Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Dvorská Bouda - Zadní Rennerovky Strážné

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Dvorská bouda (1313 m) - tradiční ubytování v Krkonoších

Dvorská Bouda se nachází v nádherné přírodě krkonošského národního parku v nadmořské výšce 1313 m, s překrásným výhledem na předhůří Krkonoš i Liščí horu (1363 m), která je od chaty vzdálena zhruba jeden kilometr. Nejvyšší hora České republiky Sněžka (1602 m) je od chaty vzdálena necelých sedm kilometrů, a je tak častým i oblíbeným cílem výletů našich hostů. Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem. Zrekonstruované sociální zařízení je společné vždy na patře. Po celé boudě je k dispozici bezplatný wifi internet. Ubytovací kapacita je 125 lůžek v jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových i vícelůžkových pokojích rozličného standardu. Speciální balíčky nabízíme i pro školy v přírodě a lyžařské kurzy i firemní školení. Přímo u boudy je k dispozici malý vlek pro začátečníky a nejmenší děti. Vlek Kuprovka vzdálený asi 200 metrů pod boudou je vhodný pro středně pokročilé. Pobyty i s Vašimi pejsky za 200.- na celý pobyt.

Návštěvníkům je k dispozici parkoviště přímo u Dvorské Boudy a to vždy, kdy to sněhová situace dovolí a cesta je sjízdná až k boudě. V opačných případech je možné se nechat vyvézt k boudě rolbou nebo sněžným skútrem.

Dále je hostům boudy k dispozici klubovna s krbem a s dětskými hračkami, lyžárna, stolní fotbálek, a dále posilovna. Na naší boudě máte možnost zapůjčení sněžic, nordicwalking holí, horských kol a koleběžek.

Nabízíme lyžařskou školu - pro začátečníky i pokročilé, děti. Pořádáme letní dětský tábor.

 

Popis ubytování

Naše horské pokoje

V hotelu je pro hosty připraveno celkem 48 pokojů či apartmá, které jsou zařízeny s důrazem na tradici a kvalitu, která je pro Dvorskou Boudu typická. Všechny pokoje jsou vybaveny tak, aby našim hostům poskytly co největší pohodlí a očekávaný standard. Komfortní vybavení pokojů a jejich příjemné barevné ladění dohromady vytváří krásné prostředí, ideální pro relaxaci a načerpání nových sil.

 

Pokoje Standard

 • Pokoje typu standard jsou pohodlné pokoje pro páry či rodiny s dětmi a nabízí v rámci Dvorské Boudy vyšší standard pro návštěvníky hor. U pokojů typu standard si navíc můžete v případě zájmu zamluvit pokoje s překrásným výhledem na Krkonoše. Pokoje jsou vybaveny pohodlnými postelemi a je možné je rozšířit o přistýlku pro děti.
 • Nově zrekonstruované sociální zařízení je pro tyto pokoje společné na každém jednotlivém patře.

Pokoje Tourist

 • Dvorská Bouda ctí horské tradice, a proto i nadále svým hostům nabízí tradiční turistické ubytování. Jedná se o pokoje, které jsou vhodné pro větší skupiny návštěvníků našich krásných hor, ale i pro ty, kteří se rádi seznámí s novými lidmi. Pokoje jsou vybaveny palandami a jednoduchým funkčním nábytkem. Nově zrekonstruované sociální zařízení je pro tyto pokoje společné na každém jednotlivém patře.

 

Spacáky

 

 • Dvorská Bouda je vyhlášená také tím, že pro sportovce i dobrodružné cestovatele nabízí nejlevnější možnost ubytování s vlastní karimatkou a spacákem. Tento typ ubytování ocení zejmána ti, kteří hledají cenově velmi výhodné ubytování vysoko nad mořem za nízkou cenu.
 • Tento typ ubytování bývá ale také často vyhledáván pro stmelení kolektivu a naročnější firemní teambuildingy, nebo jako zajímavá forma romantického pobytu a zavzpomínání na mladá rozverná léta života.

 

Stany

 • Naší novinkou je přenocování ve stanu na horské pláni. Stany jsou vybaveny špičkovými spacáky s teplou hygienickou vložkou a speciálními karimatkami a jsou vhodné do himalájských podmínek. Nabízí tak ideální adrenalinový zážitek pro dva.

Pro školy

Pokud hledáte místo, kde uspořádat školu v přírodě, je horské prostředí na Dvorské boudě tou správnou volbou:
- jedno z míst s nejčistším ovzduším v ČR
- na okraji 1. zóny KRNAP
- výhodná turistická poloha - jen 7 km od Sněžky
- celoroční provoz
- spolupráce s Horskou službou a ochránci přírody z Krkonošského národní parku

Pro účely pořádání škol v přírodě můžete využít prostory klubovny s krbem, TV a stolním fotbálkem, lyžárnu a posilovnu. V chatě je k dispozici bezplatné připojení na wifi internet. V případě Vašeho zájmu Vám můžeme zajistit přednášku KRNAPu, zdravotnický dohled, lektory či animační programy. K zapůjčení je taktéž k dispozici sportovní vybavení, dataprojektor, scanner a tiskárna.

Strava:
Strava je zajištěna 5x denně (snídaně formou švédských stolů, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, teplá večeře). Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Rádi vám sestavíme jídelníček na míru včetně různých diet (bezlepková apod.).

Doprava:
V případě zájmu rádi zajístíme autobusovou dopravu.

Pro všechny školy v přírodě platí, že na každých deset dětí je jeden pedagogický dozor zdarma.


Speciální nabídky/aktivity

Firemní akce a školení

Dvorská Bouda Vám nabízí možnost využití konferenčních prostor pro Vaše firemní akce. Připravíme prostory pro Vaše firemní školení, obchodní jednání, výjezdní zasedání, promo akce a další skupinové akce. Ať jdete na večeři se svým obchodním partnerem, nebo představujete investorům svůj nový projekt, tým Dvorské Boudy se Vám bude snažit Vaši práci co nejvíce zpříjemnit.

Prostory, které jsou Vám k dispozici:

 • Velký sál
 • Snídaňové/restaurační prostory
 • Konferenční sál

Vybavení:

 • Wi-Fi na pokojích i ve všech společných prostorách hotelu
 • Data projektor & plátno
 • Ozvučení v sálu
 • Flip chart

 

Chůze na sněžnicích

Chůze v zimním prostředí, zejména při větší sněhové pokrývce, je záležitost poměrně fyzicky náročná a vyčerpávající. Při využití sněžnic se stává pohyb jednodušší a podstatně méně fyzicky náročný. Pohyb na sněžnicích není složitý, stačí se seznámit se základními způsoby překonávání různých terénních tvarů. Na Dvorské máme k zapůjčení několik párů sněžnic a to za mírný poplatek 200 Kč na den.

 

Lyžařská škola

Pro lyžařské kurzy a zimní školní pobyty nabízíme bezkonkurenční nabídku, která zahrnuje komplex služeb pro akce tohoto druhu. Nejen Dvorská Bouda, ale i naše další objekty jsou zaměřené na lyžařské kurzy a školy v přírodě. Za tímto účelem nabízíme i odpovídající prostory - prostornou lyžárnu, posilovnu a v neposlední řadě i wellness zázemí pro tu správnou relaxaci po lyžování.

Balíček zahrnuje:

 1. Ubytování pro Vaší skupinu dle Vašeho výběru s polopenzí či plnou penzí
 2. V případě dětských účastníkůl stravování 5x - 6x denně
 3. Stravu přizpůsobenou pohybovým aktivitám a sportovním výkonům
 4. Možnost relaxace v sauně za zvýhodněnou cenu
 5. Zprostředkování zvýhodněného skupinového skipasu, včetně skipasu pro lektory
 6. V případě potřeby zajištění instruktora snowboardu či lyžování

Cena pro skupinu:

 1. Cena je vždy individuální - dle konkrétních požadavků, velikosti skupiny a i délky lyžařského kurzu
 2. Cena pro skupiny vychází z ceníkových cen, ze kterých poskytujeme výraznou skupinovou slevu

 

Outdoorový zážitek

Nezapomenutelný zážitek – přenocování ve stanu

Přenocování ve stanu - stan typu Rock Empire se spacákem Rock Empire Montana (špičkový spacák, který je určený do zimních podmínek) s teplou hygienickou vložkou pro každého hosta; součástí stanu je i dostatečně izolující karimatka

Přenocování ve stanu je na vlastní nebezpečí.

Pobyt s dětmi ve stanu je na uvážení rodičů.

Domácím mazlíčkům není povolen pobyt ve stanu.

* Pobyt ve stanu bude umožněn pouze osobám, kteří nebudou jevit známky opilosti a budou mít menší obsah alkoholu v krvi než je 0,8 promile. Tato skutečnost bude pravidelně kontrolována před pobytem alkolovým testerem přímo na místě.
Ve stanu platí zákaz konzumace alkoholu.

 

Svatby a oslavy

Dvorská Bouda je ideální volbou pro všechny ty, kteří chtějí mít svůj svatební den skutečně výjimečný a nezapomenutelný. Sdělíte nám Vaše představy a na jejich základě pro Vás připravíme návrh Vašeho velkého dne – od zasedacího pořádku až po barvu slavnostní tabule. Zajistíme pro Vás kompletní svatební hostinu, večerní párty s živou hudbou i romantické apartmá pro novomanžele. Naši šéfkuchaři pro Vás naplánují speciální svatební menu dle Vašeho přání a celý tým Dvorské se postará o Vaši maximální spokojenost v průběhu svatební hostiny.

Víme, že chcete, aby byl Váš velký den perfektní. Připravili jsme proto pro Vás speciální balíček Svatební příprava, ve kterém si vyzkoušíte jeden z našich pokojů, ochutnáte degustační menu z naší kuchyně a s ředitelem Dvorské si promluvíte o svých plánech a představách pro Váš svatební den. Více informaci v sekci Svatební příprava.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt
Kontaktní formulář
Okolí

Okolí hotelu - tipy na výlet

Možnosti lyžování:

- Přímo u boudy je k dispozici malý vlek pro začátečníky a nejmenší děti.
- Vlek Kuprovka vzdálený asi 200 metrů pod boudou je vhodný pro středně pokročilé.
- Ski areál Friesovy Boudy s 800 metrů dlouhou sjezdovkou je od Dvorské vzdálený necelý kilometr.

Okolí Dvorské Boudy - tipy na výlet

Č. Turistické tratě – pěší

1. Dvorská Bouda – Sněžka - 7 km
2. Dvorská Bouda – Špindlerův mlýn - 4 km
3. Dvorská Bouda – Pec pod Sněžkou - 4 km

Č. Turistické tratě - cyklistické
1. 1. Dvorská Bouda – Sněžka - 7 km
2. Dvorská Bouda – Špindlerův mlýn - 4 km
3. Dvorská Bouda – Pec pod Sněžkou - 4 km

 

Lyžování

Poloha Dvorské boudy v nadmořské výšce 1313 m n. m. slibuje výborné sněhové podmínky na sjezdovkách i na běžkařských tratích. Bouda se nachází na krkonošské lyžařské cestě neboli Krkonošské magistrále, která nabízí desítky kilometrů denně upravovaných běžkařských tratí.

Dvorská bouda se nachází poblíž horní stanice 350m dlouhého lyžařského vleku (poma). Tato sjezdovka je vhodná pro začínající a mírně pokročilé lyžaře, těší se rovněž oblibě mezi příznivci snowboardingu. Cena pro dospělou osobu 300 Kč za celodenní lyžování, 200 Kč za půldenní lyžování, pro děti do 12 let je cena 250 Kč za celodenní a 150Kč za půldenní lyžování.

Ve vzdálenosti cca 1200 m od Dvorské boudy směrem dolů se nachází areál Friesovy boudy, který disponuje 750m dlouhou sjezdovkou. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Cena pro dospělou osobu 350 Kč za celodenní lyžování, 250Kč za půldenní lyžování, pro děti do 10 let je cena 300 Kč za celodenní a 200 Kč za půldenní lyžování.

Náročnější lyžaři mohou využít 1 km dlouhou sjezdovku Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou s převýšením 200 metrů. Horní stanice lanové dráhy Hnědý vrch leží ve vzdálenosti cca 4 km od Dvorské boudy.

 

O Dvorské boudě

Dvorská Bouda se nachází v nádherné přírodě krkonošského národního parku v nadmořské výšce 1313 m, s překrásným výhledem na předhůří Krkonoš i Liščí horu (1363 m), která je od chaty vzdálena zhruba jeden kilometr. Nejvyšší hora České republiky Sněžka (1602 m) je od chaty vzdálena necelých sedm kilometrů, a je tak častým i oblíbeným cílem výletů našich hostů.

Poloha Dvorské Boudy na křižovatce hlavních běžkařských tepen Krkonoš jí předurčuje jako ideální zázemí pro hřebenové túry, a to nejen v zimě, ale i v létě, kdy je vhodné pro pěší turisty i horská kola. Dvorská Bouda leží na svahu pod horou nesoucí název Zadní planina (1423 m). V okolí boudy se nachází několik lyžařských vleků, a je tudíž vhodná pro další zimní sporty jako je sjezdové lyžování či snowboarding.

Provoz vleků je zajišťován jinými provozovateli než je Dvorská bouda.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI