Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Rekreační areál Velká Úpa

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Lyžařský areál Velká Úpa - Pec pod Sněžkou

Rekreační objekt v Krkonoších, ve Velké Úpě II 2 km od Pece pod Sněžkou. Nachází se přímo pod sedačkovou lanovkou na Portášovky, 300 metrů od autobusové zastávky. Ubytovací kapacita 35 lůžek. Vhodný objekt pro rodinnou rekreaci, pořádání škol v přírodě, seminářů, školení apod. Provoz celoroční, v letních měsících k dispozici terasa, možnost parkování přímo u objektu. Jedním z nejznámějších středisek rekreace v Krkonoších je Velká Úpa. Příznivá poloha, klima, přírodní krásy i vhodné terény vytvářejí dobré podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty. Sněhová pokrývka tu leží zpravidla od konce listopadu až do začátku dubna a dosahuje v údolí kolem 1 metru. Po celý rok je turistům k dispozici lanovka na Portášovy boudy (Portášky) a vleky v okolí. Pro turisty je tu síť značených turistických cest, které Velkou Úpu spojují se širokým okolím.

 

V lyžařského areálu Skiport s lanovkou najdete celkem 3 vleky, jednu třísedačkovou lanovou dráhu a u dolní stanice lanové dráhy dětský vlek. Dětský lanový vlek je vhodný pro malé a začínající lyžaře, kteří se mohou pouze chytnout lana a nechat se vyvést na mírný svah. Pro noční lyžování je osvětlena sjezdovka u vleku Modřín. Sjezdové tratě jsou po celé své délce rolbovány a uměle zasněžovány. V areálu můžete využít služeb nejen dvou půjčoven lyží, ski servisu, lyžařské školy a dětského vleku, ale i Snow-Parku s pěti kvalitními překážkami pro snowboardisty.

Pár metrů od horní stanice lanovky se nachází 5kilometrový upravovaný běžecký okruh kolem Pěnkavčího vrchu, který navazuje na 80km Krkonošskou magistrálu. Při dobrých sněhových podmínkách se návštěvníci areálu mohou odreagovat zorbingem na sněhu, který se nachází pár metrů od výstupu z horní stanice lanové dráhy. Do celého areálu Skiportu stačí pouze jedna jízdenka, která platí pro všechny vleky a lanovou dráhu.


Dětský areál

Největší výhodou naší lyžařské školy ARON Sport je vybudovaný dětský areál. V dětském areálu naleznete dětský koutek, kde jsou k dispozici relaxační míče, boby, ježdíky a dále pomůcky k výuce (tyče, míče, obruče). Dále v dětském koutku naleznete dětskou skluzavku, domečky a samozřejmostí je sezení jak pro rodiče, tak pro děti. Dětský koutek a všechny věci jsou volně k zapůjčení. Kromě toho je v dětském areálu vybudovaný lanový vlek, který je vhodný pro děti a začátečníky. Atmosféru dotváří další hračky a pomůcky (slalom, hrad). Celý areál je ohraničený a tím naprosto bezpečný pro Vaše nejmenší ratolesti.

 

SE SKIPASEM SkiResortu SLEVA DO ZOO DVŮR KRÁLOVÉ

Dvěma největšími turistickými lákadly regionu jsou bezesporu SkiResort ČERNÁ HORA – PEC a ZOO ve Dvoře Králové. Tyto dvě instituce nyní spolupracují. Držitelé platného 1 až 7-denního skipasu do SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC mají 20% slevu na vstup do ZOO Dvůr Králové.

V Zoo mohou zimní návštěvníci obdivovat zejména faunu Afriky. Návštěvník u nás objevuje krásu Afriky jako celého kontinentu a to všemi smysly. V zimních měsících, a to za snížené vstupné, se u nás ohřeje v několika afrických pavilonech, vodním či ptačím světě. Zájemci mohou vyzkoušet i několik zážitkových programů. „Mohou se stát například na jeden den ošetřovatelem šelem, žiraf a mnoha dalších druhů zvířat, mohou si objednat komentovanou prohlídku zoo s průvodcem, či navštívit Darwinovu stanici se spoustou kontaktních zvířat, která si může pohladit a udělat si s nimi krásnou fotku.

 

  • Dále mohou držitelé platného 1 až 7-denního skipasu mohou využít 20% slevu na 1 vstup denně do Termálního bazénu v Janských Lázních.
  • Třetím lákadlem je 20% sleva na 1 vstup denně do bazénu v Trutnově po předložení platného 1 až 7-denního skipasu SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC
  • A jako poslední je bobová dráha v Relaxparku v Peci pod Sněžkou, kde mají návštěvníci při předložení 1 až 7-denního skipasu 1 jízdu na bobovce zdarma.

 

Tipy na další ski areály v oblasti Krkonoše

 

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Lanovkou a pěšky až na vrchol Sněžky

Lanovka na Portášky je skvělou alternativou pro všechny kdo by rádi navštívili naši nevyšší horu. Z horní stanice na vrchol Sněžky to je krásná a ne příliš náročná procházka dlouhá zhruba 5 km. Cestou na vrchol můžete navštívit i vyhledávanou horskou farmu - Děčínská bouda na Růžohorkách s tradiční obsluhou a mnoha domácími výrobky.

 

tip1

Z Velké Úpy přes Růžohorky na Sněžku a do Pece
Vyjeďte sedačkovou lanovkou Portášky z Velké Úpy (TourPAS/TourPAS+), vystoupejte po zelené a žluté na Růžohorky. Pokud volíte méně náročnou trasu, můžete se nyní vracet do Pece pod Sněžkou po zelené, nebo vyzkoušejte pro cestu do Pece novou kabinkovou lanovku na Sněžku z mezistanice Růžová hora.
Trasa: 5 km, 1:40 hod

... přes Sněžku
Z Růžohorek můžete pokračovat po žluté až na nejvyšší českou horu Sněžku. Odtud můžete sjet do Pece novou kabinkovou lanovku ze Sněžky (TourPAS+), nebo můžete do Pece pod Sněžkou dojít pěšky a to po červené do Obřího sedla. Poté sestupte do Pece Obřím dolem, nebo si trasu prodlužte ještě přes Luční boudu a Výrovku.
Trasa přes Sněžku a Obří důl: 14 km, 3:30 hod
Trasa přes Sněžku a Luční boudu: 18 km, 4:40 hod

 

tip2

Z Pece pod Sněžkou přes Růžohorky do Velké Úpy
Z Pece vyjeďte na nejvyšší českou horu Sněžku novou kabinkovou lanovkou (TourPAS+). Odtud sejděte po žluté na Růžohorky. Pokračujte v sestupu po zelené až k horní stanici sedačkové lanovky Portášky, kterou můžete využít k cestě dolů do Velké Úpy. (TourPAS/TourPAS+).
Trasa: 7,5 km, 2:30 hod

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI