Apartmány K 68

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion K 68 - rekreace Jizerské hory

Na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš v malebné obci s příznačným názvem leží obec Krásná. V rodinném pezionu jsou pro vás připraveny dva samostatné apartmány. 

Služby v penzionu

Nabízíme ubytování ve 2 apartmánech. Každý má vybavenou kuchyňku elektrickou varnou deskou, ledničkou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí. Koupelna se sprchovým koutem a vanou, umyvadlem. Samostatné WC. K dispozici je TV,SAT, WiFi zdarma.  Menší apartmán vhodný pro 2 až 4 osoby, nebo pro rodinu s jedním nebo dvěma malými dětmi. V pokoji  je dvoulůžko a rozkládací gauč  jako přistýlka.

  •  Z pokoje je přístup na terasu a odtud do zahrady. 
  •  Velký apartmán je vhodný pro rodiče s dětmi, nebo pro skupinu 5-6 lidí. Je zde možnost rozdělit ho na 2 ložnice. 
  •  Parkování přímo u domu.
  •  K dispozici je zahrada s houpačkami, skluzavkou, trampolína,  pískoviště pro děti. Venkovní posezení s grilem, možnost koupání v zahradním rybníku.

Větší apartmán je pro 5 osob s možností přistýlky. Vybavená kuchyňka s elektrickou varnou deskou, el. troubou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí. Koupelna s vanou, pračka za příplatek, TV s plochou obrazovkou, WiFi připojení zdarma.

 

Další apartmány v Krkonoších zde

 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte kontaktní formulář

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Tipy na výlety

V okolí je mnoho výletních tras, které vás zavedou třeba na rozhlednu Černá Studnice  ( 869 m) vzdálenou asi 4 km, odkud je  krásný výhled na jih do Českého Ráje  na Kozákov  (744 m ), Tábor, Trosky. Na západ , kde jsou Lužické hory s dominantním 1012 m vysokým Ještědem, na Javorník ( 684 m),  ale také na Bezděz (604 m). Na severu např. Žulový vrch (749 m.m), Brdo (877 m) , Královka (859 mm). Černá hora (1083 m)  na východě spolu s Jizerou (1124 m) také polský Stog Izerski 1105 m a Wysoka Kopa 1126 m.
 
Vrch Černá Studnice na kterém stojí od roku 1905 chata s rozhlednou je oblíbené místo turistů, cyklistů, houbařů, lyžařů, sáňkařů.
Až do konce 19. století býval tento vrcholek prázdný. Až v roce 1885 Německý horský spolek pro Ještědské a Jizerské hory upravil a zpřístupnil malou kamennou skalku na vrcholu, která nabízela kruhový výhled z Černostudničního hřebene. Pod ní byla vybudována malá „Jizerskohorská botanická zahrada", kterou si můžete v obnovené podobě prohlédnout i dnes.

 

Muzeum Železný Brod

Muzeum vzniklo ve druhé polovině 19. století. Cílem bylo uchovávat a ochraňovat historické památky spojené s historií a kulturou města a jeho běžným životem.  Poslání muzea se během let nezměnilo, jenom rozšířilo svou působnost na celý region Železnobrodska. Zaměřuje se především na dokumentování histirie a současnosti s důrazem na zdejší sklářskou výrobu.
 
Městské muzeum je rozděleno do dvou částí sklářské expozice a národopisné expozice Běliště.

 

Památková rezervace Trávníky

V Železném Brodě ve starobylé části města zvané Trávníky se představí památky lidové architektury, které si zachovali starobylý podkrkonošský ráz. Všechny roubené a klasicistní stavby byly postaveny na přelomu 18. a 19. století. Většina domů nese jména dle původních obyvatel domu. Objekty jsou v majetku soukromníků a nelze si je prohlédnout i zevnitř. Trasa je dlouhá necelý 1 km.

Trávníky jsou situovány nad soutok řeky Jizery a potoka Žernovník.


Trasy na výlet

Letní dovolená v rodinném penzionu K68

Vhodná pro rodiny s dětmi, nebo pro ty, kteří upřednostňují dovolenou v klidném prostředí. Možnost houbaření v blízkých lesích, koupání v nedalekém koupališti, nebo přehradě Mšeno (Jablonec nad Nisou).  Několi desítek metrů od přehrady je krytý bazén s tobogánem, který můžete využít v případě nepříznivého počasí.

V okolí je několik rozhleden, nejblišší je Černá Studnice na kterou se procházkou dostanete za necelou hodinku, Kopanina, Bramberk, Štěpánka, Petřín, Královka, Ještěd. V 1 km vzdáleném Pěnčíně můžete navštívit Kozí farmu. Odtud také vyjíždí výletní vláček na vyhlídkovou trasu po kraji, kde žil Faust Jizerských hor doktor Kittel, který zde postavil svůj dům, dodnes zvaný Burk,  kostel sv. Josefa a faru. V domku mezi kostelem a Burkem je Museum doktora Kittela s mnoha zajímavostmi z našeho kraje. Není odtud daleko ani na největší Skalní hrad v Čechách , Vranov, zvaný také Panteon, který se tyčí nad řekou Jizerou. Hrad Frýdštejn, zámky Sychrov, Hrubá Skála i Hrubý Rohozec jsou v okruhu 30 km.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI