Strnadovský mlýn

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Tento objekt od pohledu lákavý a příjemný, je citlivě zasazen do krásné přírodní partie na rozhraní nejjižnější části okresů Příbram a Benešov a na rozhraní středních a jižních Čech, která svým charakterem připomíná Šumavu. Je ideálním prostředím pro relaxaci a odpočinek, pro pěší či cykloturistiku, v zimním období jsou zde dobré podmínky pro lyžování a běžky. Nachází se v oblasti Českého Meránu, jehož území bylo v roce 1996 vyhlášeno přírodním parkem. Kotlina Českého Meránu, jejíž okraj tvoří nejvyšší část Jistebnické vrchoviny s vrcholem Javorová skála 723m n.m., je jedinečnou svou rozmanitostí a hloubkou a není tedy divu, že přitahuje turisty ze všech částí České republiky a zahraničí.

Maximální možná kapacita lůžek pod střechou je až 50 osob ve třech budovách včetně pokoje pro novomanžele na Staré Mlýnici. Dále je u nás možné kempovat v podstatě bez kapacitního omezení na přilehlých upravených loukách…žádné sociální zařízení není přímo na pokoji, zato v dostatečné míře v každé budově, a to i pro kemp. Slušná domácí zvířátka se u nás mohou také bez problému ubytovat.

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

tipy na výlet

původně gotický kostel Nejsvětější Trojice s věží z r. 1617 a přízemní fara z r. 1754 v Jesenici zřícenina hradu Zvěřinec s vyhlídkou do kraje. Toto místo často navštěvoval i K.H.Mácha - 5 km RKS ojedinělé radiotelekomunikační zařízení z r. 1974 zprostředkovávající pomocí družic televizní a telefonické spojení s celým světem - 2km Prčice - kostel sv. Vavřince, zámek, klášter, kašna, židovský hřbitov, slavný pochod Praha - Prčice od r.1966prochází okolo mlýna - 4 km Sedlec - kostel sv. Jeronýma reg. expozice Českého Meránu - 4 km Vysoký Chlumec - zámek a pivovar pánů Lobkowicz - 7 km zámek Červený hrádek - původně vodní tvrz, v 19. století novogoticky přestavěn - zámecký park - 7 km Vrchotice - vladycká tvrz - 14 km Kamenná Lhota - zámeček - pobýval v něm i Oskar Nedbal - 15 km Sedlčany - původně raně gotický kostel sv. Martina z konce 13. století, městské muzeum založené v roce 1894, hvězdárna - 9 km Starý Zámek - zřícenina hradu Borotín - 15 km Jistebnice - gotický Nový zámek, panský dům, kašna - 16 km Bolechovice rokokový zámek 17 km Přestavlky - barokní zámek Nové Mitrovice - 17 km Chýnov - Slavníkovský hrad - jeden z nejstarších v Čechách - 18 km Jetřichovice - barokní zámeček, park, kaple, špýchar - 21 km Chýnovská jeskyně - národní přír. památka - 2 největší zpřístupněná jeskyně v Čechách - 25 km Cyklotrasy V okolí je více jak 100 km značených tras vedoucích přes zajímavé oblasti s využitím silnic, polních i lesních cest a pěšin. Přímo kolem Vršovic prochází například mezinárodní cyklotrasa Praha - Vídeň, vytvořená v rámci projektu Greenways - Zelené stezky.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI