Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Autokemp a Penzion Kristýna

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp a penzion Kristýna Hrádek nad Nisou

Rekreační areál Kristýna v Hrádku nad Nisou se nachází v severní části okresu Liberec, nedaleko místa, kde se setkávají hranice České republiky, Německa a Polska. Areál je umístěn na břehu stejnojmenného jezera. Komplex tvoří budova restaurace, chatky, prostor pro stany a karavany a penzion. Pláž je jen několik kroků. Celý areál je ukryt v krásném prostředí mladého lesa v těsné blízkosti vodní plochy. Naleznete zde podmínky pro koupání, surfování i provozování dalších vodních sportů. Na své si zde přijdou i rybáři. Děti zde mají dostatek místa ke svým hrám. Pro dospělé nebude těžké dětem připravit pestrý program ani v případě zhoršeného počasí. Okolí nabízí dostatek příležitostí k výletům od těch do hlubin Lužických hor, přes návštěvy zámků až k výletům do měst. Nedaleký Liberec pak nabízí svá zábavní i obchodní centra. Konají se zde sportovní akce (pravidelný turnaj v plážovém volejbale, soutěže potápěčů, kynologů, akce jachetního oddílu), setkání podnikatelů či jiných zájmových skupin, pořádají se zde různá školení.

 

Ubytování v kempu

Můžete se ubytovat ve dvou, čtyř nebo pětilůžkových chatách.

Kapacita areálu je 204 lůžek v chatách a až 49 lůžek v penzionu. V měsících červenec a srpen jsou převážně týdenní turnusy od soboty do soboty. V ostatních měsících jsou termíny podle vašich potřeb. Chaty se předávají uklizené v den odjezdu do 10ti hodin. Kauce 500,-Kč na chatu se platí při příjezdu do areálu a je vrácena v den odjezdu při řádném předání chaty pracovníku recepce.

Ubytovat se, je možné i ve vlastních stanech nebo karavanech, umístěných v krásném prostředí březového lesa, v blízkosti vodní plochy s možností využití elektrické přípojky. Parkovat automobil můžete u všech chat, karavanů i stanů.

V areálu je povolený pobyt se psem. Zakázáno je však volné pobíhání psů a majitel je povinen vodit psa pouze na vodítku popřípadě u psa většího vzrůstu nasadit košík. Vodit psa na pláž a jeho koupání v jezeře je zakázané.

 

Stravování v kempu

Celoroční stravování v areálu vám nabízíme v Penzionu Kristýna nebo v restauraci Na Jihu s možností objednání polopenze či plné penze.

Další možností je Pizzerie která je v provozu taktéž po celý rok a několik kiosků s rychlým občerstvením.

 

Služby autokempu

V rekreačním areálu jsou k dispozici 3 budovy se sociálním zařízením včetně WC a sprchy pro postižené. Sprchové automaty fungují na žetony které lze zakoupit za 10Kč za kus na recepci. K přípravě jídla a mytí nádobí slouží kuchyňka jejíž výbavou jsou dva elektrické vařiče, dva dřezy s teplou vodou a zásuvky na el. proud. Součástí areálu je půjčovna sportovních potřeb která také zajišťuje cyklistům úschovu kol. V měsících červenec a srpen je otevřený obchůdek s potravinami a smíšeným zbožím. V případě potřeby poskytujeme služby v oblasti přepravy osob dodávkovým automobilem. Po celém areálu je možnost připojení k WIFI internetu.

 

Sport v autokempu

Rekreační areál nabízí celou řadu sportovišť a ploch pro aktivitu. V letních měsících cvičíme 3x týdně Zumbu, pilates, aerobic. Návštěvníkům jsou k dispozici hřiště pro plážový volejbal, trampolíny, ruské kuželky, tenisový kurt, dětské hřiště, asfaltové plochy pro jízdu na kolečkových bruslích a známé lanové centrum.

V půjčovně sportovních potřeb vám rádi zapůjčíme jízdní kola, koloběžky a kolečkové brusle. Přímo na břehu jezera se nachází půjčovna šlapadel a člunů. Můžete také využít možnost projet na lodi hned tři země. Půjčovna lodí Nisa vám nabízí možnost neobvyklého výletu za hranice naší republiky.

 

Koupání

Rekreační areál Kristýna Vám nabízí prožití příjemných chvil u jezera s čistou podzemní vodou.Vodní plocha má přibližně 14 hektarů, největší hloubka je 28 m. Ke slunění jsou připraveny písčité a travnaté pláže. Jezero leží uprostřed zeleně a dny strávené na jeho břehu jistě prožijete v příjemné pohodě. V areálu je k dispozici brouzdaliště pro děti vybavené skluzavkou, aquazorbing a další doplňkové služby zpříjemňující pobyt. KHS Liberec provádí 1x za 14dní kontrolu nezávadnosti vody.

 

Rybaření

Na své si zde příjdou i rybáři kteří jsou organizovanými členy rybářského svazu a vlastní platný rybářský lístek. Povolenku k rybolovu si můžete zakoupit na recepci areálu a to 1-denní, 7-denní, dětskou a cizineckou.


Penzion Kristýna - nekuřácký

Penzion nabízí nekuřáckou restauraci, salonek s barem, zastřešené ohniště, tenisový kurt, .... Můžete se ubytovat ve třinácti tří a čtyřlůžkových pokojích. Ubytovaní mohou využít malou kuchyňku vybavenou sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a základním nádobím.

Kapacita penzionu je až 49 lůžek. V měsících červenec a srpen jsou převážně týdenní turnusy od soboty do soboty. V ostatních měsících jsou termíny podle vašich potřeb. Pokoje se předávají uklizené v den odjezdu do 10ti hodin. Kauce 500,-Kč na pokoj se platí při příjezdu do areálu a je vrácena v den odjezdu při řádném předání pokoje pracovníku recepce penzionu. Parkovat automobil můžete přímo u penzionu.

 

Tipy na další rekreační areály v oblasti Lužické hory

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

AKTIVITY V KEMPU A OKOLÍ

V KEMPU: Hlavním lákadlem je po celé léto hladina jezera. Voda je čistá, obklopená plážemi. Až Vás omrzí vodní radovánky, můžete se procházet nebo projíždět po cyklostezce vedoucí po hrázi a kolem pstruhové řeky Nisy, zahrát si s přáteli volejbal, tenis nebo jinou hru. Lze si také posedět v příjemném prostředí restaurace nebo u táboráčku. Přibližně 500 m od areálu jsou velmi kvalitní tenisové kurty.

OKOLÍ:Možná neodoláte pokušení vypravit se do lesnatých kopců Lužických hor, jejichž svahy se zvedají na dohled od jezera. Čekají Vás tam značené turistické cesty, které Vás provedou zákoutími s krásnými skalami, vyhlídkami i starými pašeráckými stezkami. Do okolí se můžete vydat i na kole. V dálce uvidíte Ještěd. Hora je přes tisíc metrů vysoká a na samém vrcholu stojí impozantní budova hotelu a televizního vysílače. Z Liberce na Ještěd jezdí lanovka. Nezapomeňte si doma cestovní pas. Přes nedaleký hraniční přechod se můžete vydat i do německé části hor. Ta patří u našich sousedů k velmi oblíbeným. Určitě si prohlédněte Oybin. Městečko v horách spojené s okolním světem dnes již unikátní úzkokolejnou parní železnicí. Nad městem ční zřícenina starého kláštera.

Navštívit můžete Hrádek nad Nisou, malé příhraniční město na úpatí Lužických hor s krásnými kostely. Starobylé je i centrum města Žitavy, ležící na opačné straně hranice v sousedním Německu.Jen skok je to na hrad Grabštejn, jehož opevnění od pradávna střežilo údolí řeky Nisy se starou kupeckou stezkou. V oblasti se nachází zámky Frýdlant, Sychrov a hrad Lemberk.

Vypravit se můžete do Liberce. Je vzdálen přibližně 20 km. Historické centrum má výstavní radnici i zámek. Návštěva zoologické zahrady pro Vás bude jistě zážitkem. Nejen v jejím znaku, ale i ve skutečnosti se setkáte s velkou vzácností - bílými tygry. Stejně proslulá je i liberecká botanická zahrada, nebo Severočeské muzeum. Liberec má i mnoho kulturních zařízení s bohatými programy. Lákadlem může být i městský 50-ti metrový bazén s toboganem, nebo zábavní centrum Babylon. To nabízí obchody, restaurace, dětský lunapark, IQ park, moderní bowling, a největší atrakci - vodní svět. Je to komplex bazénů, toboganů, jeskyní a ostatních vodních atrakcí.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI