Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Na Vejminku v Podkrkonoší

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Na Vejminku - rekreační dovolená v Podkrkonoší

Rádi vás uvítáme na rodinném ubytování: v zrekonstruované chalupě Na Vejminku z 18. století pro 1 - 4 osoby a v nově postavené pohádkové roubence se spaním na peci pro 1 - 8 osob s možností přistýlky. Na zahradě je soukromé dětské hřiště a relaxační bazén - "koupací studna". Stravování je možné i v nedaleké restauraci (200 m).  Obchod s potravinami je vzdálen 180 m. Chalupy se nachází na okraji obce pod strání s lesem a oborou s daňky.  Kousek od chalupy je lyžařský vlek (150 m).

 

Nově postavená roubenka

Kapacita roubenky je 1-8 osob s možností přistýlky pro dalších 8 osob.

 • V přízemí je předsíň s botníkem, koupelna s WC a sprchovým koutem a sednice s jídelním koutem, kuchyňskou linkou a kachlovými kamny s romantickým ležením na peci.
 • V podkroví je obývací pokoj s prostorným rozkládacím gaučem a plochou TV. Dále s dvěmi ložnicemi a s dalším WC. Po schůdkách se může vylézt i na "hambalka", kde je ležení "pod hvězdami" pro romantické duše.

Vybavení:   plochá chytrá TV, el. indukční dvouvařič, topinkovač, lednice, rychlovarná konvice, mikrovlná trouba s horkovzdušnou troubou. Vytápění je kachlovými kamny nebo elektrokotlem do podlahy a radiátorů.  

K dispozici je venkovní koupací studna (v zimě po dohodě vyhřívaná!) , soukromé dětské hřiště, velké venkovní posezení pod verandou, parkovací místa.

 

Vejminek

 • Kapacita vejminku jsou 1 - 4 osoby s možností přistýlky pro další 1-2 osoby.
 • V přízemí je chodba se schodištěm, koupelna se sprchovým koutem a kuchyň s jídelnou a rozkládacím gaučem, v podkroví je pokoj na spaní.
 • Vybavení: 4 postele (povlečené), rozkládací gauč s velmi pohodlným spaním pro 1-2 osoby,  plochá TV, el. dvouvařič, remoska, lednice, rychlovarná konvice, mikrovlná trouba. Vytápění je plynové.  
 • K dispozici je venkovní ohniště, soukromé dětské hřiště, stylový gril, posezení pod stříškou pro kuřáky, parkovací místo.
 • Po domluvě je možné zapůjčení dětské postýlky

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Rtyně v Podkrkonoší

Leží pod Jestřebími horami v nadmořské výšce okolo 405 metrů nad mořem. Obec leží na Rtyňce v povodí Úpy ve Rtyňské brázdě. Rtyně má 3028 obyvatel (2006). Dominantu města tvoří stará zvonice z roku 1544 u kostela svatého Jana Křtitele.

Rtyně byla dějištěm selského povstání v roce 1775, jež vedl rtyňský rychtář Antonín Nývlt Rychetský.

Významný vliv na rozvoj města měla těžba černého uhlí. Při severozápadní hranici obce je areál Dolu Zdeněk Nejedlý I s haldou dominující spolu s Čertovým kopcem celé rtyňské kotlině. Důlních děl je ovšem na území Rtyně víc.

Několikasetleté hornické tradici je věnována expozice Městského muzea. Ze Rtyně a z nedalekých Malých Svatoňovic vycházejí naučné stezky po hornických dílech v Jestřebích horách.

 

Adršpach

Adršpašské skalní město jako součást Adršpašsko-teplických skal leží mezi hřebeny Krkonoš a Orlických hor. Unikátní pískovcové skalní město lákalo návštěvníky již koncem 18. století. Rozsáhlým labyrintem skalních věží a soutěsek se proplétá řeka Metuje, která je zde, nedaleko svého pramene, spíše potůčkem. Z této oblasti pochází také pramenitá voda z vyváženým obsahem minerálních látek Toma NATURA, která chce v oblasti skalního města v nejbližších měsících spustit revitalizaci turistických cest. Díky ní budou stezky skalního města zcela šetrné k vzácným pramenům.

Přestože jsou Adršpašské skály přísně chráněnou Národní přírodní rezervací, může každý návštěvník obdivovat jejich krásu z turistického okruhu, který je veden nejzajímavějšími místy skalního města. Turistická trasa je dlouhá 3,5 km a její součástí je malý a velký vodopád, který padá z výšky 16 m. Další velmi zajímavou atrakcí je plavba po skalním jezírku, které se nachází ve výšce 535 metrů nad mořem. Chcete-li se podívat do míst, kde se natáčely jedny z nejkrásnějších pohádek, pak jste srdečně zváni. Adršpašské skály jsou pro vítané návštěvníky otevřeny celoročně.

Součástí prohlídky je také okruh, vedoucí kolem jezera v bývalé pískovně u vstupu do skal. Je to příjemná procházka dlouhá 1,5 km, která vám poskytne netradiční pohledy na východní část skalního města. Další možností, jak strávit volný čas, je návštěva zříceniny středověkého hradu Adršpach, nacházející se na Starozámeckém vrchu, asi 3 km od prohlídkového okruhu Adršpašských skal. Z hradní vyhlídky je možné obdivovat na jedné straně Adršpašské skály a na straně druhé vrcholky Krkonoš.

 

Babiččino údolí - Ratibořice

Mezi Českou Skalicí a Ratibořicemi se rozkládá Babiččino údolí, národní přírodní památka nesoucí jméno po babičce Boženy Němcové. Mezi nejzajímavější objekty údolí patří ratibořický zámen s parkem, Staré Bělidlo, Viktorčin splav, mlýn, mandl, panská hospoda, lovecký pavilon a sousoší Babička s dětmi. Údolím prochází naučná stezka dlouhá přes 7 km s 18 informačními tabulemi a 7 zastaveními, která začíná u Barunčiny školy v České Skalici a končí u Rýzmburského altánu. Cyklisté mohou využít cyklotrasy Okruh Boženy Němcové.

 

Broumovské stěny

Broumovské stěny se zvedají v severovýchodních Čechách, v Broumovské vrchovině mezi městy Police nad Metují a Broumov. Zhruba 12 km dlouhý zalesněný hřeben se táhne od Honského špičáku (652 m n.m.) až k pohraničnímu sedlu pod Hejšovinou. Výrazný nesouměrný skalnatý hřeben (kuesta) je místy jen několik metrů široký. Broumovské stěny jsou oblíbeny díky svým skalním útvarům, roklím, vyhlídkám a klidu. V roce 1956 byl tento pískovcový reliéf, rozkládající se na 638 ha, vyhlášen Národní přírodní rezervací.

Oblast je velmi rozsáhlá a je tvořena krásnými exempláři pískovcových skal, hlubokými roklemi, soutěskami, krásnými vyhlídkovými místy a bohatými lesy. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný. Svou podobu - podobu hřibů získaly nerovnoměrným zvětráváním.

CHKO Broumovsko je obohaceno nespočetným množštvím kulturních památek. K nejznámějším patří Broumovský klášter a dřevěný kostelík na Broumovském hřbitově. Statky, kostely, křížky, smírčí kříže, boží muka najdeme převážně v severní části území.

 

Žaltman

 • Z rozhledny na Žaltmanu (739 m n. m.), nejvyšším vrcholu Jestřebích hor, se nabízí pěkné výhledy na Adršpašsko-teplické skály, Javoří hory, Broumovské stěny, polské hory a další krásná místa.
 • Rozhledna je celoročně přístupná, vstup zdarma.
 • Výchozí body pro výstup na Žaltman: Malé Svatoňovice, Radvanice, Odolov

 

Ostaš - přírodní rezervace

Stolová hora Ostaš se nachází přibližně 3 km severozápadně od Police nad Metují, v chráněné krajinné oblasti Broumovsko v sousedství Teplických skal a Adršpašských skal. Vrcholová lesnatá část Ostaše (700 m.n.n) je přírodní rezervací. Okružní turistická stezka vede skalním městem Horní labyrint (Bludiště) a pokračuje kolem atraktivních skalních útvarů k vyhlídkám, ze kterých lze pozorovat Krkonoše, Adršpašsko-Teplické skály, Javoří hory a Broumovské stěny. Jedná se o turisticky velmi přitažlivou lokalitu. Na úpatí Ostaše se nachází parkoviště, ze kterého se můžete vydat po turistické značce na okruh dlouhý přibližně 4 km. Nad parkovištěm směrem na Ostaš se nachází malá restaurace, kde se můžete i dobře naobědvat.

 

Kuks

Pro milovníky historie je jistě dobrým tipem na výlet návštěva Kuksu. Barokní komplex bývalých lázní, zámku a špitálu s původní lékárnou, který byl založen koncem 17. století hrabětem F.A. Šporkem. Stavitelem areálu byl G.B. Alliprandi, výzdobu terasy dvanácti alegorií soch ctností a neřestí vytvořil z pískovce tyrolský sochař M.B. Braun. Návštěvu Kuksu lze spojit s krátkým výletem do tzv. Betléma v lese u Stanovic, kam Vás po 3 km dovede červená značka, kde můžete shlédnout plastiky vytesané z pískovce, které pocházejí rovněž z dílny M. Brauna. Tato památka je navržena na seznam světového dědictví UNESCO.

 

Zoo a safari - Dvůr Králové nad Labem

Uvidíte největší kolekci afrických zvířat v Evropě, projedete se patrovým vyhlídkovým autobusem po pravém Africkém safari mezi stády antilop, zeber a pakoní. Pokud Vás role běžného návštěvníka neuspokojí je pro Vás připravena řada zážitkových programů, díky nimž poznáte tajemství světa zvířat a jejich života v ZOO.

 

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI