Penzion Modrokamenná bouda

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Modrokamenná bouda - ubytování Jánské Lázně v Krkonoších

Penzion Modrokamenná bouda se nachází v Krkonoších v Janských Lázních na krásném místě na okraji horské louky, která je ze všech stran obklopena lesem. Klidné místo, přitom pouhé 2 km od centra Janských Lázní. Ač na kopci /787 m.n.m/ - je kolem penzionu velký rovinatý terén 3-hektarové louky. Penzion byl kompletně zrekonstruován v roce 2001, kapacita penzionu je 50 lůžek v 15 pokojích. Ubytování zajistíme v pokojích pro 2 až 6 osob. Ubytování u nás je možno objednat s polopenzí či se snídaní. Pension je vhodný pro turistiku, lyžování, snowboarding (Skiareál a lanovka Jánské Lázně - Černá hora, Ski Pec pod Sněžkou), výlety (Trutnov, Vrchlabí, ZOO Dvůr Králové). Součástí areálu je i restaurace.

Díky své ideální poloze je penzion vhodný nejen k zimní dovolené ale i k celoročnímu využití a relaxaci. Na své si u nás přijdou rodiny s dětmi, jednotlivci, větší skupiny, důchodci, cykloturisté, sportovní soustředění, firemní a dětské akce atd. Pokud chce někdo do víru zábavy, stačí ujít nevelkou vzdálenost cca 1,5-2km do Janských Lázní, kde je mu k dispozici řada místních podniků.

 

Ubytování a vybavení penzionu

Penzion Modrokamenná bouda byl kompletně zrekonstruován v roce 2001, kapacita penzionu je 50 lůžek v 15 pokojích. Ubytování zajistíme v pokojích pro 2 až 6 osob. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní sprchou a WC. Možnost zapůjčení dětské postýlky.

Ubytování u nás je možno objednat s polopenzí či se snídaní. Snídaně se podává formou švédského stolu. Oběd si mohou hosté vybrat z bohatého jídelního lístku restaurace. Též možnost plné penze.

V penzionu je zákaz kouření. V létě je přímo u penzionu hřiště na nohejbal a volejbal, menší hřiště s bránami na fotbal, ruské kuželky, dětské hřiště, ohniště s posezením. Přímo kolem penzionu též vedou značené cyklistické trasy 27 a 1B stejně tak jako značené turistické trasy. Rádi Vám dáme tipy na výlet.

V restauraci penzionu je televizor a DVD ke sledování např. sportovních přenosů či k účelům vyučovacím nebo školení. Dále pak stolní fotbal, kulečník a stolní tenis pro večerní zábavu. K dispozici pro hosty internet zdarma. Po celodenním sportu můžete k relaxaci využít i saunu s bazénkem.

 

Celoročně (v zimě sněhové řetězy povinné) je parkoviště přímo u penzionu. V zimě též možnost parkování na odstavném parkovišti pod Lesním domem - odvoz zavazadel zdarma

 

Modrokamenná bouda, Jánské LázněInformační tabule penzion a restaurace Kamenka

 

Galerie
Ceník

Ceník ubytování

VŠECHNY CENY JSOU NA OSOBU A DEN VČETNĚ POLOPENZE

JARO, PODZIM:

duben,květen,červen,září,říjen,listopad ---- od 500,-Kč

 

LÉTO:

červenec,srpen ---- od 550,-Kč

 

ZIMA: začátek sezony od 27.12.

Silvestrovský pobyt ---- od 800,-Kč

 • 1.12. - 31.1. ---- od 600,-Kč
 • 1.2. - 15.3. ---- od 650,-Kč (jarní prázdniny)
 • 15.3. - 31.3. ---- od 600,-Kč

mimosezonní ubytování: duben - červen, září - prosinec do Vánoc - pouze skupiny nad 25 osob

 

 • DĚTI DO 2 LET ZDARMA BEZ STRAVY A LŮŽKA, DĚTI 2-10 LET 20% SLEVA
 • POBYT NA 1-3 NOCI 10% PŘÍPLATEK
 • SNÍDANĚ FORMOU ŠVÉDSKÉHO STOLU
 • VEČEŘE JEDNOTNÉ, POLÉVKA A HLAVNÍ JÍDLO
 • domácí zvířata 100,-Kč na den
 • parkování u penzionu celoročně zdarma
 • Nebo parkování v zimě na záchytné parkoviště pod hotelem Lesní dům - odvoz zavazadel zdarma.

 

týdenní turnusy (v zimě), řetězy nutné !!!!

 • příjezd: Sobota 15:00-17:00 h
 • odjezd: Sobota do 10:00 h

kulečník a stolní tenis pro hosty penzionu zdarma


Větší skupiny nad 30 OSOB - dětské,důchodci, sportovci a ostatní, možnost plné penze. Individuální ceny dle domluvy.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

STORNO PODMÍNKY PRO UBYTOVÁNÍ

1 Úvodní ustanovení

1.1 Storno podmínky se vztahují na zrušení rezervace ubytovacích a stravovacích služeb učiněné mezi objednatelem ubytovacích služeb (dále jen „Objednatel“) a ubytovatelem, jímž se rozumí TOMINEVA,s.r.o., místo podnikání Modrokamenná bouda 206, Janské Lázně - IČ 24251992 (dále jen „Ubytovatel“).

1.2 Storno poplatek se počítá z celkové výše objednávky, nikoliv z výše případné zálohové platby.

1.3 Ubytovatel si vyhrazuje právo vystavit zálohovou fakturu, splatnou nejpozději 7 dnů před uskutečněním pobytu. Záloha činí obvykle, pokud se Ubytovatel a Objednavatel nedohodnou jinak, 50 % z celkové částky objednaného pobytu.

1.4 V případě zrušení pobytu, u kterého byla již provedena zálohová platba a dle storno podmínek je výše zaplacené zálohy vyšší než samotné storno z celkové částky, Ubytovatel je povinen Objednateli vrátit zpět částku převyšující storno poplatek.

1.5 V případě předčasného ukončení či přerušení pobytu bez zavinění na straně Ubytovatele nevzniká Ubytovateli povinnost vrátit Objednavateli zaplacenou cenu pobytu ani její poměrnou část.

1.6 V případě, že se Objednatel zaručil platební kartou, vyhrazuje si Ubytovatel právo stáhnout příslušnou platbu za stornopoplatek od Objednatele.

2 Storno podmínky pro individuální pobyty

Ubytovatel je oprávněn účtovat storno poplatky u individuálních objednávek (rezervací) už při počtu 1 osoby za následujících podmínek:

storno pobytu více jak 30 dnů před datem nástupu – bez poplatku;

storno pobytu 29 – 15 dnů před datem nástupu – poplatek ve výši 60% ceny;

storno pobytu 14 – 02 dnů před datem nástupu – poplatek ve výši 80 % ceny; a

v případě, že Objednatel nedorazí a neobsadí předem objednanou kapacitu do 24 hodin od rezervovaného pobytu, účtuje Ubytovatel storno poplatek 100 % z ceny objednávky.

3 Storno podmínky pro skupinové pobyty

Ubytovatel je oprávněn účtovat storno poplatky u skupin (6 a více osob) v následující výši:

storno pobytu více jak 45 dnů před datem nástupu – bez poplatku;

storno pobytu 44 – 30 dnů před datem nástupu – poplatek ve výši 40% ceny;

storno pobytu 29 – 15 dnů před datem nástupu – poplatek ve výši 60% ceny;

storno pobytu 14 – 02 dnů před datem nástupu – poplatek ve výši 80 % ceny; a

v případě, že Objednatel nedorazí a neobsadí předem objednanou kapacitu do 24 hodin od rezervovaného pobytu, účtuje Ubytovatel storno poplatek 100 % z ceny objednávky.

Ubytovatel toleruje 10% snížení počtu osob ve skupině. Je-li snížení počtu osob ve skupině větší než 10%, budou uplatněny výše uvedené storno podmínky.

4 Storno podmínky ze strany ubytovatele

4.1 Ubytovatel je oprávněn kdykoliv uplatnit vůči Objednateli storno. Dojde-li ke stornu ze strany Ubytovatele v době delší než 5 dnů před dohodnutým začátkem pobytu, nemá druhá strana právo na náhradu vzniklé škody či případných dodatečně vzniklých nákladů v souvislosti s náhradním ubytováním těchto osob.

4.2 Za okolnost vylučující odpovědnost Ubytovatele za vznik škody Objednateli se považuje i skutečnost, že ze strany Ubytovatele dojde vůči Objednateli ke stornu v době delší než 6 dnů (včetně) před dohodnutým začátkem pobytu.

4.3 Nebude-li možno ze zákonných důvodů nebo z důvodů výslovně dohodnutých mezi Ubytovatelem a Objednatelem postupovat dle bodu 4.1, pak platí, že Ubytovatel odpovídá za případnou škodu maximálně do částky 2.000,- Kč nebo do částky ve výši 1/20 skutečně vzniklé škody – použije se přitom ta částka, která je pro oprávněnou stranu vyšší. Ušlý zisk se nehradí v žádném případě.

5 Závěrečná ustanovení

5.1 Tyto obchodní podmínky jsou v souladu s § 273 zákona č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník a jsou platné a účinné ode dne 1. září 2010. Zároveň nahrazují předešlé storno podmínky.

5.2 Právní vztahy mezi Objednatelem a Ubytovatelem se řídí ustanovením těchto storno podmínek, odchylnými ujednáními obsaženými ve smlouvě mezi Ubytovatelem a Objednatelem, a ustanoveními obchodního zákoníku.

5.3 Storno poplatky se vztahují pouze na potvrzené písemné objednávky (e-mail, dopis, fax).

5.4 Zrušení objednávky pobytu lze provést ze strany Ubytovatele i Objednatele pouze písemně (e-mail, dopis, fax).

5.5 Tyto obchodní podmínky trvají i po ukončení ubytovací smlouvy mezi Ubytovatelem Objednatelem.

 

V Janských Lázní dne 01. dubna 2015

 

Kontakt

Mobil: +420 499 875 355, +420 605 749 929

Adresa: Janské Lázně 206, 542 25

www: ubytovani-janske-lazne.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Lyžařské vleky Krkonoše - 150 m od penzionu

Asi 150 m od penzionu jsou 2 osvětlené lyžařské vleky 650 a 400 m dlouhé-tzv. Košťálka. ČERNÁ HORA je od penzionu dostupná na lyžích přes vlek Idyla, který navazuje přímo na lanovku/osmikabina/ a čtyřsedačku Protěž. Zpět z Černé hory přímo k penzionu se sjede na lyžích od hotelu Černá bouda kolem Pardubických bud. Též je zde možnost sjet k dolní stanici vleku Koštálka a nechat se vytáhnout k Modrokamenné boudě.

Na všechny vleky platí jedna permanentka.

Černou horu také v zimě opřádá 50 km upravovaných běžeckých tratí. Je zde též 3,5km dlouhá sáňkařská dráha. Ve skiaréálu je několik kvalitně upravovaných sjezdových tratí, z nichž nejdelší měří 3000 m a je při horších sněhových podmínkách zasněžována. Na vrchol se dostanete kabinkovou lanovkou nebo čtyřsedačkou Protěž a vlekem Anděl. Poslední jízdou můžete sjet pohodlně zase až k nám.

Janské Lázně jsou spolu se Špindlerovým mlýnem a Pecí pod Sněžkou nejvýznamnějším střediskem zimních sportů v Krkonoších. Lyžování na Černé hoře zahajuje lyžařskou sezonu v Čechách a zároven ji i ukončuje.
První a poslední sníh v ČESKÉ REPUBLICE.

Název „Modrokamenná bouda“ je odvozen od skalního útvaru „Modré kameny“ který se nachází nad penzionem.

 

Možnosti v okolí, tipy na výlety

KRKONOŠE - JANSKÉ LÁZNĚ - ČERNÁ HORA

Janské lázně se jako významné lázenské město a turistické středisko v oblasti východní Krkonoše s lyžařským areálem Černá hora - Janské lázně, který prochází v současné době dynamickým rozvojem, v rámci kategorizace lyžařských středisek České republiky se zařadily společně s Špindlerovým Mlýnem, Pecí pod Sněžkou a Rokytnicí nad Jizerou mezi 5-ti hvězdičková střediska a je na druhém místě v tomto hodnocení.

 

MODRÉ KAMENY

Několik křemencových skalisek na jižním úbočí Světlé hory přístupných po TZC. Před navštěvníkem se rozprostře krásný výhled na Krkonoše. Pouhých 1,5 km od ubytování v penzionu Modrokamenná bouda - Janské Lázně.

 

Černohorské rašeliniště - v místě, kde se spolu stýkají Černá a Světlá hora. Na 60 ha vzniklo největší rašeliniště lesního typu pro oblast Krkonoše. Cca 5 km od ubytování v našem penzionu.

Horská farma na Vlašských boudách - mléčná farma Davida Sosny je jedna z velmi mála horských farem v Krkonoších, založených na principu budního hospodářství, kde v 21 století žije člověk z krav chovaných pro mléko tradičním způsobem. Cca 10 km od penzionu.

 

ROZHLEDNA PANORAMA – ČERNÁ HORA

Původní sloup lanové dráhy, 100m od horní stanice současné lanovky. Ve výšce 21 m je vyhlídková plošina, odkud se nabízí pohled na Janské Lázně a Krkonoše. Cca 7 km od ubytování.

 

BAZÉN - JANSKÉ LÁZNĚ

Rehabilitační bazén s minerální vodou a vodními atrakcemi. Cca 3 km od ubytování.

 

KRKONOŠE

Nejvyšší hřebeny jsou Sněžka 1602 m n.m., Luční hora 1555 m n.m., Studniční hora 1554 m, a Vysoké kolo 1509 m. Černá hora v Janských lázních má 1299 m. Protékají zde řeky Labe, Úpa, Jizerka, a Mumlava. Vodopády – CZ: Labský vodopád, Pancavský vodopád, Mumlavský vodopád, Horní a Dolní Upský vodopád. Ledovcová jezera - Cz: Mechové jezírko, Polsko: Wielki Staw, Maly Stav a Sniezne Stawki.

 

INFORMACE O MĚSTEČKU JANSKÉ LÁZNĚ

Janské Lázně jsou horské město, rekreační středisko a jediné významné lázně na české straně Krkonoš. Léčebné prameny byli objeveny již ve 14 století. Zakladatelem Lázní byl v 17 století majitel panství Jan A Schwarzenberg. K významnému rozvoji lázní došlo v 19 století a na počátku 20 století. V prostoru je asi 30 léčebných pramenů a množstství lázenských objektů. Architektonicky zajímavé jsou secesní lázenská kolonáda z konce 19 století a pseudogotický kostel Sv. Jana Křtitele z roku 1885. Nad městem se tyčí Černá hora, která poskytuje skvělé podmínky milovníkům zimních sportů. Z centra obce vede na vrchol Černé hory nová kabinková lanovka.

 

Stravování

RESTAURACE PENZIONU NEJEN PRO UBYTOVANÉ HOSTY

Pro ty, kteří k nám při svých toulkách po horách zavítají, máme samozřejmě dveře vždy otevřené. Ochutnejte naši domácí kuchyni, či borůvkové speciality.

 

Restaurace Modrokamenná boudaPochoutky u krbu - restaurace v penzionu Jánské Lázně

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0