Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupy Čistá - Černý Důl

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupy Čistá - pronájem moderních roubenek v Krkonoších

Dvě nové roubenky na společném pozemku uprostřed kouzelné krkonošské přírody nabízejí vysoký komfort, designové vybavení a zároveň pohodlí. Nabízíme pronájem celé chalupy k uspořádání rodinných oslav, přátelských setkání, sportovních soustředění nebo strávení příjemné dovolené. Každá z chalup poskytuje ubytování pro 10 osob v 5-ti ložnicích a se třemi koupelnami. Nedaleko je možné si pronajmout krytou sportovní halu a víceúčelový kurt, nebo si zahrát bowling. V zimě jsou v dosahu skiareály pro všechny kategorie sportovců, včetně kidparku, lyžařských školiček a sáňkařské dráhy. Samozřejmostí jsou i půjčovny lyží. Zastávka skibusu je cca 350m od chalupy.

 

Ubytování chalupy

Dvě nové roubenky na společném pozemku uprostřed kouzelné krkonošské přírody nabízejí vysoký komfort, designové vybavení
a zároveň pohodlí.

 

Každá chalupa má :

 • 5 ložnic pro celkem 10 osob s možností 2 přistýlek
 • povlečení a ručníky v ceně
 • 3 koupelny se sociálním zařízením (2x sprchový kout, 1x vana)
 • vybavenou kuchyň (varná konvice, sporák, lednička s mrazákem, mikrovlnná trouba, kávovar, nádobí, příbory) 
 • pro děti do 3 let je možné zapůjčit postýlku a jídelní židličku
 • společnou místnost s krbem, televizí, pohodlným posezením a výhledem do krajiny
 • relax zónu - klasickou saunu s odpočívárnou a šatnou pro obě chalupy – na objednání předem 
 • lyžárnu a vytápěnou šatnu  
 • venkovní terasu s posezením a grilem 
 • Wi-Fi připojení po celém objektu

 

Parkování zdarma na vlastním pozemku přímo u chalup. 

K chalupám patří udržovaná zahrada, kde můžete nerušeně odpočívat. Jestliže preferujete aktivní odpočinek,
v blízkém i vzdálenějším okolí objevíte dostatek cílů na procházky, pěší tůry i cyklovýlety. V zimě jsou nedaleko skiareály pro všechny kategorie sportovců,
včetně lyžařských školiček pro děti. 

 

Check-in:    15:00 hod. 

Check-out:  10:00 hod. 

 

Typy ubytování

 • Pokoje
 • Chaty a chalupy
 • Horské chaty
 • Horské ubytování
 • Rodinné ubytování
 • Ubytování v soukromí
 • Roubenky

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Zajímavosti, okolí a tipy na výlety

 • Jestliže preferujete aktivní odpočinek, v blízkém i vzdálenějším okolí objevíte dostatek cílů na procházky, pěší túry i cyklovýlety.
 • Nedaleko je možné si pronajmout krytou sportovní halu a víceúčelový kurt, nebo si zahrát bowling. Ve 13 km vzdálených Mladých Bukách je 18-ti jamkové hřiště Par 70, cvičný chipping a putting green, 6 jamková akademie, krytý driving range včetně zázemí a osvětlení. Zajišťují zde také tréninky pro děti a golfovou akademii pro začínající golfisty.
 • V zimě jsou v dosahu skiareály pro všechny kategorie sportovců, včetně kidparku, lyžařských školiček a sáňkařské dráhy. Samozřejmostí jsou i půjčovny lyží.
 • Zastávka skibusu je cca 350m od chalupy.

Černý Důl, jedno z horských středisek v Krkonoších. leží v z velké části na území Krkonošského národního parku v údolí potoka Čistá, na úpatí Černé hory, 684m nad mořem, mezi Vrchlabím a Janskými Lázněmi. První písemné zmínky o tehdy hornické osadě pocházejí z 16. století v souvislosti s dolováním železné rudy. Dnes zde žije zde necelých 700 stálých obyvatel a k Černému Dolu patří také řada horských bud, například Pražská boudaBöhnischovyLesní, Hrnčířské, Liščí a Spieglovy boudy, tzv. Zrcadlové. 

Atraktivní lokalita kolem Černého Dolu je protkána sítí značených turistických stezek a nabízí široké možnosti sportovního vyžití ve všech ročních obdobích pro pěší turistiku, cyklisty, lyžaře, snowboardisty i mototuristy. Turistické trasy a cyklotrasy vás provedou po celých Krkonoších. Od jara do podzimu můžete využít cyklobusy, v zimním období je Černý Důl jedním ze středisek komplexu SKIRESORT ČERNÁ HORA – PEC, kde je doprava v rámci Černého Dolu i do ostatních středisek zajišťována skibusy. V následujících textech nabízíme možnosti, jak u nás strávit příjemnou aktivní dovolenou nebo víkend.

 

SKI AREÁL ČERNÁ HORA - ČERNÝ DŮL

Středisko Černý Důl je součástí komplexu SKIRESORT ČERNÁ HORA - PEC, kam mimo Černého Dolu patří ještě skiareály Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou se společným skipasem. Jedná se o středně velký skiareál, který nabízí lyžařům i snowboardistům kvalitní zimní vyžití do střední obtížnosti sjezdovek. Přímo v Černém Dole je udržováno 10 tratí o celkové délce přes 6 kilometrů a malé návštěvníky přivítá LIVE park s dětským vlekem a pojízdným kobercem. Kvalitní SNOWPARK se spoustou překážek potěší pro změnu snowbardisty. V areálu jezdí 5 vleků a 2 lanovky s přepravní kapacitou přes 9000 osob za hodinu. Samozřejmostí je i umělé zasněžování sjezdovek, lyžařská škola a půjčovna vybavení a dostatek bufetů a restaurací. Doprava v místě i mezi jednotlivými středisky je zajišťována skibusy

 

Muzeum Podzemí Krkonoš – Černý Důl

Naproti kostelu sv. Michaela Archanděla stojí budova Úřadu městyse Černý Důl.V jejím suterénu je umístěna stálá expozice muzea Podzemí Krkonoš, věnované historii dolování v Krkonoších. V malé výstavní místnosti muzea se představují regionální umělci. Na venkovním prostoru před muzeem je postavena replika dřevěné stoupy na drcení rudy, ukázkové bloky krkonošských hornin a důlní vozíky na kolejnicích.

 

Hornická naučná stezka Berghaus – Černý Důl

Je vůbec první naučnou stezkou o středověké těžbě ruda novodobém průzkumu zásob uranové rudy v Krkonoších. Na zhruba kilometrovém lesním okruhu s desíti zastaveními si můžete mezi jiným prohlédnout propadlinu po 80 m hluboké zavalené uranové šachtě, starý hornický náhon a nahlédnout do ústí středověkého dolu. Na informačních tabulích jsou obrázky zpracování rud, geologické profily, mapy důlních děl a fotografie z podzemí.

Výchozí bod stezky je za místní textilkou, cca 2 km od centra obce, na modře značené turistické trase.

 

Stezka Okolo lomu – Černý Důl

V Černém Dole existuje stále aktivnílom na vápenec, který odtud téměř 8,5 km dlouhá nákladní lanovka, nejdelší ve střední Evropě vede vycházková okružní stezka Okolo lomu dlouhá necelé 4 km, na které se seznámíte s historií těžby vápence a dočtete se o místní přírodě. 

Začátek trasy je na náměstí v Černém Dole.

 

Vápenická naučná stezka – Černý Důl

Historické těžbě a zpracování vápence se věnuje i Vápenická naučná stezka s pěti zastávkami a informačními tabulemi o zdejší historické těžbě a zpracování vápence, dlouhá cca 1 km. Trasa je nenáročná a vede z náměstí v Černém Dole. 

 

Naučná stezka svaté Barbory – Černý Důl

Po krásné vycházkové trase, která začíná na náměstí, vede trasa Naučné stezky svaté Barbory se šesti zastaveními, zaměřenými na životní prostředí. Trasa je dlouhá pět kilometrů, střední obtížnosti, vhodná pro pěší. Vede po cyklotrase, silnici, pěšinách i horském terénu s převýšením do 200m. Cestou si prohlédnete zříceniny obranné tvrze Purkhybl, která se tyčila poblíž soutoku potoků Čistá a Smrčina do 14. století, kapličku sv. Barbory, Zrcadlové údolí nebo Menšíkův les, pro zábavu dětí najdete dřevěný xylofon.

 

Nejdelší nákladní lanovka ve střední Evropě – Černý Důl

Ve vozících z Černého Dolu do Kunčic nad Labem putuje „nekonečnou smyčkou“ vápenec, který se těží v černodolském lomu. Unikátní nákladní lanovku, poslední svého druhu v České republice, provozují Krkonošské vápenky Kunčice, kde se hornina zpracovává na mletý vápenec nebo maltové směsi. Dráha měří téměř 8,5 km.

Výstavba začala v roce 1959, dokončena byla v roce 1963. Od té doby sváží vápenec, který se tady v lomu vytěží, denně až 800 tun. Do dvoulanového systému je zapojeno 265 vozů, z toho polovina z nich je na tzv. prázdné straně, tedy tam, kde pendlují nenaložené vozy. Lanová dráha je spádová a využívá výškový rozdíl mezi Černým Dolem a Kunčicemi nad Labem. Do pohybu ji uvádějí plné vozíky na jedné straně. Po rozjetí začne plná strana přetahovat druhou stranu a tím umožní pohyb prázdných vozíků směrem k Černému Dolu. Tento systém nepotřebuje ke svému chodu téměř žádnou energii, základem provozu je spádovost terénu. Funkci brzdy plní elektromotor, který lanovku uvádí do pohybu.  

V provozu je každý pracovní den od 6 do 14 hodin, v zimě od 7 do 15 hodin.

 

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI