Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Lučanka - Lučany nad Nisou

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Horská chata Lučanka - celoroční chata Jizerské hory

Horská chata Lučanka se nachází na krásném romantickém místě uprostřed lesů Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory pod rozhlednou Bramberk jen 5 km od Jablonce nad Nisou. Vybudována byla v době, kdy se natáčel film Anděl na horách. Nabízíme romantické ubytování v horské chatě s kapacitou 70 lůžek. K dispozici je vlastní sjezdovka, nové víceúčelové hřiště, terasa, dětské hřiště a ohniště. Ideální podmínky pro školy v přírodě, sportovní soustředění a lyžařské kurzy. Bezplatné parkování u objektu.

Chata je vyhledávaným místem jak pro rodinnou rekreaci, tak pro lyžařské kurzy, školy v přírodě či sportovní soustředění. Umístění v lese a velký pozemek umožňuje bezpečný volný pohyb dětí, přitom dopravní dostupnost je výborná autem i autobusem i v zimě, parkování je přímo u objektu.

 

Ubytování na chatě

Hlavní budova

 • Kapacita 70 lůžek.
 • Pokoje Standard (s plným příslušenstvím): 1×5-lůžkový (2×4-lůžkový v roubence – viz níže)
 • Pokoje Economy A (umyvadlo a sprcha): 1×4-lůžkový, 1×6-lůžkový
 • Pokoje Economy B (umyvadlo): 2×3-lůžkový, 1×4-lůžkový, 2×5-lůžkový, 1×6-lůžkový, 1×7-lůžkový, 1×8-lůžkový, 1×10-lůžkový
 • Některé pokoje jsou vybaveny i palandovými lůžky – všechna tato lůžka mají standardní velikost pro dospělé osoby a všechna horní lůžka jsou vybavena dětskou bezpečnostní zábranou.
 • Pokrytí WIFI v celé budově i v roubence

 

Vybavení chaty

Budova
Společenský prostor tvoří dvě oddělitelné místnosti, které zároveň slouží jako jídelny. Ve větší je televize a občerstvení s bohatou nabídkou nápojů a pochutin včetně točeného piva a malinovky. V menší je možné příjemné posezení u krbu. U pobytů dvou samostatných skupin či u školních pobytů mohou tyto místnosti sloužit pro oddělenou zábavu či výuku. V budově je lyžárna, vytápěná přezouvárna a malý dětský koutek.

Parkování
Bezplatné přímo u chaty včetně autobusu. V zimním období je zajištěn pravidelný úklid sněhu, až k chatě dojedete za každých podmínek. Řetězy doporučujeme mít v kufru, ale nebudete je potřebovat.

Víceúčelové hřiště
Nabízíme oplocené víceúčelové hřiště s umělou trávou vhodné pro volejbal, nohejbal, vybíjenou, fotbálek, badminton, líný tenis a další.

Velká terasa a pergola
Od letních prázdnin 2019 bude zprovozněna velká terasa, které umožní oblíbené venkovní posezení či skupinový program na čerstvém vzduchu.

Dětské hřiště
Pro nejmenší je k dispozici dětské hřiště s kolotočem, trampolínou a dalšími atrakcemi.

Ohniště + grilování
Velké ohniště s lavičkami umožní posezení u ohně i pro větší skupiny. Na objednávku můžeme zajistit grilování selete, kýty, krůt, kuřat, steaků apod.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Běžecké lyžování

Na Jizerskou magistrálu se během krátké doby dostanete na běžkách přímo od chaty. Čeká vás 180 km upravených běžeckých tratí, to nejlepší, co české hory mohou milovníkům běžek nabídnout.

 

Lučanka – vlastní sjezdovka

Naše sjezdovka, která slouží pouze pro ubytované hosty, se nachází jen 100 m od chaty. Má délku 450 m, vlek Poma, je pravidelně upravována. Ceny lyžování velmi přátelské – celodenní lyžování 180,- Kč/den, polodenní 100,- Kč pro děti i dospělé.

 

Vlek U Pily – Lučany (2 km)

Dvě sjezdovky 350 m, vlek Poma, umělé zasněžování i večerní lyžování nabízí blízký areál U Pily, kam během krátké doby navozíme naším miniskibusem (9 míst) i větší skupinu lyžařů. K dispozici je i lyžařská škola a půjčovna lyží.

 

Skiareály

Autem či skibusem se dostanete během 5-15 min. do tří větších blízkých skiareálů s komplexní nabídkou služeb. Skibus staví 900 m od chaty (u kostela) a zdarma k němu během krátké doby navozíme i větší skupinu. Cena skibusu 10,- Kč/dítě, 20,- Kč/dospělý. Pro skupiny, které budou lyžovat na Tanvaldském Špičáku, můžeme nabídnout oběd a odpočinek v našem penzionu U Špičáku, aby se nemusely vracet.

 • Skiareál Severák (4 km)
 • Skiareál Bedřichov (8 km)
 • Skiareál Tanvaldský Špičák (9 km)

 

Fotbalové hřiště

Především sportovní kolektivy využívají možnosti výhodného pronájmu krásného nového fotbalového hřiště, které se nachází jen cca 200 m od penzionu.

 

Cykloturistika / Bikepark

Jizerské hory jsou ideálním terénem pro cykloturistiku a jízdu na horských kolech. Náhorní  plošina částečně odlesněná v 70.-80. letech minulého století skýtá množství krásných dalekých výhledů a také lesních silniček a cest, kterými Jizerky projedete křížem krážem. K dispozici je bohatá nabídka cyklotras.

Pro vyznavače adrenalinového ježdění je na Tanvaldském Špičáku v provozu nově vybudovaný bikepark s 8 km singletrailů.

 

Turistika / houbaření

Oblast Jizerských hor je krajem lesů, rozhleden, přehrad a dalších turistických cílů.  Kdo by nezavítal na Jizerku (viz foto), nejkrásnější osadu se slavnou sklářskou minulostí, nenavštívil vodopády na Černém potoce, nevylezl na Dračí vrch… Místní lesy jsou však též rájem pro houbaře. S využitím sušičky, kterou si můžete na penzionu zapůjčit, si tak můžete zpracovat a odvézt svůj houbařský úlovek domů.

 

Přehrady

V okruhu několika kilometrů se nachází hned několik přehrad: Souš (viz foto), Josefův Důl, Bedřichovská přehrada, Harcov, Přehrada Mšeno – oblíbené místo pro koupání. Každý návštěvník této oblasti se jistě rád seznámí i s pohnutým osudem Protržené přehrady.

 

Rozhledny

Nejbližší rozhledna Bramberk se hrdě tyčí jen 400 m nad Lučankou a dojdete k ní lesní cestou za pár minut. Jizerské hory jsou ideálním místem pro milovníky dalekých výhledů. Ani týdenní pobyt zpravidla neumožní navštívit všechny rozhledny v okolí – je jich přes dvacet. Jen v nejbližším okolí najdete rozhledny Tanvaldský Špičák, Černá Studnice, Královka, Petřín, Slovanka, Smrk a další. A můžete pokračovat dál a dál až na Ještěd.

 

Bazén Jablonec / Aquapark Liberec

Především v zimě si naši hosté rádi zpříjemňují pobyt návštěvou bazénu v blízkém Jablonci, který nabízí mimo plaveckou pětadvacítku také dětský bazén, tobogány, vířivky, páru, masážní lavici, umělé vlny a další atrakce. Mimořádné množství lákadel pak nabízí Aquapark Babylon v Liberci, kde na návštěvníky čeká vodní hrad, skluzavky, tobogány, jeskyně, vířivky, vodotrysky, sauna a římská pára, mořská akvária, nově i Laser show.

 

Letní koupání

Jen 2 km od chaty příjemnou lesní procházkou dojdete ke krásnému přírodnímu koupališti v Lučanech. Součástí je bazén pro děti, skluzavka, občerstvení. Další možnost přírodního koupání nabízí blízká přehrada Mšeno, nebo koupaliště v Josefově Dole.

 

Sportovní hala Smržovka

Především pro soustředění sportovních kolektivů můžeme nabídnout pronájem moderní multifunkční sportovní haly ve Smržovce: volejbal, basket, házená, florbal, nohejbal, sálový fotbal, tenis, aerobic a další sporty. K dispozici je též posilovna a venkovní víceúčelové hřiště.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI