Strnadovský mlýn

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Tento objekt od pohledu lákavý a příjemný, je citlivě zasazen do krásné přírodní partie na rozhraní nejjižnější části okresů Příbram a Benešov a na rozhraní středních a jižních Čech, která svým charakterem připomíná Šumavu. Je ideálním prostředím pro relaxaci a odpočinek, pro pěší či cykloturistiku, v zimním období jsou zde dobré podmínky pro lyžování a běžky. Nachází se v oblasti Českého Meránu, jehož území bylo v roce 1996 vyhlášeno přírodním parkem. Kotlina Českého Meránu, jejíž okraj tvoří nejvyšší část Jistebnické vrchoviny s vrcholem Javorová skála 723m n.m., je jedinečnou svou rozmanitostí a hloubkou a není tedy divu, že přitahuje turisty ze všech částí České republiky a zahraničí.

Maximální možná kapacita lůžek pod střechou je až 50 osob ve třech budovách včetně pokoje pro novomanžele na Staré Mlýnici. Dále je u nás možné kempovat v podstatě bez kapacitního omezení na přilehlých upravených loukách…žádné sociální zařízení není přímo na pokoji, zato v dostatečné míře v každé budově, a to i pro kemp. Slušná domácí zvířátka se u nás mohou také bez problému ubytovat.

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

tipy na výlet

původně gotický kostel Nejsvětější Trojice s věží z r. 1617 a přízemní fara z r. 1754 v Jesenici zřícenina hradu Zvěřinec s vyhlídkou do kraje. Toto místo často navštěvoval i K.H.Mácha - 5 km RKS ojedinělé radiotelekomunikační zařízení z r. 1974 zprostředkovávající pomocí družic televizní a telefonické spojení s celým světem - 2km Prčice - kostel sv. Vavřince, zámek, klášter, kašna, židovský hřbitov, slavný pochod Praha - Prčice od r.1966prochází okolo mlýna - 4 km Sedlec - kostel sv. Jeronýma reg. expozice Českého Meránu - 4 km Vysoký Chlumec - zámek a pivovar pánů Lobkowicz - 7 km zámek Červený hrádek - původně vodní tvrz, v 19. století novogoticky přestavěn - zámecký park - 7 km Vrchotice - vladycká tvrz - 14 km Kamenná Lhota - zámeček - pobýval v něm i Oskar Nedbal - 15 km Sedlčany - původně raně gotický kostel sv. Martina z konce 13. století, městské muzeum založené v roce 1894, hvězdárna - 9 km Starý Zámek - zřícenina hradu Borotín - 15 km Jistebnice - gotický Nový zámek, panský dům, kašna - 16 km Bolechovice rokokový zámek 17 km Přestavlky - barokní zámek Nové Mitrovice - 17 km Chýnov - Slavníkovský hrad - jeden z nejstarších v Čechách - 18 km Jetřichovice - barokní zámeček, park, kaple, špýchar - 21 km Chýnovská jeskyně - národní přír. památka - 2 největší zpřístupněná jeskyně v Čechách - 25 km Cyklotrasy V okolí je více jak 100 km značených tras vedoucích přes zajímavé oblasti s využitím silnic, polních i lesních cest a pěšin. Přímo kolem Vršovic prochází například mezinárodní cyklotrasa Praha - Vídeň, vytvořená v rámci projektu Greenways - Zelené stezky.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI