Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Camping Božanov

 

 

Informace

Popis

Rodinný kemp Božanov - rekreace Broumovsko

Camping Božanov je malý okouzlující a přátelský camping. Camping Božanov naleznete ve vesnici Božanov, uprostřed chráněného území Broumovské stěny v severní časti východních Čech. Z každého campingového místa máte nádherný výhled na rozsáhlé louky a hřebeny Broumovských Stěn. Blízko campingu je přírodní koupání s přilehlou travnou plochou. V campingu naleznete 35 velmi prostorných a rovných campingových míst a má rozlohu asi 10 000m2. Díky rozdělení a velikosti míst poskytují místa hodně soukromí. Campingová místa jsou umístěna podél okraje lesa. Na každém místě naleznete přípojku elektřiny do max. 16 Amp. V areálu jsou elektrické přípojky typu euro (modré kulaté). Dále nabízíme pro menší stany stanovou plochu bez přípojek elektřiny. Místa na stanové ploše jsou menší a díky tomu i levnější. Statek má obytnou plochu 135 m2 a je vhodný pro skupinu 2 - 8 lidí. Naleznete zde kombinaci luxusu a pohodlí."Chalupa Božanov" získá srdce návštěvníků klidným okolím a nedotčenou přírodou. Z domu je krásný výhled na rozsáhlé louky a hřebeny Broumovských stěn.

 

Popis kempu

 • Malý přátelský kemp
 • Prostorná a rovná campingová místa
 • Klidnou polohu s nádherným výhledem
 • Osobní přístup k hostům
 • Nové, moderní a čisté sanitární zařízení
 • Organizované volnočasové programy
 • složku s turistickými informacemi pro všechny hosty
 • WIFI zdarma
 • Camping ležící blízko rybníku ke koupání
 • Dětské a volejbalové hřiště
 • trampolínu, stolní tenis a bazén

 

Recepce

Na naší recepci jsou Vám k dispozici rozsáhlé turistické informace. Naleznete zde turistické i cyklistické mapy a tipy co je kde v okolí zajímavého. Na recepci jsou Vám k dispozici cyklistické a turistické mapy. Pokud budete chtít, tak Vám samozřejmě nejkrásnější trasy poradíme. Dále si  na recepci můžete i zapůjčit horská kola. Recepce je otevřena každý den. Všichni hosté obdrží při příjezdu složku s informacemi o okolí, památkách, aktivitách, restauracích, obchodech, apod. Tuto složku si můžete ponechat po celou dobu pobytu.

 

Bar a terasa

V kempu si můžete odpočinout v našem útulném baru nebo na příjemnou terasu. Zde si můžete vychutnat chladné regionální točené pivo, kávu a dorty nebo zmrzlinu. V baru je i malá knihovna a různé společenské hry.

 

Společenská místnost

V kempu se nachází společenská místnost pro mladé i staré se stolním tenisem, stolní fotbal, šipky a kulečník. K dispozici je také hernu pro menší děti.

Vesnická zvířata

Náš kemp má od května 2014 pár vesnickych zvířatek.

 

Vybavení dětského hřiště

Speciálně pro děti je v Camping Bozanov trampolína, která je zapuštěna do země a různé vybavení dětských hřišť, jako vahadlová houpačka, dřevěný domek se skluzavkou a houpačkou. Dále je k dispozici čistý nadzemní dětský bazén. O zábavu se dětem i dospělým postará mimo jiné pingpongový stůl.

V kempu je i nové sportovní hřiště, kde je možné si užít různých her jako volejbal, badminton a fotbal.

 

Ostatní vybavení v kempu

V recepci je každý den čerstvé pečivo k dispozici na objednávku.

Dále je v kempu k dispozici ohniště ke společnému posezení u ohně, nebo příjemnému grilování.
Navíc každý týden organizujeme za dobrého počasí i společný barbecue, nebo typicky český večer s opékáním prasete.

V celém kempu je Vám také k dispozici WIFI zdarma.

 

Sanitární zařízení

V campingu je nové sociální zařízení s dostatečnou kapacitou. V budově jsou Vám k dispozici 2 záchody pro ženy a 2 záchody + 2 pisoáry pro muže. Dále zde naleznete pro ženy 2 prostorné sprchy pro ženy a 2 pro muže, z nichž je vždy jedna jako rodinná sprcha - včetně umyvadla.

Teplá voda, včetně použití sprch je zdarma. K dispozici je i místo pro mytí nádobí, ždímačka na prádlo, hosté mají dále možnost využít prací a sušící servis. V kempu naleznete i ruční mandl na prádlo.

Dále zde naleznete také výlevku na chemické záchody. Výlevka slouží výlučně pro záchody s biologicky odbouratelnou chemií. Lahev s touto chemikálií snadno poznáte - je zelená namísto modré. Další dobrou a levnou alternativou je panák octa a troškou prostředku na mytí nádobí na 15ti litrový kanystr.


Chalupa Božanov

“Chalupa Božanov” je část více než 100 let starého, typicky českého statku, který byl kompletně renovovaný. Původní architektonické prvky byly ponechány, což vytváří jedinečnou atmosféru celého objektu. Statek má obytnou plochu 135 m2 a je vhodný pro skupinu 2 - 8 lidí. Naleznete zde kombinaci luxusu a pohodlí. "Chalupa Božanov" získá srdce návštěvníků klidným okolím a nedotčenou přírodou. Z domu je krásný výhled na rozsáhlé louky a hřebeny Broumovských stěn. Je možné si domluvit aktivní nebo kulturní denní výlety pro každého hosta nehledě na jeho věk. Pro celodenní výlet můžeme doporučit výlety na kánoi, organizované turistické výlety, jízdu na koni, horolezectví, nebo exkurzi do starobylého benediktinského kláštera a pivovaru.

V chatě je zdarma k dispozici signál WIFI připojení.

 

Popis chaty

V usedlosti  je prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem do tvaru L, vybaven veškerým potřebným komfortem – dřez na mytí nádobí, mikrovlná i horkovzdušná trouba, sklokeramická varná deska, lednice s mrazící přihrádkou, kávovar a varná konvice. Zároveň je v kuchyni útulný jidelní kout.

Obývací místnost je příjemně zařízena pohodlnou rohovou sedací soupravou. K dispozici je Vám TV, DVD přehrávač a rádio s CD. V místnosti jsou zachované původní nosné trámy, které navozují velmi romantickou atmosféru. Také veškeré vybavení je pečlivě vybíráno tak, aby  původní ráz nebyl nijak narušen.

V bývalé stodole se nyní nachází prostorná hala, WC a 2 ložnice. Jedna z ložnic je se dvěmi lůžky, druhá pak se dvěmi lůžky a jednou palandou. Dále je v prvním poschodí třetí, prosotorná ložnice s dvoulůžkem, druhý záchod a velká luxusní koupelna s vanou, umyvadly a sprchovým koutem.

Zahrada: Ze zahrady je nádherný výhled na kopcovitou krajinu se skalními útvary.

V asi 2000 m2 velké zahradě si v kterýkoli okamžik můžete užívat sluníčka, nebo naopak posedět ve stínu stromů. K dispozici Vám je venkovní nábytek a zahradní gril.

V zimě je okolí ideální pro milovníky zimy. Toto místo nabízí spoustu možností pro procházky zasněženou krajinou, lyžování a jízdu na běžkách. V okolí Božanova naleznete různé vleky a běžecké stopy. V asi 55 km vzdálených Krkonoších jsou pak větší lyžařská střediska, jako Žacléř, Mladé Buky nebo Jánské Lázně.  

 

Tipy na další kempy v oblasti Broumovsko

 

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Broumovské Stěny

Božanov leží v severní časti východních Čech, uprostřed přírodní chráněné oblasti Broumovské stěny. Tato oblast je bohatá jak kulturou, tak i různorodostí přírodní krajiny, zejména hustými lesy a skalními útvary. Rozhodně Vás překvapí v jakoukoli roční dobu. Na jaře rozsáhlými poli s kvetoucí žlutou řepkou, v létě teplem a venkonským životem a v zimě pak sněhovou pokrývkou až do března. A podzim: ten Vás zase uchvátí nádhernými barvami javorových listů.

Charekteristické pro tuto oblast jsou ale především hřebeny Broumovských Stěn se svými unikátními zubatými pískovcovými skálami a nesčetnými vyhlídkami. Toto okolí je ideální základnou pro výlety pěšmo, nebo na kole. Na výběr máte mnoho dobře značených cest s různými vzdálenostmi i obtížnostmi.

 

Přírodní koupaliště Radkow

Asi 2 km od Božanova naleznete na Polské straně Radkow - velké přírodní koupaliště s trávníkovou pláží a krásným okolím s úchvatným výhledem.

U koupaliště naleznete mnoho možností občerstvení, mimo jiné i restauraci s nabídkou čerstvého pstruha.

V roce 2010 proběhly v okolí koupaliště velké úpravy: trávníkové plochy se urovnaly a znovu osely, vysazeno bylo také mnoho nové zeleně.
Pro děti pak bylo vybudováno velké pískoviště. Z Božanova se nyní ke koupališti také dostanete mnohem pohodlněji po zcela nové silnici.

 

Broumov

Doporučujeme návštěvu historického městečka Broumov s jeho útulnými restauracemi a venkovními terasami.
K nejdůležitějším památkám městečka Broumov pak jistě patří jeho starobylý kláštěr. Klášterský komplex byl navržen již v první polovině 18. století slavným  barokním stavitelem Kilian Ignaz Dientzenhoferem. Kostel z 17.století obsahuje nádherné malby a dřevořezby. V Broumově naleznete také český nejstarší zachovalý dřevěný kostelík.

 

Adršpašské skály a Teplicke skály

Rozhodně i nenechte ujít návštěvu pískovcových skal v Adršpachu a Teplicích. Skály leží asi 20 km od Božanova. Tyto unikátní skalní útvary, nazývané Teplicko-Adršpasské Skály vznikly před více jak 120 milióny let, když byla zem z vyschlého moře vytlačena do výšky až 100 metrů. V některých hlubokých trhlinách se udržuje taková zima, že zde mnohdy ještě i v červnu leží zbytky sněhu.

Můžete se projít a kochat se rozmanitostí skalních útvarů,  roklemi a vodopády. Také se zde můžete projet po jezeře na lodi, zajezdit si na koni, nebo horolezit. Namáhavý den pak nakonec zakončete v některé z tamních útulných restaurací.

Na okraji skalnaté krajiny naleznete zříceninu hradu Adršpach. Starý hrad byl postaven na vysoké skále uprostřed hustého lesa. Velká část hradu byla vybudována ze skalního masívu. Z jeho vrcholu se Vám naskytne nádherný pohled na skalní město a Krkonoše.

 

Venkovní koupaliště Meziměstí

Velice moderní venkovní koupaliště, otevřené v roce 2010 naleznete v Meziměstí, asi 10 km od Božanova. Velký bazén má dvě velké skluzavky, pro ty nejmenší je zde dětský bazén s malou skluzavkou a zábavným bazénkem.
Je zde možnost si zakoupit něco k jídlu, pití a zmrzlinu. Naleznete zde i tenisový kurt, dětské hřiště, minigolf a stolní tenis.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI