Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Rychtářka - Janov nad Nisou

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Rodinný penzion Rychtářka - ubytování na horách

Jsme rodinný penzion v malebné roubené chalupě v centru obce Janov nad Nisou. Chata se nachází v blízkosti Jizerské magistrály a lyžařského střediska Severák v Hraběticíc a lyžařského střediska Bedřichov. Nabízíme zázemí pro cyklisty, lyžaře, rodiny s dětmi, školní výlety a firmy. Představte si odpočinek ve stylové restauraci určené pro naše hosty, s hořícím ohněm v krbových kamnech. Nabízíme celoroční ubytování pro sportovce i rodiny s dětmi.

 

Ubytování v penzionu

Náš rodinný penzion najdete v centru obce Janov nad Nisou. V malebné roubené chatě vás ihned po příjezdu přivítají manželé Miroslav a Jitka Štropovi se synem Oskárkem. Přiběhnout za vámi může i naše fenka Mia, neublíží, je vítací a společenská. Nabízíme celoroční ubytování pro sportovní nadšence, rodiny s dětmi a každého, kdo touží poznat krásu Jizerských hor. Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že se u nás budete cítit jako doma.

Celý penzion je nekuřácký. Parkování u objektu zdarma. V létě je k dispozici terasa s posezením. Pro děti je připraveno velké pískoviště, houpačky, trampolína, míče, branky a další.

Všechny pokoje jsou vybavené koupelnou se sociálním zařízením. Ručník, mýdlo a toaletní papír jsou samozřejmostí. Pro ubytování s dětmi máme k dispozici cestovní postýlku včetně matrace a dětských peřinek, sedátko na WC, stupátko k umyvadlu – vše na vyžádání zdarma. Na požádání vám rádi ohřejeme dětskou výživu, či připravíme na noc horkou vodu do termosky pro přípravu mléka.

 

Firemní a soukromé akce na míru

V Chatě Rychtářce na vás čeká útulná restaurace, ubytovat se můžete v 9 pokojích s celkovou kapacitou 35 lůžek.

Pokud plánujete uskutečnit svatbu v Jizerských horách, je naše roubená chata tím pravým místem.

Průměrná cena svatby pro 35 osob (ubytování, oběd a večerní raut, alko i nealko nápoje) se pohybuje kolem 50 000 Kč. Užijte si svůj velký den bez starostí, o vše se osobně postaráme my dva (Jiťa a Míra Štropovi). V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi se s vámi osobně potkáme nebo připravíme cenovou nabídku na základě vašich představ a požadavků.

 

Školy a školky v přírodě

Školy a školky v přírodě pořádáme na Chatě Rychtářce od září do listopadu a od dubna do června. V případě vašeho zájmu vám pomůžeme s organizací a zajistíme certifikovaného dopravce.

Naše roubená chata se nachází v klidné obci Janov nad Nisou a přímo vybízí k hraní různých her. K dispozici je rovněž zahrada s ohništěm, pískovištěm, trampolínou a houpačkami pro klidnější hraní bez míčových her. Necelých 150 metrů je vzdálené dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami a horolezeckou stěnou. Přibližně 400 metrů od chaty najdete velké dětské lesní hřiště.

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Tipy na výlet

Tipy na výlet pěšky: rozhledny - Královka, Slovanka, Bramberk, Bedřichov, Vodní nádrž Josefův Důl, farma Husky a další.

Tipy na výlet s městskou dopravou: muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou, vodní nádrž Mšeno, ZOO Liberec, bazén Liberec, IQpark a IQlandia Liberec a další.

Tipy na výlet s místním autodopravcem: Detoa Jiřetín pod Bukovou – výroba dřevěných hraček, Bozkovské dolomitové jeskyně, zámek Sychrov, Kozí farma Pěnčín a další.

 

Cyklistika

Jizerské hory jsou skutečným rájem pro cyklistiku. Na relativně malém území na vás čekají rozmanité terény, snadné asfaltové silnice s minimálním nebo žádným provozem, snadné štěrkové cesty pro cykloturistiku, středně obtížný singletrack nebo středně těžké až náročné cyklotrasy určené pro zdatné a vášnivé cyklisty. Nejkrásnější místa Jizerských hor jsou spojena Jizerskou magistrálou. Naše oblíbená trasa – Přes Kapličku na Knajpu, Hřebínek, Nová Louka – 31,4 km. Doporučujeme na kole projet trasu slavného legendárního zimního běžeckého závodu Jizerská 50. Velice rádi vám s trasami poradíme, máme Jizerky na kole projeté. Náš kamarád Tomáš vám rád ukáže trasy či zákoutí Jizerských hor a podá výklad o místech, kam jako neznalý cykloturista maximálně zabloudíte.

 

Turistika

Jizerské hory nabízí mnoho zajímavostí i pro ty, kteří preferují poznávání „po svých“. Můžete tak strávit cenné chvilky v přírodních rezervacích, na skalních vyhlídkách a vrcholech hor, nebo se projdete historicky i technicky zajímavými místy rozhleden, sklářských osad nebo vodních nádrží. Jedna z našich oblíbených tras - Rozhledny Bramberk, Slovanka a Královka – 16,6 km. Velice rádi vám s trasami poradíme, máme Jizerky prošlapané.

 

Běžecké lyžování

Jizerské hory jsou jedny z nejlepších míst v ČR, kam vyrazit na běžky. Je úžasné, vychutnat si krásy a půvab Jizerských hor na upravených tratích, které velmi kvalitně a pravidelně upravuje Jizerská o.p.s. Včasné a aktuální informace o stavu tratí najdete na portálu Skimapa. Značené tratě vedou nejen kolem známých zimních kiosků Maliník, Knajpa, Hřebínek, kde lze nabrat potřebné síly, ale i kolem turisticky atraktivních míst Kristiánov, Krásná Máří, Jizerka, Olivetská hora, Harcovský les apod. Od našeho penzionu doporučujeme využívat pravidelnou autobusovou linku č.101, která má zastávku pouhých 50 metrů pod penzionem a na stadion v Bedřichově, kde je nejznámější nástupní místo, vás doveze za 9 minut. Odpadají vám tak starosti s placeným parkováním. My doporučujeme tyto trasy: Trasa 1: Maliník – Harcovský les – Hašlerova Chata – 9,8 km. Trasa 2: Maliník - Nová Louka - Hřebínek - Olivetská – Závory – 16,4 km. Velice rádi vám s trasami poradíme, máme Jizerky na běžkách projeté, včetně trasy slavného závodu Jizerská.

 

Sjezdové lyžování

  • Lyžařský areál Bedřichov - Milovníci sjezdového lyžování si přijdou na své v lyžařském areálu Bedřichov v Jizerských horách. Ski areál v Bedřichově je ideálním místem jak pro rodiny s dětmi, tak zkušené lyžaře.
  • Lyžařský areál Severák Hrabětice - Lyžařský areál Severák je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které mohou využít tréninkovou louku nebo pohyblivý koberec.
  • Lyžařský areál Tanvaldský Špičák - Pro pokročilé i začátečníky je rájem lyžařský areál Tanvaldský Špičák - největší areál v Jizerských horách.
  • Lyžařský areál Ještěd - Lyžování s krásným výhledem do okolí Liberce si užijete v lyžařském areálu Ještěd.

 

Kam s dětmi

Janov nad Nisou – dětské hřiště s prvky – 4 minuty chůze od penzionu, lesní hřiště – 10 minut chůze od penzionu, bobová dráha s mega trampolínou Detoa – Jiřetín pod Bukovou – muzeum výroby hraček Horní Maxov – farma husky Jablonec nad Nisou – tvůrčí korálková dílna, Človíčkov – dětská herna, městský plavecký bazén, muzeum skla a bižuterie Liberec - ZOO Liberec, bazén Liberec, IQpark a IQlandia Liberec, Ekopark a další

 

Janov nad Nisou

Janov nad Nisou leží v nadmořské výšce 560 m n.m., má 1350 obyvatel a skládá se z obcí Janov nad Nisou, Hrabětice, Hraničná, Loučná nad Nisou. Bobová dráha - Raritou bobové dráhy v Janově nad Nisou je karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů. Součástí je dětské hřiště vybavené moderními prvky z akátového dřeva společně s mega trampolínou. Janovský okruh - Janovský okruh V červnu 2018 byla otevřena první turistická naučná stezka v Janově. Jedná se o zhruba 4 km dlouhý okruh, který začíná v parku naproti poště a provede vás kolem důležitých a zajímavých míst v obci a jejím blízkém okolí. Okruh není vhodný pro pohyb kočárků nebo invalidních vozíků, nicméně všechna zastavení (s výjimkou č. 4 – Trniště) jsou dostupná i po zpevněných komunikacích. Okruh je označen turistickými značkami. Dětské hřiště s prvky – vzdálené od našeho penzionu 150 metrů Lesní hřiště – od penzionu 500 metrů Rozhledna Slovanka.

 

Stravování

Restaurace

Restaurace je určena pro naše ubytované hosty a je vám k dispozici do 22:00 hodin. Rodiče s dětmi potěší dětský koutek. V restauraci je televize a plátno. V sychravých dnech jsou vítaným rozptýlením společenské hry. Všechna naše jídla připravujeme pouze z čerstvých surovin bez přídavků chemie a dochucovadel.

 

Snídaně

V naší restauraci pro vás připravujeme bohaté snídaně z čerstvých surovin.
Snídaně podáváme každé ráno od 8:00 do 9:30. Cena snídaně je 120 Kč.

 

Polopenze

K ubytování si můžete objednat polopenzi.
Večeře podáváme v čase od 18:00 do 19:00 hodin. Cena polopenze pro dospělou osobu je 280 Kč, pro děti do 11,99 let 185 Kč.

 

Rauty, rodinné oslavy, svatby, firemní večírky

Plánujete uspořádat raut, rodinnou oslavu, svatební hostinu nebo firemní večírek? Zarezervujte si naši útulnou chatu, kde vám připravíme rautovou nabídku podle vaší chuti. Kapacita rautů na rodinné oslavy, svatby či firemní večírky je 40 osob.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI