Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Jana - Kořenov

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Jana je rodinný penzion rázu horské chaty s dlouholetou tradicí, ležící na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.

Chata leží cca. 30 metrù od spodní stanice lanové dráhy Rejdického areálu. Proto je v zimě ideálním ubytovacím zařízením pro všechny, kteří chtějí ráno vyrazit "z postele rovnou na sjezdovku", ovšem na své si příjdou i milovníci běžek.V jarních a letních měsících je chata předurčena školám v přírodě, pobytùm rodin s dětmi, pořádání nejrùznějších oslav, ozdravných pobytů atp. Okolí je mimořádně vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku..Samozřejmostí je dokonalá dostupnost autem či autobusem. Parkoviště pro hosty je 5 metrů od chaty. Nově je v blízkosti chaty vybudován přírodní horský bazén, dětský bazén, dětské hřiště, travnaté hřiště. Večer je nejlepší zakončit v hospůdce s barem, možnost alko i nealko, lehké občerstvení, krb a televize pro případné sportovní přenosy.

Vybavení Chaty Jana

kapacita 30 lůžek

 • 2, 3, 4 a 5 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením
 • celodenní stravování (plná penze)
 • domácí kuchyně
 • barová místnost s krbem
 • společenská místnost s TV, VIDEO, SAT, HIFI
 • venkovní dětský koutek (houpačky, kolotoč, klouzačky, pískoviště)
 • ping-pongový stùl
 • venkovní ohniště a gril
 • parkování u chaty
 • možnost přístupu na internet přes WIFI
 • po dohodě mùžete s sebou přivézt i svého psa
 • tenisový kurt, volejbal, nohejbal, minigolf, lanové centrum, bowling v blízkém okolí
 • venkovní bazén
 • Ski a snowboard areál Rejdice - 30 metrů od chaty
 • tratě pro výlety na běžkách i horských kolech
 • pěší turistika
 • Chata je pokryta WIFI signálem a digitální TV.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Jizerské hory

Hledáte-li aktivní letní či zimní odpočinek, toto je místo, které byste rozhodně měli navštívit. Na jihu vyčnívají skalní věže Českého Ráje a od západu zas Ještědský hřbet s nezaměnitelným vysílačem. Z východu nakukují výběžky Krkonoš a samotné Jizerské hory. Ať jste fanda pěší turistiky, lyžování, cyklistiky či vás lákají vodní nádrže, máte zde z čeho vybírat. Ti co potřebují trochu adrenalinu a fandí horolezectví si přijdou na své na zdejších žulových skálách. Podlehněte nostalgii a nechte se svézt historickými lokomotivami na ozubnicové železnici. Množství kamenných a železných rozhleden vám nabídne nezapomenutelný pohled do okolí, který vám bude satisfakcí za leckdy náročný výstup do výšin.

Osada Jizerka

Malebná osada Jizerka se rozprostírá na malé náhorní plošině v srdci Jizerských hor. Podél Stříbrného potoka a Jizery jsou jako perly rozesety chalupy a chaloupky horského typu, většinou celodřevěné, některé s dekorativními prvky (Stará pila, Panský dům, Pyramida...).

V osadě stojí památník významného rodáka a obelisk u chaty Pyramida. V místní budově školy je zřízeno Muzeum osady Jizerka. Osadě vévodí vrchol Bukovce (1005 m.n.m). Příjezd do osady je možný pouze z obce Horní Polubný. Se světem osadu však spojují četné cyklostezky (např. od Smědavy). Přímo v osadě se nachází přísně chráněná upolínová louka a rašeliniště Jizery. V osadě funguje množství penzionů a chat. Pro úplnost dodejme, že první zmínka o osadě je už z roku 1539.

 

Vodní nádrž Souš

Vodní nádrž Desná Souš byla vybudována v prvním desetiletí 20.století po katastrofických povodních, které krutě postihly oblast Jizerských hor. Původně měla nádrž sloužit jako povodňové protiopatření, později se stala oblíbeným místem ke koupání. Dnes je však rezervoárem pitné vody a koupání v Souši je tak znemožněno. Přesto je kouzelným místem obklopeným horami.

Ze Souše je možné podnikat příjemné výlety do okolí (Jizerka, Hejnice, Lázně Libverda...). Zvláštní pozornost si zaslouží vodopády na Černé Desné.

Jak se tam dostanete

Z Tanvaldu pojedete směr Harrachov, vpravo odbočka na Desnou a dále na Hejnice, v polovině cesty se Vám nabídne krásný pohled na vodní plochu odrážející v sobě hřebeny Jizerských hor. Mimo jiné Hejnice jsou významným poutním místem v regionu.

 

Rekreační areál Rejdice - Kořenov

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Délka sjezdových tratí je 950 m, jsou vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře s náročností modré a červené sjezdovky.

 

Skiareál Kořenov – Rejdice obsluhuje jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 950 osob/hod., jeden vlek typu Poma a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy.

V okolí Rejdic je několik upravovaných okruhů pro běžkaře, jsou napojeny na Jizerskou magistrálu. Snowpark v tomto malém středisku příjemně překvapí a snese srovnání s podobnými areály ve větších českých střediscích. K dispozici je 15 překážek, skoků a railů, včetně upravované U-rampy.

Rejdice nabízí aktivní i pasivní dovolenou s nádhernými výhledy na Jizerské hory, Krkonoše i do údolí nádherné české krajiny.

Krkonošský národní park

Krkonošský národní park najdete v severovýchodní části Čech u hranice s Polskem. Větší část leží na území bývalých okresů Trutnov, Semily a Jablonec nad Nisou. Krkonošský národní park byl založen v roce 1963 o celkové výměře 54.969 ha. V Krkonoších najdete přes 1300 druhů kvetoucích rostlin a 240 druhů obratlovců.

Zóny Krkonošského národního parku se dělí do čtyř kategorií: do přísné přírodní, řízené přírodní, okrajové/nárazové a na ochranné pásmo. Do I. zóny se řadí území s nejvýznamnější přírodní cenou: hřebenové oblasti, lesy a louky s vysokou druhovou rozmanitostí, ledovcové kary a významné geologické útvary – např. Pančavská a Labská louka, Lysá hora, Kotel, Vysoké Kolo, Kozí hřbety, Malý Šišák, Čertova louka, Úpské rašeliniště. Ochranné pásmo nepatří do KRNAPU, ale jde o území, které chrání park před rušivými vlivy.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI