC + sprchy na chodbě

  Všem hostům k dispozici

  stylová hospůdka s občerstvením
  vlastní molo u rybníka, loďky, surfy, el. skútry
  tenisový kurt, stolní tenis, volejbal, nohejbal
  pískoviště, bazének, kolotoče, houpačky, prolézačky
  udírna, gril, ohniště včetně posezení
  možnost parkování přímo u chaty
 

Příjemná dovolená v okolí Lanškrouna

Rekreační chatový areál Obora-Neptun je umístěný na břehu Dlouhého rybníka, jednoho ze sedmi lanškrounských rybníků, které nabízejí pozorovatelům bohaté lovy beze zbraní i klidná místa pro rybaření po celém přírodním parku.

Rekreační oblast v okolí přivítá návštěvníky upraveným přírodním koupalištěm, možnostmi půjčování lodiček, provozování windsurfingu a dalších vodních sportů, kempy, tábořišti a restauracemi. V zimě si přijdou na své lyžaři, a to nejen ve středisku zimních sportů Čenkovice s řadou sjezdovek s umělým zasněžováním nebo desítkami kilometrů strojově upravovaných běžeckých tratí, ale i na sjezdovce blízko centra Lanškrouna.

Celoročně nabízí mnohotvárný kraj své krásy pěším turistům, cykloturisté mohou po značených trasách najet Lanškrounskem přes sto kilometrů, stejně jako jezdce na koních provedou regionem tři hippotrasy. Na Lanškrounsku můžete navštívit tři zámky - Lanškroun s muzejní expozicí, lovecký zámek Tatenice či torzo původně honosného liechtenštejnského zámku u Rudoltic. Setkáte se tu s lidovou architekturou dvorcových statků Hřebečska (Schőnhengstgau) i roubenými chalupami v horských vesnicích.

Vyberte si dovolenou na Lanškrounsku – najdete tu skvělé zázemí. Čistá příroda, prolínání historických památek a moderního života Vás pohltí. Neradi zůstáváte na místě? Chcete vidět během dovolené Čechy a rovinaté Polabí, Moravu a úrodnou Hanou, Polsko a Klodskou kotlinu? Z Lanškrouna se dostanete na kterékoli z těchto míst do hodiny jízdy autem. Ze své lanškrounské základny můžete být za stejnou dobu na nejvyšších partiích Orlických hor, vystoupáte na Králický Sněžník či navštívíte pevnostní oblast, zdoláte vrcholky Jeseníků a zrelaxujete v termálních lázních, můžete se nechat unést poezií kopců Českomoravské vrchoviny či být pohlceni jeskyněmi Moravského krasu. Poznejte, jak se žije v Lanškrouně – na Zemské koruně.

Dovolená na Lanškrounsku - a máte všude blízko!

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Lanškrounsko - putování Zemskou korunou

Lanškrounsko

 

Lanškrounsko zahrnuje 22 obcí s 22 991 obyvateli (k 1.1.2011):

Jeho správním centrem je desetitisícové město Lanškroun.

Regionem Lanškrounsko prochází hlavní evropské rozvodí Severního a Černého moře od Bukové hory (958 m n. m.) s největším lyžařským areálem Pardubického kraje v Čenkovicích přes poutní místo Mariánská hora (502 m n. m.) a přírodní rezervaci Třebovské stěny (Palice, 613 m n. m.) po Třebovické sedlo v jihozápadním cípu Lanškrounska, které je svými 438 m n. m. nejnižším místem celého evropského rozvodí Labe - Dunaj.

Na Bukové hoře také pramení řeka Lanškrounské kotliny - Moravská Sázava. V horním toku má charakter horské bystřiny, podél které vede naučná stezka s odpočinkovými místy pro rodiny s dětmi, a která je po celé délce naučná stezka přístupná zdravotně handicapovaným.

Turisté mohou na Lanškrounsku využít širokou nabídku ubytování i stravování. Jsou pro ně podél cest připraveny informační panely s mapami, které jim představují památky regionu, nebo upozorňují na zajímavá místa mimořádně čisté přírody Lanškrounska. Z rozhledny na Lázku (714 m n. m.) uvidíte nejvyšší vrcholky Orlických hor, masiv Králického Sněžníku, vrcholy Jeseníků s Pradědem, dohlédnete do úrodné Hané i na kopce Českomoravské vrchoviny.

V létě láká přírodní park sedmi Lanškrounských rybníků s vycházkovým okruhem naučné stezky, které nabízejí pozorovatelům bohaté lovy beze zbraní i klidná místa pro rybaření. Rekreační oblast v okolí Dlouhého rybníka přivítá návštěvníky upraveným přírodním koupalištěm, možnostmi půjčování lodiček, provozování windsurfingu a dalších vodních sportů, kempy, tábořišti a restauracemi.

LanškrounskoV

 

V zimě si přijdou na své lyžaři, a to nejen ve středisku zimních sportů Čenkovice s řadou sjezdovek s umělým zasněžováním nebo desítkami kilometrů strojově upravovaných běžeckých tratí, ale i na sjezdovce blízko centra Lanškrouna.

Celoročně nabízí mnohotvárný kraj své krásy pěším turistům, cykloturisté mohou po značených trasách najet Lanškrounskem přes sto kilometrů, stejně jako jezdce na koních provedou regionem tři hippotrasy. Na Lanškrounsku můžete navštívit tři zámky - Lanškroun s muzejní expozicí, lovecký zámek Tatenice či torzo původně honosného liechtenštejnského Nového zámku u Lanškrouna. Setkáte se tu s lidovou architekturou dvorcových statků Hřebečska (Schőnhengstgau) i roubenými chalupami v horských vesnicích.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI