Horská chata Radost - Deštné v Orlických horách

Informace

Popis

Horská chata Radost - rekreační areál Orlické hory

Rekreační areál na samotě uprostřed přírody

Hlavní budova, chatky i apartmány. Krásné prostředí, nízké ceny, výborná domácí kuchyně. Vaříme i pro alergiky a vegetariány. Pobyt je možný i se psem. Dva pokoje nově zrekonstruované, s vlastním sociálním zařízením, TV a kuchyňkou. Infrasauna, kulečník, trampolína, bazén, hřiště, dětský koutek, salaš s grilem, učebny, terasa. Wifi zdarma. „Dotace“ pro pedagogický dozor. Vlastní autobus/skibus zdarma.

Všechny prostory v hlavní budově i v chatkách jsou nekuřácké!

Ubytování na chatě

Chata k pronajmutí poskytuje ubytování pro 1 až 130 osob v 30 ložnicích.

Ložnice a pokoje: V prvním patře hlavní budovy se nachází 13 pokojů s 50 lůžky (2x2,5x3,1x4,3x5,2x6), sociální zařízení je společné. V přízemí je jídelna se 70 místy, restaurace, možnost využívat počítač s rychlým připojením k internetu) a uzamykatelná lyžárna. V jídelně mají hosté k dispozici televizi, šipky, ping - pongový stůl a nové hifi ozvučení (možnost pořádáni diskoték, tanečních zábav, atd. ).

V apartmánu je společenská místnost se sedací soupravou a TV (vytápěná akumulačními kamny), koupelna se sprchou, WC a kuchyňka (vytápěny infrazářiči), v patře jsou dvě ložnice (2 a 3 lůžka, jsou vytápěny elektrickými přímotopy). Možnost přistýlek.

Bungalov (chatka):

ZAZIMOVANÝ: Je určen pro až 6 lidí, kteří mají k dispozici místnost k bydlení vytápěnou akumulačními kamny. Vrchní patro bungalovu je v tomto případě zazimované.

NEZAZIMOVANÝ: Pro až 14 lidí, kteří mají k dispozici tři místnosti k bydlení (jeden pokoj je průchozí, vytápěný akumulačními kamny, ostatní jsou vytápěny přímotopy).

V bungalovech je koupelna s novým sprchovým koutem, šatna a WC (vytápěny infrazářiči).

Doprava, parkování: Parkování v areálu.

Můžeme Vám zajistit odvoz například ke sjezdovkám, ale i za kulturním nebo sportovním vyžitím naším autobusem za 22 Kč/km (plus 21% DPH). Za hodinu čekání účtujeme 100 Kč (plus 21% DPH).

Stravování

Hosté se stravují dle dohody buď v jídelně, nebo v restauraci (obojí nekuřácké). Do té si mohou v průběhu celého dne zajít posedět a dát si nejen něco dobrého k pití a něco na zub (třeba klobásu nebo utopence), ale mohou také využít naší minutkové kuchyně a objednat si nějakou dobrotu u našeho šéfkuchaře.

Vybavení chaty

Část hlavní budovy (restaurace a některé pokoje) je pokryta wifi signálem, hosté vybavení potřebným zařízením (mobil nebo notebook) mohou využívat vysokorychlostní internetové připojení zdarma. Surfovat po internetu je rovněž možné na počítači v restauraci.

V restauraci je televize, DVD přehrávač, kulečník a reprosoustava. Dále dětský koutek s hračkami a dětská židlička. Možnost zapůjčení společenských her.

Výlety, atrakce, zábava

V areálu je hostům k dispozici bazén, hřiště na kopanou, hřiště na volejbal a venkovní ping - pongový stůl, dále dětské hřiště (pískoviště, houpačka, kolotoč, dřevěná prolézačka, atd. ), brouzdaliště pro děti, atd. V hlavní budově je možné si zapůjčit spoustu sportovních potřeb a příslušenství; sítí na volejbal a fotbalovým míčem počínaje a tenisovými raketami nebo pétangue konče.

Půjčovna ale nenabízí pouze sportovní potřeby: můžete si třeba večer před chatkou uspořádat grilování – gril Vám zapůjčíme, dřevěné uhlí a případně i maso Vám prodáme. Je možné rovněž využít ohniště k opékání špekáčků, a to jak vnější, tak vnitřní v dřevěné salaši, zde je možné i uspořádat párty a grilovat sele (nebo cokoliv jiného dle chuti), zajistíme Vám v případě zájmu jak sele, tak zkušenou osobu, která se bude starat o to, aby se z něho stala voňavá a lahodná dobrota.

V zimním období je možné zajet si zalyžovat na upravované a technicky zasněžované sjezdovky (lyžařské areály Deštné v Orl. h. a Sedloňov – vzdálené cca 5 km, možnost odvozu naším autobusem nebo mikrobusem přímo pod sjezdovky). Pro běžecké lyžování jsou k dispozici ideálně položené a udržované tratě, když není sníh tak přijdou vhod značené stezky pro cyklisty. V nedalekém Deštném je řada dalších možností sportovního vyžití - mimo jiné posilovna, krytý bazén a sauna nebo projížďky na koních.

V hlavní budově našeho areálu mohou hosté po celodenní lyžovačce relaxovat a nabírat síly v nové infrasauně.

Naši zvířecí sousedé

Přestože je volně žijících zvířat v okolních lesích plno, nejzajímavějším cílem pro procházku za zvířátky je nová obora umístěná kousek od našeho areálu, kde lze spatřit divoká prasata žijící pospolu s (trochu méně divokými) daňky.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

 

Pozn.: V tomto ceníku nejsou uvedeny ceny za silvestrovský pobyt, v případě zájmu o tento termín nás prosím kontaktujte. 

Novinka v zimní sezóně – zdarma odvoz naším autobusem po snídaních na sjezdovky a před večeřemi zpět!

Naše kuchyně je schopna vyjít vstříc vegetariánům, osobám s různými alergiemi či jakýmikoli stravovacími omezeními (včetně bezlepkové diety). Tuto skutečnost je ale nutné nahlásit předem, abychom případně přikoupili potřebné suroviny a také abychom se na to psychicky připravili… :)

 

Rodinná rekreace

Pobyt začíná nástupem mezi patnáctou až sedmnáctou hodinou (večeře jsou obvykle v 18 hodin, pokud není domluvena změna), při ukončení pobytu je nutné pokoj, případně chatku opustit do 9:30 (snídaně jsou v 8:30). Při objednávce rodinné rekreace je nejobvyklejší pobyt s polopenzí, je ale možné objednat například ubytování bez stravy, nebo naopak s plnou penzí. Host je povinen před nástupem k pobytu předložit obsluze platný doklad totožnosti a uhradit cenu plánovaného pobytu, případně doplatit rozdíl mezi celkovou cenou a již uhrazenou zálohou. V případě, že bude host požadovat uplatnění slevy na dítě, bude požádán o předložení potvrzení věku dítěte.
Toto jsou obvyklé podmínky, které je samozřejmě možné na přání hosta upravit a přizpůsobit jeho potřebám. Vždy je ale vhodné se jich buďto alespoň přibližně držet, nebo se s námi předem domluvit na změně. 

Rekreační pobyty s polopenzí - ceník 2021

Níže uvedené ceny platí při ubytování ve standardních pokojích bez příslušenství a v chatkách staršího typu. Za pobyt ve zrekonstruovaných pokojích s vlastním sociálním zařízením a ve zrekonstruovaných chatkách je příplatek 50 Kč/osoba/noc.

 

MIMOSEZÓNA (jaro, podzim) = 27. 3. - 2. 7. a 30. 8. - 23. 12.

 

pouze ubytování

se snídaní

s polopenzí

s plnou penzí

7 a více nocí

200 Kč

250 Kč

330 Kč

410 Kč

3 až 6 nocí

200 Kč

250 Kč

330 Kč

410 Kč

1 až 2 noci

230 Kč

280 Kč

360 Kč

440 Kč

 

LÉTO, LEDEN, 2. polovina BŘEZNA = 3. 7. - 29. 8., 3. 1. – 29. 1., 13. 3. – 26. 3.

 

pouze ubytování

se snídaní

s polopenzí

s plnou penzí

7 a více nocí

230 Kč

280 Kč

360 Kč

440 Kč

4 až 6 nocí

250 Kč

305 Kč

395 Kč

465 Kč

1 až 3 noci

270 Kč

330 Kč

410 Kč

490 Kč

 

ZIMNÍ SEZÓNA (únor, 1. pol. března) = 30. 1. - 12. 3.

 

pouze ubytování

se snídaní

s polopenzí

s plnou penzí

7 a více nocí

260 Kč

310 Kč

390 Kč

470 Kč

4 až 6 nocí

290 Kč

340 Kč

420 Kč

500 Kč

1 až 3 noci

320 Kč

370 Kč

450 Kč

530 Kč

 

Pobyt psa, kočky, či jiného domácího mazlíčka: 100 Kč/den

Ubytování se zvířetem je možné pouze při dodržení základních podmínek, co se týče hygieny a soužití s ostatními hosty a zvířaty trvale zde bydlícími (psi, kočky, slepice, koně…)

 

Ceny jsou uvedeny pro dospělé osoby za osobu a den (noc). Děti 3 – 11 let mají 20% slevu. Děti do tří let bez nároku na lůžko a stravu mají pobyt zdarma.
Početnějším skupinám jsme schopni nabídnout velice zajímavé slevy a podmínky pobytu, v tomto případě se postupuje individuálně, dle počtu osob a termínu jejich pobytu. 

Snad jen jeden příklad: V létě 2020 u nás má rezervované týdenní pobyty několik cca stočlenných skupin (většinou dospělí nebo rodiny s dětmi), které mají díky svému počtu nejen celý areál pro sebe, ale navíc exkluzivní cenu pobytu - tedy také trochu díky tomu, že se k nám opakovaně vrací :) Platí (podle dohodnutých podmínek) cca 330 – 350 Kč za dospělou osobu s plnou penzí!

Školy v přírodě, lyžařské výcviky, letní tábory (plná penze – strava 3x denně, 1 svačina + 10 Kč) - ceník 2020

 

 

MIMOSEZÓNA (jaro, podzim) = 27. 3. - 2. 7. a 30. 8. - 23. 12.

 

mateřská škola a první stupeň ZŠ

druhý stupeň ZŠ a SŠ

7 a více nocí

270 Kč

290 Kč

4 až 6 nocí

290 Kč

310 Kč

1 až 3 noci

310 Kč

330 Kč

 

LÉTO, LEDEN, 2. polovina BŘEZNA = 3. 7. - 29. 8., 3. 1. – 29. 1., 13. 3. – 26. 3.

 

mateřská škola a první stupeň ZŠ

druhý stupeň ZŠ a SŠ

7 a více nocí

310 Kč

330 Kč

4 až 6 nocí

340 Kč

360 Kč

1 až 3 noci

370 Kč

390 Kč

 

ZIMNÍ SEZÓNA (únor, 1. pol. března) = 30. 1. - 12. 3.

 

mateřská škola a první stupeň ZŠ

druhý stupeň ZŠ a SŠ

7 a více nocí

320 Kč

340 Kč

4 až 6 nocí

350 Kč

370 Kč

1 až 3 noci

380 Kč

400 Kč

 

Ceny jsou uvedeny za osobu a den (noc), u škol v přírodě, lyžařských výcviků i letních táborů mají vedoucí pobyt zdarma (1 dospělá osoba na 10 dětí do osmnácti let). Pro dospělý doprovod nad uvedený počet platí cena stejná jako pro děti druhého stupně.
Pro skupiny nad 60 osob nabízíme zajímavé slevy.

"DOTACE" PRO UČITELE!

 

Při pobytu se školou v přírodě, školním výletem a lyžařským výcvikem v našem areálu dostane každý vedoucí, který splňuje podmínky pro pobyt zdarma (1 osoba na deset dětí) poukaz v hodnotě 50 Kč za každý strávený den. Tento poukaz je možné uplatnit při hrazení jakýchkoliv služeb v našem areálu, od jídla a pití až po poháry pro děti, kulečník nebo saunu. Nabídka platí po celou sezónu roku 2020 a 2021, do odvolání. 

Ceny jsou smluvní, je možné sjednat individuální podmínky (dle požadavků), množstevní (skupinové) slevy, atd. Mohou se měnit i v závislosti na mimořádných posezónních slevách a cenách "last-minute". Aktuální nabídka na našich internetových stránkách (www.chataradost.cz). 

Pro rodinnou rekreaci, lyžařské výcviky, školy v přírodě, tábory, atd. je připraveno cca 120 lůžek.
Areál leží cca 5 km od sjezdovek v Deštném, možnost zajištění dopravy vlastním autobusem (24 Kč/km bez DPH).

Všechny uvedené ceny jsou konečné, včetně všech poplatků a 15% DPH.

 

Kontakt

Mobil: +420 774 624 679, +420 494 663 172

Adresa: Plasnice 124, 517 91 Deštné v Orlických horách

www: www.chataradost.cz

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

Aktivity a okolí

Výlety po okolí

Blízké okolí – obora s daňky a divokými prasaty (cca 500m), vrch Špičák s překrásným výhledem do okolí (cca 1,5 km), kostel sv. Josefa (1 km, možnost exkurze s výkladem), farma se zvířaty (cca 2 km, možnost exkurze s výkladem), ...
 

 • Deštné v Orl. h. - lyžařský areál, muzeum zimních sportů, projížďky na koních, pás opevnění ze 30. let nad obcí
 • Dobruška (15 km) - rodiště F. L. Věka, muzeum, krytý a venkovní bazén, bowling
 • Kraj Boženy Němcové a Aloise Jiráska - Česká Skalice 23 km, Ratibořice 32 km, Hronov 40 km
 • Zemská brána na Divoké Orlici (30 km)
 • Velký Uhřínov (15 km) - středověký skanzen Villa Nova
 • Rychnov nad Kněžnou(30 km) - zámek, muzeum hraček, motokáry, bowling
 • Nové Město nad Metují (20 km) - zámek, historické náměstí s podloubím (místo natáčení F. L. Věka), bowling
 • Náchod (30 km) – zámek, regionální pivovar (možnost exkurze), muzeum
 • Jaroměř (40 km) – pevnost Josefov, železniční muzeum Výtopna Jaroměř
 • Rokytnice v Orlických horách – pevnost Hanička
 • a mnoho dalších...

(uvedené vzdálenosti jsou pouze orientační)

 

Naše doprava

Doprava naším autobusem

Můžeme Vám zajistit odvoz například ke sjezdovkám, ale i za kulturním nebo sportovním vyžitím naším autobusem za 22 Kč/km (plus 21% DPH). Za hodinu čekání účtujeme 100 Kč (plus 21% DPH).

Tato snížená cena platí pouze pro hosty ubytované v našem areálu. Při objednávce dopravy je nutné počítat s tím, že autobus může vyrazit od naší chaty nejdříve v 8 hodin ráno.

 

Stravování

Restaurace v areálu

Hosté se stravují dle dohody buď v jídelně, nebo v restauraci (obojí nekuřácké). Do té si mohou v průběhu celého dne zajít posedět a dát si nejen něco dobrého k pití a něco na zub (třeba klobásu nebo utopence), ale mohou také využít naší minutkové kuchyně a objednat si nějakou dobrotu u našeho šéfkuchaře. Pro zajištění vysoké kvality točeného piva (Gambrinus 10°, Primátor 11°) používáme speciální čepovací plyn Biogon.

V restauraci je televize, DVD přehrávač, kulečník a reprosoustava. Dále dětský koutek s hračkami a dětská židlička. Možnost zapůjčení společenských her.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI