Penzion Klídek

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Klídek - rekreace v Mezilečí, Ratibořice

Rodinný penzion Klídek - ubytování v lokalitě České Skalice nabízí pohodlné zázemí v 5 apartmánech, mimo hlavní turistická centra. Penzion nabízí ubytování na okraji malé obce Mezilečí, nedaleko můžete navštívit Babiččino údolí a zámek Ratibořice. Svou polohou poskytuje ideální podmínky pro klidnou dovolenou. Je vhodný nejen pro rodiny, ale také pro pořádání firemních a soukromých akcí. Ubytování v penzionu Klídek uvítá každý, kdo chce relaxovat, sportovat (v blízkosti je možnost sportovního vyžití) nebo navštívit kulturní místa jako jsou: zámek Ratibořice, Babiččino údolí a památky v České Skalici. Kapacita penzionu je max. 30 lůžek a max. 20 přistýlek. V našem penzionu je po dohodě možnost snídaní, polopenzí nebo plných penzí. Stravu poskytujeme většinou pro skupiny od 10 osob.

 

Ubytování Česká Skalice, Ratibořice

 •     Penzion Klídek Vám nabízí ubytování v pohodlí 5 apartmánů, nedaleko turistických lokalit jako je Česká Skalice, Babiččino údolí, Ratibořice, Nové Město n. M., Dvůr Králové n. L.,  Náchod, Adršpašsko-teplické skály, ...
 •     Kapacita penzionu je max. 30 lůžek a max. 20 přistýlek.
 •     Každé apartmá má vlastní koupelnu se sprchou a WC, světnici s vybaveným kuchyňským koutem (lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, varná konvice, sklokeramická deska a potřebné nádobí), rozkládací sedačkou a televizí.
 •     Podívejte se do fotogalerie na jednotlivé apartmány.
 •     Ačkoliv penzion nesplňuje normy pro bezbariérový přístup, dva apartmány, které jsou v přízemí, již mnohokrát využili hendikepovaní sportovci, vozíčkáři. Stačí, když nás dopředu upozorníte a my pro Vás apartmán připravíme  tak, aby si i vozíčkář u nás pobyt užil.
 •     V letních měsících (červenec a srpen) preferujeme týdenní turnusy (od neděle do neděle). Kratší turnusy v těchto letních měsících poskytujeme výjimečně.
 •     Nástupní termín je vždy 16:00 - 20:00 prvního dne pobytu. Ukončení do 10:00 posledního dne pobytu. Jinak dle dodhody. Při nedodržení termínu je rezervace prováděna do 9:00 druhého dne.

 

Popis apartmánů

Apartmá č. 1 - Nachází se v přízemí a má 2 samostatné ložnice, každou se 4 lůžky. Výhled má do zahrady a na parkoviště.

Apartmá č. 2 - Nachází se v přízemí a má 2 samostatné ložnice, každou se 4 lůžky. Výhled má do křižovatky (velmi malý silniční provoz), na les a na parkoviště.

Apartmá č. 3 - Nachází se v prvním patře a má jednu samostatnou ložnici až se 4 lůžky. Je zde jedno dvoulůžko s podsvícením pro navození romantické atmosféry. Dále tu mohou být až 2 samostatná lůžka. Toto apartmá má také podkrovní půdičku až se šesti přistýlkami. Výhled má do zahrady, na les, na  obecní tenisový kurt, obecní sportoviště a na parkoviště. Většinou je v poslední době tento apartmán využíván k wellness pobytům. Přímo ve světnici má skeletovou vířivku pro 2 osoby. Vzhledem k tomu není tento apartmán vhodný pro pobyt s dětmi a psy.

Apartmá č. 4 - Nachází se v prvním patře a má 2 samostatné ložnice, každou se 3 lůžky. Výhled má do zahrady, směrem k lesu a k silnici (velmi malý silniční provoz). Od ostatních je navíc vybaven myčkou na nádobí, elektrickou troubou. Koupelna se sprchovým koutem a WC jsou samostatné, každé se samostatným vchodem. Je to jediné apartmá, které má balkón .

Apartmá č. 5 - Nachází se v prvním patře a má jednu samostatnou ložnici až se 4 lůžky. Je zde jedno dvoulůžko s podsvícením pro navození romantické atmosféry. Mohou tu být až 2 samostatná lůžka. Toto apartmá má také podkrovní půdičku až se šesti přistýlkami. Výhled má do křižovatky (velmi malý silniční provoz), na les a na parkoviště. Většinou je v poslední době tento apartmán využíván k wellness pobytům. Přímo ve světnici má skeletovou vířivku pro 2 osoby. Vzhledem k tomu není tento apartmán vhodný pro pobyt s dětmi a psy.

 

Erotické pobyty v penzionu

Náš penzion vyhledávají také páry, které si chtějí svůj partnerský život obohatit o nějaký erotický zážitek. Po dohodě Vám v apartmánu necháme erotické vybavení: zavěšená erotická houpačka, řetězy a pouta, erotický kufřík, ......

K těmto účelům jsou nejvhodnější apartmány se skeletovou vířivkou pro 2 osoby, které mají podsvícení. V těchto apartmánech jsou také podsvícená dvoulůžka.

Na požádání Vám připravíme do lednice lahev vína, či sektu.

 

 

Svatby v penzionu

 •     V penzionu Klídek pro Vás připravíme svatební hostinu.
 •     Ve spolupráci s Obecním úřadem Hořičky, je u nás možnost uzavření sňatečného obřadu (sňatku).
 •     Slavnostní výzdobu si můžete připravit sami. Můžeme Vám doporučit aranžérku, nebo Vám ji po dohodě připravíme my.
 •     Budete-li si přát, vyzdobíme pro Vás i svatební apartmá.
 •     Zajistíme pro Vás také květinovou výzdobu dle Vašich představ, pokud si nechcete zajistit sami.
 •     Uzavření sňatku nabízí také nedaleký zámek Ratibořice. Mnoho novomanželů, kteří u nás tento slavnostní akt oslavovali, přijelo právě z tohoto zámku, kde využili i možnosti fotografování v zahradách zámku, který je v malebné krajině nedaleko městečka proslavené Boženou Němcovou, Česká Skalice. Tento kousek naší země je lidem znám asi hlavně krásou krajiny, kterou nabízí Bačiino údolí.
 •     Pro akce, které využijí penzion Klídek také k ubytování, nabízíme slevy, které jsou individuální.

 

Svatební apartmán - Penzion KlídekSvatební altán - hostina v penzionu

 

Další akce v penzionu

 • firemní večírky a školení
 • rodinné oslavy
 • školní večírky

 

 

Galerie
Ceník

Ceník ubytování

 • Leden, únor, březen, říjen, listopad, prosinec (možnost ubytování po domluvě): 550,- Kč/osoba/noc. Ap. č. 3  a 5(s pevnou vířivkou) je v těchto měsících za cenu 1.300,- Kč/2 osoby/noc, každá další osoba 650,- Kč/noc.
 • Duben, květen, červen, září: 500,- Kč/osoba/noc. Ap. č. 3 a 5 (s pevnou vířivkou) je v těchto měsících za cenu 1.300,- Kč/2 osoby/noc, každá další osoba 650,- Kč/noc.
 • Vánoce a silvestrovský pobyt v termínu 21.12.2020 - 3.1.2021 (možnost ubytování po domluvě): 650,- Kč/osoba/noc (ap. č.3 a 5: 700,- Kč/osoba/noc)

 

Hlavní sezóna (28.6.2020 - 31.8.2020):

 týden / apartmán v Kč
(od neděle do neděle)

další osoba / týden v Kč

osoba noc mimo týdenní pobyt

Apartmán č. 1 /max. 4 osoby

  15 400,-

  2 300,-

  650,-

Apartmán č. 2 /max. 4 osoby

  15 400,-

  2 300,-

  650,-

Apartmán č. 3 /max. 3 osoby

  14 700,-  (s vířivkou, není vhodné  

   pro pobyt s dětmi a psy)

  2 500,-

  700,-

Apartmán č. 4 /max. 4 osoby

  16 000,- (luxusní s balkónem)

  2 300,-

  650,-

Apartmán č. 5 /max. 3 osoby

  14 700,-  (s vířivkou, není vhodné

  pro pobyt s dětmi a psy)

  2 500,-

  700,-

Ceny ubytování pro skupiny větší než 15 lidí, mimo hlavní sezónu, lze sjednat individuálně.

Dětem do 1 roku (včetně) pobyt neúčtujeme. Na požádání Vám pro ně zapůjčíme zdarma cestovní postýlku i s lůžkovinami.

 

Ceny za snídaně

Snídaně poskytujeme v případě, že je minimálně 10 zájemců.

Je-li zájemců méně, poskytneme snídaně za cenu 900,- Kč/skupina menší než 10 osob

 • Dospělá osoba                   90 Kč/osoba/den
 • Děti (3 - 10 let, včetně)       45 Kč/osoba/den

 

Ceny za další služby

Možno zapůjčit za poplatek (pro ubytované hosty zdarma)

 • Badmintonové rakety + 2 košíčky       20 Kč/hod.
 • Fotbalový míč                                     20 Kč/hod.
 • Tenisová raketa + 3 míčky                  50 Kč/hod.

 

Možno zapůjčit ZDARMA pro ubytované hosty

 • Žehlička + žehlící prkno
 • Dětská postýlka s lůžkovinami
 • Dětská židlička
 • Fén na vlasy

V našem penzionu nepřijímáme platby platební kartou. Nejbližší bankomaty jsou v městech Úpice, Česká Skalice.


 

Rezervace
 

V případě volné kapacity Vám bude objednávka potvrzena do dvou dní e-mailem, či jiným dohodnutým způsobem, a požadovaný termín, typ ubytování a kapacita Vám budou rezervovány. Jako potvrzení objednávky Vám bude zaslán ubytovací poukaz s platebními instrukcemi pro zaplacení zálohy 50 % z celkové ceny ubytování. Splatnost zálohy bývá 10 pracovních dnů od zaslání ubytovacího poukazu, pokud nebyla dohodnuta splatnost individuálně. Po zaplacení zálohy Vám bude doručeno potvrzení o úhradě. Doplatek ceny ubytování, popřípadě další dohodnuté služby, jsou k úhradě po příjezdu do penzionu. V případě, že nedojde ve stanoveném termínu k úhradě zálohy, rezervace ubytování se ruší.

Reklamace

Případné reklamace kvality ubytování a poskytovaných služeb je nutno uplatnit ihned u ubytovatele či jeho zástupce, který posoudí jejich oprávněnost a provede nápravu zjištěných závad.

Storno

V případě zrušení pobytu po uhrazení zálohy a provedení rezervace, je výše storno poplatku v termínu:

 • 0 - 7 dní před nástupem pobytu – 50 % z celkové ceny pobytu
 • 8 - 14 dní před nástupem pobytu – 40 % z celkové ceny pobytu
 • 15 - 21 dní před nástupem pobytu – 30 % z celkové ceny pobytu
 • 22 a více dnů před nástupem pobytu – 20 % z celkové ceny pobytu
 • 1 až 2 měsíce před nástupem pobytu – 10 % z celkové ceny pobytu
 • Více jak 2 měsíce před nástupem pobytu se storno poplatek neúčtuje.

 

 

Kontakt

Mobil: +420 777 178 355, + 420 775 792 302

Adresa: Mezilečí 26, 552 05 Hořičky

www: www.penzion-klidek.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Obec Mezilečí u České Skalice

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1495. Obec byla původně pojmenována jako Mezleč (od léči na zvěř, tolik jako mezi léči, kde se líčilo na zvěř, a odtud pochází také německé značení obce Mesletsch). V průběhu staletí se k tomuto názvu připojil i ten dnešní, který postupem času převážil, i když to původní pojmenování nezaniklo, ale místně se v lidové řeči používá až do dnešních dob. Obec se nachází na jižním výběžku Podkrkonošské pahorkatiny, v nadmořské výšce 405 - 582 m.n.m.. Mezi části obce patří Mezilečí a Posadov.

 

Současnost

V obci je 72 domů, ale jen polovina je trvale obydlená, druhá polovina, většinou roubené domky, slouží k rekreaci. Obec vybudovala a udržuje víceúčelové hřiště s umělým povrchem; sportovní areál s dětskými prolézačkami, malé fotbalové hřiště. Požární nádrž je v letních měsících využívána a udržována jako koupaliště .

To vše je v blízkosti našeho penzionu a zároveň v blízkosti obecního kiosku, který Vám také poskytne občerstvení.

Další zajímavostí v obci je dřevěná čtvercová zvonice s věžičkou a šindelovou střechou z roku 1808, která byla opravena a je funkční.

 

Možnosti v okolí

 

Tipy pro cyklisty a turisty

 • Adršpašské skalní město
 • ZOO Safari – Dvůr Králové
 • Teplické skalní město
 • Babiččino údolí

 

Tipy pro vodní sporty

 • Rozkoš - vodní nádrž – Surfcentrum, rybaření
 • Náchod - koupaliště, krytý bazén
 • Kudowa Zdroj (Polsko) – Aquacentrum
 • Hradec Králové – Aquapark s tobogánem
 • Trutnov – koupaliště
 • Jaroměř – termální koupaliště

 

Lokality pro zimní sporty

 • Umělý led - Hronov
 • Krytá hala – Náchod
 • Lyžařský vlek s technickým sněhem a nočním osvětlením – Radvanice, Teplice nad Metují

 

Ostatní

 • Vyhlídkové lety – Jaroměř, Nové město nad Metují
 • Jízdárna – Litoboř
 • Bowling - Hronov

Blízká města a kulturní zajímavosti našeho kraje

 • Česká Skalice - Muzeum Boženy Němcové
 • Babiččino údolí
 • Státní zámek Ratibořice
 • Jaroměř
 • Pevnost Josefov
 • Náchod – okresní město, Státní zámek Náchod
 • Nové Město nad Metují - zámek
 • Hronov - rodný domek Aloise Jiráska
 • Pevnost Dobrošov a Jiráskova chata s rozhlednou
 • Hradec Králové – obří akvárium
 • Kuks – Hospital, Braunův Betlém
 • Slavoňov – roubený kostel
 • Opočno – Státní zámek Opočno
 • Police nad Metují – Muzeum stavebnice Merkur
 • Malé Svatoňovice – Muzeum bratří Čapků

 

Stravování

Stravování v penzionu

 • Stravu poskytujeme v našem Klubu Klídek po předchozí dohodě.
 • Klub je otevřen v letní sezóně pro ubytované hosty a na domluvené akce. Mimo sezónu otevíráme po dohodě na konkrétní akce.
 • Snídaně poskytujeme v případě, že je alespoň 10 zájemců. Cenu snídaní najdete v Ceníku .
 • Obědy a večeře pro Vás v letních měsících připravíme po předchozí dohodě.
 • V letní sezóně se můžete těšit na grilování. Grilujeme hlavně: vepřové kýty, vepřová plecka, krůty, steaky nebo celá prasátka.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0