Autokemp U Věže Hořice

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp a restaurace U Věže

Autokemp a restaurace se nachází nad městem Hořice na Hořickém chlumu, který je dlouhý 19 km a začíná u obce Konecchlumí a končí jihovýchodně od Velkého Vřešťova. Hořice je město kamenné krásy, ve kterém najdete rozlehlé sochařské parky s venkovní expozicí soch, dále město trubiček a motocyklových závodů. Autokemp Vám nabízí možnost ubytování ve vytápěných apartmánech, chatkách, Vašem stanu, karavanu či obytném autě. To vše v prostředí, které je plné zeleně a Vy tu můžete strávit příjemné a klidné chvíle Vaší dovolené a to jak v letním, tak i v zimním období. V areálu autokempu se nachází restaurace se salonkem, která pojme zhruba 80 osob. Již při vstupu do areálu kempu na Vás dýchne atmosféra historie motocyklových závodů.

Naskýtá se tu možnost aktivního sportu, turistiky, poznávání a to i za špatného počasí. Nedaleko se nachází celá řada památek např. hřbitovní hořický portál, barokní kostel, historická radnice a střední průmyslová kamenická škola. Navštívit můžete i sportovní zařízení s plaveckým bazénem a welness centrem, přírodní koupaliště v obci Dachovy, síť cyklistických stezek v okolí Hořic, zoologickou zahradu se safari ve Dvoře Králové či nedaleký zámek Kuks se sochami B.Brauna.

Přijeďte si k nám užít klidnou dovolenou - vezměte svoji rodinu, známé, kamarády a nezapomeňte ani na svého domácího mazlíčka. Možností, jak se k nám dopravit je mnoho - automobil, motocykl, kolo, z veřejných dopravních prostředků autobus (zastávka je pár metrů od kempu) či vlakové spojení. Každý si tu najde své od sportu, kultury, památek, turistiky, cykloturistiky či poznávání.

Restaurace v kempu

Restaurace „U Věže“ se nachází v kempu na známém hořickém okruhu Gustava Havla. Restaurace disponuje cca 70 místy k sezení. Z toho je 40 míst v hlavním lokále a 30 míst v nekuřáckém salonku. K restauraci patří i zahradní terasa se 40 místy k posezení, s možností využití dětského hřiště.

Restaurace je nesena v tradičním duchu motoristických závodů. Připravujeme tradiční českou i minutkovou kuchyni. Dále nabízíme gurmánské speciality, večery s živou hudbou či jiné hudební a společenské akce. K dalším službám restaurace patří možnost připravit svatby, rauty, firemní či rodinné oslavy nejen v jejích prostorách, ale i na Vámi vybraném místě.

Pro hosty ubytované v autokempu je připravená nabídka polopenze i plné penze. Srdečně Vás zveme k návštěvě a přejeme Vám u nás příjemné posezení a dobrou chuť.

                    Kolektiv Automoto klubu a Autokempu U Věže se těší na Vaši návštěvu a přeje Vám příjemný pobyt.

 

Tipy na další autokempy ve Východních čechách

 

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Hořice a okolí

Hořice
Město Hořice je nejznámější pravděpodobně kvůli slavným (a dobrým!) trubičkám, nabídnout toho ale může mnohem více. Je zde nejstarší sochařská škola v Evropě, působivý Mariánský sloup nebo kostel Narození Panny Marie. Ve městě se každý rok konají legendární motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla.

Lázně Bělohrad (vzdálenost 10 km)
Město a slatinné lázně v údolí řeky Javorky v Bělohradské pahorkatině, 10 km severně od Hořic. Barokní kostel Všech Svatých (konec 17. stol.) a zámek byl postaven dle plánů G. Santiniho. Lázně založil říšský poslanec Maxmilián Dormitzer, po jeho smrti je v 80. letech 19. stol. koupila a ve velkém rozšířila hraběnka Anna z Assenburgu. Od té doby velký rozvoj lázeňství se zaměřením na léčbu pohybového ústrojí a výstavba moderních budov a zařízení.

ZOO Dvůr Králové (vzdálenost 19 km)
ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.

Pevnostní město Josefov (vzdálenost 27 km)
Pevnostní město Josefov je unikátní městskou památkovou rezervací. Založeno bylo císařem Josefem II. Turisticky atraktivní jsou zpřístupněné podzemní chodby, které jsou součástí obranného systému pevnosti. Délka prohlídkové trasy osvětlené pouze svícemi činí 1km. Za prohlídku stojí také lapidárium barokních soch M. B. Brauna. V Josefově najdete i další muzea věnující se vojenské a historické problematice.

Hospital Kuks (vzdálenost 25 km)
Ve své době jeden z nejslavnějších lázeňských areálů u nás. Proslavil se mnoha uměleckými díly a hrobkou rodiny Sporck. V zahradě před hospitalem můžete obdivovat galerii soch Ctností a Neřestí z dílny mistra Matyáše Bernarda Brauna. Během prohlídky shlédnete také barokní lékárnu z roku 1743, kostel a krásnou zahradu. Nové prohlídkové trasy se věnují řádu Milosrdných bratří, osobnosti hraběte von Sporcka a dalším osobnostem.

Těšnovská přehrada u Dvora Králové (vzdálenost 19 km)
Jedním z nejkrásnějších vodohospodářských děl je přehrada Les Království (Těšnovská přehrada) u Dvora Králové nad Labem. Přehradní hráze, věže či dům hrázného zasazené do malebného údolí vytváří dojem pohádkové krajiny. S unikátní stavbou se započalo po velkých povodních v roce 1883. Zároveň s ní se postavila další přehrada na Horním Labi. Prohlédnout si můžete také malou vodní elektrárnu, která je významným zdrojem energie i dnes. Přehrada je od roku 1964 chráněnou technickou památkou.

Miletín (vzdálenost 5 km)
Malebné městečko v Miletínské kotlině, 6 km severně od Hořic. Z původně gotického kláštera se dodnes zachovala zvonice ze 16. století v sousedství kostela Zvěstování Panny Marie (pův. z 12. stol., později přestavován). Barokní zámek s empírovou úpravou a anglickým parkem je nepřístupný. V rodném domku spisovatele K.J.Erbena je dnes muzeum, na náměstí stojí básníkův pomník. Miletín také proslul výrobou tradičního pečiva - tzv. miletínských modlitbiček.

Zámek Ratibořice a Babiččino údolí (vzdálenost 42 km)
Zámek je spjatý s kněžnou Kateřinou Vilemínou Zaháňskou (postava známá z Babičky Boženy Němcové), Babiččino údolí (přírodní rezervace, naučná stezka s objekty připomínající děj Babičky - Staré Bělidlo, Viktorčin splav, Ludrův mlýn, Mandl, Panská hospoda, Sousoší “Babička a děti”).

Chlum (vzdálenost 15 km)
Památník s muzeem a původním rozsáhlým hřbitovem na návrší, 17 km východně od Hořic. 3. července 1866 zde byla svedena jedna z největších bitev 19. století mezi rakousko-saskou koalicí a pruskou armádou. V muzeu sbírka zbraní, uniforem, plánů apod. V blízkosti kovová a kamenná novogotická rozhledna, v obci barokní kostel.

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI