Rekreační středisko Vojtův mlýn

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Rekreační středisko Vojtův mlýn
Na říčce Javorníci u rybníka zvaného Dolejší byl roku 1631 postaven mlýn. V nájmu ho měl mimo jiné i mlynář Vojtěch Šrajer, podle něhož se mu od té doby říká Vojtův. V roce 1964 začaly na pozemcích v blízkosti mlýna stavět tehdejší České lupkové a uhelné závody pionýrský tábor. Později došlo i na adaptaci usedlosti Vojtova mlýna.
Rekreační středisko slouží převážně k dětské rekreaci, jako jsou školy v přírodě, školní výlety, letní tábory, adaptační kurzy apod.

Kapacita celého areálu
V současné době jsou k dispozici 2 tábory, spojené můstkem a lávkou přes Javornici, o celkové kapacitě 164 míst. V jedné části tábora je kuchyně s jídelnou a WC, budova sociálního zařízení s WC, sprchami s teplou vodou, bezbariérovým přístupem na WC a sprchu pro vozíčkáře. V této části tábora je 10 dřevěných chatek vybavených dvěma palandami, t.j. celkem pro 4 osoby, dále 4 velké chaty s vlastním WC a sprchovým koutem s teplou vodou, z toho 2 pro 8 osob a 2 pro 10 osob, 3 buňky pro celkem 8 osob a 2 zděné chaty, každá pro 8 osob, s vlastním WC, sprchovým koutem s teplou vodou, vybavenou elektrickým dvouvařičem, ledničkou a elektrickým topením. Na venkovním prostranství jsou houpačky, kolotoč, prolézačky a ohrazené ohniště s lavičkami. Ve druhé části tábora je 16 dřevěných chatek, každá pro 4 osoby a sociální zařízení (umyvadla, WC) pouze se studenou vodou, ohrazené ohniště s dřevěnými sedačkami, betonový stůl na stolní tenis, ruské kuželky a železná konstrukce se šplhadly.

Sportovní aktivity v areálu
K dispozici jsou hřiště na fotbal, volejbal a nohejbal. Pod hrází rybníka je velká louka. Po celou sezónu je postaven velký párty stan o ploše 60 m2, vybavený skládacími stoly s lavicemi. K pořádání větších společných akcí slouží velký sál z bývalé stodoly ve dvoře mlýna, v jeho suterénu je malá společenská místnost pro 20 osob.
Rybník u mlýna má plochu 4 ha, na jeho břehu je písčitá pláž s pozvolnýmn přístupem do vody, ohrazený prostor pro neplavce, k dispozici je laminátová pramice. Ke koupání mohou sloužit i další rybníky, které jsou v blízkém okolí.

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI