Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupy pod Skálou - Paseky nad Jizerou

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Dovolená v Krkonoších - týdenní pronájem horské chalupy

Nabízíme Vám dvě stylové horské chalupy z předminulého století, které jsou po kompletní renovaci a stojí na samotě v Krkonošském národním parku. Pokud chcete navštívit Krakonošovo království a zažít atmosféru stylové horské chalupy s veškerou současnou vybaveností, jste u nás na správné adrese. Chalupy se nacházejí na vrstevnici horského hřebene Hromovka s krásným panenským výhledem na Krkonoše. Leží na turistické, běžecké či cyklistické stezce Kořenov – Paseky – Harrachov s napojením na Krkonošskou magistrálu. Maximální kapacita jedné chalupy je 9 osob. Součástí chalupy jsou 3 ložnice, koupelna, kuchyň. K dispozici je parkoviště i internetové připojení. V letních měsících je možné využít také malý bazén.

 

 • Obě chalupy jsou na svažitém upraveném pozemku s rovnou okrasnou horskou zahradou navazující na dřevěnou terasu. K dispozici je venkovní krb zasazený v kamenné zdi, která zajišťuje soukromí s dřevěným venkovním nábytkem.
 • Dostupnost k oběma chalupám je celoroční. Parkování je k dispozici u příjezdu k chalupám na soukromém pozemku s kapacitou až 6 míst a je zdarma. V zimním období se komunikace včetně parkoviště udržuje.

 

Chalupa I. - romantika v Krkonoších

Pronájmy jsou pouze týdenní, od soboty (nástup mezi 15:00 - 17:00) do soboty (ukončení do 10:00 hod.).

Chalupa I. nabízí romantiku stylové horské chalupy s dobovým vybavením. Je vhodná spíše pro rodinu nebo menší skupinu návštěvníků, kteří si chtějí užít klid a soukromí. Chalupu tvoří stylová sednice s kuchyní a kachlovými kamny, na kterých se vaří, posezení či poležení „za pecí a velký dřevěný stůl s lavicemi. V přízemí se dále nachází koupelna s vanou a 3 ložnice – jedna ložnice má 2 lůžka a druhá 3 lůžka, třetí ložnice 2 lůžka. Kapacita pronajímané části chalupy je proto maximálně 9 osob (7 osob + 2 přistýlky).

V letních měsících je možno využívat bazének, zdarma.
 

Vybavení chalupy a její interier je historický, dobový, z přelomu 19/20.století, zajišťující dobovou atmosféru na úkor pohodlí a komfortu (vhodné pro milovníky starých časů). Způsob vytápění je zajištěn kachlovými kamny v sednici na kterých se vaří, s výměníkem a rozvodem do topných těles v pokojích kombinovaný s elektrokotlem na temperaci. V každé místnosti jsou kamna na dřevo. K vaření je dále 4-plotýnkový vařič. Ohřev teplé vody zajišťuje elekrický bojler s kapacitou 120l. V kuchyni je dále mikrovlnná trouba, varná konvice, lednice a veškeré vybavení k vaření. Pro další požadované informace nás prosím kontaktujte.
 

Chalupa II. - pohoda na horách

Chalupa II. s historickým vybavením z doby počátku lyžování je vhodná spíše pro partu či skupinku návštěvníků nebo pro větší rodinu.

Vnitřní prostor je koncipován jako společný prostor s kuchyňskou linkou a prostorným sezením propojený současně se spací galerií v patře. V galerii je k dispozici 6 lůžek. V přízemí se nachází ještě jeden samostatný pokoj se 2 lůžky a možností přistýlky. Kapacitu uvádíme pro 8 osob.

V letních měsících je možno využívat bazének, zdarma.

Vybavení chalupy a její interier je historický, dobový, z přelomu 19/20. století, zajišťující dobovou atmosféru na úkor pohodlí a komfortu (vhodné pro milovníky starých časů). Způsob vytápění v hlavní místnosti je zajištěn kamny na dřevo zn. Bulerjan, který vytopí celý prostor. V malém pokoji jsou samostatná kamna na dřevo. V případě zájmu je možné objekt vytápět elektrickými přímotopnými tělesy za paušální příplatek za energie (tento způsob se příliš nevyužívá). Ohřev vody je zajištěn elektrickým bojlerem s kapacitou 120l. V kuchyňském koutě je 2-plotýnkový vařič, varná konvice, mikrovlná trouba, lednice a veškeré vybavení k vaření. Pronájem chalupy Pod Skálou II. je možné využít i s domácím zvířetem (za příplatek viz. finanční podmínky) na zodpovědnost jeho majitele.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Proč Paseky nad Jizerou?

Paseky nad Jizerou jsou malebnou obcí s roztroušenými chalupami po svazích, v nejkrásnější části Krkonoš, která nebyla zasažena komercí, s bohatou kulturní a hudební tradicí. Obec má své muzeum a je křižovatkou několika turistických cest do Krkonoš a Jizerských hor. V zimním období jsou Paseky též vyhlášené jako lyžařské středisko s kvalitními sjezdovými a běžeckými tratěmi. Další lyžařská centra jsou vzdálená cca 3 km v Rokytnici nad Jizerou a cca 8 km v Harrachově.

 

Paseky nad Jizerou

Obec má své muzeum a je křižovatkou několika turistických cest do Krkonoš a Jizerských hor.

V zimním období jsou Paseky též vyhlášené jako lyžařské středisko s kvalitními sjezdovými a běžeckými tratěmi. Další lyžařská centra jsou vzdálená cca 3 km v Rokytnici nad Jizerou a cca 8 km v Harrachově.

 • Pasecké  muzeum (Památník zapadlých vlastenců) památky Tůry Jídlo
 • Rozhledna Štěpánka Výhledy Tůry Lyže Kolo
 • Turistické, cyklistické a běžecké trasy Lyže Kolo Tůry Kajak
 • Ski-areál „Paseky“, „Pizár“ Lyže Jídlo Tůry

 

Rokytnice

Tato Krakonošova osada byla založena roku 1574. Celkem zahrnuje čtyři malebné části: Horní a Dolní Rokytnice, Františkov a Hleďsebe. Během rozvoje ji významně ovlivnil textilní a sklářský průmysl. Nádherná příroda - vhodná pro aktivní i pasivní dovolenou či prázdniny - jsou hlavním lákadlem, které dnes obec nabízí.

Co můžete vidět v Rokytnici a okolí?

 • Vynikající turistické, cyklistické a běžecké trasy Tůry Lyže Kolo
 • Ski-areál „Spartak Rokytnice“ Lyže Tůry Jídlo
 • Sportoviště Rokytnice Tenis
 • Koupaliště Koupání

 

Harrachov

Harrachov je vyhlášeným centrem turistiky a zimních sportů. Celé území je protkáno bezpočtem turistických a cyklistických tras, desítkami kilometrů upravovaných lyžařských stop a sjezdových tratí všech stupňů náročnosti.

V Harrachově a okolí doporučujeme:

 • Turistické, cyklistické a běžecké trasy   
 • Ski-areál „Harrachov“  
 • Muzeum Harrachovské sklárny a minipivovar  
 • Ski-muzeum

 

Příchovice

Příchovice je malá vesnička schovaná v krásné krajině mezi loukami, poli a lesy, ohraničená potokem i řekou. Žije stále bohatým životem již dlouhá staletí. Její rozkvět, kulturní i společenský život, materiální hodnoty – to vše je práce lidí.

V Příchovicích doporučujeme:

 • Muzeum Járy Cimrmana  
 • Ski-areál „Čáp“  
 • Příchovický zámek  

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI