Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa Karolína

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa Karolína - Nový Svět Harrachov

Krásná chalupa Karolína, rekonstruovaná v duchu původní horské chalupy, se nachází v krásném prostředí krkonošského městečka Harrachov v Krkonoších. Chalupa nabízí pohodlné ubytování v celkem 5 ložnicích vybavených postelemi s úložným prostorem. Kapacita chalupy je 12 osob s možností dvou přistýlek. K dispozici je také vybavená kuchyň, společenská místnost s krbem, sauna a herna. Příjemné posezení poskytuje přilehlá zahrada s možností grilování. Nechybí úschovna kol a lyží. Parkování vozů je řidičům umožněno přímo u objektu.

 

Ubytování Krkonoše

V budově je k pohodlnému ubytování připraveno celkem 5 ložnic vybavených postelemi s úložným prostorem a jedna také historickým nábytkem. Chalupa sestává z vybavené kuchyně, koupelny a společenské místnosti s krbem. Dále disponuje pohodlným nábytkem, televizí se satelitním příjmem a bezplatným bezdrátovým připojením k internetu.

 

Stravování

Chalupa má ve svém vybavení kompletně zařízenou kuchyňku, ve které si mohou hosté pohodlně připravit celodenní stravování. Objednat si lze snídaně nebo celodenní stravování v partnerském hotelu vzdáleném půl minuty chůze.

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

V okolí chalupy

Kromě sportů mohou návštěvníci Harrachova provozovat také pěší turistiku, cykloturistiku nebo též velmi populární sjíždění řeky Jizery. Na Čertově hoře je startovací plocha pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích. Krásný výlet mimo město si můžete udělat do ZOO v Liberci, Bozkovských jeskyní, Českého ráje nebo na SAFARI Dvůr Králové.

 

Ski areál Harrachov

(ve vzdálenosti 1,4 km od Chalupa Karolína)

Harrachov je významná lyžařská destinace západních Krkonoš. Leží nedaleko polských hranic v nadmořské výšce 650 - 1020 metrů. Ve středisku naleznete vedle rozvinutých služeb výborné zázemí pro lyžaře. Sedačkovou lanovku na Čertovu horu a množství vleků, cca 7 km sjezdových tratí, servisy, půjčovny, běžecké trati (15 km denně upravovaných tratí, více než 100 km upravovaných nepravidelně), atd. Samozřejmostí je možnost umělého zasněžování a večerního lyžování. Harrachov nabízí také vlastní kino, squashové kurty, bowling a mnoho dalších možností trávení volného času mimo sjezdovku.

Harrachov je součástí projektu Skiregion a tak je možné zakoupit vícedenní skipasy, které jsou platné i v Rokytnici, Pasekách, Rejdicích a Příchovicích. V samotném Harrachově je hlavním střediskem Čertova hora, směrem na Rýžoviště leží ještě sjezdovka Amálka a nedaleko koupaliště, u obchvatu Harrachova také areál Zákoutí. Amálka je ideálním svahem pro mírně pokročilé lyžaře, Zákoutí pak především pro začátečníky. Pro obě menší lyžařské lokality lze zakoupit samostatný skipas.

Příjezd do Harrachova je možný vlastním automobilem od Jilemnice přes Jablonec nad Jizerou nebo od Liberce a Turnova přes Tanvald. Parkování je možné na dvou velkokapacitních parkovištích v Harrachově a Rýžovišti (placená), areál v Zákoutí má vlastní parkoviště (zdarma). Do střediska jezdí pravidelné linkové autobusy z Prahy nebo Jablonce nad Nisou a autobusové nádraží leží pod hlavními sjezdovkami. Doprava vlakem je vhodná spíše pro běžkaře. Odlehlé vlakové nádraží umožňuje téměř přímý nástup na upravované tratě v Polsku.

Sjezdové tratě 4× lehká (celkem 2650 m) 4× středně těžká (celkem 3600 m) 1× těžká (1050 m)

Lanovky a vleky 3× lanovka (sedačková) 5× vlek 1× dětský vlek Celková kapacita 6500 osob/hod

Provozní doba denně 8:00 - 16:00, 18:00 - 20:00 (Sjezdovka Amálka do 21:00)

Ceny 1 jízda (lanovka Harrachov - Čertova hora) - 85 Kč 1 den - 590 Kč (22. 12. 2007 - 16. 3. 2008) resp. 510 Kč 7 dní - 3480 Kč (22. 12. 2007 - 16. 3. 2008) resp. 2960 Kč - skipas je platný pro všechny areály Skiregionu 1 den (Amálka) - 390 Kč 1 den (Zákoutí) - 300 Kč

 

Koupaliště Harrachov

(ve vzdálenosti 0,3 km od Chalupa Karolína)

Harrachovské koupaliště se nachází v lokalitě Zákoutí v blízkosti tenisových kurtů. Po 10 letech byl obnoven nátěr betonové vany ze zelenošedivé barvy na barvu světlemodrou. Bazén má rozměry cca 40*25 metrů. V areálu koupaliště se dále nachází betonové stoly na stolní tenis a kuželky, minigolf.
 
 

Mumlavský vodopád

(ve vzdálenosti 1,9 km od Chalupa Karolína)

V údolí říčky Mumlavy přibližně 1,5 km od Harrachova najdete cca 10 m vysoký Mumlavský vodopád. Ten je jedním z nejkrásnějších a také nejmohutnějších v celé České republice. Jen pár desítek metrů proti proudu řeky naleznete také zajímavý erozní útvar - tzv. Obří kotle (obří hrnce) - balvany a skalní plotny s "mísami", které proud dále prohlubuje. Návštěva tohoto místa může být vhodným výletem jak pro seniory, tak i pro rodiče s malými dětmi. Cestou k Mumlavskému vodopádu budete míjet i Hornické muzeum nebo Liščí stezku, která zábavnou formou seznamuje děti s lesem a jeho obyvateli.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI